apríl


Sněží, prší, přiletěli z jihu ptáci 

oni sem, já odletím tam
pode mnou se židle nekymácí 
výlet na jih si já udělám.

W1

 

Na drátě si sedí, jako slepice
diví se té zimě tady
bude teplo, v jižní Africe
vím si rady dřív „A„ teplo tady?

W2

 


Ze sněhu si pranic nedělám
čápům  řeknu, těm na drátě též 
Afriko má, ze sněhu si kouli udělám 
apríle bláznivý, na sever si běž.

 

K   O   N   T   R   A

 

 

 

31 komentářů: „apríl

 1. Dřív se říkalo – jaká matka, taková Katka. Čili, v rodičích máme vzor, který přebíráme do svých životů. Když vidím dnešní jednání a výchovu-nevýchovu dětí, tak si říkám – je to přísloví pravdivé? Nebo byli původní rodiče stejní lajdáci jako ti dnešní? Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, ještě pořád je spousta maminek, které své děti vedou k nějaké výchově, ale ten trend dělat povolit dětem všechno a všechno jim kupovat, je silný. A síla reklamy je taky silná, to je pravda. I když – znova a pořád, záleží hlavně na rodině, jak se k tomu všemu postaví.

  1. Nevychovala jsem vlastní, nebudu vychovávat cizí, má-li ale někdo zájem?

   Poznat moje chyby
   a když se mu rady líbí
   poskytnu je v cuku-letu,
   udělám mu. HODNOU TETU.

 2. Beautiful words and images… I seems quite unbelievable that hemispheres might determine variations on seasons, days and weathers, don´t you think?…
  I am wishing you an excellent week, dear Anna.
  Sending love and best wishes. Aquileana 🎇 ~

 3. Opravdu je to svět paradoxů – na jedné straně bída a na té druhé? Můj kamarád na to pokaždé říkal, má milióny, ale „hubu“ stejně víc neotevře.
  Reklama je silná motivace a cílí na děti. Dcera pracuje v reklamní agentuře a říká, že je jí z toho všeho někdy „na blití“. Omlouvám se za ten výraz.
  P.S. Líbí se mi vtipné veršíky mezi krásnými fotografiemi.

  1. Je pravdou Alenko, že lidé, co mají nejméně se ještě podělí a společnosti, které vydělávají miliardy, mají podíl ze zisku na smskách od dobrých lidí. Je to ostudné, nemorální a podobných věcí se děje mnoho.

   Krásné mráčky a „počasíčko„ to mě inspirovalo, spolu s reklamou na let do Afriky za hubičku.
   Jsem také humanista, přírodu miluji ale lidi, nad přírodou upřednostním. Miliardové náklady na ochranu a safari, je sice dobrý počin ale lukrativně výdělečný, ne pro tamní lidi.
   Ždímání zdrojů je chamtivost a bezohlednost. Až se dá na pochod Afrika, stejně jako to dělají arabské země, bude pozdě bycha honit a lidstvo je benevolentně sobecké.

 4. To je strašné, na jedné straně bída s nouzí, o které se nám nezdá a na té druhé? Hamty, hamty, je to strašné, jak jde na celém světě většině lidem jen o peníze. Já už tomu vůbec nerozumím. Já bych nechtěla miliony ani za nic. Stejně bych je rozdala, protože to, co mám mi stačí. Vždycky, když slyším, že zase někdo vyhrál třeba ve sportce miliony, tak to každému přeji. Moje děti, nakonec ani já, jsme nevyrůstali v bohatství, ale byli jsme spokojeni. Co se děje dnes v celém světě, kam to až půjde? Všichni včetně dětí, jsou stále náročnější a náročnější, děti se rodí až po nabytí nějakých hodnot a kariéry, je to o něčem jiném, než jsme byli zvyklí, bohužel a vůbec se mi to nelíbí. I reklamy už se zaměřují na děti, to je hnus.

  1. Komerci a trh, podporujeme všichni I tím, že již nevíme, co bychom dobrého snědli, vypili a nakonec i vyfotili. Myslíme si že je to zábavné.
   Internet je fenomen, již celosvětově se šířící a když to má byť jeden z deseti tisíc lidí, tam někde, již nechce dřít na svém ubohém políčku a dobývati chléb svůj v potu tváře, jak to dělal po generace. Jde do toho ráje, kde si myslí, že pečení holubi, létají do huby. Proto to nedělám, já v té Africe byla.
   Co oči nevidí, srdce neželí. Informace, jsou nakonec tou zhoubou, podobně jako reklama a šíří se světem jako lavina.
   Ještě horší je tohle nebezpečí : http://nazory.aktualne.cz/komentare/utoky-na-hatefree-sirici-se-nenavist-je-nejvetsi-nebezpeci/r~add2d70a0ac911e68281002590604f2e

   Dnes večer jsem zvědava na Hyde Park ČT24, dívejte se, bude to asi zajímavé. O NAŠICH DĚTECH !

   Tohle je moc vtipný a trefný fór a byl u něho vtipný komentář, ty to snad chceš sežrat? To musíš nejdřív vyfotit.

   1. Aničko, to je strašné! Já jen nechápu, proč jsou někteří tak zlí a krutí a jak vůbec k tomuto posuzování názorů a jednání přišli? Co na to rodiče? Stále slyšíme, že ti mladí neonacisté nevěří tomu, co se dělo v lágrech, jak to tam vypadalo, i když jsou stále ještě fotografické důkazy, tak tomu nevěří. Kdo tyto lidi vychoval a jak? Je to strašné a vždy se mi chce plakat. Nedovedu si představit, že by tak nějak měl reagovat někdo z rodiny a jiným rodinám, co takto vychovali své děti to evidentně nevadí. Ještě se přidají. Stále se ta krutost stupňuje, nevím, kam až to povede.

 5. Taky jen zdravím a nestíhám. Celý den jsme byli venku na výletě a teď jen chvilenku budu tu, neboť zítra jdu zase do práce a musím se taky vyspat.
  Komerčnost je tu, vidím to, jak děti jsou „omámené“ reklamami i u nás. Je to smutné, všechno je nějak naopak a je mi z toho smutno.

  1. Činorodá, vím že stíháš hodně a neboj, test z toho, jestli víš VO CO GOU nebude. Psát komentáře i na celodenním výletě? na tebe bych neměla ani ve dvaceti, tedy v té době počítače ještě nebyli a když, tak velké jako náš pokoj, co jsem dnes v něm celý den nedělala nic proto, že v neděli nic nedělám. Těším se jak budeš mít týden co publikovat a že to bude stát za to. Dobrou, hezky se na tu P R Á C I vyhajej.

   1. Aničko, to zas neříkej, že na mně bys neměla ani ve dvaceti. Každý dělá s radostí a snadno to, co ho baví. Já si přijdu ráda navečer sednout k blogu, pro mne je to zábava. Články si často předpřipravuji, nemohla bych denně v určitou hodinu sednout a psát.
    Díky, na práci jsem se dostatečně vyspala, teď už mám po práci a poběžím za maminkou do nemocnice a pak ještě proběhnu městem. Měj se hezky na tom svěžím vzdoušku, a že dneska byl svěží! Určitě padalo u vás nahoře víc sněhových vloček než u nás. 🙂

    1. U mě práce? s radostí ještě ano, snadno již moc ne.
     Snad si nemyslíš že to byla výtka? Nad to jsem povznesena, jen se bav.

 6. La multi ani de ziua Floriilor!
  Daca toata lumea isi doreste ca aceasta zi sa fie una minunata, eu va urez ca toate zilele ce urmeaza sa fie pline de bucurii si realizari, sa va umple sufletul de voie buna. La multi ani!
  Sa va fie viata rai cu flori
  si pasii fericire,
  sa aveti mereu in cale
  doar pace si iubire!

 7. Jejda, obě videa mají přes 50 minut a tolik času teď v neděli ráno, nemám. Protože poznáš, že jsem tu byla a nechci odejít „po Anglicku“, tak tě Aničko, zatím jen pozdraví, a ještě se vrátím. 🙂

  1. Děkuji Jaruško, ne jistě to není povinné.
   Dnes sem ke mě přišla nová, mě neznámá komentátorka anytza a tak tě zdravím jejími slovy, přeložila jsem to proto, že je to hezké. I já přeji…….

   Šťastná, Květná neděle!

   Pokud každý chce, aby to byl nádherný den, přeji vám všechny dny dopředu plné radosti a úspěchů, naplň svou duši radostí. Všechno nejlepší k La multi ani!
   Jeho život bude nebe s květinami
   a kroky naštěstí
   vždy, mají svou cestu
   jen mír a láska!

   Zdravím i tebe Matouši. Ty říkáš že nemáš rád “ aktivisty „ Já miluji všechny, dělníky na vinici Páně, co to s touhle zemí myslí dobře každý den, nemusím na náměstí s transparentem, v den Země. Jen si poklidím tak jako ty, to drobné svinstvo.
   Vím že nehladím, trochu škrábu. Zdravím vás oba.

   1. Jak se člověk může mýlit a je to varující. Ten rádoby krásný a mnou přeložený komentář jsem smázla, po nakliknutí to byl spamer a ještě k tomu zavirovaný, dělala jsem to hodinu.

    1. Jejda, než jsem napsala komentář, přibyla tu zpráva od tebe o zavirovaném spameru. Ty nemáš Aničko v počítači antivirový program? Já bych si s takovým spamerem vůbec nevěděla rady. Vlastně bych ani nepoznala, že je zavirovaný. 😦

     1. Já si na ni klikla a prověřila, to já dělávám, když je to někdo nový a ještě k tomu z Rumunska? Neboj, jsi v bezpečí, mám to důkladně ošetřeno. Ona nezavirovala mě, ona je zavirována. Smazala jsem ji proto, aby si na ni nikdo nekliknul. (MOŽNÁ TO BYL TEN OBRÁZEK?)

      Kdyby to každý bral tak s rozmyslem jako ty, bylo by to fajn. No že bych byla zrovna ochotná strkat peníze neziskovkám, to tedy ne Jarko. Pokud… Volím formu křesťanské charity a konkrétního, přímého daru, ne aby se napakoval kde-kdo, a co zbude, znáš to ne? Paní Svobodová si vezme na charitativní ples, šaty za dva miliony a vybírá na chudé?

      Jaruško, nestojím u nás o AMÍCKOU kulturu, nestojím o Ruskou a dnes ani o tu čínskou. Lidé by se měli držet té tradiční, EVROPSKÉ a křesťansky zaměřené. Pomáhat ze všech sil tam, kde je třeba, neb: ABR TY KONCE?
      Že reklama zaměřená dnes, již i na ty nejmenší, je i u nás, o tom nepochybuj.

   2. No, tak to byla hodně zajímavá videa. V tom prvním, o měděných dolech v Zambii, mě mimo jiné zaujala výzva k dárcovské SMS pro výbor nadace dobré vůle, na lidi postižené chudobou. To je sice záslužný čin, ale nevím, jestli to bude, pro lid této africké země, dost… Druhé video bylo pro mě ještě zajímavější, protože se tam jednalo o děti. Nevím, jestli jsou takové děti u nás, chci věřit tomu, že ne, že máme ještě děti, které ke hře používají vlastní fantazii a umí si hrát. Děti, kterým se rodiče věnují, berou je na výlety a čtou jim pohádky. Malé děti už v rodině nemáme, tak se snad nepletu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s