Přítel mého přítele ?

Je i můj přítel?
Přítel mého nepřítele? co vlastně je můj, nepřítel ?
Ke komu se přidám, je dilema dneška!

Já tedy se nepřidám k nikomu a ze zásady, proč? Protože jednou, ten který mně dnes “ pije krev „. Zítra řekne něco, co mě naprosto nadchne a opačně.
Roztříštěnost názoru na cokoliv, je dnes tak běžnou věcí a musím se často pozastavit nad tím, jak protichůdné jsou názory dnes, oproti těm zítra a pozítří, to si již vůbec nejsem jista někým, koho jsem znala a komu věřila.
Jako vždy u nás, v téhle zemi, se mě dost uleví, když najdu k situaci, adekvátní humor, nebo ještě raději, přiměřenou satiru :

Kanál Maryško

 

Dehonestaci hlavních hlav jsem nikdy nemusela, poslední dobou je beru s povděkem, neb přitvrzuji i já. Na láskyplné objímání si dovolím rezignovat vážení.

 

Maryško, Maryško, ty jsi liška podšitá. Docela ti povím, že se bojím, že někdo skočí do konzumu, koupí kafe a ty se budeš ptát, kdes koupil, je nějaký stuchlý, pij Vávro a nekecej. A ty i já, se nebudeme divit ???

 

 

 

25 komentářů: „Přítel mého přítele ?

 1. I now what you mean…. I have felt the same towards certain `friends´… are they friends or foes?… maybe we just have to live the particular situation and see how things unfold… I think it is the only way to discover the mysteries of Future… Love and best wishes, dear Anna. Aquileana 😉

  1. Man is a very selfish creature, little thought to what They feel others? I hand Each person, give him bread and water, even if it is necessary. I love you, dear child. You are a beautiful person ok first in your heart, in soul look, Then we better understand the others, When suffering.

 2. Bonjour avec quelques petits orages
  L’amitié est un sentiment fort
  Il est beau de la découvrir
  Sur ton blog je peux lire tes poèmes , tes créations
  Les messages de tes amis (ies)
  C’est une appréciation forte
  On peux y trouver toutes sortes d’amis Français ou étrangers
  Quelle partage
  Sur nos blogs on vit un monde de paix
  Ce serait si beau que sur terre règne la paix règne


  Passe une belle journée , prends soin de toi
  Bernard , bises

 3. Zdravím, Aničko, kanál Maryško jsem si pustila, asi dva kousky, a moc mě nepobavil. Ale nic proti němu nemám, jestli má své výhrady, dává je najevo celkem solidním způsobem. Viděla jsem trapnější videa.
  Co se týká komentářů zvaných nenávistných, tak kdybych měla opravdu rozlišit komentář nenávistný od komentáře nesouhlasného, pak ten, který jsi ofotila a uvedla nahoře, by se dal s určitostí zařadit do kategorie nenávistných.
  I když, stejně jako jsem psala v jiném komentáři, i tady si myslím, že hlasatel takového komentáře by v 90% nebyl schopen uskutečnit to, co hlásá.
  Nicméně by uvítal, kdyby tu prácičku za něj udělal někdo jiný.
  Já už se snažím vyhýbat se podobným debatám (autocenzura jak prase), dokonce i o podobných tématech psát na blogu (autocenzura jak prase), protože to nemá cenu. Jediné, co si myslím a o čem jsem stále víc přesvědčena, je, že lidstvo je už za zenitem a že teď půjde jenom dolů. Doufám sice, že snad pud sebezáchovy ještě zafunguje a stane se zázrak, ale po tom, jakým směrem pokračují určité věci, už asi zůstane jen u doufání.
  Prostě, 75 let míru nebo příměří byla zřejmě pro někoho moc dlouhá doba. A Evropané, kteří si míru nebo příměří užívali, v dalších letech poznají, že ta doba skončila.
  Tedy, možná už poznávají. O teroristických útocích v evropských městech už se hovoří téměř jako o normě, znásilnění žen není znásilnění a v Německu se začíná řešit, co z nezletilými manželkami. Ono je tu co k řešení? V normálním evropském civilizovaném světě by pojem jako manželství s nezletilou nebyl vůbec k řešení – ale dnes už ano.
  Pobavilo mě, že i dalajláma vyjádřil znepokojení nad způsobem, jakým se Evropa ujímá uprchlíků. No, děj světa už je zřejmě nastaven a kdo je chytrej, začne se učit arabsky a studovat korán. Co se týče žen, už by si měly začít vybírat nějaké solidní hidžáby, burky, a začít si pročítat zákon šária. Ono to přijde i sem, zdá se, že tento proces už je nezvratný.
  No vidíš, autocenzura zase selhala, dovolila jsem si vyjádřit svůj skeptický názor, co se týká budoucnosti… Budu na sobě muset víc zapracovat a začít se bavit jen o počasí. 🙂

  1. Ještě, bez autocenzury, prolezla jsem svým archívem a našla odkaz na jednu zajímavou parodii.
   Odkaz přikládám zde, jestli budeš mít chuť, podívej se 🙂 Jestli ne, tak se nic neděje.

  2. Máš jen většinový pohled na to, co kde pochytíš v éteru a to nepovažuji za, pro sebe nesnesitelné ale povzbuzující k diskusi proto, že s lidmi jako jsi ty, se mluvit dá a v tom je ten rozdíl.
   U zdánlivě ojedinělých, které dám do placu, je ten extrém, že s těmito lidmi, diskuse možná není, jejich počet roste a menšina těch, kteří by měli otevřít pusu, mlčí. Když se ve středověku přidala TA LEPŠÍ ČÁST LIDÍ, k vítězným vrahům, ať strana byla ta, či ona, tekly potoky krve a vše přišlo v niveč, lidstvo se nepoučilo! Nepoučilo se v první, ani druhé světové válce? Proč… Se zrovna ty a s tebou všichni rozumní lidé nepostaví v řadě za tím, kdo nechce ničit, zabíjet, válčit a vlastnit zbraně.
   Naslouchat, já nevědomá tomu, kdo nechce klid, kdo rozeštvává lidi proti sobě, nebudu proto, že on, není ojedinělý, ty, když se k němu přidáš, zklameš mě proto, ŽE JÁ VĚŘÍM, ŽE ZLO NEZVÍTĚZÍ.
   Jsi slušný člověk, jen jsi skeptik, i já jsem svým způsobem skeptik, mám ale víru a také naději, že slušných lidí je víc.

   1. Ano, s východními Němci tady žiji celý život, taáak dobře znám jejich mentalitu, mám je “ sto metrů „ od domu. Ano, mají nám, nejpodobnější minulost.
    Ocením víc mířenou, specifickou satiru, na témata, přímo se týkající toho, co je blízko mě a do čeho se trefují přesně. Takhle jsem mívala ráda pana Šimka.

    1. Šimek byl výborný a svého času s Bubílkovou skvělá dvojice.
     V éteru pochytávám leccos, něco také od informovaných osob, které si dávají práci a hlídají si zdroje.
     Něco také z videí, která jsou dost odporná a která většinou nejsem s to dosledovat do konce. Nerochním si v tom, ale tyhle věci se dějí a je třeba s nimi počítat.
     Jinak, jak známo, pokud menšina dosáhne většiny, pak se stává většinou a začíná brát věci do svých rukou, ať legálně (většinové vítězství ve volbách) nebo nelegálně – zbraně a samozvané trestné skupiny, které se v tomto případě budou zaštiťovat náboženstvím. Že to kupodivu funguje, je k neuvěření, ale je to tak.
     Opravdu jsem skeptik a byla bych ráda, kdybych se v tomhle mýlila. I když, myslím, že za mého života budou ještě tyhle věci korigovatelné, ale další generace už budou mít utrum.
     Mimochodem, ta satira, mířící na něco blízkého – myslím že problém nastíněný v této satiře by nám mohl být blízký. Ostatně, následky toho teď kálí celou Evropu. —————-
     Být beze zbraně, v míru? Ježiš, ano! Nechci tady válku, nechci tady žádné zastracené atentáty a útoky, nechci se bát jet v jedenáct večer domů sama, nechci být omezovaná tím, co mám nosit a co ne, co říkat a co ne, co jíst a co ne, a vůbec co myslet a co ne.
     Jenže to vyžaduje dodržování zákonů a principů i z druhé strany, tedy ze strany těch, kteří chtějí na všem výhody a náboženství povyšují nad stát a příslušnost k zemi. Pokud tohle nebude platit, pak jsme v háji.
     A ano, tady jsme ještě relativně v bezpečí, ale to je možná otázka nějakých pěti nebo deseti let, s tímhle tempem.
     Ke komu se mám podle tebe přidat, že tě zklamu? Aničko, jestli se přidám na něčí stranu, pak to bude proto, že jsem o tom přesvědčena. Jestli tě tím zklamu, to bohužel nebude můj problém. Já třeba taky nesouhlasím se vším, co píšeš, ale máš na svůj názor nárok a já jej respektuji a necítím se kvůli tomu uraženě ani zklamaně (příklad? obdiv pro výrok paní Vašáryové, u které jsem myslela, že omdlím, když jsem ty kydy od ní četla. Přesto se snažím oddělovat její osobnost coby skvělou herečku, kterou mám ráda, a coby člověka, kterého teda fakt nemusím. Je to trochu schizofrenní, ale jde to… 🙂 )
     No, věci jsou trochu složitější a myslím, že zas tak povrchní ve svých úsudcích a představách nejsem. A pořád si říkám, jestli se mýlím, budu jenom ráda. Protože v tom případě by se dalo věřit v dobré konce.

     1. Zůstat osamělý proti všem, no nejsem Jan Hus a s hranicí bych počkala. Snadno se přesvědčit nedám a humanita je mojí prioritou i když vím, že hospodští žvanilové mají dnes prim v přesvědčování většiny a jejich metody jsou účinné, já přece jen vsadím na inteligenci a vzdělanost národa.
      Soucit a pochopení křesťana ve vztahu k muslimům a je to jistě ovlivňováno historicky ale stará koptská (křesťanská) víra, vzešlá právě z Afrických zemí, šířící se na jiho-východ a na tuto kulturu my se odvoláváme? Aniž víme že je mnohem starší a křesťanštější, nežli ta naše? Mnozí nevzdělaní lidé hájí cosi, o čem nejsou přesvědčeni, jen z principu, oponovat nevědíc čemu (RÁDOBY KŘESŤANÉ) co kostel zvnitřku, viděli jen když si šli udělat fotky na blog? Křesťan věří a pomáhá bědným, utlačeným a usouženým válkou. Putování národů napříč světem bylo, je a bude, jde o to, aby to bylo v klidu, míru a v tomto dávám Německé politice za pravdu, oni se vykupují, ze svých hříchů a hrůz, které vykonali.
      Jistě, máš argumenty střední generace a je těžké si vybrat, “ stranu a místo „ kam chci patřit, už pro ty obavy, že se to zvrhne? To ale naše malá zemička zná, i v tom se historicky, je z čeho poučit? ne? Také nás hodili Hitlerovi do chřtánu, že bych ale dnes, chtěla jako mnozí, lézt do chřtánu Pu..novi? Vím na sto procent, že ne !!! Odkud si myslíš, že se valí propaganda?

      1. Víš, když se topil Titanic, bylo tam několik málo záchranných člunů. Je fakt, že se mohlo pobrat víc lidí, než se pobralo. Ale je fakt, že kdyby se pobrali úplně všichni, tak by se všechny ty záchranné čluny utopily a nezachránil by se naprosto nikdo.
       Zachraňovat lidi postižené válkou – ano, ale proč je tahat několik set kilometrů do Evropy? Proč jim nepomoct přímo na místě, zlepšit kvalitu současného přebývání a hlavně, pracovat na ukončení té války? A poněkud rychlejším tempem?
       A pracovat na totální likvidaci Islámského státu? Jenže pokud je budou nějaké strany tajně vyzbrojovat, likvidace se konat nebude. Stejně jako likvidace podobných skupin.
       Mimochodem, USA, které se prsí demokracií, mají na jihu natažený plot s ostnatými dráty a dobře vycvičenými strážemi. A přes ten plot se nikdo nedostane.
       Demokracie?

       1. Každý víme, jaké by bylo nejrozumnější řešení, rychle skoncovat s radikální větví IS. Jedno chapadlo utnou, tři hydře narostou. Vymýtit bídu světa znamená, ty prachy z mamonu, dát té bídě, ne na zbraně.

        Vzpomínám si velice živě na válku s Irákem v Kuvajtu. Když amíkům o něco šlo, roztrhali je na cucky-frcky, během pár dnů.
        Hrátkám, co se hrají a o co, rozumí asi málokdo a jedině velké, masově pojaté mírové protesty, jako třeba proti válce ve Vietnamu a podobným zvěrstvům, mají smysl.
        Lidé, kteří mají svědomí a lidskost, chápou stěží, každý, podobně slizký vývoj.

        Teď se s dědou díváme na to, že lidstvo, je opravdu nepoučitelné: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10535452987-dejiny-sveta/dily/

        Dokud žil můj tatínek, tak jsme spolu dlouze hovořili o tom, jak člověka a jeho zlo uvnitř sebe, skloubit s vírou? Často, svým dětem odpovídám, a na ďábla věříš, když ne v Boha?
        Zákony si dělají lidé a to, JAK SE HODÍ JIM! “ DEMOKRACII „ má někdo, buď v sobě, nebo není. Je to sice otřepaná fráze, moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých. Ode mě nikdy neuslyšíš a nepřečteš si, že bych podporovala cokoliv amíckého, na to, je moc dobře známe a máme své, osobní zkušenosti a ne tedy z telky. Já, my, jsme EVROPANÉ, částečně, bychom mohli být SLOVANÉ, říznutí kelty. I když anglosaskou kulturu, tedy tu v mezi-období po válkách, máme jako rodina nejraději a nejvíce si jí vážíme.

  1. No jo no, hlavně že jsi se nenudila.
   Občas se ráno rozpláču, nevím nad čím ale hlavně že je husa na stole a pivo v korbeli.

 4. Liebe Anna nacheinem stürmischen und viel Regen wünsche ich dir einen regenfreien Start in die neue Woche Klaus in Freundschaft

 5. Ciao Anna. Bellissimo il tuo giardino inondato dai colori dei tuoi fiori. I mieri sul terrazzo distrutti dalla troppa pioggia di questo mese di maggio piuttosto autunnale! Buona serata.Osv.

  1. Questo è fiori sotto il tetto, proteggendolo dalle mani della natura mostrarci come siamo impotenti. La vostra visita mi molto piacere, le persone non andare a me , molti cambiamenti. Anche. Vi abbraccio e vi auguro la felicità, la salute e la gioia, caro amico Osvaldo. abbracci Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s