40 komentářů: „Nám, nám narodil se

 1. Sice opožděně, ale přeci jen, přeji tobě a všem lidem příjemné prožití svátků. Většina lidí prožívá Vánoce jako žranici a úctu k hmotným statkům. Jsem rád, že i tak, se občas najdou lidé duchovně myslící.

  1. Musím tě zklamat Jiří, i já jsem uctívač hmotných statků a milovník dobré „žranice“, mám tu úctu k tomu, již proto, že jsem tak byla vychována, ne já tě nekárám o večeru Štěpánském, jen chci říci, jakou práci mě a spoustě žen dá taková světská žranice, upéci cukroví, naložit různá masa, vykostit krůtu nadít ji nádivkou s lanýži a mandlemi, připravit srnčí paštičky, kančí roládu, nadívaný bůček, z pěkné libové špičky, upéci deset vánoček pro chudé lidi, vyudit sýry a maso, uvařit domácí šunku, to je hodně práce, a každého kdo to dělá pro své blízké si vážím a miluji lidi co to dělají, uklidí a nazdobí dům, jdou se o půlnoční pomodlit do kostela a své jídlo nechají posvětit, aby se celý rok měli rádi a pospolu se dobře poměli, vždyť ta oslava narozenin Pána je nejkrásnější den v roce a dárek pro rodinu, může být i ta práce, co s tím každá žena má, a i to je ta duchovní pohoda.

  1. Lenko, Jaruško i vy všichni ostatní, kdo jste mě přáli, moc a z celého srdce vám děkuji, za vaše krásné přátelství, posílám vám všem písničku, co ji zpívá Marcel Zmožek právě mě.

 2. Ahoj Aničko, přeji ti krásné svátky vánoční, prožité v klidu a pohodě, hodně zdraví, štěstí, lásky a božího požehnání.

 3. Kikou ma chère Anna,

  Je viens te souhaiter un bon Dimanche, un excellent réveillon
  ainsi qu’un Joyeux Noël pour toi et tes proches

  Bisous tendresse

  Calinous de ma princesse Laika

  martine

  ☺☺ à mercredi ☺☺

 4. Aničko, přeji ti krásné vánoční svátky prožité ve zdraví a pohodě a všechno nejlepší do nového roku. 🙂 Hanka

 5. Děkuji, drahý Anna, uprostřed krásné poselství adventu a pohlednicí.
  Veselé Vánoce se svými blízkými.
  Kisses, nosím tě v mém srdci, mé krásné přítelkyni ♥


   1. Přeji požehnané Vánoce a šťastný Nový Rok!
    Už se těším, jak si, jako každý rok, zazpívám tuto mši od Jakuba Jana Ryby!

    1. Také se moc těším, ne že bych ji uměla zpívat nebo hrát, jen v radosti a s láskou poslouchám, v našem kostelíčku je také každoročně koncertována tahle Česká krása, nebudete to letos zrovna vy? Přeji Ať ty narozeniny našeho nejdražšího chlapečka, oslavíme všichni krásně a důstojně. Anna

 6. “ Kdyby Yann Prdtt v krčmě netvrdil :
  ,, ne matce ! … otci ses narodil !! ,,
  Měl bych nyní klid na duši ! “

  …… Kdo otcem jest Bill Schoustekk netuší !

  “ Vezmu to z jednoho konce :

  “ Jsi otec můj ? …… Jste mým otcem ?
  …… vy jste to… kdo mne porodil ???“

  Hostinský muže pak vyhodil,
  vykřiknuv : “ Takové lotrovství !
  .mne rovněž obvinil z otcovství
  i když je vůči mě postarší !“

  “ Straší mu !“ Straší mu !“ … “ Haraší !“
  … v krčmě zní výkřiky nevole ….

  “ Nejste – liž otcem mým …vy vole ? “
  … ( zeptal se muž venku strážníka )

  “ Koukněte ! již ho zatýká ! “
  … “ Co nejdřív jednu mu mlaskne !“

  … tváře všech přilepeny na skle ……

  1. Nedivím se já chlapci tomu.
   kam o vánocích vrtne se? Domů?
   I lištičky mají nory své,
   Tak proto se ptá na otce.

   Na mráz, ho vyhazují v noci,
   proto se ptává po svém otci,
   Ni matky nemá, chlapec bez domova,
   kdo vánočku mu upeče?

   Snad je vdova, snad macecha zlá?
   Kdo zdarma, pivo natočí,
   na pach jeho, každý útočí,
   vánoční radost hledá, chlapec z úbočí.

   1. Tak Jiříku milý, mám-li dlouhou chvíli,
    sesmolím si říkačku, nedělám to za kačku,
    napíši ji v minutě, a pak hajdy na kutě,
    kdo je autor, všem je známo, že to občas,
    takhle sladím, nekradu a nepodvádím.

    Je-li autor, někdo jiný, napíšu to,
    to je jistý, můj štít ten je hochu čistý,
    jen občas,s těmi obrázky, nekladu si otázky,
    miliony lidí, kde všude je vidí, tak se koukni taky,
    nedělám s tím žádné velké fraky.

 7. Dici bene cara Anna: guardiamo al bambino che sta per nascere!!
  Egli è Colui che ci salverà dalla dannazione eterna!.
  Prendendo su di sè i nostri peccati e distruggendoli con la sua morte, offerta in sacrificio per noi!
  Buon Natale 🙂
  Bellissimo sfondo!!
  Un saluto cordiale
  Claudio

 8. Jééé, to je pěkňoučké a něžné přání ………… Ale dkyž jsem viděla poletovat toho andělíčka, říkala jsem si, že děti na světýlka, andělíčky a Ježíška věří ……… zatímco velcí lidé jej dělají, tvoří. A to je veliká věc, si uvědomit, že v našich rukou jsou „zázraky“ tohoto světa. Teda aspoň některé a někdy. Ale jsou. A to je príma.

  1. Máš pravdu Leničko, malé děti nemáme, ale třeba se přijdou podívat něčí děti? Ty mají s takových maličkostí jistě větší potěšení, nežli já stará babka, alllééé. Vánoce jsou sice svátky dětí, a když vyrostou není to již taková zábava, vzpomínám si, jak jsme vnučce, asi tak před třinácti lety koupili takové zvířátko, co se učilo různé hlouposti, naučila jsem ho, vždy po nocích, jsem ho vybalila, aby to nikdo neviděl, prdět a krkat po jídle, a vyhrála jsem si s ním více nežli potom vnučka, muselo se na něj mluvit Anglicky, a přesto že to bylo roztomilé, nebavilo ji to, až když byla větší. Někdy jsme dětmi i ve stáří?
   Přeji ti hezké zbývající dny do svátků, a pokud by jsme se již nesetkaly, šťastné a požehnané vánoce s panenskými jablíčky a spoustou krásných starých Českých zvyků. Anna

 9. Klikla jsem na to kouzelné přáníčko a bylo opravdu nádherné, pohádkové.
  Děkuji za něj!
  A krásné vánoční variace zde.
  A děkuji také za milé přání, které jsi mi napsala na blog! Potěšilo mě.
  Tobě, Aničko, přeji také – co nejvíc pohody, pěkných dní. Vánoce příjemné, voňavý stromek, svíčičky, večeře ať se nezkazí a hlavně zdraví.

  1. Děkuji milá Vendy, za přání a hlavně za návštěvu, jsem moc ráda, že jsi přišla.
   Moje aranžmá, je spíše parodie na Americký styl, a tak nějak dárek pro děti, pokud by sem nějaké nahlédli, nám to již nic neříká.
   Také ti chci popřát, trochu lásky, trochu štěstí, trochu božího požehnání, hodně zdraví a radosti, i trochu peněz do prasátka by jsi jistě ocenila, kdyby pán Bůh dal. Anna

  1. Žel Libuško, tety si již neužiji, žádné nežijí.
   Na vánoce se moc těším a děkuji, přeji krásné, šťastné a veselé tobě, i celé tvé rodině. Anna

   123Friendster.Com

  1. Přeji i tobě milý Marko, tiché, šťastné vánoce, a krásné fotky i v tom příštím roce, který údajně již nemá být, já ale věřím, že každé zlomové datum, přináší něco dobrého lidem, i světu. Moje stránka má smysl pro humor, „santovsky“ humorný námět by nás měl upozornit, že máme být sví, slovansky milovat ty naše krásné tradice oříšků, a panenských jablíček na stromečku, vánočky a kapra u nás v Čechách a bigosu u vás.

   BIGOS

   Suroviny:
   500 g hovězího masa
   500 g vepřového masa
   300 g kuřete nebo krůty
   100 g slaniny
   1–2 nožky domácí či jiné oblíbené klobásy
   500 g kysaného zelí 1 menší hlávka bílého zelí
   4 cibule
   1 hrnek sušených hřibů
   sádlo nebo olej
   sůl, mletý pepř a kmín na maso
   ocet, cukr, sůl a kmín do hlávkového zelí
   Postup:
   Nakrájíme jednotlivé druhy masa na kostky, pokrájíme zelí a všechnu cibuli. Namočíme houby. Na zpěněnou cibuli dáme dusit kysané zelí. V dalším kastrolu zpěníme cibuli, zalijeme ji hrnkem vody, přidáme ocet, cukr, kmín, sůl a pokrájené zelí. Dáme také dusit.
   Ve třetím kastrolu osmahneme slaninu a 2 cibule na troše tuku, pak přidáme hovězí maso a opečeme ho. Okořeníme kmínem a přilijeme hřiby i s tekutinou. Přikryté dusíme asi půl hodiny, přidáme vepřové, až se zatáhne, pak drůbeží maso. Kořeníme a solíme dle vlastní chuti. Pomalu dusíme do změknutí, klobásku pokrájenou na půlkolečka přimícháme do hotového masa. Do masové směsi vmícháme postupně obě zelí.

 10. Danke dir liebe Anna für deinen lieben Besuch und Video sehr schön.Wünsche dir noch einen schönen besinnlichen Adventssonntag und liebe Grüsse von mir Gislinde.

 11. Jé Aničko, to klikací přáníčko bylo krásné. Přesně takle jsem si jako malá holka představovala, že andělíček létá kolem stromečku. Tehdy jsem ještě věřila, že dárky i stromeček nosí Ježíšek a věděla jsem, že je to malé miminko v betlémských jesličkách. Proto jsem se ptala maminky, jak dokáže takový drobeček ozdobit náš velký vánoční smrk a ona mi řekla, že Ježíškovi pomáhají andělé. 😀 Měj Aničko, hezký další předvánoční víkend i třetí adventní neděli.

  1. To se nám co kolem sebe již nemáme žádné malé děti stává, že si chceme hrát, a vzpomínáme hlavně na to své dětství, u nás štědrý večer býval postní, tedy byla ryba, kuba, maličké buchtičky naplněné ořechy a mákem, polité máslem smíchaným s medem, pamlsky a hostina, byly až po půlnoční, a stromeček s dárky až ráno. Strom jsme mívali do stropu, dodnes nevím jak to Ježíšek dělal, měla jsem ho nad hlavou u postele, kde jsem spala. Do nedávna u nás, v době současné byli vánoce dlouhé, až nežli šli děti do školy, letos budeme s dědou sami, takže mám na to málo, co budu dělat dost času, a i tobě přeji tichý a klidný poslední adventní týden a hodně štěstí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s