Opravdu, o zdravém rozumu ?

Se dá pochybovat v mnohém.
Každý, kdo si dá na střechu fotovoltaiku, investuje do úspor energie a bude se chovat příkladně k matičce ZEMI, bude potrestán. 
Neuvěřitelný pokrok v myšlení, na co my lidé nepřijdeme, aby jsme z téhle země vytřískali kapitál a použili ho, proti sobě samým.

odkaz na film : https://www.youtube.com/watch?v=2TPweYiNdf4
Film je dost starý na to, aby tam bylo nezřetelné, že je prorocký, sice je tato kopie mladší, já ho ale viděla dávno a mnohé, je i komerční fraška, hlavně tedy to americké pojetí ekologie, oni jsou jedním z největších znečišťovatelů. 

Manipulovat člověkem je tak snadné a teď by každý mohl říci, “ co děláš ty „ ? Ano, jsem kverulant a manipulátor, toužící, aby to bylo v zájmu alespoň relativní pravdy.
Chodí ke mě mladý muž, několikrát jsem od něho postřehla poznámku, jak nemá rád zelené aktivisty, chci vědět proč ? ZNÁ FAKTA KTERÁ NEZNÁM? 
Byla jsem se podívat v Africe, tedy prostřednictvím Google Earth a místa, mně známá se změnila. Humanitární ca“ kempy „ v Somálsku vymřely. Jiné, jinde a obrovské vznikají. Miliony jsou a budou na cestě.
Planeta usychá, pustiny, kdysi sice vyprahlé ale schopné uživit alespoň částečně, již ztratily zeleň úplně. Na straně druhé, tání ledovců hrozí zaplavit pří-pobřežní místa a migrace, jak víme a pominu-li důvody, již probíhá. 
Migrace ? (blbé slovo), migrují pakoně přes Afriku za deštěm, pastvou a v jejich stopách dravci. Nepřipusťme, aby i my všichni, jsme byli jako dravci. 

V Súdánu, vzniká jakási nová Muslimská komunita, na místech poklidných, kdysi spokojeně žijících, soběstačných vesnic, jež jsou vymazány z mapy světa.  


Nahradí je uprchlická a humanitární centra obrovských rozměrů? Ukažte si na obrázek myší, je tam popisek, nebo si klikněte pro zvětšení. 
UMNIS campy v Súdánu i jinde, po celém světě přibývají, uprchlické tábory vznikající i vlivem stále častějších, globálních katastrof a nepřízní tohoto tipu. 
JIŽ TEDY MIMO SÝRII, TA JE ROZBITA NAPADRŤ příšernou válkou. V táborech, dnes již lidé umírají hladem a já čtu žvásty, jak někdo pochopil Korán, když z něho vytrhl pasáže, hodící se jemu do krámu, omlouvajíc své, prosté lakomství. 
SYTÝ, VYPASENÝ, LEŽÍCÍ, neochotný pomoci a podělit se malým podílem ze, tedy ani ne ze svého, nejvíc křičí a bojí se o svůj blahobyteček, nedívá se dál do budoucnosti, obviňuje jakoukoliv víru celého světa ze své neschopnosti, soucítit a milovat bližního svého, jako sebe samého.

 

 

 

15 komentářů: „Opravdu, o zdravém rozumu ?

 1. S tou elektřinou máš Aničko, pravdu. Bude se platit od velikosti jističe a ten, kdo se dříve snažil šetřit, bude platit jak mourovatý tím víc, čím víc bude šetřit. No prostě Kocourkov, hadr!
  O uprchlících a dění kolem nich jsi to napsala dobře, jen mám obavu, že ti, kteří by si to měli hlavně přečíst, si tvůj článek nenajdou. Ti asi chodí číst na „jiné“ stránky. Ne nadarmo se říká vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá…

  1. Ale jistě že přečtou, já ale jsem ráda, že tady nekomentují, píši ti o tom v minulém článku do komentáře a to, co si o mně myslí, dávají najevo různě. Viz obrázek nadepsaný, “ v blázinci „ a co mu to muselo dát práce, aby mě dal anonymně najevo svůj názor, jenže já jsem si stejně poradila s tím, jak ho identifikovat.
   V poště, to si nepřej vědět, co denně mažu.

   Bohatý svět, žijící na úkor budoucnosti, jednou, budou potomci proklínat a toho by se lidé měli obávat víc, nežli nějakého uskromnění ve prospěch budoucího lidstva a že to bude nutné, o tom jsem již přesvědčena.

   Mnohé, se mně jeví zvrácené a čí dílo to je, to si neumím vysvětlit.
   Energie kterou nikdo nedoluje za obrovských nákladů ze země, nemusí pro ni drancovat, ničit přírodu a krajinu, je dražší? Nesmyslné že? A to, že se staví SOLÁR NA ÚRODNÉ ZEMI, namísto pustin, pouští a úhorů, ještě větší paradox a někde lidé umírají hlady.
   Když si prohlížím obrázky, třeba západní Číny, kam ještě civilizace nedorazila a vidím tu překrásnou krajinu a staletá, díla práce generací, obávám se další, velké vlny takzvané civilizace. Konglomeráty dvaceti a více milionových měst, s giga-rozvojem a zároveň se slamy a obrovskou bídou, proč, když lidstvo se svými sedmi a necelou polovinou miliardy, se vejde na území Austrálie a když Země, je tak veliká, bohatá a krásná, ji dokážeme sobecky ničit, spolu se sebou samými?

   1. Proč, že si tu naši krásnou zemičku tak plundrujeme? No protože heslo naší „vyspělé“ civilizace je ekonomický růst a tomu se vše podřizuje. A hamty hamty, ať mám víc než tamty.

    1. Vzpomínáš si na to, jak jsem psala o tetě z Paraguaye, zůstala tam úplně sama, dnes neví co dělat, na cestu letadlem je moc nemocná, my staří a všichni dostaneme dva metry, prach jsme, v prach se obrátíme a některé věci, člověk neodčiní žádnou finanční úlitbou, až tam nahoře bude stát, u té brány.

 2. Sehr interessant zu lesen liebe Anna und hast ja auch recht!
  Bei uns in der Gegend gibt es leider auch zu viel Photovoltaik auf Häusern und auch Feldern. Die Menschen müssen immer alles übertreiben und bedenken dabei nicht, was sie dadurch oftmals auch zerstören!
  Liebe Grüße und noch einen schönen ruhigen Abend wünsche ich dir von Herzen ❤

  Es ist super, dass dein Blog nun mit nur einem Klick komplett übersetzt wird.
  Müsste eigentlich bei mir auch funktionieren und musst deshalb nicht in meiner Sprache schreiben 🙂
  Dein Header oben ist wunderschön!!!

   1. Aber nur der Translator direkt im Blog von WordPress, den man oben recht’s seit einiger Zeit anklicken kann! 🙂

    1. I já mám obavy a lidé, hlavně ti, co to mají v rukou žvaní. Kdyby OSN, toho “ nasredina „ včas zatklo odsoudilo, v Sýrii by nedošlo k tomu, co se tam děje, každý si tam jde dělat manévry naostro, to že Kanada si v klídku odešla, je důkazem, že se jim ta válka hodí do krámu, všichni si odzkouší arsenál a tady si nikdo jejich utrpení nepřipouští, do kdy ale?
     IS, bylo v zárodku, možné jistě porazit, dnes se to rekrutuje i v Africe, jako BH a abr, ty konce. Turecko a Kurdská otázka, je dalším nebezpečím.
     https://en.wikipedia.org/wiki/Boko_Haram

 3. Děkuji za obrázek, ten kdo ho dal do mojí administrace je velice chytrý, mě to ale neuráží proto, že 147 followed, je během pár minut po publikování článku. ÚSPĚCH a jistě ho lidé čtou.


  Že není čtený u nás, s tím jsem se dávno smířila.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s