Několik přátel mít, s nimi se radovat a žít.

Krásný nadpis že. Je to tak na blogu? Já myslím že ano, po čase poznávání někdy dlouhém, někdy příjemném, někdy složitém si porozumíme nebo také ne. Někteří se vytratí jenom tak lehounce jako se rozplynou mráčky na nebi,  jak hvězdy jen že se na čas vzdálí, ale zase se k nám oklikou vracejí, ano jako hvězdy na nebi a my je znovu objevíme a uvidíme že stále jsou a svítí a dávají opět trochu radosti a světla. A tak se občas podívám co asi tak dělá Marie v Itálii a nebo Rebecca-Pif, vidím, že stále píší pěkné básně, řeší problémy světa, tvoří, publikují mnoho pěkných článků fotografují i své orchideje, a pod krásným citátem, má ještě řadu dalších pěkných. chcete se k ní podívat a vidět co dělají jinde na wordpress ?

http://pif64rebecca.wordpress.com/

http://mariacavallaro.wordpress.com/definizioni-scelte/

Kahlil Gibran

Miluju tě strašně, je-li květ kvetoucí pokaždé, když si myslím, že každá poušť bude plná …
Mohl bych zapomenou dýchat, ale ne na tebe myslet. 
Lásku není možné vidět nebo se jí dotýkat, můžete ji cítit jen srdcem. 
Láska není o ničem jiném nežli jeden o druhém, chybí li uvnitř. Láska je posedlost: láska stačí k lásce.
Moje logo na jiném blogu je z této tanečnice, těžko se budu již tak krásně kroutit, ve svém věku a proporcích, mívala jsem tam také přátele, o některých vím kde jsou a na kterém blogu, ale už se mě tam za nimi nechce i když mě lákají, jen je občas navštívím a pozdaravím, dělat zase něco nového, na to již nemám, jak říkají mladí, po letech jsme se sešli na f. s přítelem z Portugalska a já viděla jak zestárl a uvědomila si jak čas plyne, co tím chci říci? že ten kdo říká že na blogu nejsou opravdová přátelství, nic o blogování neví.

Máme takové přísloví: sejde z očí sejde z mysli,
Ne u mě to neplatí, i když někdy se osudy blogerů rozdělí, zruší se jejich stránky nebo se přesunou jinam, zase se najdeme, sejdeme a napíšeme si pár hezkých slov, mám takovou přítelkyni na facebooku (nemám ho ráda) ale právě pro takové případy ho mám, abych mohla občas třeba popřát, podívat se na fotky a vidět, že Anabela oženila nedávno syna, být s ní smutná, zemřel jí manžel. Bývalý zrušený blog  nám nezabrání se občas kontaktovat a pozdravit, dát jedna druhé najevo že jsme v pořádku a zdravé, i když za tu dobu se ta má Španělka trochu změnila formou a obsahem, jsem to stále já taková jaká jsem, jiná nebudu a věřím že mě tak berete. 

odkaz na článek: http://pif64rebecca.wordpress.com/2012/03/16/la-strage-dei-bambini-in-siria/
Bambini-siriani

komentář přeložený počítečem :Naše děti v Sýrii
Od Asmae Dachan a dabingu Lukea housle
Každý rodič chce koupit svým dětem hry zabaví, knihy, vzdělávat je, oblékli jsme jim oblečení a obuv, jídlo a pití je uživit. Chtěl by se dostat až v noci s úsměvem jít do ložnice a zastrčit do deky, pak vzbudil ráno, pomoci jim připravit, aby je do školy, pozdravil je a pak držet je zase po práci, dostat na pohovku, aby jim bylo řečeno svůj den, sledovat Jejich oči záře když vzrušený, procházet notebooky s sebou, abyste viděli, co se naučili nové, silné self svírá, dívat se na film spolu …
To jsou obrazy každodenního života: proč, pak jste pravděpodobně přemýšlel, proč tento text používá podmíněné? Vzhledem k tomu, v Sýrii za 11 měsíců, nic víc nic.V Sýrii bylo odvaha a láska svobody skupiny dětí z města Dar’a, který napsal na zdi své školy „Lidé chtějí pád režimu“ vyvolat represe a násilí zločinný krvavý režim u moci více než 40 let. V Sýrii po dobu 11 měsíců, civilisté trpí nevýslovnou násilí, jsou pod palbou odstřelovačů a tankových děl. K dnešnímu dni existuje více než 7000 mrtvých, z nichž přes 400 jsou děti! Děti vytržené ze života, láska k rodině, příbuzné, přátele, děti, které přišly o právo hrát si, snít, růst. Více než 400 řezané květiny z rukou zločinců diktátora Asada a jeho milicí. Více než 400 malých hlasy, které naplněných životů a domovy matek a otců, a jejich třídy škol, ulice svých měst, zahrad a sportovních hřišť a jsou nyní mlčí navždy. Více než 400 nevinných milující a zvědavý o životě, teď spí věčný spánek. Více než 400 malých duše, které zůstanou navždy v srdcích a vzpomínkách těch, kteří je miloval, včetně dalších dětí, se kterými se podělili o své dny ve škole nebo hry odpoledne. 400 krát zapomenout na tyto čisté anděly.
Jejich příběhy pálení v našich duších jako markery v centru pozornosti. Naše děti v Sýrii vědět, jaké to je mučení, co to znamená zemřít na infekci, protože střela, která proniká do těla, která byla zahájena granát na jeho domova. Naše děti v Sýrii se dozvěděli, co to znamená jít dny bez jídla a pití, co to znamená zemřít před chladem, protože režim záměrně snížit výkon a zemního plynu a umožňuje dodávky dosáhnout vesnice. V Sýrii, naše děti zažily, co to znamená, že jejich otec nebo matka zemře před očima, co to znamená podívat se strachu do očí …
V Sýrii dnes, jsou rodiče nuceni kupovat úponů pro své děti, a když . nemůžete mu dát poslední sbohem tím, že balí sebe v jejich krytech
? To, co lidstvo může přijmout to vše
v Sýrii, naše děti zemřít dvakrát:
nejprve v rukou režimu,
druhý kvůli lhostejnosti světa!
Nebuďte spoluviníky tohoto masakru nevinných!

KDYBY NĚKDO PŘIŠEL K MÉMU DOMU A NAMÍŘIL NA MÉ DĚTI, TAK BYCH VZALA KULOMET  A……….

30 komentářů: „Několik přátel mít, s nimi se radovat a žít.

 1. Priateľ a priateľstvo je v poslednom období najviac sprofanované slovo. Je to vďaka internetu, vďaka sociálnym sieťam, kde keď si pridáte do svojich kontaktov nové meno, automaticky vám ho nazvú priateľom. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ja si pod slovom priateľ a priateľstvo predstavujem úplne niečo iné, nie človeka, s ktorým si vymením niekoľko viet cez internet. Mnohí ľudia potom asi ani nevedia, čo priateľstvo v skutočnosti je. Je to na škodu, lebo naozajstné priateľstvo je to najcennejšie, čo človek môže získať. Pritom netvrdím, že aj z pôvodného internetového kontaktu sa raz nemôže stať priateľ.

  1. Je to slovo, a to jako každé jiné, někdo si představí to, a na Nové Guinei, si někdo jiný představí něco naprosto jiného pod naprosto stejným slovem. Na internetu si někoho dáme do přátel, a celosvětově to znamená někdo, na čí ikonku si prostě a jednoduše kliknu, a tím pádem se dostanu na jeho stránku, a jeho přátelé jsou potom i mými, pokud si to všichni tak nastavili, nebo ne a potom je vše jinak, Ne všichni jsou ochotni se mně, nebo tobě přizpůsobit, akceptovat, něco, co je dáno, a potom je to každého soukromá záležitost, a je na něm to změnit podle svého. Časy, lidé a forma se mění, kdysi někdo řekl, že jízda autem, je neslučitelná se životem, dnes člověk létá do kosmu. Přátele, v tom našem pojetí slova smyslu, je opravdu těžké získat, k tomu je potřebná slušná a láskyplná konverzace, tolerance, a také mnoho porozumění a nejen slovům, vůle někomu rozumět, hraje v tomto důležitou roli.

 2. Buongiorno Anna, ti auguro un splendido inizio di una primavera da sogno in amicizia Pif

 3. Kikou mon amie anna

  Bon début de semaine, en espérant que tu as passé un excellent week-end.
  Pour ma part hier je suis partie avec le soleil promener Laika et nous

  sommes
  rentrées trempées 😦

  mes bisous tendresse

  calinous de mes petits protégés ainsi que des

  Martine

 4. To povídání bylo moc pěkné, vidím, že máš spoustu přátel z cest a jste v kontaktu stále, i když možná s přestávkami – někdy prostě není čas – hlavní je, že se vracíte k sobě aspoň na pozdrav a pár slov.
  To povídání o Syrských dětech bylo hrozné, kdyby jim tak člověk mohl pomoct, jak je vůbec možné, že se tyhle věci dějí ještě v dnešní době? Proč jsou někteří lidi schopni dělat tak hrozné věci, a nemluvím jen o splnění rozkazu, někteří už jsou tak zvrácení a bezcitní, že jim to dělá radost.
  Já vím, že násilí a zloba je v lidech odvěků, koneckonců dějiny plné vražd, přepadání, loupeží, ale i mučení a válek, tomu nasvědčují, co rafinovaných způsobů se vymyslelo proto, aby člověk co nejvíc trpěl, než zemře!
  Proč nevymyslí tolik rafinovaných způsobů, aby se někomu udělala radost?
  No, to byla jen řečnická otázka, samozřejmě ji nemyslím vážně, protože se na ni nedá odpovědět.
  Před časem jsem viděla projev Usámy bin Ládina, líčil, jakou má moc, kolik má zbraní, kolik peněz (tedy ne doslova, ale hodně) a mě napadlo – co by se s jeho penězi dalo udělat za dobré věci, kolik postavit budov, školy, nemocnice, upravit vodovody, vybudovat kanalizaci,udělat svět snesitelnějším. Ale ne, on raději bude školit teroristy a zabíjet nevinné lidí. To je totiž strašně lehké, hlavně jim nemusí koukat do očí.
  Dnes jsem viděla jeden zajímavý odkaz, Aničko, vím, že tě takové věci zajímají, tak se koukni:
  http://www.novinky.cz/veda-skoly/262015-u-slunce-se-objevil-tajemny-objekt-vypadajici-jako-tmava-planetka.html
  Docela pozoruhodné, sama váhám, ten objekt vypadal fakt prapodivně a pak jsem viděla jiné video (adresa byla někde v posledních komentářích pod článkem), kde bylo vidět, jak se to těleso s klidem odpoutalo a odfrčelo pryč. V každém případě tohle video stojí za podívání!)

  1. Děkuji Vendy, zabývám se tím celý večer, NASA je sto let za opicemi, ti jsou schopni ututlat nos mezi očima. Nejlepší na tyto správy jsou Rusáci a my, alespoň že v takových věcech nelžeme, jinak již ve všem, hledám od večera, nic, čemu by se dalo věřit nikde není, to běhá po internetu ještě zajímavější věc, Habl. teleskop prý zachytil objekty velké dvě stě sedmdesát kilometrů, letící k zemi a vědí to údajně již dva roky.
   U.b L. je údajně mrtvý a propaganda funguje oboustranně, v Sírii to byl odporný čin a s válkou nemá co dělat, já bych mu dala trest nejvyšší, děti nikde na světě nesmí trpět za svinstva dospělých.

   Začala jsem článek jinak, potom jsem po přečtení u Pif, článek pozměnila, a začalo mě to na obrázku připadat jako krev, tedy jsem ho tam nechala. Člověk má hrozné myšlenky, obavy jsou na místě i když ty selské bouře tentokrát dopadli dobře v celé Evropě.

   1. No, ten rozhovor s Usámou jsem viděla ještě v době, kdy žil – tedy, jestli je popraven nebo není, nevím. Ale v té době byl živej až moc.
    K obrázku – vyjádřila jsem se špatně, jistěže spíš tekoucí krve, je to červená barva. Ale nevadí, obrázek je opravdu překrásný. A ten, co jsi přidala do komentáře výš, ja také krásný, máš tu vůbec pěkný výběr, obrázky a fotky u tebe mě vždycky okouzlily.
    Na tyhle zprávy z vesmíru se moc nedívám, spíš z časových důvodů. Ale na poslední video, ke kterému jsem dávala odkaz, jsem narazila náhodou, bylo to na Novinkách. Fakt mě zaujalo, ten předmět vypadal příliš uměle na to, aby to byl nějaký odraz nebo náhodně vytvořený stín.
    Před časem dobře fungoval blog jednoho čtrnáctiletého kluka jménem Tomáš, byl nadšený zastánce ufologie a pídil po různých záhadách. Tam jsem mohla najít cokoliv – bohužel, blog už je smazán…
    Říkáš, že zachytili nějaké těleso, letící k nám?
    No, záhada. Ale jestli to má být opravdu konečná, uvidíme. Konec světa už měl nastat několikrát, a i kdyby měl nastat v ono známé datum, proč se tím zbytečně trápit? Buď bude nebo nebude, jestli to má být srážka s nebeským tělesem, nezabráníme tomu. A jestli nás mine, pak není důvod se zbytečně strachovat…

    1. Víš co je na tom všem nejhorší, že nikdy nemůžeš o něčem říci, že je to věrohodný zdroj a pravdivá správa, ty objekty, má jich být víc, alespoň podle těch mezivstupů, které vypadají jako televizní se spíš jeví jako obrovské lodě, pustila jsem si to dvakrát, rusky už moc nerozumím, jen z toho co jsem pochytila, mám také celodenní přenos z velínů v NASA, nic tam není a ani naši astronomové nic neříkají a těm věřím, najdou vždy vše jako první a tahle zpráva je údajně dva roky stará. Konec světa??? Pokud by přišel nějakým takovým způsobem, tak to nás trápit nemusí, bylo by to tak rychlé ? ! ? Ten druhý konec, apokalyptický už léta probíhá a my lidé jsme jeho strůjci. Všechny ty atomové pokusy, vybuchlé elektrárny, ekologické katastrofy, plasty v oceánech, těžení chemickou cestou, ničení půdy, toho co nás lidstvo živí, touha po penězích a zábavě, závist, nenávist, bída o jídlo, vodu, a války po celém světě, když se podíváš, co člověk dokázal již před tak dlouhou dobou, mě mrazí.
     http://www.360cities.net/image/hiroshima-after-atomic-bomb-nuclear-3#165.87,5.25,8.9

      1. Podívala jsem se tam a nenašla jsem seriozní zdroj, po jakém bych se pídila, senzacechtivých je obrovské množství, celosvětově ?!!!? A navíc jim to nefunguje.

  1. I do not understand where and in what way I have to leave your comment fell into the spam, I published it anyway, please explain, thank Anna

 5. Pravda je, že nemůžeme být lhostejní k neštěstí jiných. Já to také těžce nesu. A za své blogové přátele jsem moc vděčná. Obohatil se můj život a sdílená radost – dvojnásobná radost a sdílená bolest – poloviční jest. Platí to doslova. Přeji krásné jarní dny! Tobě už určitě na zahrádce!

  1. Máš pravdu a děkuji ti za to že jsi mně porozuměla, že ne jen hezké věci, láska a krása jsou na světě, ale i ty špatné a člověk by si jich měl alespoň všimnout a případně něco i udělat. Amnesty v Češtině mám na liště.
   http://www.amnestyusa.org/

 6. kikou mon amie Anna

  Bon Dimanche avec temps mitigé

  Je pense que ma balade avec ma louve tout a l’heure se fera
  sous la pluie… enfin le printemps approche 🙂

  Calinous de mes protégés

  tendresse

  oui plusieurs ami(es) sont réjouis de pouvoir vivre

 7. I já jsem díky blogu získala nové přátele. Spoustu mi jich autismus vzal, ale spoustu mi jich i dal. Jsem vděčná za to, že internet je, jinak bych byla odříznutá od světa úplně.

  1. Někdy ztrácím iluse, někdy přátele, a potom zase zjistím, že to má smysl, jako kdyby jsi si otevřela odkaz a ostatní také a vaše oči by viděli, hrozné věci co dokáže udělat člověk člověku, a moje výčitka potom nabere jiný směr a ztratí na významu………. naprosto. Stejně jako v článku předchozím v komentáři od Oceane, ona je Belgičanka, žijící ve Francii a neštěstí ve Švícarsku se jí úzce dotýká.

 8. a víš, že s tím blogo přátelství máš asi pravdu? Vždy si mi lidi našli, i když jsem odešel. Možná je to tak naplánováno a jednoho dne………….kdo ví
  V každém případě sem budu chodit, a ty se u toho nemusíš kroutit jako ta tanečnice, já tě beru takovou, jaká jsi.

  1. Napsala jsem ti Jiří původně něco jiného, ale Pif na kterou jsem udělala odkaz tam má tak závažnou zprávu, že by to bylo nejen nevychované ale bolelo mě to stejně jako komentář od oceane, o Belgických dětech, které zahynuli při neštěstí, nemohu přece mluvit o tom jak jsem si……..??? A PAK SVĚTE DIV SE MĚ !!!

 9. To je nesporná výhoda internetu, svět se propojuje a zmenšuje. Je přijemné poznat život i v jiných částech světa a je prima vědět, že jsou všude lidé s podobnými starostmi a radostmi, jako máme my. A pro takové lidičky, jako je třeba Ella z Austrálie, musí být skvélé moct si povykládat ve své rodné řeči a podívat se, jak se v její domovině aktuálně žije. 😀

  1. Krásně jste se s Ellou shodli na čase i přes ten desetihodinový časový posun a tak vám píši oběma jedničku, jestli to jaro opravdu začalo, tak toho na blogu už moc nenadělám, mám ještě pár věcí ty sem ještě dám a potom bude jiné práce haba kuk, sluníčko odkryje všechny zimní resty, již dneska jsem říkala, pokud někdo k nám přišel, aby sundali brýle tímpádem tu špínu neviděli, dříve bývalo na horách čistěji, to sem letos snad foukal vítr písek ze Sahary, nebo co? Zdravím a přeji hezkou neděli.

 10. Moc hezky a po pravde napsano ,takovy je blogovy svet . Vetsinou se clovek seznami z velmi prijemnymi lidmi.Take se keasne cestuje po celam svete.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s