Muž se ke mně vrátil

Nemohla jsem se dočkat, do auta nesedám již nějaký čas proto, že nemám řidičák. 
Já chromajzl, jsem promeškala výměnu a mám takový pocit, že mám po řidičáku, doktor mě asi nedá…… TEN  kus papíru, co dnes musí mít starucha jako jsem já a to považuji za diskriminaci a útlak na svou osobu, auto dokonce, je dnes tak inteligentní, že si mrška i zacouvá na své maličké místečko, co pro něj můj muž vybudoval, když nám pan starosta zařídil bránu přes cestu a nemohli jsme parkovat tam, kde jsme to dělali třicet let a já jen proto že jsem stará, prý na to musím mít papír, no možná na hlavu? Za celý život co jsem řídila, jsem neměla nehodu ale bumážka je u nás výdělečná činnost, stát a zdravotnictví, vydělat musí, tak proč ne na důchodcích? Zásoby na horší časy došly, míváme běžně v mrazáku i chleba a rohlíky, ne nebylo tam nic a tak si umíte představit tu radost, když stál děda ve dveřích, začala jsem pochybovat, že se vrátí, já být na jeho místě a mladší, tak si to rozmyslím a děda , přivezl i dárky a také vám nějaký dám k dobru, aby vám to nebylo líto.

 Dostal pěkně zabrat, shodil pupík, no bylo na čase, buřty na spáncích, pytle pod očima, ještě by exl dříve nežli já, takže mu to lezení po horách prospělo velice. Teta mu koupila krásné botky na tůry a bágl, byl šťastný jako bleška, tady by to stálo majlant a nikdy by si to nekoupil, součástí je karimatka, stan a spacák na -20°, všechno dohromady, vypolstrovaná ramena a na konstrukci, váží dvě kila, neuvěřitelné, přivezl i dárek pro mě, já dostala od tety zlaté hodinky, když budete hodní tak je vyfotím, děti budou mít co dědit.

 

 

 

27 komentářů: „Muž se ke mně vrátil

 1. Liebe Anna guten Morgen das sind ja herrliche Landschaftsfoto wunderschön da kann man sicher einen tollen Urlaub verbringen super fotografiert und so schön gestaltet einen schönen Dienstag wünscht dir Klaus

  1. Nicht ich, nicht mein Mann. Ich war an anderer Stelle und auch zu Hause und freute sich auf seine Rückkehr. Vielen Dank für den Besuch der blog.

  1. Je 23, hodin a je hezké a zajímavé to rozpětí času u nás a v Kanadě? Tedy za chvilku jdu spát a děkuji za přání dobré noci vraie a za obrázek.

 2. Taky nemám řidičák. Děda má radost, a hlavně hezké fotky kterých se nemohu nabažit. Na tom světě je opravdu krásně, škoda, že si to lidi kazí.

  1. Je Jíří, svět je Boží zázrak, škoda že jsi si ty fotky neprohlédl, to ale nikdo, tak si z toho nic nedělej? A to ostatní, když budeš chtít, můžeš poslouchat od pana Wericha, celý den, a tam najdeš moudro, jaké já ti říci neumím. Písničku: Nebe na zemi, jsem nenašla.

 3. Wunderschöne Aufnahmen und traumhaft schöne Umgebung…. bin begeistert!!! 🙂
  Danke für deine Besuche, liebe Grüße und noch ein schönes Wochenende wünsche ich dir. 😉

  1. Herstellen von Beziehungen, wo Sprech-und Sprach Hindernis ist hart. Auf einer Formalität nepotrpím. Ich suche überall Freunde. Ich möchte einen schönen Tag und danke.

   1. Spreche und verstehe leider auch kein tschechisch. Aber ein liebes Hallo ist eigentlich fast überall gut zu verstehen. 😉
    Danke und wünsche dir auch noch einen schönen Tag! 🙂
    Google Translate:
    Mluvit a rozumět, bohužel, ne česky. Ale drahý Dobrý den, je ve skutečnosti téměř všude dobře rozuměl. 😉
    Děkuji a přeji také hezký den!

 4. Aničko, určitě pro tebe největší dárek bylo to, že se ti manžel vrátil v pořádku domů. To je jasný. On má zážitky do konce života, dárečky praktické, krásné, ale přiznám se, že ani mne nelákají zlaté hodinky. Ještě by mne kvůli nim někdo mohl zmrzačit, no ne? Tak přišel děda domů, bude zase chleba i rohlíky v mrazáku!

  1. Máš pravdu Libuško, mě dělá problém, jít si koupit spodní kalhotky, obtěžuje mě to a můj muž by mně takovou blbost nikdy nekoupil, je to dárek od tety. I kdyyyyž, jednou kdysi dávno, to udělal také a potom se vymlouval, že v Americe, nic co by mě potěšilo nesehnal, že je tam všechno Čínské, nebo moc drahé, a tak mu bylo poradíno, že z Ameriky jedině zlato, přivezl CIHLU CHA CHÁ….
   Rohlíky a chleba jsem nepostrádala až tak, jedla jsem jen maso, dědu moc, jsme spolu jako siamská dvojčata, srostlí a mnohdy tak, že stačí se jen podívat a vím, co si myslí.

 5. Tak hodinky by mi radost neudělaly, natož zlatý. Ještě abych se bála na ně podívat, že mi někdo usekne ruku. Ale ten pohled na ty hory, ten by byl nad všechny dárky. Tam bych chodila, seděla, koukala a ani nedutala.

  1. Zrovna toto jsem psala jednomu mladému děvčátku, kozy v lese budou na ten poklad koukat, hned se té blbosti také zbavím Eliško, hodím je na krk vnučce, A ještě nám chybělo to, že jsme se kvůli té , jak řekl můj muž „střelené„ tetě a zatraceným penězům pohádali, což se nám nestalo léta. A já zase s povděkem kvituji to, že muž řekl, zaplať Bůh, že jsem zase doma a že jsme normální.
   Každý svátek zevšední, když se světí často a já spíše, když jsem v těch horách bývala dříve, jsem viděla jak skromně se tam žije, jak ti lidé, na rozdíl od nás, ještě žijí postaru a dřou, jako to dělali moji rodiče, jaké je to v horách, když jim napadne tři metry sněhu a ti co je živí, nepřijedou. Jak celé léto kosí ty námi obdivované louky na svazích, na kterých se my neudržíme na nohou, suší seno pro kravky, mléko v bandách a děti do školy vozí lanovkou, na kterou bych se bála posadit psa. Dělají podomácku sýry a také je vozí sem a tam, jako ti naši, co si chtějí založit nějakou farmičku a lidé si potom raději koupí nahrážku v supermarketu? Když si rodina postaví hotýlek, je zadlužena na tři generace a také tam celá rodina maká.
   Zdravím tě a objímám Eliško, byla jsem na tvé zahrádce komentařit.

 6. Protáhnout si tělo i ve chvíli, když už si člověk myslí, že na to nemá, neuškodí – a pak je skvělý pocit, že zas něco zvládl. Navíc, to úžasné okolí, ty nádherné hory. I když já jsem spíš dítě rovin, hory na mě působí příliš majestátně a trochu hrozivě, přesto jsou nádherné, a ten čistý vzduch, to musí být síla. Mám raději teplo než zimu, už proto jsem raději tady, kde jsem, ale je to krásný pohled a tak se aspoň očima pokochám, co krásných míst je na tom světě.
  A když se k tomu ještě sejdou lidi ve zdraví, je to o to lepší.

  1. Znám to tam a musím se ti přiznat že to opravdu miluji, když mě pěkně odveze muž autem až nahoru a já si tam dám kapku dobrého pití, nebo dobrou Italskou zmrzlinu, ty Švýcarské vrcholy byl a je, sen mého muže a teď mě neměl na krku a tak si to užíval, asi rád a po svém. Ještě tak před deseti lety, jsem byla občas přesvědčena k toulkám pěšky po Pyrenejích a Alpách, žádný velký plezír jsem z toho nikdy neměla, byla jsem sedřená jako kůň, co bych ale pro klid v domě neudělala, že? Mám ráda hory, proto tady žiji Vendy, stačí mě jen, najít nějaké to nádherné místo a celý den se budu jen kochat, sedět v nějakém horském zařízeníčku, popíjet něco dobrého (sirovátku a podmáslí?) koukat na tu krásu a čekat, až se děda vrátí………..Ach jo, už ani to ne!

  1. Nejsou tedy s vodotryskem, mně ale Eričko, se něco takového bude moc hodit, až půjdu ke kozám do lesa, ty budou koukat.

 7. Einen schönen Tag liebe Anna und Danke für deinen Besuch wunderschöne Bilder und so viel Berge im Hindergrund ist ja noch Schnee.Sind heute mal zur Ahr gefahren ist endlich mal schön,hoffenlich bleibt es so.Liebe Grüße von der schönen Ahr.Gislinde

  1. Ano v Alpách je stále ještě sníh a je ho hodně, proto asi je stále chladno i u nás, v těch malých Krušných horách, dnes v noci bylo jen 3 stupně, a já mám ráda letní teplé noci. Hezký večer milá Gisel……

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s