Řečičky o Číně

Čo bolo, to bolo, terazki som majorom.   A že to píši prvního apríla, tak si stále víc, připadám jako ve špatném vtipu, není to absurdní pane majore?

ODKAZ

čERVENÁ BARVA na mě působí jako v aréně, na španělského býka a když si kliknete na ten odkaz, chvíli počkáte až se načtou rozsáhlá, aktuální data, naučíte se kliknout na znaménko mínus, či plus, třeba i několikrát, uvidíte jasně SVĚTOVOU EKOLOGICKOU SITUACI v reálném čase.


REAL TIME 2

ABYCH VÁM TO ULEHČILA, je tady ještě jeden odkaz, intuitivně ovladatelná mapa, kamkoliv si ukážete, jasně uvidíte znečisťovatele, v jejich plné kráse a reálném čase kdekoliv na světě. Kolečkem si oddálíte nebo přiblížíte místo, které vás zajímá. Například, jak na tom je OSTRAVA RADVANICE s ovzduším??? PRÁVĚ TEĎ.

Když někdo mává na návsi červeným hadříkem a jiný mu říká, jaký to bude pro nás “ ekonomicky povznášející čin „ jsem pobouřena ! Copak jsme již naprosto ztratili pud sebezáchovy a jako lidstvo, již nerozlišíme, co je návrat k ekologickým, ne-li politickým koncům?
Velice dobře si vzpomínám na dobu, kdy nám tady, v severních čechách, bylo vypláceno takzvané POHŘEBNÉ, za co že to bylo? Že dýcháme nedýchatelný vzduch ! “ Dusili nás fest „ , copak si nevzpomínáte?
Návrat k tomuto, neodvratné prosazení spolupráce s ČÍNOU a nejen, je varovným prstem vztyčeným nad naší matičkou ZEMÍ.
Ta červená a to, co se kolem toho děje a dělo, všeobecně pojato, mě dráždí k nepříčetnosti! Vás ne ???
ALE, nejsem MČČ, nemám ČESKÝ, spasitelský syndrom, vím že cokoliv namítat proti invazivním, prorůstajícím a ostatní dusícím, je i pro Sisyfa úkol nad-božský.

Jsou ale i jiné, mladé pohledy na svět a konfrontovat, se s nimi nemusím, neb můj čas míjí a oni jsou budoucností světa, co je a bude jejich privilegovaný názor a pohled, je již jejich věcí……… ZUZKA

20 komentářů: „Řečičky o Číně

 1. Příjezd čínského prezidenta jsem nijak nesledovala, jen z útržků zpráv. Jen jsem si všimla, že byl velmi kladně přijat ve Velké Británii i v USA. Zřejmě jde o trend vlezdoprdelkování, ve kterém selhávají i takové velmoci. Ve světových zpravodajstvích proběhly informace slovem i obrazem, s jakou pompou byl přijat v již zmíněném USA a před nějakým měsícem i v oné Velké Británii. Zřejmě tedy i v USA a Anglii jsou blbci, kteří nerozeznají hrozící nebezpečí a poklonkují roztahovačnému Východu. Nevím, jestli je to potěšující nebo zneklidňující jev…

  1. Když se naposledy vrátil děda ze států, s dárky se nepřetrhl a tak jsem se nějak musela ptát proč, když minulá léta vozíval kufry. Jeho odpověď byla výstižná:“ neboj, brzy to poznáš na vlastí oči, mnoho plastických chirurgů bude mít práci s přešíváním očí na šikmé a ty nekvalitní krámy, tahat až z Ameriky, je jako vozit dříví do lesa „ ? ! ?

   1. Dobrá teorie. Ale myslím, že nekvalitní úroveň není doména Číňanů, spousta obchodníků zjistila, že čím větší šunt, tím větší spotřeba, tudíž tím větší prodej a větší obrat. Samozřejmě nikdo se nestará, že je současně i větší odpad a jeho likvidace bude stále víc problémová. Jenže, z hlediska ekonomiky,, se zaměstnají další společnosti, další lidé, a všichni budou nadmíru spokojeni.
    Co se týká šmejdů, tak mám dojem, že například GMO je produkt Ameriky, nikoliv Číňanů. A že se to snaží do Evropy natlačit za každou cenu, tomu bych taky věřila. Jen nevím, jestli to už někde natlačeno není, kupříkladu u nás. V některých státech to rezolultně odmítli. On je totiž hrozivej a roztahovačnej i Západ, nejen Východ. Stačí sledova Shapira a jeho neustálé strkání rypáku do českých záležitostí.

    1. Nevím jestli si vzpomínáš na moje nabádání loni, jak jsem dala do placu ten celosvětový protest, proti EVROPSKÉ dohodě s USA. ČESKÁ BENEVOLENCE k čemukoliv podobnému, je obdivuhodný fenomen Vendy!!!
     Když si klikneš na tu mapu, uvidíš v tento den, v tuto hodinu, že amíci mají čisto, proč by si zasviňovali doma, když to mohou dělat Číňané, po celém světě a následně, se nás to bude týkat a to je to co říkám ne?
     ALE…. SLEDOVAT BLUDY, JIMI SE ŘÍDIT, místo protestovat v pravou chvíli na pravém místě, také typicky ČESKÉ !

     1. To máš těžký, když my Češi jsme zvyklí, že kafrání je jediné, co ještě můžeme a co je dovoleno. To je totiž všechno, co se dá. Petice nepomáhají, demonstrace, jak je vidět, taky ne. Jediná změna, která pomůže, bude změna shora, to znamená, že se někdo domluví s někým a provedou nahoře výměnu míst. Jestli to bude k dobrému, se nedá odhadnout. Amíci mají možná čisto, ale můžou věci ovlivnit. Tady můžeme ovlivnit leda volby, ale co z toho, když se po volbách ruší všechny předvolební sliby a vytvářejí koalice se stranami, které jsme nevolili? Šaškárna, tahle česká politika, takže se nedivím, že lidi neprotestují v pravou chvíli na pravém místě. Mimochodem, co je pravá chvíle na pravém místě? Kde se o tom dozvíme? V oficiálních médiích? A jak protestovat, když protesty nejsou brány na vědomí? Začít s výbuchy po vzoru nebohých ctitelů budoucího světového náboženství? Na to jsme my Češi zase trochu příliš milující život. My se neodpalujeme, my se jen dopalujeme.

      1. Tak to je přesné Vendy, jen škoda, že lidé jdou rychle dál a dnes, to již nikdo nečte, jsme jako panapr.
       Všechny ty světové “ KOLOSY „ RUSKO, AMERIKU, ČÍNU a jejich politiku, nemohu vystát.
       Jsem proevropská, myslím že i moje rodina. To že nám někdo po staletí něco neustále diktuje, že si to necháme líbit, je náš národní folklór.
       Něco změnit, mohou vždy, jen nové generace a výchova, v případě, že jsme nespokojení, je na té naší a předchozí, což nefunguje, i kdybychom se na hlavu stavěli.

 2. Já se na pořad „Máte slovo“, nedívala. V poslední době mám stále silnější pocit, že jsme národem „rektálních alpinistů“ a že neustále musíme přijímat názory světových mocností. Jako bychom byli naprosto nesamostatní. Nejdříve Rusko, pak USA a ted‘ Čína.
  Minulý týden v úterý k nám nejezdila tramvaj. Od doby, kdy byl zrušen autobus z centra, jsme na tu tramvaj odkázáni . Důvodem byla návštěva čínského presidenta. Staří lidé, mnozí o holi, mladší s nákupními taškami – všichni museli pěšky. Ale ne kolem Hradu, byli hnáni jako ovce oklikou.
  Ve středu jsem potřebovala jet do centra a tak jsem ráno otevřela stránky dopravního podniku, zda nebude znovu někde omezena doprava. Nikde nebylo nic. Přesto jsem se rozhodla nespoléhat na tu jedinou tramvaj, protože president měl v plánu navštívit Strahovský klášter a tramvajová linka od nás vede kolem něj. Autobusem, který jede dvakrát do hodiny, jsem odjela na nedaleké sídliště a oklikou jela do centra. Most k Národnímu divadlu byl ucpaný. Když jsme se po 15 minutách „prokousali“ na druhý břeh, vlály tam rudé vlajky a dopravu blokovali číňané. V centru chaos a kolaps, veškerá doprava byla odkloněna přes Karlovo náměstí, tramvajové kolony stály na všechny strany, mezi nimi se proplétala policejní auta se řvoucími sirénami a občas sanita z nedaleké nemocnice. Kdybych šla pěšky, byla bych na místě dříve. Uvězněna v nejedoucí tramvaji jsem nechápala, proč to je. Zpátky jsem jela za dvě hodiny, doufajíc, že doprava už snad bude fungovat. Nefungovala! Cesta zpátky byla hodinovou záležitostí, mnozí lidé v tramvaji nahlas vyjadřovali názory na tu státní návštěvu. Nábřeží uzavřené a obležené rudými vlajkami takových rozměrů, že bych dvěma přikryla celou zahradu. Až doma jsem dodatečně zjistila, proč to bylo. Čínský president byl na Žofíně.
  Omlouvám se za obsáhlý komentář, ale je to pohled pražské důchodkyně, které vadí ta pompéznost, kterou návštěva provázela a také to, že nikdo nedokázal informovat lidi, aby nikam raději necestovali, protože jim v cestě budou stát mraky mávajících čínských turistů.
  Jen mě tak napadlo, jak bychom dopadli my? Nás by určitě rozehnali pro nepovolenou demonstraci.

  1. Perfektní, děkuji paní Alenko za objektivní pohled z první ruky a od někoho, kdo si to nevycucal z prstu ale zažil něco, co se lidí týká.
   Dva, nebo možná více táborů, na které se teď dělíme, je možná věc, která lidem otevře oči a začnou se více zajímat o to, co se tady u nás děje, ne že bych chtěla dramatizovat. Lidé tam, kde ještě je “ svoboda „ by si některé věci neměli nechat líbit a vlastně je dobře, že k potyčkám došlo a všude je to prezentováno. Tak si konečně lidé mohou udělat svůj vlastní obraz, pohled na vládnoucí a posoudit to, jestli jsou tady oni pro nás, nebo jsme jen podaní, poslušní a mlčící.
   Ne jen chlebem živ je člověk a aby byl člověkem, má znát svá práva a plnit si své povinnosti a to, od shora dolů.
   Rozvracet národ je nebezpečné a lidé, myslím si, na ten kolotoč, jak se u nás vše přepočítává jen na peníze, snad již přestanou slyšet a uvědomí si, že jsou i jiné hodnoty.

   ODKAZY JSOU POZORUHODNÉ, ALE…..
   Nevím, jestli podobné věci národ víc nerozdělí, místo se stmelit v klidu, pracovat a žít?

   http://video.aktualne.cz/dvtv/marvanova-postup-policie-me-pobouril-takhle-zasahovali-komun/r~c1422cfefcc411e590710025900fea04

   http://video.aktualne.cz/dvtv/marvanova-postup-policie-me-pobouril-takhle-zasahovali-komun/r~c1422cfefcc411e590710025900fea04/v~diskuse/

  2. S Hanou Marvanovou naprosto souhlasím. To, co se dělo v Praze a jakým způsobem se chovali policisté (na čí popud??) , mi hodně připomnělo dobu před listopadem 1989. Myslela jsem si, že tohle už nikdy nezažiju.
   Hlavně mě mrzí to, že nikde nebyly žádné informace o dopravních opatřeních a omezeních, které způsobily komplikace spoustě lidí, kteří ani nešli nikam protestovat, ale věnovali se každodennímu životu.
   Videa jsou zajímá a díky za ně. 😀

   1. Paní Alenko, nejsem nijak striktně politicky vyhraněná, ani můj muž ne. Vybíráme si a fandíme lidem slušným, poctivým, co to s touhle zemí, snad myslí dobře. Rozpoznat ty niance, je dnes velice těžké? Do nedávna jsem tleskala panu Babišovi, tak nás zklamal ! Říkali jsme si s dědou, člověk tak bohatý, nemá zapotřebí lhát a krást?
    Praha je pro nás “ daleko „ a to, co se děje tady, na venkově v malém, se v Praze děje ve velkém ale není to ani tady pominutelný jev. Arogance těch, malých-mocných, co si na tu velkohubost jen hrají, není o nic lepší.
    Venkov vymírá, děcka tady nejsou skoro žádná a staří, jsou rezignovaní, podobně jako my. Je to rovno bezvládí, jen před volbami dojde k humbuku, chataři jsou tu nahlášeni jako občané, hlasy se kupují za kubík dřeva a košile je bližší nežli kabát, na nějakou hrdost, si nikdo nehraje, s bídou se to neslučuje a ta tady je, včetně té morální.

   2. Pokud nebyly infomrace o odklonech tramvají nebo omezené dopravě, je to totální selhání příslušných podniků, které to mají na starosti a které jsou za to placeny. Dost chápu tvoje rozhořčení, když jsem jezdila na služebky a vlaky měly věčně výluku, buď zpoždění, které bylo skoro dvě hodiny, nebo neustálé přesedání na autobus a na vlak. Jenže tam fungovala informovanost a náhradní doprava. Náhradní dopravu měli zajistit i ve vaší čtvrti, pokud ji omezili v určitém směru. To je nedůslednost a vlastně i neumětelství.

 3. Taky se mi nelíbí, jak otáčíme kormidlo směrem k Číně. Dnes se chci podívat na ČT1, kde bude v půl deváté pořad s Michaelou Jílkovou „Máte slovo“ právě na toto téma. Má tam být mluvčí pana prezidenta Ovčáček, kterého moc nemusím, tak uvidíme, jestli u té debaty vydržím….

  1. Pana Ovčáčka a pár řvounů jsem neustála Jaruško.
   Země s miliardou a třemi sty miliony lidí, starobylou kulturou, mně není protivná a nemíním ji soudit, to musí oni sami.
   Od západu na východ tam najdeš jistě úchvatnou pracovitost, se středověkým zemědělstvím pokorných, pracovitých lidí, tím počínaje, až po amíckou kulturu mrakodrapů, nebývalý rozvoj rychlého kapitálu bez pravidel, ekologických ohledů k čemukoliv, třeba i lidskému životu, s redukcí porodnosti příkladně , k prostým lidem tam a nakonec jednou, třeba i tady konče? PRO MAMON?
   O hrůzovládě Maoismu, si může každý přečíst sám, i filmy o té době jsou.
   Mám výhrady k tomu, jak špatný to budování a vývoj kapitalismu, má vliv na životní prostředí, jak to bude ovlivňovat v budoucnu svět, včetně nás?

   Politický vývoj a excesy poslední doby, ne jen u nás, budí v lidech takové nebývalé zlo, že to přestávám chápat, můj rozum na to nestačí.
   Abych to trochu odlehčila, dám sem odkaz na místa v Číně, překrásná, budovanou tisíciletou kulturu tam, pracovitost v primitivních podmínkách, jaká nemá obdobu.
   Chodím se často podívat na provincie v Číně prostřednictvím EARTHU, ( tam, kde jistě desetiletí, možná staletí, se moc nemění ta kultura a stojí za to, to vidět. Koukněte se všichni na odkaz.
   Možná jsem již mnohé publikovala, to ale nevadí. Myslím že ti lidé tam, vědí o druhém konci Číny velice málo, žijí si poklidný život, stejně jako BUDHISTÉ V TIBETU.
   Proč u nás se rozdmychává nenávist a navracíme se k rudým praktikám komoušů nevím. Mám navíc obavy, že ta červená hnědne, nerozumím dnešnímu světu nenávisti ale nesvobody se bojím kvůli budoucím a tak nemlčme.

   http://www.impactlab.net/2010/06/08/the-breathtaking-beauty-of-lexiaguo-china/

   https://www.google.cz/maps/place/Mai+Cha+Gong+Lu,+Wuding+Xian,+Chuxiong+Yizuzizhizhou,+Yunnan+Sheng,+%C4%8C%C3%ADna/@25.4992479,102.3984681,520m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x36da156fbb14713b:0x5d379434329d3daa

   1. Mě ta diskuze nakonec zklamala. Celou hodinu se to točilo jen okolo povolení vstupu na hradní náměstí, okolo vlajek Číny a Tibetu a vůbec nedošli na sjednané zakázky, nebo to životní prostředí, na které upozorňuješ ve svém článku. Ani já nemám nic proti Číně, jako takové a už vůbec nic nemám proti jejím obyvatelům. Na tom prvním odkaze jsou nádherné fotky s barevnými políčky, jak z pohádky. Druhý odkaz po mě chtěl přihlášení a to jsem zatím odložila.

    1. Telka je u nás dost tabu Jarko, z mnoha důvodů. Máme asi nějaký blbý systém zvuku i když jsme prostorový zvuk vypnuli již dávno, nebo naše uši přijímají jinou frekvenci, máme s dědou neustále pocit, že se všichni snaží překřičet, jeden druhého chce přeřvat a prosadit se, podkresové zvuky přehlušují slovo, my nerozumíme v tom zmatku neslušného chování, co kdo říká, uniká nám spoustu věcí a jde nám to tím pádem na nervy, tedy to raději vypneme a informace hledáme jinak.

     Často si teď vzpomenu na tatínka, když mě vychovával vyprávěním o tom, jak lidé byli bezradní před válkou a nic neudělali.
     Hezky tu situaci také popsali páni: Ján Kadár, Elmar Klos a zahráli: pan Jozef Kroner : Anton „Tóno“ Brtko
     Ida Kamińska (Rozália Lautmannová)
     ve filmu Obchod na korze.
     Mnoho se toho dnes děje a jsou to souvislosti varující.

     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/04/08/kam-vitr-tam-plast/

     1. Aničko, přečetla jsem si ten článek a tak nějak nevím, co na něj říct. Nesedí mi představa konspirativní osoby (nebo je jich více?), která tahá za nitky a promyšleně řídí dění celého světa. Na takové úvahy jsem asi chabého rozumu a je pro mě šílená představa, že nemoci, války, sucho, hlad a tím způsobenou migraci někdo naplánoval a mi jsme v tomto divadle obsazeni do nechtěných rolí….

      1. Je mylné jen to Jarko, že to dávám ke čtení jako vzor, ne, je to vzorek a v tom je ten rozdíl. Nelíbí se mně taková představa o nic víc, nežli tobě a proto to bylo asi napsáno. U vlka si občas čtu, publikuje u něho víc lidí a najdu tam zajímavé teorie, mnohdy doložená fakta a jindy ani nedočtu a jdu dál.
       Na wordpressu je hodně čtený a má zakázány komentáře proto, že tam bývalo hodně rušno.

 4. Pokud vás tohle téma nezajímá, napíši jeden, tedy ten první komentář já.
  Když budu myslet jen na svůj osobní prospěch a pominu egoisticky to.
  ŽE : SO2-OXID SIŘIČITÝ JE JEDOVATÝ PLYN
  NO2-OXID DUSIČNÝ JE JEDOVATÝ
  CO -OZON JE JEDOVATÝ
  PM10- POLÉTAVÝ PRACH-AEROSOLY
  Dopady na zdraví člověka, rizika
  Částice atmosférického aerosolu se usazují v dýchacích cestách. Místo záchytu závisí
  na jejich velikosti. Větší částice se zachycují na chloupcích v nose a nezpůsobují větší potíže.
  Částice menší než 10 µm (PM10) se mohou usazovat v průduškách a způsobovat zdravotní
  problémy. Částice menší než 1 µm mohou vstupovat přímo do plicních sklípků, proto jsou
  tyto částice nejnebezpečnější Částice navíc často obsahují adsorbované karcinogenní
  sloučeniny.
  Inhalace PM10 poškozuje hlavně kardiovaskulární a plicní systém. Dlouhodobá
  expozice snižuje délku dožití a zvyšuje kojeneckou úmrtnost. Může způsobovat chronickou
  bronchitidu a chronické plicní choroby. Toxicky působí chemické látky obsažené
  v aerosolu (sírany, amonné ionty…). V důsledku adsorpce organických látek s mutagenními
  a karcinogenními účinky může expozice PM10 způsobovat rakovinu plic.
  Celkové zhodnocení nebezpečnosti z hlediska životního prostředí
  Toxicitu PM10 způsobují hlavně chemické látky obsažené v aerosolu. Některé
  organické látky mohou být karcinogenní. Prachové částice v ovzduší přinášejí především
  zdravotní rizika pro člověka a ostatní živé organismy.

  ANO, VE JMÉNU PROSPERITY SI PŘIVEZEME A POŘÍDÍME c o k o l i v ! ! !

  ODKAZ… JE TO PODTRŽENÉ. CHÁPU, PO ZMĚNÁCH V ADMIN-SYSTÉMU I MNĚ UNIKAJÍ MNOHÉ ZMĚNY A JEJICH SMYSL ! CHYBÍ BAREVNÉ ODLIŠENÍ? ŽE?

  KDOKOLIV, kdo bude přesvědčen o tom, že spolupráce s tímto ekonomicky EXPANDUJÍCÍM kolosem, je přínosem téhle zemi a prosperita je to jediné, co nás má zajímat, podává opět svou, ne jednu ruku, ale obě MAMONU, bez ohledu na tuto zemi, její budoucnost, zdraví a ne-li i štěstí.
  Před pozadím prosperity a máváním rudým hadříkem, bych se měla velice na pozoru a s rozmyslem se podívala co za tím, takzvaným skokem do kapitalistického „RÁJE V ČÍNĚ„ vězí?
  Aby nás to nevrátilo o mnoho a mnoho let zpět!
  Kdo neví ať si zjistí, závadnost, nekvalitnost, nelegálnost výrobků, hraček, hnojiv, je tak neměřitelná s čímkoliv ve světě, nemá to obdobu, to tady chceme za každou cenu ? ? ?

  JEDEN PRIMA ODKAZ, NA KONCI JE LEGENDA, JAK ROZUMĚT MAPĚ.
  http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/actual_hour_data_CZ.html

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s