Teplé pohlazení bez sněhu.

Kdekdo to chce, má to rád
dětská objetí a samet kočky
hebký sněhu dotek, obejmout a zulíbat 
tiše se jen dívat, jak padají vločky. 

Svatý Martin žebrákovy, plášť již dal 
Listí odletělo dávno, nikde žádné vločky
snížek hebký ještě nepadal
pohladím jen hebký kožich kočky. 

Sníh u nás tedy již padal, dávno před Martinem, s oním světcem, máme tradiční vazbu a mnoho společného, je to patron naší rodiny. V kostele SVATÉHO MARTINA jsem se vdávala já, moje dcery, křtili jsme své děti a vnuky. Jeden náš vnuk, se jmenuje Martin a jak jinak, také byl v tomto kostele pokřtěn. O tradicích v naší rodině mluvím často a jen pár důkazů, si dovolím publikovat proto, že je těžké najít ty, kde není nic, co by dokazovalo konkrétní lidi a čas. V den sv. Martina jsem se dívala na krásné ráno, pohladila naše nové, pět měsíců staré kotě, vzpomněla na svatby a křtiny, na neposlední místo ve svém srdci a životě vložila to, jak se MARTIN- VOJÁK, rozdělil o svůj plášť s nejmenším z nejmenších, žebrákem.

 

 

 

 

 

 

 

7 komentářů: „Teplé pohlazení bez sněhu.

 1. Ano, to téma je prvořadé, já ty děti a vnuky mám!
  Právě proto jsem ho včera před půlnocí, když jsem na tu tragedii při náhodném hledání čehosi, narazila, nesmazala.
  Mnozí mluví o tom, či onom, použijí Čapkovu „ Matku“ pro argumentaci vložení zbraně, do rukou svých synů a mě se zvedá žaludek z těch prázdných vět, nikdy bych své děti do války neposlala, nevložila jim zbraň do ruky a i proto chápu SYŘANY, pro záchranu svých dětí a vnuků bych také neváhala je vyslat kamkoliv.
  A zase použiji druhou světovou válku, humanitu a osobní statečnost sira Nicholase Wintona, jako vzor pro mnohé. TENKRÁT TAKÉ UTÍKALO MILIONY LIDÍ, kdo neutekl, zemřel, šel do plynu a nebo do války.
  Od druhé světové, ta propaganda směřuje k jedinému, ROZDĚL A PANUJ.
  Chtěla jsem tobě a snad i, (pochybuji) že ještě někomu předhodit :
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10488437622-americke-stoleti-ocima-olivera-stonea/dily/

  Ne, již to pustit nejde a vůbec se nedivím, divala jsem se, i přes čas pozdně noční, shlédla celé a divím se, že ČT to odvysílala, na konspirační pitomosti se obvykle nedívám, tohle je sice dost levé A L E !!! Knihy se u nás koupit a snad i půjčit dají. Kde je ten pes zakopán, mně nikdo říkat nemusí, ani to, koho a proč se mám bát víc, vím to ! ? !

  Na YT, jsem našla desátý díl.

  1. Otázka je, kam utéct, až bude Evropa islámská. Do Ruska? Do Číny? Do Austrálie? Do převelice demokratické Ameriky? Ad druhá světová – utíkali hlavně ti, kterým šlo o život. Ale nejspíš sebou vzali i své rodiny, pokud mohli. Nebo věděli, že ty rodiny budou relativně v bezpečí, takže těm rodinám asi nebezpečí nehrozilo.
   Mně fascinuje ten argument, že vyšlu své syny (a že v těch houfech migrantů nevidím dcery!) a sama zůstávám na místě. Taktže to místo, kde zůstaly jejich rodiny, nebylo až tak nebezpečné, když tam zbytek rodiny mohl zůstat? Nebo jak je to? Tak buď jde člověku o život nebo nejde o život. Pokud jde o život, tak snad všem, co tam žijí, nebo si střely vybírají jen některé, dopředu určené jedince?
   A jak je možné, že pokud je to tam tak nebezpečné, jak oni tvrdí (a zřejmě to je stejně nebezpečné i v Turecku, Řecku, Itálii, Chorvatsku, Maďarsku, dokonce i Rakousku), že se musí dostat konkrétně do Německa, proč tam nechávají svoje blízké?
   Aničko, ty se zlobíš, že lidi přemýšlí jiným úhlem pohledu, než ty. Mně zase vadí, že nejsi schopna vzít v úvahu i tyhle okolnosti. Já vidím možná řešení bez těchto stěhovacích excesů (a to nemyslím ono konečné řešení, jestli bys mi to mínila otlouct o hlavu). Ty vidíš jen to, že je musíme přijmout, i kdybychom se sami měli potopit.

   Ad lidé, kteří utíkali za druhé světové války – nemám bohužel ověřeno, kolik milionů jich z naší země uteklo, musela bych zagooglit. Jen vím, že jich spousta zůstala. A že mnoho z těch, kteří takzvaně utekli, se zapojili do zahraničního odboje, takže svým způsobem o tuhle zem bojovali.
   A bohužel, bojovali zbytečně, měli se na to vykašlat a pokračovat dál a nezastavit se až v Austrálii. Protože tahle země, stejně jako celá Evropa, půjde zřejmě do kopru, takže ty oběti byly úplně na nic.
   I když, možná ještě není tak pozdě, Brusel konečně začíná něco dělat a nevymýšlí jen, jestli fotit budovy se souhlasem majitele nebo bez souhlasu.

   1. Jsi zaujatá, máš špatné zdroje informací jak o době minulé, tak současné, to je ale normální jev, každý hledá to, co chce slyšet, já nacházím jiné informace a mohu ti je poskytnout, ty ale máš svůj názor pevně zakotven a těžko ti něco vnutím, já si kliknu, když doporučíš, jinak málokdo u mě? A musím tě varovat, jestli si klikneš, není to teplé pohlazení.

    http://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q=vyhlazen%C3%AD+%C5%BEid%C5%AF&cx=000499866030418304096%3Aukbowjvrr7u

    https://www.google.cz/search?q=s%C3%BDrie+v%C3%A1lka&rlz=1C1CHMC_csCZ293CZ320&espv=2&biw=1745&bih=877&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiR8KjLmKTJAhXCtBQKHfq1B1wQsAQINQ

 2. P.S. psala jsem v úvodu „všechny postřílet“, počítám, že jsi měla na mysli tyhle názory, ne? protože v komentářích padaly různé, i ty co nebyly tak agresivní a byly reálnější.

 3. Krásná svatomartinská báseň s kočičím pohlazením. Moc pěkná micinka na fotce.
  U nás asi zdomácní spíš – svatý Martin přijede na slunečním paprsku.

  A ten závěr? Také jsem byla šokována, to byl nesmírně brutální útok, navíc na několika místech současně. Velmi promyšlené, velmi kruté a taky účinné.
  Nevím, pro koho to mohl být větší šok, jestli pro účastníky toho koncertu, když tam vpálili, nebo pro účastníky fotbalového utkání, kteří vlastně neměli ani tušení, co se jim odehrává za zády, zatímco fandili svým oblíbencům.
  I když, větší šok to byl určitě pro lidi, kteří byli tváří v tvář téhle hrůze.
  Opravdu černý pátek (nejen) pro Francii

  1. Myslím si Van Vendy, že ty si přečteš komentáře leckdes a máš přehled o odezvě a názorech ČECHŮ ??? Ta jednostranná odezva mě bolí a je to přesně to, co chtěli ti hajzlové terorističtí vyvolat, všeobecnou nenávist. Stále ale věřím v rozum, a v to, že se lidé vzpamatují a oběti válek, nebudou házet do jednoho pytle s vrahy.
   Stalo se, že moje hlavní téma, je vedlejší a nemám chuť ho komentovat. Vztek a lítost, mně nedovolí.

   1. Tak četla jsem ledacos a nepřekvapily mě ani nejkrajnější názory, samozřejmě nesouhlasím s tím všechny postřílet, to je blbost, ale něco by se udělat mělo, především je vyexpedovat do svých původních zemí, jenže teď koho a jak? To je právě to, o čem jsem psala, že mě znepokojuje, že je to příliš davové, příliš neukočírované, neovládané a teď, jak je vidět, i nebezpečné. Merkelová sem vpustila hordu, když to řeknu takhle natvrdo. Se kterou se svezlo pár skutečně potřebných, ale většina je s velkým otazníkem – kdo jsou a co tu chtějí, před válkou neutíkali, proč cestovali přes několik zemí, přece když prchám před válkou, stačí mi první místo, kde se můžu zastavit, vydechnout a být v bezpečí. Tahle okupace není normální migrace, normální migrace je to, co probíhalo třeba loni nebo každý rok – tohle je příliš násilné a příliš cílené.
    Pokud chtěli pomoct uprchlíkům, proč pomoc nezorganizovali přímo v uprchlických táborech? Mohli je podpořit ekonomicky i prakticky, ale také jim mohli slíbit azyl a vybrat je přímo na místě a převézt rovnou do Německa nebo Francie. Statisíce lidí nemuselo podstupovat tuto cestu, nemusel se investovat tolik peněz a nemuselo cestou zůstat tolik bordelu, můj bože, vyházeného jídla, pití, nového oblečení a dek…
    Ti lidé ze sběrných táborů mohli být prověření a mohlo jít skutečně o lidi, kteří by se mohli integrovat. Proč to takto neudělali? Neříkej, že při svých poradcích a možnostech je tohle nenapadlo.
    Teď, Aničko, začínáme sklízet to, co mamá Merkel zasela. A další generace ji budou možná proklínat, protože bezpečný život v Evropě skončil. Nebo věříš tomu, že tohle je poslední útok a poslední země, ve kterém jej podniknou? Já tohle vidím opravdu černě a nikdy bych nevěřila, že budu jednou ráda, že nemám děti. Tento svět bych jim teda nechtěla zanechat. Jinak, když vidím tu rozbombardovanou Syrii, tak si říkám, jak dlouho bude trvat, než to bude podobně vypadat i u nás. Asi si myslíš, že jsem příliš černá vrána a že příliš negativně smýšlím, ale tohle je realita, která může skutečně nastat – netvrdím, že nastane, ale že je to možné.
    Ale zatím si to nemíním připouštět víc než je potřeba. Až k tomu dojde, tak k tomu dojde, zatím si budu užívat všeho, co můžu.
    Tvoje hlavní téma není vedlejší, jen je momentálěn přehlušeno událostí, která je opravdu nečekaná a tragická.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s