Jak jde den

Tak jsem dědovi dneska upravila fazonku, měl krk jako chlupatý kaktus a zítra, musí mezi lidi. Tedy obrůstajíc mechem a kapradím, tady v tom našem hnízdečku na samotě, na tom moc nesejde, “ kozám „ v lese, se líbí i tak, jak je ale nemusí se líbit jinde. 
TAKÉ JSEM, dnes zírala, děda si měřil tlak, bylo to OK, jenže u mě, nějak zbledl, když se podíval, brýle jsem měla v šuplíku a konstatoval jen, zítra pomažeš se mnou a jdeš k doktorovi.


A když jsem v tom deníčkaření, dám vám sem něco, co se moc líbilo mně  a bude se v době před-velikonoční, hodit možná i vám.

ODKAZ

Že téma buchet, není tím mým hlavním, to asi víte ?
Když je tedy ten únor, tak si ho trochu rekapitulujte,  že být za všech okolností v pohodě neumím, to asi také u mě znáte? Přečtěte si článek:  TADY 

 

27 komentářů: „Jak jde den

 1. Aničko, tak co tlak? Už je to lepší?
  Pečivo vypadá lákavě, ale dělat bych ho nechtěla.
  Čísla na posledním odkaze jsou děsivá.

 2. Aničko, z těch dobrot jsem dostala hlad, dnes Ti držím palečky a když jsem si přečetla odkaz na ten článek, tak mně nejvíc zděsila ta statistika. Hrůza! Už nikdy více!

  1. Hrůza a děs, asi padesát chrchlajících lidí s chřipkou, sestřička se jen zeptala co potřebuji, já jí řekla že mám tlak 200 na sto deset, podala mně recept a během pěti minut jsem byla venku s tím, že se mám objednat na soukromou audienci, pan doktor, si mě prý podá, že jsem tam skoro tři roky nebyla.
   Tak ty buchtičky, slané, sladké, to je něco na oko viď, na odkaze je těch nápadů víc. Hezký víkend Libuško.
   Já jsem u Jarky přišla na nápad a dneska také koupila kefír, že to bude kefírová buchta, jednoduché, rychlé, už se chladí na mřížce, dám na ni večer polevu a je to hned. Parádičky si nechám na velikonoce.

   1. Aničko, vidíš, viry už jedou a pak se ti ani nemohou v ordinaci věnovat, jak by sis zasloužila, ale já bych to nepodceňovala! To víš, moc lepší už to s námi nebude!
    Jo a já tento týden nepekla, včera jsme byli přát vnučce, tak jsme měli dobrůtky tam a dnes to přežijeme. Příště si to vynahradím. Hezký konec neděle, Aničko a opatruj se!

 3. Na úvodních fotkách je vidět, jak blízko jste lesa a jeho obyvatelům a obrázky s pečením mi udělaly chuť na buchtu. Doma mám jen kupovanou vánočku z Tesca a to není ono. 😛 Na Jílkovou jsme včera koukali taky a jen mě to utvrdilo v tom, jak náš národ hodně názorově rozdělený…

  1. Víš co je zvláštní, jak najednou a mnozí, odhalují identitu? Nikdy bych nevěřila, že tolik lidí, procentuálně 80% má komoušské smýšlení a sympatie k Rusku? Docela mě to děsí a moji rodiče, se obracejí v hrobě.

   1. A ještě zvláštnější na tom je, že toto smýšlení mají i ti, kteří na komouše dřív nadávali. Neumím si vysvětlit tu krátkou paměť a stesky za starými pořádky…

    1. Já to chci, je velký stimul všeho. Zklamání a rozčarování velkého procenta lidí je s toho, že ne všechno mohou mít a častým důvodem, je i pád na dno, velké půjčky a zadlužení. Proto si tu minulost malují na růžovo, že tenkrát, všichni měli stejně.
     Model severských zemí, je ideální. Každý si řekne proč se tak honit a za čím, když převážnou část zisku dám státu a tím, žijí v rovnováze. Jeden druhému totiž nemá co závidět, nekradou proto, že nakonec by to stejně dali na daně.

     1. Je fakt, že když padla „železná opona“, těšili se lidé jen na to pozlátko, co viděli na západě, ale že to taky přináší odpovědnost a samostatnost, nějak nedomysleli. Byli jsme léta vodění za ručičku a přestože jsme se měli, jak jsme se měli, lidé měli své jistoty a ty nám teď chybí. Žádné společenské zřízení, není dokonalé…

      1. Přeze všechny nesnáze, je lepší si sebekriticky říci, že takhle se lidé tady, nikdy neměli, všechno je víc v pořádku a kdo neleží, má se dobře.
       Statisticky vzato a zvlášť v poslední době, je to dobré.
       To všechno zlo dělá propaganda pár lidí na sítích, lidé se chytnou každé blbosti, co kdo, kde řekne, místo se rozhlédnout a použít vlastní hlavu.
       Když si vzpomenu, jak se moje rodiče nadřeli, je mě často líto, že se maminka nedožila a tatínek si neužil dnešní možnosti a svobodu a té si já vážím nejvíc. Ti co ji zneužívají, jsou buď hloupí, nebo mají nekalé úmysly s touhle zemí a s lidmi také. Z vašeho blogu se nic o tom, jak se dnes otvírá diskuse na „nové téma „ nedozvíš, ono tedy ani není o co stát, na druhou stranu je dobré vědět, co kuje protiproud? Na liště vpravo, tedy nevím kde ji zrovna teď, na I. exploreru vidíš?(U MĚ INTERNET EXPLORER, NEZOBRAZUJE JAK MÁ). Je v blogrollu, odkaz na sto českých WordPressáků pod heslem : ČESKÝ top wordPress. Dnes je jedničkou Chruščovův projev a diskuse tam? No nevím, musela by jsi si přečíst.

       1. Jo, napravo to vidím a kliknu si, ale upřímně řečeno, jestli jsou tam nějaké ošklivé věci, tak se mi to ani nechce číst. Nerada si plním hlavu a mysl, zlobou. 😦

        1. Je to sto: top blogerů na WordPressu, každý den se pořadí mění, nevím jestli máte stejný řebříček? Já jsem chodila k vám na tohle : http://blog.cz/ Nenutím tě k čemukoliv Jarko, je to tvá svobodná vůle, jestli máš ten pocit, že tě to zlobí, stačí říci a já tě nikam odkazovat nebudu. Jsem tvrďák a čtu kde co.

 4. Aničko, tak ti přeji, abys u doktora pochodila dobře. A ty dobroty vypadají lákavě. To špenátové sluníčko jsem si vloni někam uložila a už na něj zapomněla.
  Hezký den

  1. Děkuji Jitko, jsi hodná.
   Pečení a vaření není moje nejoblíbenější činnost, musím a dělám to padesát let a tak, když vidím něco hezkého, jsem nejdříve nadšena ale nechám to až na svátky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s