Ještě jsou ?

Ještě jsou krásná místa na světě, po kterých jsem celý život toužila a která se mě nepodařilo vidět na vlastní oči, jedním z nich je národní park Arches ve spojených státech, vidět to na vlastní oči bylo dlouhá léta mým snem, dnes už vím že tento sen se nesplní, ale strýček Gůgl mi pomáhá si splnit tyto věci alespoň částečně a já se s vámi o to podělím. Na středozápadě je to jedna ze dvou perel a pokladnicí nevídaných přírodních krás, symbolem státu Utah je, unikátní brána vzdáleně podobná tomu co my máme tak rádi a několikrát za život to musíme ukázat, nejprve svým dětem potom vnoučatům a posléze si říkáme ještě jednou v životě se tam pojedeme podívat, na naši Pravčickou…….. ale v parku Arches, je těchto bran množství a jedna krásnější nežli druhá.

odkaz: http://www.360cities.net/image/utah-arches-nat-park-partition-arch#340.00,-20.00,80.0Místo jako by jej stvořili síly o kterých nemáme ani ponětí jak to udělaly, samozřejmě že páni geologové to popsali a přesně nám řekli jak a ve které době se tyto vrstvy tvořily a jak a kdy a jakou vodou byly vyplavovány do těchto bizarních tvarů, já mám ale namysli to co tvoří naše úžasná fantasie, co vše vidíme když zamhouříme oči, jak si představíme bloudění v těchto místech, úchvatných, ale i strašidelně záhadných.

Utah je pohádkovou snovou krajinou , kdybych mohla přidělala bych tam Sněhurku, a iluze by byla dokonalá. Celé to obrovské území mne vždy fascinovalo, když jsem byla mladá prošla bych ho o hladu a žízni, bez prostředků, pokud by mě to bylo umožněno, vždy jsem si říkala, jak je dobře, že jsou tato krásná místa tak pustá a nehostinná, alespoň jejich krása nebude zničena turistickým bůmem, nebudou tam nastavěny super hotely dálnice, turistické atrakce, a jiné přírodu ničící vymoženosti, takto lidé přijdou podívají se a odejdou, neb zaplať Bůh, podmínky jsou nehostinné.

Antelope kanyon, je další místo ve mě budící úctu skoro posvátnou, já říkám těmto místům BOŽÍ DÍLO. umělec tvořící pod vlivem své fantazie, by se měl učit od přírody, a ten který to umí se stává mistrem.
   
Kdo by neznal z Amerických filmů, to co je tak profláknuté.
202162
Sandstone_Formations_in_Monument_Valley_Navajo_Nation_Arizona
Neméně působivé jsou i krásy v Argentině.

16 komentářů: „Ještě jsou ?

 1. Chtěla bych poděkovat za krásné a milé komentáře u mě a taky odkaz na to nádherné video. Opravdu nádherné mořské záběry a do toho úžasná hudba…
  A já přeji už na zítřek krásný den!
  (A nejen na zítřek…)

  Tohle jsem psala včera večer a zůstává to tu trčet do dnes do rána.
  Ještě jsem se musela znovu zaregistrovat, a přestože jsem komentář odeslala, očividně se mi neuložil.
  Nechápu.
  Ale doufám, že se to srovná…

  Tvůj článek si určitě přečtu, fotky vypadají úžasně, ale za chvíli prchám něco dělat, takže se ještě vrátím!

 2. S dovolením použiji výraz od Nadi. (Naďo, nezlob se) Prostě tu „áchám“. Párkrát jsem v cizině byl, ne tedy na americkém kontinentě, ale raději v poslední době cestuji po naší krásné vlasti. Vždyť i my tu máme nádherná místa. Moc rád se však podívám na fotky a vybrala jste opravdu krásné místo.

  1. ÁÁÁCH JÓÓ´, TAK JÁ UŽ NEJEZDÍM ANI PO TĚCH VLASTECH !!!!! To splnění snů, nechám vám mladším, a všem bych to moc přála.

   1. I já sním jen nad těmi krásnými obrázky, protože asi nikdy nebudu mít peníze, abych se na taková krásná místa podívala, ale to nevadí… To není to nejdůležitější v životě. Nejdůležitější je zddraví a láska.
    Kochám se těmi nádhernými fotkami. Díky.

 3. Bon Mardi ma chère ANNA

  1er jour de l’été on dirait pas en Belgique

  en espérant que le soleil fasse enfin son apparition

  bisous tendresse

  poutoux doux de Laika

  ton amie martine
  Já jsem vždy rozumět i strojový překlad hi hi
  I vy můžete mít žádné místo na moje fotky a videa
  co je moje, je tvoje
  polibek

 4. To jsou překrásné záběry. Taky mám touhu podívat se někam do světa, ale lákají mě spíše severské země. Určitě vím, že bych nemusela někam do pralesa, nebo tam, kde je moc vedro. Láká má třeba Aljaška, se svými lesy, horami a jezery s čistou průzračnou vodou. Za starých časů, jsme nikam nemohli a teď, když už by to šlo, zas chybí korunky. Tak aspoň sním, nad hezkými fotkami. 😀

  1. Já vlastně také Jaruško, moje sny se už jen snažím předat dál a ukázat mládí cestu, možná mnou prošlou, buď v reálu, nebo prstem po mapě, vždy je to krásné cestování a všem co chtějí snít se mnou fandím, i když moje tělo, odmítá poslouchat mou hlavu, cestuji stále a s velkou vášní.

 5. Přesně to cítím tak, jak to napsala Naďa. Také bych ti moc přála, abys to všechno mohla vidět naživo. Já už také do ciziny nesmím, mám od doktorky i s manželem ne přímo zákaz, ale nedoporučila nám to, tak už žijeme jen ze vzpomínek, ale ty jsou taky krásné a k tomu nějaké fotky. Děkujeme, že jsme vůbec kdy mohli někam vyjet a něco vidět.

 6. Bon début de semaine mon amie ANNA

  ici un temps d’automne, j’espère qu’il en est autrement pour toi

  belle journée avec mes bisous tendresse

  et de gros poutoux de ma Alaskan Malamute Laika

  ton amie Martine ai mis une nouvelle vidéo … je pense qu tu vas aimé 🙂

  ton nouveau billet est MAGNIFIQUE

 7. Milá Anno, je to krása a ty se do té krásy umíš krásně vcítit. Přála bych ti, aby se ti přání splnilo, i když nejsme nejmladší. Mě už všechno cestování pustilo.

  1. Milá Naďo, dnes už jsem na tom tak, že mě obtěžuje i cesta na nákup, představím-li si dvacet hodin v letadle, sny se okamžitě přestanou zdát, naposledy, letěl můj manžel, seděl na křídle, po vystoupení v Čikago, zjistil že neslyší a neslyšel tři dny, jak člověk stárne, klidně se bez různých atrakcí života obejde a bez problémů

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s