Zdraví

Tedy to tělesné o tom duševním psát nebudu, neb mám dojem, že národ na tom není dobře. 

AHOJ-ANNA

Občas si o zdraví a doktorech, některé kritické i pochvalné články ráda přečtu, jsou ze života a pro mnohé jsou poučné, každá blogerka jistě ví o čem píše a proč a když je řeč o neukázněném pacientovi, špatné, nebo dobré péči, ať ambulantní nebo nemocniční i všeobecně o zdravotnictví, podotkla bych jen.

Ne proto že jsem stará, se dvakrát rozhlédnu, když jdu přes ulici ale i proto, že se starám o svůj osud, štěstí, je vyhrát ve sportce, to můžeme dostat darem, nebo také ne, zdraví není věcí štěstí ale osudu, jen zřídka je to v našich rukou. Tedy, pokud Bůh, nerozhodne jinak, jsem svým pánem já
Starat se o sebe a své zdraví můžeme, nebo toho nejsme schopni a pak přijde trest, nebo dokonce smrt a to je na každém a soukromou věcí…
Doktor ale skládá přísahu (nevím, jestli ještě dnes?). Je tedy, nebo by mělo být, jeho povinností ji naplnit, narkomana také nezabíjí, nebo ano a kuřák je narkoman. V cizině se mě niky, nikdo neptá jestli kouřím a kolik, proč mám nadváhu, prostě mě zváží, nasadí dietu, patřičnou léčbu, lékař mě léčí tak dlouho a takovým způsobem, včetně sociálně přijatelného a přívětivého chování, dokud nemá pocit že udělal všechno co mohl pro moji nejlepší duševní, zdravotní i sociální kondici a do mého soukromí, (mimo anamnézy a symptomů) mu nic není, ani se o tyto věci nestará, (POKUD TEDY NEJSEM CVOK A NEPOTŘEBUJI PSYCHIATRA, NEBO PSYCHOLOGA). Na to, aby zjistil co mě je, má přístroje, testy a toho se drží, na konci léčby, tedy řekne. Vaše zdraví je od teď ve vašich rukou a vaší věcí, propouštíme vás v relativním zdraví a  pořádku, případně poradí, co by mně prospělo a co mně škodí, k ničemu nenutí a nepřikazuje. A to, přijdu-li v jakémkoliv stavu mého zdraví. Tím nechci říci, že pan primář nemá vždycky pravdu, má, to ostatní je jen na mně ale to, že u nás stále víc vládne ve zdravotnictví diktatura a komerce, je fakt. Nejsem ničí poddaná a jsem pánem svého osudu, KAŽDÝ, I LÉKAŘ, BY SI TOHO MĚL BÝT VĚDOM, NE DIKTOVAT ALE LÉČIT a respektovat.

18 komentářů: „Zdraví


 1. Einen schönen Freitag liebe Anna Oh je Zahnarzt ist nicht so gut da gehe ich nicht gerne hin.Wünsche ein schönes Wochenende eine Umarmung Gislinde

  1. Wenn wir krank sind, ist es meist nicht zum Lachen. Nehmen Sie das Leben mit Humor, aber wir müssen. Vielen Dank und schönes Wochenende. Anna

 2. Aničko, ano, my, senioři, ještě k tomu ti starší, senioři, běháme po doktorech častěji. To je pravda, ale jak by to bylo krásné, kdyby to fungovalo tak, jak jsi psala, že to funguje v cizině. To by bylo super a myslím, že i nám by bylo lépe po duši. Zrovna dnes jsem byla zase u zubařky, opečovávám si ty své zbylé zoubky, tak hned běžím, když mám menší problém. Krásný článek. Díky za něj.

  1. Právě u tebe jsem byla Libuško inspirována a udivena jak komerční a chamtiví dnes někteří doktoři jsou. Já tady k doktorům nechodím, děda chodí s dnou a tady na horách, je náš pan doktor takový chudák, že se na to nedá ani dívat. Tak dopadá ten poctivý.

   Roztrhaná chalupa
   vítr do ní fouká
   a pacient na chodbě
   jako blázen kouká.

   středověké nástroje
   na stěnách je plíseň
   proto tam já nechodím
   mám na duši tíseň.

   1. Aničko, ale někam občas musím zajít. Dnes jsem dostala skvělou poštu a to jsem čuměla. Zpracuji a brzy šoupnu na blog. Prvně jsem si vyžádala výpis z VZP za loňský rok. NESKUTEČNÉ!

 3. Nejlepší z videí byla Bohdalka. Už jsem to kdysi viděla, ale smála jsem se, jak kdyby to bylo poprvé. 🙂
  S doktory osobně moc zkušeností nemám. Chodím k zubaři a k tomu ženskému, ale u praktického jsem nebyla od doby, kdy jsem skončila v práci a zaměstnavatel mě přestal posílat na prevence. A možná nakonec dělám dobře, jak píše Intuice. Ale asi ne. Už nejsem nejmladší a organizmus se opotřebovává…

  1. Nebudu to vypisovat dopodrobna, loni jsem se o tom zmínila v jednom článku a čas mojí recidivy je tady, jak trefně píše Intuice. “ stav duše „ na stavu duše se zima podepíše i na mně a o modlitbičce jsem se u tebe zmiňovala Jaruško, tak se hlavně zasmějme a řekněme, jsme v Česku.

   1. Mimo téma mě fascinuje, ten blahobytně a s klídečkem pojatý vztah k čemukoliv, co se kolem nás děje? Včera jsem nemohla spát a do noci myslela na to, jak přišlých pár Syrských křesťanů, bude u nás štváno peticemi a možná vyhnáno z města, trpící a vraždění lidé ? Hlavně že jsme zdraví a sytí. To k tomu duševnímu zdraví národa.

    1. Jo, tak to mě štve taky. Viděla jsem rozhovor pana Veselovského o tom, jak to vlastně bylo s tím „vymalovaným kravínem“, o kterém informovala Prima. Překladatel vložil syrským křesťanům do úst něco, co neřekli a když na to byla Prima upozorněná, lže klidně dál. Jenže Aničko to, že kvůli tomu nebudeš spát stejně ničemu nepomůže, nemůžeš vzít na svá bedra všechny zlořády a nespravedlnosti tohoto světa. To už pak jde opravdu o to duševní zdraví ruku v ruce s tím tělesným… 😦

     1. ČASTO MNĚ PŘIPADÁ, jako by ten světonázor u nás, někdo tvořil a vkládal lidem do hlav a úst, s nějakým neblahým záměrem a já nemohu přijít na to proč a co se to všude děje?

 4. Já se přiznám, že k lékařům moc nechodím. Věřím, že fyzická nemoc je nemoc duše. Tu je podle mne především třeba léčit. Když na mne sedne nějaká nemoc, řeknu si: Co jsem udělala špatně? Proč se mi to děje? Proč mám tu nemoc právě teď, když se mi to vůbec nyní nehodí? Nemoc je vlastně NE-MOC, to znamená, že něco nemám dělat a tělo si chce odpočinout. Samozřejmě jsou stavy, kdy k lékaři musím. Obvodní lékařku mám citlivou ženu, u které vidím zájem pomoci. Za to bych jí i chtěla poděkovat.

  1. Poděkuj Intuice, i za mě, u zubaře jsem nebyla deset let, u ženského dvacet a jestli tam mám ještě kartu, tak jim to slušně vyneslo na “ dividendách „ . Mě to ale netrápí, já ani nevím, jak se tomu dnes říká, já chodila kdysi k závodnímu, když jsem byla zaměstnancem a to jen na povinné preventivky.

 5. Zdravím tě Aničko. Zrovna teď procházím kolečkem u doktorů. Nějak se na mne podepsal stres minulého a předminulého roku , neskutečná únava, nemožnost usnout a pořádně se vyspat a fofr v práci. Už před vánoci to bylo na návštěvu doktora, ale odložila jsem to až na leden. To jsem byla na pravidelné kontrole na neurologii, těšila jsem se jak prase na drbání na rehabilitaci. Tahle paní doktorka je velmi příjemná a pořádně mne proklepla. Řekla jsem co mne trápí , změřila mi tlak a přestože jsem byla přesvědčená, že mám nízký, ten spodní byl 110. Doporučila návštěvu praktické dr. tam jsem byla hned druhý den, říkám o co jde, tak mi změřila tlak a spodní 108. Chtěla jsem aby mi udělala odběry (taky na doporučení) a prý to není nutné. Vždyť jsem měla tlak vždycky normální, prý to je od zablokované páteře. Je pravda, že mi alespoň napsala papír na kardio. Tam znova vyšetření, holter, ergometrie a 6. března jdu na katetrizaci. Praktickou jsem změnila, ale jestli jsem si pomohla nevím….už jsem byla na vstupní prohlídce….vyplnila jsem dotazník, pak si povídala s doktorkou…jediné, co mi udělala za vyšetření bylo, že mi osahala krk (v rodině je snížená činnost šť. žlázy). V papírech co mi dala je však spousta vyšetření….od vyšetření zraku, sluchu, poslechu, poklepu, vyšetření břicha, křečových žil, plochých nohou, atd….takže takhle to asi u těch doktorů běžně chodí…a já nemám sílu se s někým dohadovat. Jsme jen kusy, které si odškrtnou a nechají zaplatit od pojišťoven….za minimální námahu.

  1. Nežli bych něco podobného absolvovala tak počkám, až to se mnou flákne, odveze mě rychlá, vyštepují dírky a já jdu na reverz domů do týdne a že to předloni udělali dobře? To asi ano, od té doby jsem u Českého doktora nebyla.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s