CHCETE NÁS ZNÁT ?

TO JE OTÁZKA? Vždyť nás přece musí znát každý, u nás se narodilo, žilo, a tvořilo  tolik lidí světově známých, nositel Nobelovy ceny za literaturu,
Jaroslav Seifert http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Seifert, . neméně známý a obdivovaný Franz Kafka, http://cs.wikipedia.org/wiki/Franz_Kafka .
Čte ho celý svět

Franz Kafka

Máme mnoho úžasných lidí, spisovatelů, básníků, sportovců, umělců, světového významu, a přesto……. Když jsem kdekoliv pyšně řekla, že jsem z Čech, ozvalo se aáááá, už vím, to je ta malá země u Jadranu, ano tam je krásně. A to mě vždy vytočilo přímo do vrtule. Jan Amos Komenský. http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Amos_Komensk%C3%BD Čtyři sta dvacet let ho zná většina kulturního světa ale málokdo řekne ano to byl velký Čech, jeden z největších té doby. Martina Navrátilová- 1978-1987 světová jednička v tenise. Vynálezy světového významu, jako třeba kontaktní čočky, jsou České. Prof. Ing. RTDr. Otto WichterleDrSc. http://cs.wikipedia.org/wiki/Otto_Wichterle
Chcete nás znát ? máme i jiné slavné, současné, svět je zná, jen neví kam s nimi, ano jsou to Češi, jsme na ně pyšní, máme je rádi a chceme aby každý věděl, odkud že to jsou ? Jsou z Čech, země uprostřed Evropy, která je velice líbezná, má vše co krásná země může mít, Hory, lesy, kouzelné památky v ještě kouzelnějších zahradách a Praha, je korunou té země, vím, zná ji spoustu turistů, profrčí jí a nakonec mě odpoví aááá to je tam někde ??? Tedy se podívejte kde je Česko, kdo jsme my Češi.
Můžete se projít virtuálně po naší zemi, prohlédnout si naše krásné památky, rozhlédnout se po naší České kouzelné krajině a udělat ááách tam je to hezké, tam se pojedu podívat, nebojte se přijet, jsou tady i hodní a pohostinní lidé se srdcem na dlani.

24 komentářů: „CHCETE NÁS ZNÁT ?

  1. Ich hoffe, Sie verstehen, ist Deutschland so nah, und es ist nicht schwer zu verstehen, wenn die Leute wollen. Schreiben? zu verstehen? Es würde mich freuen, wenn Sie verstehen,

 1. Kikou ma chère Anna

  excellent week-end du 1er Mai. J’espère que tu fais le pont sourire

  Serai absente Dimanche des espaces, en effet nous allons fêté

  anniversaire de maman au resto

  Je te dis donc a Lundi ( sauf pour le partage des pps et autres )

  gros poutoux de ma Louve Laika et calinous des chatounets

  Bisous tendresse

  1. Cher ami, un blog est pour moi un plaisir, pas travailler en dehors des que je suis assis devant l’ordinateur, j’ai de nombreuses fonctions qui ont à faire, donc désolé si je rate quelques commentaires. J’ai toujours avoir du plaisir lorsque vous écrivez, je vous embrasse, maman et Laika. Belles vacances Anna

 2. Aničko, s tímto článkem jsi mě potěšila, máme u nás vážně chytré lidi, mnohé objevitele, ať v oblasti vědy, nebo školství (viz Jan Ámos Komenstký), ale bohužel asi nejznámější jsou sportovci.
  Nebo, bohudík, aspoň sportovci jsou známi i v zahraničí.
  Myslím že malá národní hrdost by mohla být posílena o tyto význačné osobnosti. Vskutku máme být na co hrdí. Navíc naše zem je líbezná, mimo moře máme od každého kousek – lesy, louky, potoky, studánky, řeky, rybníky, jezera, skály, jeskyně…
  A solární panely. Bohužel…

  1. Čas maturitních otázek máme dáááávno za sebou, snad proto nás tyhle věci baví a zajímají, člověk začne vědomosti hledat, když je přestane potřebovat. Mladí si o nás starých myslí své, my jsme ale také byli mladí a říkali jsme nóó bóóóže, zelená tráva, a co jako ? Dnes teprve vidíme to, na co jsme za mlada neměli čas se dívat.

   1. To je pravda. Když něco musíš, tak se ti nechce. Když nemusíš, je to jiné. Navíc působí vlivy ostatních lidí – já asi měla štěstí, že jsem kápla na lidi s různými zájmy, což mě přimělo rozšířit si obzory a objevila jsem tak třeba spoustu nádherné folkové a trampské muziky. (To je jedna část, můžu pokračovat s knížkama, esejema, různými básněmi, názory, stavbami, hračičkami, rukodělnými řemesly…)
    Hezkou slunečnou neděli!

    1. Máš velkou pravdu Vendy, počítač může být velký učitel, nebo také ničitel. Pro někoho může být zdrojem obrovského množství znalostí a vědomostí, někoho zotročí a udělá si z něho sluhu, snažícího se stačit jeho tempu. A rozlišíme-li odkud pokud je to radost a tvořivost, je to jak má být.

 3. kikou ma chère amie Anna

  Je te souhaite une bonne fin de semaine *** mais ou est passé le soleil*** ?
  Si tu en as un peu pense a tes ami(es) sourire

  mes bisous tendresse

  calinous de ma Princesse Laika et mes chatounets

  merci pour tout ANNA et pour maman bisous

 4. Aničko, já si myslím, že to není tak špatné. V Evropě určitě všichni vědí, kde leží naše krásná zem a kdo jsou jejími obyvateli, či rodáky. Horší už je to za mořem. Pro obyvatele Ameriky, jsme jen součástí evropského kontinentu. Stejně tak pro nás je Amerika Amerikou a my si také hůře uvědomujeme, kde leží třeba Maine. Víme, kde je Kalifornie, Florida, víme, kde přibližně leží New York. Proto jsme pro mnoho lidí něčím malým kdesi v Evropě.
  Slavných rodáků i obyvatel máme mnoho, ale spíš nám chybí dravost a i mnohdy národní hrdost.
  Vzpomínám si, jak jsme před mnoha lety. kdy jsme poprvé zavítali do Itálie, předložili na recepci hotelu doklady a recepční se podíval na jméno a pak řekl – vy se jmenujete jako váš prezident. Docela nás to tehdy potěšilo. Stejně nás potěšilo, když jsme v malém obchůdku v Kalábrii kupovali suvenýry a pán se ptal, zda je chceme zabalit. Chtěli jsme, byly to dárky pro naše blízké tady doma. Ptal se odkud jsme a my mu řekli, že jsme češi. Zavolal na svého kamaráda a oba nám začali vyjmenovávat spoustu českých sportovců. V německy mluvících zemích všichni znají zlatý hlas z Prahy Karla Gotta. A tak by se dala vyjmenovat celá řada dalších slavných obyvatel, či rodáků.
  Přeji ti krásný víkend. Alena

  1. Dobré odpoledne Alenko.
   Tam kde na vašich blozích je hvězdička, jako ocenění, je na Word Pres ukazatel, odkud ten člověk přišel a kdo to je, kliknu-li si, dostanu se na jeho stránku, potom je tady další, který mě říká kdo a odkud, dnes četl, co jsem napsala i když nenapsal žádný komentář. A já jim vlastně chci říci z které jsem země, jací lidé tady žijí a žili, a že jsme na svou zemi byli pyšní a doufám že budeme i v budoucnu. Někdo udělal video, kde je natočeno vše základní o nás, to jsem publikovala a děkuji tomu, kdo ho udělal, jak dobře to udělal, na dalších, co jsem publikovala ( jen jedno je moje ) jsou krásy naší země, a virtuální prohlídky celé naší krásné země, na které jak doufám, se každý rád podívá. Takže vlastně říkáme stejnou věc obě, pokud nás znají, jsme rádi, pokud ne, ať nás poznají, já to proto dělám, aby nás poznali. Děkuji za komentář.

 5. Zdravím tě, Aničko! 🙂
  Cestuji ráda po naší krásné zemi a vůbec netoužím jet do zahraničí, u nás je spousta nádherných míst, která stojí za to navštívit, ale času je málo. Třebíč je taky městem památek UNESCO, patří k nim Židovská čtvrť, Židovský hřbitov a Bazilika sv. Prokopa, jsem na to patřičně pyšná. 🙂
  Četla jsem i tvoje předešlé články, ale komentáře k nim nepíšu, protože se v článcích vůbec nedokážu orientovat, nejspíš mám dlouhé vedení nebo žiju v jiném světě!
  Měj se fajn, přeji ti pohodový víkend. 🙂 Hanka
  P.S. Videa mi taky nejdou spustit a špatně se mi načítají i obrázky, trvá to už nejméně dva týdny. 😦

  1. Nic si z toho nedělej Hanko, ono se to časem srovná. Děkuji za upozornění, I Explorer prohlížeč, mě také zlobí, na Google Chrome je to lepší.Střídám prohlížeče podle toho, kde a jak se v tom zrovna vrtají.

 6. Už jsem u tebe Aničko byla včera večer a úplně mi vytuhnul počítač. Snažila jsem se pustit ta videa a to poslední pak nebylo k zastavení a pořád se mi mlelo dokola jak kolovrátek. Nakonec jsem musela počítač restartovat a dnes se mi tvá stránka načítala tak dlouho, že už nemám na ta videa odvahu.
  Mám naši zemičku a její města, vesnice, památky i lidi moc ráda. Vždycky jsem toužila po cestovaní do vzdálených krajin a poslední léta zjišťuji, že není třeba cestovat kilometry daleko, protože pořádně neznám ani své nejbližší okolí. Naše výlety se v poslední době zaměřují na projížďky do 30km a pořád poznávám něco nového a krásného. 😉

  1. Používám prohlížeč Gogle Chrome, když u někoho mám problém s načtením, zmáčknu klávesu F5, (AKTUALIZUJI TU STRÁNKU), většinou se to zlepší, v případě že se v tom nevrtají, což se teď v poslední době děje kde všude, dělají se velké čistky ale také změny. Na prohlížeči Internet Explorer, tak tam to je tedy špatné dlouho, a já mám těch blbostí k načtení hodně to je pravda.
   Pro mě je již problémem i ta krátká cesta, třeba za nákupy Jarko, s bídou obstarám věci kolem nás dvou s mužem, a svého okolí, od života jsem již dostala vše, bylo to hezké, bylo toho hodně a dnes říkám přesně to co ty, stačí mně pár malých radostí, když mě třeba začnou růst a kvést kytky, nebo když si spolu tady popovídáme.
   Prosím Jarko, napiš, jestli máš problémy jen s mojí stránkou, nebo i jinde, Projela jsem to všemi způsoby, virus, ani jiné nebezpečí jsem nenašla, všechno jsem zkontrolovala.

   1. Aničko, to dlouhé načítání mám u všech kteří mají svůj blog na wordpressu, určitě to nezvládá můj prohlížeč, používám explorer. Ale nelam si s tím hlavu, ráda dám počítači čas ať si načte co potřebuje, mám času dost. 😉 😀

 7. Bonjour mon amie Anna

  Un tout grand merci pour vos nombreux messages à l’occasion
  de l’anniversaire de ma tite maman que ce soit sur mon Eklablog ou sur mon Word Press

  elle vous envoie a son tour c’est remerciements

  Martine ( océane) et sa maman

  1. Bonsoir, cher Martin, toi ma mère et Laika. J’aimerais quelque chose à vous s’il vous plaît et vous et votre mère a eu le plaisir, l’envoi de chanson tchèque et la prière à Dieu. Anna

 8. Ano, měli jsme spoustu úžasných a chytrých lidiček, snad ještě nějací přibudou, ale když venku řeknete Češi, tak znají akorát tak Jágra nebo Havla. I když já v dobách, když jsem ještě cestovala, tak jsem se skoro všude setkala s někým, kdo věděl, kde naše země leží a uměl také pár českých slov. Někteří zde dokonce žili, nebo měli české manželky. Ale to byly země jako Španělsko a Itálie. O Rusku nemluvím, tam je to jasný. No, teď se asi prosadí brzy ti naši politici.

  1. Pokud jsi jezdila po světě z cestovkou, tedy jistě, byli na Čechy zvyklí, spoustu jich jim prošlo rukama a sem tam od Čechů nějaké to slovíčko pochytili. Většinou i turisté co profrčí naší zemí, těch vědomostí o nás moc nepochytí, jsme jen transit s zastávkou v Praze a v Karlových Varech. Mě by spíš těšilo, aby si nás také někdo začal konečně vážit. S těmi politiky, jak jsi to napsala, tak to se můj sen o úctě k Českému národu rozplývá v nedohlednu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s