Je to snad záměr ?

Obávám se těch….. CO.
Ač sami jsou vzdělaní, inteligentní a s přehledem, probouzejí, tím co píší, říkají a jak prezentují to, co vědí, ty nejnižší pudy v těch, co je nedokáží v sobě ovládat.

 


Být si vědom toho, že jitřit vášně těch, co mají touhu přirozenou a sklon dán výchovou, genetickou výbavou a dalším souběhem okolností, k násilí, je hazard.
Exhibicionisté, prezentující svá dílka ve formátu:  „ Vezměte zbraně a chraňte naši kulturu “ , bych vyzvala, jděte do cizinecké legie a vybijte si své nízké pudy, neumíte-li civilizovaně a kultivovaně držet jazyk za zuby, mluvit v pravou chvíli, na pravém místě a k těm, co tomu co říkáte rozumí správně?
Neděle je mým dnem odpočinku, včera jsem si tedy neodpočala, ani na těle, ani na duchu. Lítost a sounáležitost projevit agresí, ve svém projevu verbálním, může a má za následek jen ještě větší agresi a zlo, šířící se jako lavina. Jsou si někteří řečníci a pisálci toho vědomi?

 

 

24 komentářů: „Je to snad záměr ?

 1. Aničko, to, co jsi napsala podepisuji. Jdu k tobě od Ježurky, která se svěřuje s tím, jak je z těch událostí celá nanicovatá a jak je jí každou chvíli do pláče. Aniž bych četla tvůj článek, komentovala jsem u ní ve stejném duchu, jako píšeš ty. Zlobím se na některé naše politiky a zlobím se na všechny, kteří podněcují v lidech strach a z něj logicky vznikající agresi a nenávist…

  1. Nemám ráda lidi, toho tipu, „ Já vám to říkala “ a teď, si jako nějaká blbá, věštící cikánka na (primě) připadám.
   Asi bych byla mnohem tvrdší v argumentaci,17-tého večer, po projevech pana presidenta k souboru „ zajímavých tváří “ na Klárově. Že bych něco podobného čekala od hlavy státu, je i na mě silné kafe.
   Různá psychologická témata, rozebírající filosofii teroru říkají jasně, že podstata vychází z frustrace, kdo a čím je frustrován tady, u nás doma, v téhle blahobytné a krásné zemi, ať mně někdo, pro Bůh vysvětlí ? Statistický odhad nemám, jen vím jedno Jaruško, že jsme ve svém pohledu v menšině a nevím, co ti lidé chtějí, ono je snad štve, že ZATÍM, je u nás, klid a mír?
   Nechtít a neumět se postarat, o oběti teroru a to běženci jsou, je rovno teroru samému.

   1. Na to, být v menšině už jsem si zvykla i v rámci své rodiny. Naši kluci jsou rozumní a umírnění, ale s ostatními, počínaje mým manželem a širokou rodinou konče, jsem už léta názorově úplně někde jinde. Zprvu jsem se snažila prosadit se svými názory, ale po nesčetných diskuzích jsem si uvědomila, že to nemá cenu, protože každý z nás zůstává nezlomě na svém. Můžu jen doufat v to, že svým postojem aspoň malinko obrušuji hrany a zasévám semínko pochyb, že může být všechno jinak…

    1. Ještě musím připsat, že i přes ten různý světonázor, se máme v rodině všichni rádi a držíme při sobě, což se mi zdá to úplně nejdůležitější.

     1. Hezky řečeno, to s obrušováním hran, jen mám pocit, tedy já osobně, že trochu pozdě.
      Pamatuji si na svá slova, musíš……. Studovat a mou prioritou byl úspěch ! Dnes vím, že to byla chyba, prioritou ve výchově je lidskost.

   2. Jestli nevíš, čím je kdo frustrován v této krásné a blahobytné zemi, pak možná tím, že je krásná a blahobytná teď, ale nemusí být krásná a blahobytná během pár let.

    1. Jsem stará, v důchodu a strach z budoucnosti nemám, ty mladá krásná a inteligentní, máš šanci to ještě změnit, dle svých představ.
     To ale neznamená, že za každou cenu ti chci oponovat, obavy z budoucnosti nemá jen náš kocour, on ví, že denně dostane nažrat a kdyby nedostal, jsou tu kolem myši……… Tím to trochu zlehčím, možná…..

  2. Když je řeč o Libušce, týká se to, tak nějak nás všech, co se známe a jsme v přibližně stejném věku. My, vice-či méně s nějakou budoucností na desetiletí nepočítáme, naše priorita jsou děti a vnuci a odevzdali-li jsme všechno, co jsme mohli, není co řešit.

   Ať se komu líbí, nebo ne, neseme svůj díl viny na tom, jaké jsou naše děti, vnuci a všeobecně řečeno, jsme-li, v obráceném řebříčku hodnot pyšní na to, co vše jsme ještě, i v našem věku schopni pro ně dělat i kdybychom lezli po čtyřech, nedivme se, že ti mladší i nejmladší, mají obavy z budoucnosti ???
   Jsem od toho již oproštěna, již nemám strach, to ostatní je na mladých a jejich svědomí a pokud nebudou nosit kytky na můj hrob, tak se z toho „ nebude střílet „, ne?

 2. Einen schönen Dienstag liebe Anna schönes Foto was für eine Landschaft,ich hoffe es geht dir gut bei mir geht es so.Eine große Umarmung von mir Gislinde

  1. Decency macht mich danken Ihnen und geben den Kommentar. Oft vermissen den Punkt dieser Veranstaltung?
   Wir wünschen einander guter Tag, lobte das Bild ist schön, aber was nun?

  1. To jistě a co dál?
   Nevěřím a pravdu dím.
   Je to můj světonázor, na bláboly na sítích si nepotrpím a jak říká bratr Žižka, „ NA MNOŽSTVÍ NEHLEDÍM „…

   1. A co dál? Agresi nerodím, ani mé děti nejsou agresivní. Kdo se ke mně chová slušně, i já se k němu chovám slušně. Myslím, že i příklady táhnou. Komu v dětství chyběla láska, mohlo ho to poznamenat na celý život a nejen jeho, ale i ty okolo.

    1. Tak to je velká pravda, ne každý je ten, koho miluji, nemusím se s ním objímat ale mohu se k němu chovat slušně.
     To je hezký slogan, „ Agresi nerodím “ to se mně líbí, jen je asi těžší si vybrat koho chci porodit, dnes je dokázáno, že geny hrají jistou roli a že bych souhlasila s tím, že je to osudem dáno, co s dětí vyroste, o tom silně pochybuji. Také nemám v rodině agresory ale nemyslím si, že je to náhodou a že se tak narodili, musíš umět vybrat otce a také vzít v potaz vliv matky, na kvalitu dítěte.
     Dneska to je samá chemie, samá droga a člověk je nakonec rád, když se mu podaří vychovat „normálního alkoholika“ ? Ne ?

  1. Milý mladý muži, děkuji za poklonu.
   Babku potěší, že to někdo mladý čte a pokud to na tebe zapůsobilo, tedy tato má slova sdílej dál, aby jsi nebyl jediný.
   Ti, koho se to týká, jsou velice pyšní a arogantní na to, aby se ohradili !

      1. Pro mě je na tom pozitivní to, že, byť je to malá část diskutujících lidí, dokáží se vzepřít většinovému názoru. Co je smutné Matouši? Vím, je pohodlné to odbýt jedním, nic neříkajícím, všeobecným postojem a číst, pro mladého člověka, pro něj nudné a nezáživné řeči, je jako mít připravena skripta, dlouho před zkouškou ??? To, co se děje, zkouška je!

       1. Je smutné, že existují lidé, pro které má lidský život jinou hodnotu, podle „místa původu“.

      2. Smutné je jistě i to, že lidé, co sem chodili čtyři roky komentovat, když témata byla mnohdy směšná a triviální, dnes také nemají co říci ? ! ?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s