Neumím si představit?

Při stavu myslí, v naší maličké zemi, kdyby se například ČÍNA, dala na pochod? STRACH a ten, vyvolávající propaganda davu, je stále silněji slyšet a čtení podobného, nikomu nečiní plezír !


ODKAZ 1

ODKAZ 2

Že čas, kdy si prodělala hladomory minul, je asi realitou doby. Dynamický rozvoj komunistického kapitalizmu, se těžko bude týkat provincií na obrázcích, kdo chce a klikne na odkazy, neuvidí jen tato překrásná, tradičně Čínská místa, kde je jasně zřetelné, kdo, kde a jak Čínu uživí poctivou prací? 
Často přemýšlím o mentalitě a pracovitosti těch, co u nás nejvíce křičí, bubnují na bubny a pískají na krysí píšťalky, lákajíce ty, co ještě nejsou propagandisticky dost zvikláni a hrají jim na city v tomto a podobném emotivním duchu: „ Vy nemáte rádi svůj domov, svoji zem? Máte vůbec vztah ke své domovině a k naší historii? Máte vůbec k něčemu vztah?
Mám ráda svou domovinu vážení buřiči, také mám ale otevřené oči a vzhledem ke krátkým dějinám lidstva vím, že tisíce let lidstvo bojuje o přežití, putuje, mísí se kultury, národy a geneticky, jsme všichni jedna rodina, nehodlám brát v úvahu stvoření, ani pana Darwina. Všem křiklounům bych jen chtěla říci, vezměte za své to, co by mohlo být příkladné pro lidstvo, odsuďte války, zbrojení, nenávist a začněte se víc a osobně usilovat o změnu, a to od sebe samých.

Poslouchám rozumné lidi, s inteligentním pohledem na svět, nemusím s nimi ve všem a vždy souhlasit ale mohu se poučit a vytříbit si názor.

VIDEO

DISKUSE    

 

23 komentářů: „Neumím si představit?

 1. Ještě poslouchám video Otakara Foltýna. Nevím, nakolik je expert, když zmínil, že vítězství sametové revoluce bylo lusknutím prstu a jednou demonstrací 17.listopadu, ale když tvrdí, že teroristický útok je natolik efektivní, jak si to my sami připustíme, začínám o jeho expertíze pochybovat. Dál mě zaujalo jeho tvrzení, že oblast Sahary vysychá nenávratně a přitom se místní lidi množí jak kobylky (on to vyjádřil kulantněji a politicky korektněj – jako populační explozi). Takže, tato populační exploze nás podle všeho čeká, protože se přesune sem. Jediné, s čím souhlasím, je, že ta migrační krize ještě není skutečná krize. Ta teprve začne a s tímto tempem to nebude dlouho trvat.
  A že válka přijde, o tom nepochybuji. Protože tady se spustil proces, který popožene svět ke zkáze.
  Poslouchám jeho projev dál. S něčím souhlasím, s něčím ne. Ale ty dvě úvodní poznámky byly opravdu prapodivné.
  Zajímavé, že mluví o IS, mluví o Rusku, ale nezmiňuje USA, nezmiňuje nejnovější složení OSN, nezmiňuje snahy komisařů EU, nemluví o Merkelové. To všechno spolu zřejmě souvisí, a prohlásit, v souvislosti s konspiračními teoriemi, že to neřídí nikdo, je taky podivné, protože tato letošní migrace je především řízená. Není spontánní a není únikem před válkou, únik před válkou je jen záminka. (O tom snad vypovídá složení migrantů a je zajímavé, že se o tom mluví oficiálně, a přitom se oficiálně nad tímto faktem nikdo nepozastaví. Nebo možná pozastaví, ale veřejně nesmí. Svoboda slova, což….)
  Bezpečnostní riziko. Policie si s nimi neporadí, protože se bojí. Vojsko zatím nepoužili, protože se bojí. A tak budeme čekat, co bude dál.
  A víš, co je nejvitpnější? Že za nějakých dvacet, třicet let, možná i dřív, si budou média klást otázku – jak jsme to mohlil dopustit? Jenže to už bude pozdě, ještě před dvěma měsíci jsem věřila, že se to ukočíruje, ale teď začínám věřit, že ten proces je nezvratný.

  1. „Teroristický útok je natolik efektivní, jak si to my sami připustíme.“.
   Dnes mi tento rádoby silný výrok experta Foltýna vytanul na mysli a moc ráda bych slyšela zopakování jeho slov ve světle nejnovějších událostí.
   Nejlépe do tváře těm lidem, kteří „připustili“ teroristický útok a nechali se zabít.
   Taky je tu teoreticky možnost, že svůj výrok myslel jinak – že se bude společnost tvářit, jako by se nic nestalo. Možná to je druhá stránka výroku pana Foltýna o efektivnosti teroristických útoků, které připustíme nebo nepřipustíme. Jenže, obě varianty jeho výroku mi připadají jalové a tváří v tvář skutečnému neštěstí laciné.
   Jsem možná trochu ostrá, ale tuhle zprávu jsem se dozvěděla dnes dopoledne a přestože mezi zemřelými lidmi nemám žádné přátele ani rodinu, sprostota a brutalita tohoto útoku mě nadzvedla.

   1. Že slova jsou nanic je fakt! Spíš si myslím že jsi špatně pochopila to, že on vlastně řekl to, co voják může, musí vzít v úvahu, co z toho může vzejít a vzešlo.
    Já ale stále budu rozlišovat, bestie a oběti těchto bestií. A tím víc protestovat proti válce a dnes již, i proti teroru.

 2. Co na to říct. Diskuze je k ničemu, protože nikdo nezmění svůj názor. Jen bych se zeptala, odkdy se Afghánistán nachází v Sýrii, například. Jinak, svůj názor jsem napsala asi dvakrát a když to tak sleduji, nemyslím si, že byl od věci. Taky sleduji různá videa, čtu různé články a sleduji různé debaty. Zajímalo by mě, jaký je tvůj názor například na Pjakina. Jestli neznáš (o čemž pochybuji), dá se najít na youtube. Na hoaxy si dávám pozor, i když jim člověk občas neunikne. Ale svědectví lidí, kteří se s tím potýkají osobně, nebo lidí, kteří mají další zkušenosti, nepodceňuji.

  1. Nikdy jsem nepopírala že máš přehled ale to pro tuto debatu není důležité, zmiňuješ se o tom také, že to lidi nezajímá, že se situace a postoje k ní mění, den za dnem.
   Je pravda, že se osobně také již dávno neangažuji, mám nárok, ve svém věku to přenechat mladým a že většina těch, co se zapojují, pomáhají, má humanitu v krvi, nejsou zaujatí a jsou objektivní v úsudku, mě těší.
   Víš Vendy Van, já snad ani nerozlišuji, kdo a odkud se sem valí, proto ten extrémní příklad s Čínou a že roky žvaním o zachování tradičního způsobu života u nás, to mně nemůžeš upřít ! Protestuji proti AMERIKANIZACI a globalizaci, celou dobu co se z blogu známe, tím ale nechci říci, že nejsem ochotna potřebným, trpícím lidem pomoci, dělala jsem to vždycky, ani dnes nesoudím povrchně ale jistě rozlišuji, kdo pomoc potřebuje a kdo se veze s davem, je to totiž stejné, jako vždy a ve všem? My, i oni, jsme jen lidé různí, dobří, zlí a rozlišit, by to měl každý, ve svém bezprostředním okolí, charakter člověka rozeznáš, právě a nejlépe v mezní situaci a zachovat klid a rozvahu pokud stojíme o mír, je nutné.
   Nesnáším křiklouny s nenávistí v hlase a tváři, ať křičí z východu, nebo ze západu. I když všichni paní Merkelovou soudí a odsuzují, ona není husička, co si myslí, že to zastaví vlastním tělem a jistě má na to tým, který hodně váží slova a činy právě proto, aby nedošlo k nejhoršímu a bojí se oni nejvíc proto, že to dopadá a dopadne na jejich hlavy !!!

   1. Já taky nejsem proti tomu, pomoci trpícím a strádajícím, ale tohle už je vážně někde jinde. Merkelová je šílená, nebo je podmazaná, nebo je na drogách. Nemá to pod kontrolou a spustila něco, co se nezastaví. Nazvala si do Německa milion lidí, ale nemá pro ně zázemí, nemá pro ně práci, nemá pro ně nic – teď je rozstrkává, kde může a navíc je cpe k sousedním státům, když ty migranty zvala, nevím, že by diskutovala o této věci s okolními zeměmi. To jsou věci, které navazují jedna na druhou, to je, jako by si Novákovi od vedle pozvali domů svou rodinu a jejich známé a známé jejich známých a najednou zjistili, že je nemají kde ubytovat a tak cinkli u tvých dveří, jestli bys jim doma neustlala a eventuálně je pár dní nehostila, popřípadě pár měsíců nebo napořád. Ten princip je stejný.
    Jinak, tým Merkelové bude to samé. Všimni si postoje některých politiků nebo evropských komisařů. Oni počítají s tím, že v dalším roce bude další taková vlna, minimálně. Proč? Vědí, že ta válka v Sýrii nebude ukončena? Nebo už je to opravdu někde jinde a ta válka v Sýrii je jenom oficiální záminka? (Mimochodem, mám dojem, že Putin za měsíc udělal víc než Obama za čtyři roky. O cílech bombardování se diskutuje mnoze, ale jedno je jisté – po Putinově zapojení se věci konečně pohnuly. Nikdy jsem nevěřila, že budu jednou fandit Rusku, aspoň na chvíli.
    Že jsi proti amerikanizaci, to vím taky, však tvé články a myšlenky sleduji už dlouho.
    A nejsem samozřejmě pro krajní řešení, které někdy slýchám nebo spíš čtu v různých komentářích. Jenže tady je vidět, jak jsou lidi skutečně vyděšeni. Ono jde totiž o budoucnost nejen jich, ale i jejich dětí. Snad každý normální člověk, který má děti, by chtěl pro ně lepší budoucnost. Nebo aspoň zabezepčenou, stabilní. Jenže, co se pro jejich uklidnění dělá? Nic, média přiznávají, že situace se vymyká, ve Francii to vře, policie si s nimi neumí poradit, pořád jich přibývá, Švédsko požaduje další přerozdělování tak proč je pořád přijímá? Přece Evropa nemůže pojmout celou Afriku, to je v konečném důsledku nemožné.
    Opravdu je to únavné a někdy když sleduju kecy kavárenských, je mi z toho šoufl. Už výrok Kocába, někdy před měsíci, že bychom se k migrantům měli chovat mile, abychom si je neznepřátelili – kde to jsme? Vadí mi lézt každému do zadku, ať je odkudkoliv. Chovat se k někomu slušně, prostě pro slušnost, to je něco jiného.
    Zkus si poslechnout toho Pjakina, on má vážně zajímavé názory a tuším, že dobře podložené, dobré zdroje. Má přehled, na mě aspoň působí jako inteligentní člověk, který to má dobře srovnaný.

    1. V komentářích k panu Pjakinovi, je celkem hodně rozumných názorů, i ty, by si lidé měli přečíst. JENŽE…….NIC TO NEŘEŠÍ. A pokud by to lidé vzali za své, půjdou do ulic a bude válka, to je to nejhorší řešení, které bych si chtěla představit.
     Když jsem se svého otce kdysi ptala, proč jste šli do války, řekl „ již nebylo jiné řešení “ V EVROPĚ, pořád ještě je.

     Více zde,TÝKÁ SE TO KAŽDÉ NEROZVINUTÉ SPOLEČNOSTI, a já se plně ztotožňuji Vendy, jen je to těžké čtení pro lidi a oni to ani číst nebudou: Ale jinak tě zdravím a ponocuji, i když vím že je to naprd proto, že každý si říká „ to je daleko „…….. ONO ALE NENÍ A MY JSME JEN, POUŽITÍ A ZNEUŽITÍ „ OSLI A ZÁMINKA, K ČEMU? TOŤ OTÁZKA “ ? ! ?

     JEDEN S MNOHÝCH: Boh nehrá v kocky a poskytuje nám celkovo objektívne, vzhľadom na
     1.našu morálku,
     2.mieru chápania a
     3.schopnosť(disciplínu myslenia) tvorenia..
     najlepśiu variantu prítomnosti

     Více zde,TÝKÁ SE TO KAŽDÉ NEROZVINUTÉ SPOLEČNOSTI:

     Otázka:
     Načo sú tu cigáni?..Načo nám ich asi tak „dal“?
     Presnejśie:
     A. Čo sa máme my od nich učiť?
     B. Čo by sa mali učiť oni od nás?

     ..v čom by obe kultúry mohli, mali konvergovať?
     ..a ćo ako kladivo s nákovou pri kovaní eliMínoovať

     t.j., Načo dal nás im?
     Ďalej:
     Kulturologická analýza, anamnéza
     a zdroj, príčina vytvárania ilúzie ich významného príspevku k zodpovednosti za stav spoloćnosti?
     Cui bono, čo, koho má terciárny problém zakryť?
     Podobne, ako umelé prolémy dôchodkového, zdravotného systému, ekologie, atď.

     Človek sa nerodí zlý(či dokonca „hriešny“=satanizmus) a jeho „osobné zlyhania“ sú rovnako determinované masovými chybnými (alebo zámernými?) programovanými kultologickými stereotypmi.

     Peňazí je dosť aj pre cigov, aj pre „biele rodiny“, len sú masívne odsávané kreditno-finanćným systémom,korupcia je u nás vo východnej Európe oproti systematickej legalizovanej korupcii na západe štatisticky jednoznačne zanedbateľná.

     Ide ani nie o percentá, ale o promile celkových objemov fiat-money tzv. frakćno-rezervového podvodu úrokového kreditno-finančného systému dlhového obeživa.

     Prakticky 95% výroby a služieb je automatizovaných.
     Načo ľudí umelo zamestnávať v absurdnej byrokracii, preklikávaní tabuliek, fabrikách miesto robotov, ćo z politických dôvodov čakajú v skladoch.
     Presne, aby ovce myslieť nezaćali.
     Aby sa nevsdelávali, neboli s deťmi, rodinami, aby najlepśie vôbec nemali deti..Prosto štandardizovaná biorobotizácia, programová degradácia druhu HSS tými, ćo sa snáď za „bohov“ považujú, no pritom len obyćajným info-náskokom disponujú, disponovali. Zatiaľ. Doposiaľ.

     Preto tu zverejňujeme postupne ich monopolné technológie. Autorské práva, patenty v dnešnej tzv. oficiálnej intepretácii sú smrťou akejkoľvek spoloČnosti, sú v princípe antidemokratické.

     Cigáni spadajú z pohľadu a-sociálneho inžinierstva o.i. pod potreby ad hoc rozvoja série občiansko-vojenských konfliktov. Podobne, ako muslimské, židovské, národnostné, gastarbeiterské a iné subkultúry na západe.

     Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/podstata-konceptualni-moci-gp-a-struktura-elit-v-pjakin-/

     O satanovi mluví i zapřísáhlí ateisté:https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/11/kde-se-nachazime-v-proudu-casu/

     1. Zajímavá úvaha. Opravdu, bez ironie. Taky by mě zajímalo, jak to opravdu je, s těmi výdělky a příjmy, s tím odčerpáváním peněz. V neděli jsem chvíli poslouchala debatu o důchodech a dělalo se mi z toho zle. Já si hledám práci a mám z toho hrůzu – na kancelářskou se nedostanu (nejsem účetní, neumím jazyky, to jsou dvě největší podmínky, jak tam proniknout i bez známostí), na práci u pásu nevydržím, dělat finančního poradce neumím (nemůžu lidem vnucovat něco, čemu sama nevěřím), takže výběr se omezuje a omezuje.
      Vždyť i ta hajzlbába dnes musí v práci stát. Jedna z mých klientek pracuje jako toaletářka a mimo to, že občas chodí tam utřít a vyměnit papíry a papírové ručníky, tak musí u těch dveří stát, celý den, nemůže si ani chvilku sednout (vyjma snad obědové přestávky). Není to buzerace? Rozdíl mezi stáním a možností se posadit nevidím, tedy ve výkonu práce. Jen v tom, že ta osoba musí stát jak trubka a zadělávat si na další bolesti zad.
      K cikánské otázce – špatné řešení, špatná politika. Cikánům se na jednu stranu nedivím, že využívají všech možností, které jim sociální politika nabízí. Byli by idioti, kdyby za třikrát menší částku vstávali do práce a stachanili jak kreténi. Problém je v systému, který neumí nastavit strop (netvrdím, že by se jim nemělo dát vůbec nic, z něčeho žít musí, ale ty dávky se můžou omezit). A skutečně to není stejné pro cikány a pro gádže, když to řeknu takhle cynicky – z vlastní zkušenosti jedné mé klientky vím, že rozdílné jednání a rozdílné sociální dávky existují.
      Co bychom se od nich mohli učit? Určitě rodinné soudržnosti. Tohle je jedno z mála, nebo snad jediné, co by se od nich dalo učit. A taky umění užívat si života. Jenže těžko si dovede užívat života člověk, vyšťavený denně z práce, která je dnes spíš robotou. Otázka je, jestli by si uměl užívat života i kdyby byl doma na solidní podpoře, ale to se nedozvíme.
      Co by se mohli oni učit od nás? Možná trochu odpovědnosti a spolehlivosti. Ale nejsem tu proto, abych dělala rozbory…
      Mimochodem, říká se, že mezi bezdomovci neuvidíš cikána. To je fakt a může to být z dvou důvodů – první možnost, že rodina ho ochrání a postará se o něj, druhá možnost je, že vždycky dostane nějakou sociální dávku, která mu nedá, padnout na dno. Nevylučuji ani spojení těchto možností.

      Ještě jsem chtěla ještě napsat k Merkelové – jeden citát, který pochází od ní, je datován k roku 2010 a zní takto:
      „Pokus vybudovat multikulturní společnost a žít bok po boku a těšit se jeden z druhého… selhal. Kompletně selhal.“
      I proto mě velmi udivuje její letošní jednání, které opravdu nepokládám za přirozené, ale jako by jednala pod nějakým nátlakem, nebo pod drogou, nebo opravdu zcvokla.

      Pěkný den, Aničko.

      1. Napsala jsi toho hodně a velice dobře tě chápu, jsou to v první řadě tvé, konkrétní stesky a poradit, ani pomoci ti nedokážu proto, že ani sama sobě, někdy ne. Naše děti a vnuci jsou stejní a vehementně nám odporují v tom, že oni tak žít nebudou.
       Práce v téhle zemi, by bylo tolik, že by se lidé museli strhnout, o to ale nikdo nestojí a já vidím řešení jen, ve zkrácení pracovní doby a to podstatně.
       Musím zase poukázat na ty obrázky ze střední Číny a podobné regiony světa, o kterých jsem již psala a publikovala i fotky (Srí Lenka), o návratu k přírodě, spokojenosti a klidu. ( Utopie ) ? Možná ? Agresivita ve všem, politikou počínaje a rodinou konče, je všeobecným, průvodním jevem nadbytku.
       Před pětadvaceti lety, po sametovce, když můj muž dorazil z Ameriky, byla jeho první slova, tak před tím, nás chraň Bůh. Ty důvody nemíním vypisovat, neb je máš všude kolem sebe a každý je má především v sobě.
       Uživím jednoho bezdomovce, stádo bezprizorních koček, vypomáhám dalšímu chudákovi, na kterého se rodina vykašlala a to z jednoho důchodu, druhý uložím a na kapitál sáhnu jen v případě mimořádných výdejů, jako je dovolená, topivo a podobně. Nemohu říci, že bychom měli bídu, pijeme vodu ze studánky, (neplatím) nekupuji většinou, zeleninu, brambory, ovoce, ořechy, část masa, máme své. Je to hodně práce, až nebudeme moci, mohu dědictví otců prodat a spokojeně žít až do smrti a tak, to mohl udělat každý, proč to lidé neudělali a nedělají, nechápu, rodinné vazby, tradice a víra, o kterých často mluvím chybí a dávám to za vinu komoušům a výchově v rodinách.
       Jednou mně jedna paní na blogu napsala, něco ve smyslu středověku, o pečení chleba doma a uraženě odešla do „nevytopených komnat“ , ano Vendy, já si ho klidně upeču proto, že deset upeču, osm jich dám zvěři v lese a dva sníme. Práce je mojí radostí a smyslem života a dnes je módní slogan že: PRÁCE JE TEN POSLEDNÍ ZPŮSOB, JAK PŘIJÍT K PENĚZŮM? Já tímto mluvím o práci rukou, ta už se nenosí a podle toho to také vypadá.
       Neber si to osobně, přeji ti hodně štěstí proto, že většinou to o štěstí je, jen se mu musí trochu pomoci a vyjít naproti.
       A když se dva, či tři perou, MAMON A MOLOCH MAJÍ HODY.
       http://www.reflex.cz/kategorie/2984/komentare

       1. Pečeš domácí chleba? Na to se chystám už dlouho, ale zatím jsem upekla jen jeden, zkušební, moc se mi nepoved, mám problém s kynutím těsta, asi by mi šťukla pekárna, hlavně ohledně toho kynutí. Nechápu, že tej mojí mamce těsto vždycky pěkně vykynulo, mně se nechytne, ani když je dám nad vafky (v zimě, v létě se nechytne vůbec, když netopím), a to ještě musím nahřívat mouku i mléko.
        Je fakt, že hodně ušetříte, když si vypěstujete svoje (a taky je fakt, že se na tom napracujete, to není jen zasadit a počkat, až to vyroste), jestli máte i vlastní stromy a možnost si je (nechat) porazit a nařezat, i vlastní dřevo na otop se hodí, já teda bohužel musím kupovat, jak dřevěné brikety, tak uhlí, nebo platit plyn, nebo elektriku při použití přímotopu, ale mám halogenová kamínka, a ty mají opravdu malou spotřebu. Minulý měsíc jsem s nima dost přitápěla (táhne mi tu chladný vzduch) a když jsem zapisovala spotřebu, nezdálo se mi, že by to nějak naskočilo, tak jsem zvědava za tento měsíc.
        Od minulého komentáře k dnešnímu se stal malý skok, a sice, že jsem to, co dělám, opravdu pustila a jdu do neznáma, tedy pracák a hledání místa. Je to možná trochu sebevražedné, vrhnout se do kalných vod bez zajištění, ale víc sebevražedné by bylo setrvat, protože tento měsíc bych si nevydělala ani na poplatky a už to dotuji dost dlouho a bezvýhledně.
        K té práci a zkrácené pracovní době – já bych byla pro, ale za stejné peníze, ne za zkrácené. Dokonce věřím, že za šest hodin by se udělalo stejné práce jako za osm, protože člověk není ještě tak vyšťavený a může dělat rychleji.
        O dvanáctkách ani nemluvě, tu bych dnes nedala ani kdyby mi slíbili padesátku měsíčně.
        No… možná…. nevím. 🙂 Za padesátku bych se aspoň pokusila. 🙂
        Taky bych si raději užívala života, něco si dopřála, něco si koupila, někam si zajela. Nemyslím si, že život strávený v práci a dojížděním do práce je nějak plnohodnotný. Ještě k tomu pokud je ta práce mizerně placená.
        Jenže, o té zkrácené pracovní době už se kdesi mluvilo, v nějaké debatě, a samozřejmě se strhlo obrovské pobouření, že by lidé nebyli výděleční pro své společnosti. A já pořád přemýšlím, jestli je to tím, že nejsou tolik výděleční, nebo spíš tím, že společnosti jsou nedožrané a chamtivé.
        Včera jsem právě debatila s jednou klientkou, která dělá napůl úvazku a půl jede na živnost, že se ptala na nějaké místo v Karlově pekárně (asi účetní nebo nákupčí nebo něco takového) a že jí tam paní nabídla plat 9900 hrubého. Ta klientak se jí zeptala, jestli si myslí, že do té práce má jezdit na kole a cpát se jejich levnými výrobky, aby se vůbec uživila. Za tyto prachy se opravdu nedá žít a divím se, že tohle ještě někdo vůbec nabízí. Ale Karlova pekárna je známá největší fluktuací pracovníků – a že to nikoho nepřekvapí! solidní firma si lidi, kteří skutečně pracují, snaží udržet – oni ne, jim je to jedno. A nevěřím, že by byli natolik chudá společnost, že by potřebovali zaměstnance takhle škrtit. Spíš majitel nebo banda majitelů chce nahrabat co nejvíc.
        Je moc smutný slogan „práce je ten poslední způsob, jak přijít k penězům“, ale je pravdivý, bohužel. Aspoň v této době určitě.

 3. Lidé migrovali od pradávna.

  Pravděpodobně jsem došel k viníku celé migrační „těch ekonomických uprchlíků) krize – je jím Západ. Tím, že už nějaké to desetiletí žijeme na dluh v v tak sociálně přebujelých státech a projídáme svou budoucnost, je předzvěst toho, co se děje v Řecku, USA apod.

  Možná to už ode mě bude znít jako klišé, ale za vše zlé může socialismus, čím větší dávkou tím horší a nenechme se oklamat, Evropa míří tam, kam ještě před nedávném mířili Sovětský svaz.

  1. Když jsem si poslechla rozhovor s expertem na mezinárodní aspekty vojenských operací, panem Otakarem Foltýnem, běhal mně mráz po zádech, jsem pacifista, to co říká nevěstí nic dobrého ale věřím v rozum.

  2. Já bych k tomu přidala i pětadvacet let novodobého kapitalismu, ne za všechno může socialismus. Pětadvacet let už je dost dlouhá doba, aby se za ni dal udělat pořádný marast a pamatuji si, že jsme vykročili do nové éry s podstatně menším, nebo spíš minimálním státním dluhem a se vším, co mělo nějakou cenu. A to všechno, co mělo cenu, se zlikvidovalo a rozprodalo za hubičku, to, co se mohlo vytvořit, bylo předraženo a přebytky šly jinam než do státní pokladny, o různých podvodných aférách, na kterých se nabalilo pár jedinců a které se vyšetřovaly laxně, ani nemluvě. Takže v tom marastu jsme nejen proto, že projídáme svou budoucnost, ale z velké části proto, že poslanecká a ministerská elita si novou éru vytyčila jako dvacetiletku ve které se nakrmí až k prasknutí. (Jestli z dvacetiletky bude i třicetiletka, se ještě uvidí, zdroje zatím pořád jsou, jak je vidět, na okamžitě vytažených příspěvcích pro uprchlíky. Přes šedesát tisíc na jednoho člověka za měsíc, to je víc než slušný a vlastně za tu cenu se u nás musí uživit minimálně pět důchodců.)
   Ale to jsem odbočila, chtěla jsem říct, že ne všechno se musí svádět na socialismus, ona i současná společnost má spoustu másla na hlavě. Nebo spíš, současná vrchnost, nevím, že by Franta odvedle podepisoval zakázku na tunel Blanka, například…

   1. Z ekonomiky se zajímám o tu svoji, doma a okolí, máš pravdu že to moc nadšeně nekomentuji ale nezvyklá mě ani tvá subjektivní pravda, sice tady nemáme dopravu, obchod, práci, hospodu, školu, školku ani kulturu.
    Když se ale podívám po téhle zemi, někde to mají, mají krásně opravené památky, parky, zahrady, květiny, vodovod a kanalizaci, čističky odpadních vod, to všechno my tady nemáme, je ale otázkou, jestli to mít chceme a co proto, my všichni děláme?

   2. Asi je to o úhlu pohledu, ale já to v čem Evropa denně žije za kapitalismus nepovažuji. Ten je v Singapuru a možná ještě hrstce státečků. Vždyť celé Evropě vládnou socialisté s lidovci./ A možná je to ten pravý „průser“, kdyby byl ten kapitalismus poctivý, tak by to tu možná vypadalo lépe. ALE: já si určitě nechci stěžovat. Vyhráli jsme v loterii, že jsme se narodili právě v ČR. Málokdo si to uvědomuje, ale toto je jedno z hrstky míst, kde se dá žít „nejlépe“ 🙂

    1. Nevím jestli je výhodou mládí, nepamatovat si určité věci, nepoznat a nevidět to na vlastní oči? Mělo by být lepší, dívat se dopředu.
     My, co z nás starých, máme paměť v pořádku o rozdílu víme a nezapomeneme na dobu, “ kdy včera znamenalo zítra“ Cha chá.
     Kdo dnes, z těch pamětníků nadává, jak se má špatně, má jen špatnou paměť, úsudek, nebo se chce zviditelnit tím, že reptá z principu, vždy a na všechno. Mám velice ráda Masarikovo heslo „ NEBÁT SE A NEKRÁST „.
     Nikdy, v žádné době, ani na žádném místě není vše ideální, je to takové, jak si to lidé udělají. IDEÁL, JE ABSTRAKTNÍ POJEM, pro mladé cíl a představa budoucnosti, na kterou by rádi dosáhli, mnozí ji přeceňují a idealizují si něco, co neznají, například Singapur Matouši, bych si za symbol dobrého kapitalismu nevzala, jedna z jeho tváří, je dost odpudivá (drogy), a vlastně všechny ismy, jsou na h…o……….
     A že tady doma, je to jedno Z MÁLA MÍST, kde se dá žít, ti podepíši.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s