Řeč rozumu a citu.

 

Martin Řezníček

zpravodaj ČT ve Spojených státech

 

„Dostali jsme první ochutnávku toho, jak bude vypadat ‚občan Obama‘. Věci, které se mu nepodařilo dotáhnout na prezidentské úrovni, se bude snažit měnit na úrovni člověka, který bude dál slyšet.“

VIDEO 

22 komentářů: „Řeč rozumu a citu.

 1. I think this is one of the most important info for me. And i’m glad reading your article.
  But should remark on few general things, The site style is great, the
  articles is really nice : D. Good job, cheers

 2. Ja liebe Anna das stimmt hab einen schönen Dienstag und sei ganz lieb im letzten Tag im Januar gegrüßt Klaus in Freundschaft

 3. Milá Aničko! Přečetla jsem si článek, něco přece jen vím, ale za mne mi připadal prezident Obama slušnější než Trump. Čas ukáže, hlavně pro Američany, s kým jim bude lépe. A z jiného konce. Co s tebou bylo? Nakukovala jsem občas a ty stále nikde. Doufám, že jsi nebyla nemocná. Moc zdravím.

  1. Projev na videu je dlouhý? včera na tiskovce pan Obama mluvil také dost jasně. Že to bude mít vliv na globální politiku je jasné a já DNES „ počítaje se k mlčícím maloměšťáčkům “ držím ústa a krok, proč? proto, proč každý.
   Své problémy nerada sdílím Libuško, moc ti děkuji za zájem, je to od tebe hezké a milé, ty víš, že nemládneme nikdo a zdraví, začíná být stále větší zátěž pro tělo i ducha, u nás dříve narozených více, nežli u kohokoliv.
   Moc tě zdravím a děkuji za návštěvu na mém, zanedbávaném blogu.
   Objímá tě Anna

 4. Bonjour ou Bonsoir ★* *★

  Ce jour
  J’écoute Le Vent

  Me souffler des mots puissants et attachants
  A mon oreille il est venu me murmurer

  Des élans d’amitié avec des envies de liberté

  Me dire combien notre amitié compte entre toi et moi
  Une Amitié avec un grand A
  je te souhaite une excellente journée ou soirée‘
  Une douce belle journée si je suis de journée

  Ou une tendre nuit si mon passage est du soir

  Gros bisous

  Bernard

  1. Pane Bradley, nevím jestli konečně? tento blog je spíše u svého konce, nedochází mu jen dech ale i kapacita a další zakládat nemíním. Těšilo mě. Anna

 5. O důsledcích vládnutí pana Obamy jsem slyšela jiné informace. Že chce hladce předat vládu Trumpovi mi nějak nekoliduje s tím, že posílá tanky k ruským hranicím, Asi aby, ještě než vypadne, co nejvíc znepříjemnil Trumpovi nástup – pokud vůbec, ještě lépe, nevyvolal třetí světovou. Kdysi jsem myslela, že po fašonském Bushovi mladším bude nadějí pro Ameriku a pro svět. Selhal v obojím. Možná se mu něco povedlo, ale to, co rozesral, s prominutím za ten výraz, zcela zastíní to, co se mu povedlo.
  Jestli z toho vyplývá, že jsem Trumpova fanynka, tak to bych chtěla vyvrátit – Trump je pro mě zatím nepopsaná kniha a jediné, co si myslím, že je nadějné, že chce s Ruskem urovnat vztahy. Jeho domácí politika je zajímavá hlavně pro domácí – a je mi docela sympatické, že chce vrátit výrobu do své vlastní země a dát lidem práci, to by bylo docela chvályhodné i u nás – a jen doufám, že jej nepřeválcují finančníci a zbrojaři. Případně aby se nezopakovaly dějiny ala Kennedy.
  Co přinese budoucnost, uvidíme. Obama za sebou nechal kus rozvráceného kontinentu. Možná zlikvidoval Kaddáfího, ale nedodal žádnou alternativu, čímž napomohl totálnímu chaosu a bezpráví. Co je výsledkem, dnes vidíme.
  Bohužel jsem skeptická v tomhle ohledu, Aničko, už jsem to naznačila vícekrát a skepse zůstává, ba hůř, je posílena tím, co se děje v Evropě. Nelíbí se mi to, vůbec se mi nelíbí ten trend, který se snaží nastolit elity a násilím vnutit domácím lidem jakousi integraci naruby. Ale to už jsem odbočila…

  1. Je těžké ti odporovat, ani nechci. Pro mě jsou pan Obama a pan Trump, dva, hodnotově, morálně a stylem, rozlišní a nesrovnatelní lidé, jak svým chováním, tak i předpoklady do budoucna. To že se země, s téměř 324 miliony obyvatel rozhodla tak, jak se rozhodla, je jasným znakem upřednostnění toho, co i u tebe je privilegováno a to je ekonomická stránka věci.
   Osobně dávám přednost slušnosti, umírněnosti a opatrnější politice pana Obamy, jak v minulosti, tak bych si to přála i pro budoucnost.
   Sama vždy upřednostním to, dát si práci s tím co dělám, aby výsledek byl uspokojivý a očekávám podobné od lidí, kterých si vážím i když tahle cesta bývá složitější, delší a pracnější, nežli brutální atak, který v tomto a u pana Trumpa, je zřejmý. Oligarchický diktát, není a nebude můj šálek kávy.
   Děkuji za komentář., představuji si tě, třeba v „ Čikágu “ Van…

   Tady se tobě a mnohým, za nevelkého úsilí, daří relativně dobře o boji s prosperitou, nemaje valného ponětí, mnozí neví, co je zaplatit sto tisíc dolarů za lékařský zákrok, to stejné a víc za vzdělání dětí, prestižní soupeření, je nám stále cizí, nevím zda je to dobře nebo špatně a tak mnozí, mluví často do větru, o něčem, co si neumí ani představit.

   1. Daří se nám tu relativně dobře, Aničko, ale taky je to díky tomu, že na tom pracujeme. Celý život si platíme zdravotní i sociální pojištění, které není zrovna minimální a ano, operace máme v ceně. Přesto dost často vidím žádosti o příspěvek na operaci té či oné holčičky, či chlapečka, nebo mladého muže. Počítám, že jde o operaci v zahraničí, nebo o nějaký prvek, který je nutný a stojí peníze. Bohužel, v zahraničí si ze zdravotnictví udělali byznys – a prvotřídní ošetření dostane ten, kdo má peníze. Ale bohužel, tento trend už je i u nás. Přesnost má pacient zámožný a nedejbože že jde o pacienta sociálně slabého a navíc staršího než sedmdesát let. O tom, jak si takového člověka nikdo za celej den nevšimne, už jsem slyšela nejednu historku z vlastní zkušenosti. Že jsou schopni nechat na lehátku člověka někde na chodbě, v průvanu, bez deky, i to se už nejednou stalo. Proč? protože nikdo nevěděl, do čí kompetence ten člověk patří a tak si jej nikdo nevšímal. Ke zdravotnictví mám rozporuplný vztah, jeden doktor mi díky své péči zabil tátu. Druhá doktorka díky své péči prodloužila život mamce o dobrých patnáct nebo dvacet let. Já sama měla zatím jakž takž štěstí.
    Taky souhlasím, že je tu poměrně slušná úroveň života jako takového, školství, zdravotnictví, služby. I když první dvě už jsou nahnuty plošinově směrem dolů. Školství se zhoršuje, díky inkluzi to vypadá ještě hůř, zdravotnictví jsem už zmínila, a neměly bychom zapomenout, že oba systémy jedou díky dobře nastartovanému začátku, kdy se oboje za toho nebohého velmi špatného a pro lidi zlého socialismu snažili soudruzi, aby oboje mělo úroveň, v rámci možností. Neříkám, že bylo všechno tutovka a ok, ale měli ambice, aspoň zčásti, dnes máme zase lepší stroje, pokrok ve výzkumu medicíny mnohým zachránil život, ale začínáme skouzávat do extrému všemocného jediného božského léku, nebo spíš kombinace léků a to čím víc, tím líp, samozřejmě pro farmaceutické společnosti. A zase jsme v pochybnostech, je to množství léků opravdu nutné? Je to množství různých očkování opravdu nutné? Není za vším jen farmaceutická lobby a hrabivost? Netvrdím , že léky jsou k ničemu a očkování není užitečné, jen mám dojem, že zas jedeme do extrémů – všeho příliš.
    Není to lehké.
    Jo pobavila mě ta představa mě v Chicagu – proč myslíš že bych se tam dobře vyjímala? Jak že by mě někdo rychle oddělal? 🙂

    1. Jsem ráda, že tě ta představa pobavila, i já sama jsem se dost často, podobnou bavila a věř mně, že to až tak zábavné v reálu není a že o tom cosi vím, nikdy jsem se neodhodlala ji alespoň na čas uskutečnit. To, že žiji tak a tam, kde a jak žiji, je moje rozhodnutí a podobně se může rozhodovat každý. Jsem svobodný člověk a moje svoboda mě opravňuje si vybrat svůj osud. Což v mém životě, nebývalo vždy možné a to je moje priorita.
     Sociální otázky tady ani tam, neřešme, je to vždy a všude o lidství, nebo hyenizmu.
     Na to poukazuji právě a jenom na to, v projevu pana, ještě stále prezidenta Obamy. Jeho lidský, inteligentní projev, se mně vždycky líbil, a také to, jak říká že „ Na každém z nás záleží, jak svět bude v budoucnu vypadat“.

     1. Dnes už je tam nový prezident a co bude, ukáže budoucnost…
      Nemyslím si, že bych v Chicagu obstála, ani v New Yorku, ač nejsem tak stará, pro tento svět už jsem stará dost. Představa mě v Chicagu nebo kdekoliv jinde mě pobavila, protože je nereálná, nikdy jsem necestovala, většinou z finančních důvodů, vlastně jsem skoro celej život byla v dluzích, jednou kvůli koupi baráku, pak kvůli opravám baráku, pak kvůli slavnému soukromničení tedy podnikání na OSVČ. Samozřejmě, mohla bych si pořídit chlapa do domácnosti, ale nějak se mi ekluje si pořizovat chlapa do domácnosti jen kvůli penězům. I když. zdá se, na tom nic tak divného není. Ekonomika je nelítostná. Ale to jsem odbočila.
      Takže mým jediným zdrojem info ve světě jsou videa nebo televize. Televizi už nevěřím, nebo spíš věřím, že předává jen určitou část infomrací a tu druhou zatajuje, ale má dost jiných předností, takže ji nezavrhuji.
      Taky neřeším, co bude za rok, za dva, natož za deset let, protože za deset let může být tolik věcí jinak…
      A tak se snažím užívat si dne, aspoň trochu. Měj se zdravě, Aničko, a přeji také dobré užití dne!

      1. Chodívala jsem na různé blogy Van. Někteří mladí prošli svět s báglem na zádech, bez krejcaru v kapse, ne že bych ti něco podobného radila, nejsi ten správný dobrodruh a já také ne. I když, bývali jsme s mužem také mladí a bez valných prostředků, jsme procestovali mnoho zemí.
       Mimo jiné bych ti přála přítele (přítelkyni), proto, že ve dvou se všechno lépe táhne a to ne jen, ta finanční kára života. S dědou si plánujeme všechno, každičký Boží den již padesát let, bez plánů a pozitivních myšlenek, bych v současné době, byla naprosto v háji (děda onemocněl) a v sedmdesáti čtyřech letech, je to stále bojovník.
       Informace si musí každý vytřídit tak, aby jeho charakter a naděje neutrpěli újmu, NESBÍRÁME, ty povrchní a zlé názory proto, že člověk musí vždy najít nějakou zlatou, střední cestu, aby neztratil úctu a lásku k lidem.

 6. The U.S.A. news reported in other countries is very interesting ., Thank you for sharing it. The United States of America is at a turning point. Although, it will be temporary. As you know, we have two political parties, the Democrats and the Republicans. Americans seem to blame one party or the other for all of the problems we face, forgetting that we are all Americans. President Obama was elected because the majority of the people wanted a good, intelligent man to improve the economy. But, the economy can not be improved if all our jobs are gone. This man, Donald Trump, is not a good man with a moral compass. But, he has promised that jobs will come back to America. The majority of the American people decided that we could have a good man, like President Obama, as president or we could have a man of questionable morals who arranges for us to get back our jobs. Are Americans worried? They are. But, if things aren’t better for Americans within a year…no one will support Donald Trump, no matter if Democrat or Republican. Thank you for caring about us! Most Americans want our country to stay out of wars with other countries; we only want to work and live peaceful lives. That is something we all agree on.
  Love from America,
  Ginene

  1. Yes, politics is a complicated thing.
   Sympathy for Mr. Obama, I acquired during visit to Prague, both, his beautiful wife were touched ours, CZECH open charakter, people enthusiastic, security was baffled when people hugged him immediately and without inhibitions. I will never forget. I saw a good man, hope for a future, for better world.
   If we want to, leave out of wars with other countries, we all, want to work and live peaceful lives. God help us, For peace .

   Thank you. exculpation, for bad English. Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s