Humor dnes není kořením života

Proto, že ze vtipného se dnes považuje každý idiot. 

MÁME PANE HUSÁK(U), my, naše děti, i vnuci !!! 

Jaroslav Hašek

Demokracie není vláda lidu. Ani zdaleka. Demokracie je svoboda komunikace, svoboda vyjádřit názor. Svoboda slova je základním prvkem demokracie. Demokracie nejsou svobodné volby, jelikož svobodné volby lze svobodně manipulovat. Ale svoboda slova, svoboda jakkoliv beztrestně vyjádřit názor je nejlepší a nejefektivnější obranou proti totalitě.
Nic tak totalitě neškodí než svoboda slova a nic tak nebrání svobodu občana jako svoboda slova.
Braňme si svobodu říkat, co nás napadne a trvejme na tom, že máme právo používat jakékoliv slovo, jelikož nikdo nemá právo určovat, které slovo je sprosté nebo přijatelné. Obhajujme si právo říkat a psát, že politici jsou kokoti a političky kurvy. Proč? Jelikož tím dáváme jasně najevo znechucení nad způsoby jejich jednání.

Síla slova spočívá v možnosti vyjádřit jakékoliv slovo jakýmkoliv způsobem v jakékoliv situaci.
Život není žádnou školou uhlazeného chování. Každý mluví tak, jak je schopen. Špaček mluví jinak než hostinský Palivec a blog není pomůckou k salonnímu ušlechtění a naučnou knihou, jakých výrazů je možno ve společnosti užívat. Je to historický obraz určité doby.

Je-li třeba užít nějakého silného výrazu, nerozpakuji se jej podat právě tak, jak je třeba. Opisovat nebo vytečkovat považuji za nejpitomější přetvářku.

Správně bylo kdysi řečeno, že dobře vychovaný člověk může číst všechno. Nad tím, co je přirozené, pozastavují se jen největší sviňáci a rafinovaní sprosťáci, kteří ve své nejmizernější lžimorálce nedívají se na obsah a s rozčilením vrhají se na jednotlivá slova.

Před léty četl jsem kritiku jakési novely, ve které se kritik rozčiloval nad tím, že autor napsal: „Vysmrkal se a utřel si nos“. Příčí se prý to všemu estetickému, vznešenému, co má dát národu literatura.

Toť jen malá ukázka, jaká hovada se rodí pod sluncem.

Lidé, kteří se pozastavují nad silným výrazem, jsou zbabělci, neboť skutečný život je překvapuje a tací slabí lidé jsou právě těmi největšími poškozovači kultury i charakteru. Oni by vychovali národ jako skupinu přecitlivělých lidiček, masturbantů falešné kultury typu sv. Aloise, o kterém se vypravuje v knize mnicha Eustacha, že když sv. Alois uslyšel, jak jeden muž za hlučného rachotu vypustil své větry, tu se dal do pláče a jedině modlitbou se upokojil.

Tací lidé se veřejně rozhořčují, ale s neobyčejnou zálibou chodí po veřejných záchodkách přečíst si neslušné nápisy na stěnách.

Užívaje ve svém blogu několika silných výrazů, konstatuji letmo, jak se skutečně mluví.

Od hostinského Palivce nemůžeme žádat, aby mluvil tak jako idioti z neziskovek, kteří by nejraději udělali z celé České republiky velký salon s parketami, kde by se chodilo ve fracích, v rukavičkách a mluvilo vybraně a pěstoval se jemný mrav salonů, pod jehož rouškou bývají právě salonní lvi oddáni nejhorším neřestem a výstřednostem.

Když dnes nebudeme hodně nahlas říkat to, co si myslíme, bez ohledu na to, co je obsahem našeho sdělení, tak o tuto možnost přijdeme. Totalita nás opět sežere. Náš svobodný hlas, kterým můžeme nahlas říct jakýkoliv názor bez ohledu na to, je-li podle mínění kohokoliv hloupý nebo moudrý, je zárukou vývoje ke svobodné společnosti.
Nikdo – žádný soud, jednotlivec, sekta, náboženská skupina, jakákoliv organizace – nemá nárok vynášet právní ortely, jsou-li naše názory správné, hloupé, chytré, idiotské …
Kterýkoliv oponent má právo našemu názoru svobodně oponovat. A kdokoliv má právo bránit se vůči nepravdivým výrokům vůči své osobě a hájit se před poškozením své osoby nepravdivými výroky se záměrem poškodit naše postavení ve společnosti.

JENŽE CO DĚLAT PANE HAŠKU ?
Když dnes po světě běhá a uplatňuje svůj primitivní vkus tolik idiotů, že se to často nedá unést a dokonce se domnívají, že jsou vtipní, tu kaši ale nepojedli, ani náhodou. 

Josef Švejk

ROZUM    KONTRA    PRÁZDNÉ HLAVY       
NA ODKAZU 2, TEDY VĚTŠINA KOMENTÁŘŮ I VIDEO.

Abych nebyla jen pesimista, tak pár dobře mířených obrázků.

GxMLDqy

 

 

 

 

26 komentářů: „Humor dnes není kořením života

 1. Souhlasím s tím, že někdy i to vulgární slovo, které zazní, je potřebné. Dnes už lze mezi klasiky, kteří si umí hrát se slovy a své texty vybrousili k téměř dokonalosti, zařadit pány Svěráka a Smoljaka.

  1. Je škoda paní Aleno, že moudří lidé, s moudrým a laskavým humorem opouštějí všeobecný prostor, nahrazuje je hloupá sprostota, lidé jí nadšeně naslouchají a tleskají.

 2. Že demokracie spočívá ve svobodě slova s tím lze jen vřele souhlasit, jsem ale rozpačitá z toho, že se nemusíme zabývat volbou slov. Možná bych panu Haškovi odkývala i toto, ale to bych před tím nesměla mít zkušenost se slovníkem naší hlavy státu. Myslím si, že ne všichni si mohou pusti ústa na špacír a mluvit, jak jim „huba“ narostla. Je něco jiného, co si řeknou chlapi v hospodě a něco jiného co zní z rádia a televize. Sílu svých argumentů nezvedneme silou hlasu, ani silou sprostých slov… 😉

  1. Pan Hašek byl spíše satirik, často mně mnozí nerozumí, že je to vlastně satira. To, že nakousnu témata a v diskusi, je následně tedy, pokud kdokoliv hodlá diskutovat, chci nějak r o z v i n o u t ??? Je bezpředmětné, když si nerozumíme …….. Ty pasáže z Haška, jsou přece tak jasné a tamto je přece kontraproduktivní, vzhledem k situaci.
   Předchozí ( TU-ZEMÁK), jak by smet. Dneska již nikdo nečte mezi řádky? A TAK DOBŘE JSME TO KDYSI UMĚLI, stačilo nám naznačit.
   Já třeba myslela, že narážky a ten satiricky pojatý článek minule, přijmete všichni s humorem. často ale střelím vedle a pak koukám jako špatně vyoraná myš.
   špatně nebo jinak, nežli to myslím to pochopíte? Zase jsem se netrefila, měla jsem připravený perfektní odkaz k tématu a odkazovanému článku č. 1 (ROZUM) ale nebudu tím již nikoho nudit.
   KDYŽ SI NIKDO NA ODKAZY NEKLIKÁ, ZTRÁCÍ TO CO PÍŠI SOUVISLOST A MOJE PRÁCE S TÍM, JE NA H…O , I KDYŽ TI TO VADÍ.
   Někdy mám pocit, že tomu co napíši, rozumí lépe Ital Osvaldo, nežli vy ČEŠI. V mailu vždycky reaguje, jako by tady žil, to proto, že ty situace tam, tady i onde, jsou si dnes podobné, jako vejce-vejci a tam, ta fašizace probíhá hodně rychle a ostře.
   Jen si lidičky v klídečku pečte a vařte, ono se to nějak vyvrbí za vás, ne? Ti, co umí hodně hlasitě překřičet hlas slušných lidí, mají navrch již nyní.
   Toto není jen pro tebe Jarko, je to i pro intuici, ba i ty, co mě poslali mail.
   Příště snad, budu raději na blogu péct.

   Ale kdyby se snad někomu chtělo číst, o čemž silně pochybuji, tak i odkazy tamo prosím : https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/16/jf-a-jeho-tydenni-vyber-ze-svetoveho-tisku-6/
   A že by někdo neznal pana Karla Hvížďalu a Jacquese Rupnika ? Přečtěte si, ať víte, do čeho jdete :http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/evropa-at-zapomene-na-neznou-silu-jinak-skoncime-jako-posled/r~173a47f2bf6411e5a457002590604f2e/
   Knihu pana Rupnika si určitě koupím, pohlídám si kdy vyjde, já chci vědět, do čeho jdou mé děti a vnuci.

   1. Ono je někdy totiž Aničko, těžké ty tvé články pochopit. Teď třeba musím dát za pravdu Van Vendy, která se zmiňuje o tom, že chvílemi nevěděla kdy se vyslovuje pan Hašek a kdy píše autor článku sám za sebe. 🙂
    Jdu se mrknout na ty odkazy, ne vždy mám čas na delší čtení.

    1. Video „Prázdné hlavy“ skvělé a rozhovor pana Hvížďaly s Rupnikem též. Ta chystaná kniha bude stát za to!

    2. Vždyť v tom je právě ten vtip, ( to celé je komentář na jednom plátku) jak si každý cokoliv vyloží po svém a to video, je hnus ve fialovém, jenže ty „skvěle„ odporné komentáře na něm, zaplať Bůh zmizeli a tak já jsem dokonce pro jakousi cenzuru.
     Ne, hlavu si nikdo nemusíte dělat z ničeho, nějak bylo, nějak bude, ne? A to, že jsem ironická zrovna k tobě, tak už to chodí, když to někdo odnáší za jiné, u nás běžné a praktické v tom, že s někým halt, diskutovat musím a wordPressáci nepíší.

 3. Humor se musí umět používat. S citem a láskou. To každý dnes neumí. A někoho se humor ještě dotkne. Takže se mu také musí rozumět.

    1. Za komoušů mnozí odebírali rudé právo, bylo prý dobré alespoň na zátop, nebo na ………
     Tohle, co každý použije a zahodí, často není použitelné ani na to ! O čem to tady mluvíme? Chceš rozumět tomu, co tady říkám, v čem je podstata tématu, nebo tu není nic, co by tě zajímalo ?

 4. Aničko, přečetla jsem to jedním dechem a musím jen dodat, že je to dobře. Bylo to opravdu krásně napsáno jako celek a je to pro mne (myslím nejen pro mne) fakt k zamyšlení. Ale vím, že zamyslet by se měli hlavně ti, kterých se to nejvíc týká. Děkuji za poučná a krásná slova.

  1. My staří víme Libuško, o čem tady mluvím, ti mladí jsou dnes naprosto jinde a naše myšlení, jim nic neříká a to je dobře. Jen bychom jim, stále a nepřetržitě měli naznačovat, že to nebylo a není zadarmo a starci, s krátkou pamětí, provokující a chválící bývalý režim, co nám nedal nic, ať jdou konečně do hajzlu. A že by si tenkrát naše děti, nevyjeli do Honkongu, kdyby nepatřili k té, určité garnituře, která se opět dere na světlo Boží, již není rudá, souhlasně s ječícím davem hnědne a soudnost dnes je velice potřebný artikl.
   Na odkaze jedna, je dobrý článek.
   Když budeme mlčet, mnozí ti řvouni, přeřvou svědomí i lidskost.

   1. Aničko, já vím, jenže asi náš křičí málo a nebo už nás to dost zmáhá, tak nevím, nevím. Ale „kakat“ na hlavu si nemusíme nechat, to je pravda. Krásný den přeji!

    1. Dnes čtu, slýchám, jak zapácháme, máme předplacený flek v supermarketech, jak jsme nesnesitelní a kritičtí.
     V práci ale, nám ti co jim my staří tak vadíme, nesahají po kotníky, my, i dnes, za ni umíme vzít. Loni děda, ve čtyři a sedmdesáti, natřel, utáhl a ze žebříku, nejdříve celou očistil od řasy, sám, celou střechu na domě, mladý by si raději půjčil a zaplatil padesát tisíc. A teď jsem kritická, křičím na plné pecky a nesnesitelná, že mládeži?
     Zdravím tě, pracovitá Libuško, proto, že ty jsi úctyhodný, starý člověk.

 5. To bylo moc dobré povídání, dokonce jsem měla problém rozlišit,kde končí pan Hašek a kde začíná autorka. (Nebo autor? nevím jestli je text převzatý celý nebo jen doplněk).
  Leč nepřipadá mi humorný, vůbec ne. Spíš hodně k zamyšlení než k pobavení. Pamatuji si, že i Plzák tvrdil, že sprosté slovo, užité v pravý čas, nemusí být sprosté – jen výstižné. (Příklad z porodnice, kdy bylo přeplněno a sestra povídá novorodičce – maminko, kam já vás, doprdele, uložím? Řečeno to bylo velmi milým a starostlivým tónem.).
  Jinak, vulgární slova mi nevadí, pokud nejsou uváděna cíleně a přespříliš. Dobře mířené peprné slovo dovede přesně vystihnout rozpoložení nebo problém. Občas je užiju i na svém blogu nebo někdy v komentáři, když mi připadá, že někteří jsou jak tupci zadubení. Ale i tam si dávám pozor, abych to slovo použila neutrálně a ne cíleně.
  Když dnes sleduji některé chování a jednání a fujky fujky, občas mám pocit, jako bych se ocitla v době Neffova románu Královny nemají nohy. Lidi sice jí, ale asi nechodí na záchod, nemají své potřeby a osamělí chlapi nebudou po pár týdnech nebo měsících sexuálně frustrovaní a nabuzení. (To je jen příklad, nic konkrétního).
  Nemám ráda lidi s hadrami přes ksicht, s výjimkou romantických Fanfánů Tulipánů nebo pohádek z tisíce a jedné noci. Ale to je svět fantazie a tam to promíjím. Ve skutečnosti mi vadí jak ženské zahalené v hadrech od hlavy k patě, tak chlapi s maskama přes ksicht. Vadí mi i nadrogovaní kapucáři v mikinách. Vadí mi dokonce i lidi se zrcadlami na očích nebo se slunečními brejlemi, i když v létě je beru na milost. Nemám prostě ráda, když někomu nemůžu vidět do tváře, případně do očí.
  A vadí mi, že v současné době, dvacet pět let (vlastně skoro už 26 let) po převratu a znovudosazení svobody slova, je tu najednou cenzura jak prase. Vadí mi, že se informuje jednostranně, vadí mi, že se mažou příspěvky nebo komentáře, které nejsou snad ani vulgární, pouze kritické.
  Jestli někdo nesnese ani kritiku nebo výstražné upozornění, pak je to taky na pováženou. Jestli si někdo plete nesouhlasný komentář s nenávistným a xenofobním, pak je to taky na pováženou (tady vycházím z vyjádření české poiicie, když se jednalo o zásah facebooku, kde majitel souhlasil s mazáním nenávistných komentářů. Policie se tenkrát vyjádřila, že je to v pořádku, že nesouhlasné komentáře by se mazat měly. Vážně si myslím že mezi nesouhlasným a nenávistným komentářem je obrovský rozdíl a jesstli to někdo nechápe, je na pováženou, že může o takových věcech rozhodovat.)
  No, to jsem se zase rozjela.
  Dnešní článek se mi líbil natolik, že přemýšlím, že si jej bohapustě zkopčím. S tvým dovolením, Aničko.
  P.S. dík za koment pod Top články. Opravdu většinou trpím sebeobviňováním a opravdu čím jsem starší, tím víc mám toho sebeobviňování dost. Na světě přece běhají horší kreatury než jsem já a vůbec si nedělají vrásky. A co víc, život není zas tak dlouhej, aby se jeden protrápil od začátku do konce. Nejsme dokonalí? No a co. Tak nejsme.
  Hezký den!

  1. Ještě dodatečně a mimo téma – mám v administrativě blogu možnost nastavení, že se všechny komentáře objeví v mé emailové schránce. Takže tam najdu i komenty psané ke starším, archivním článkům a tam jsem objevila právě i takové spamerské, nic neříkající, jen blog zaplavující, ty jsem po čase zkusila zablokovat, ale protože chodí asi z více IP adres, tak otravovaly tak dlouho, než jsem nastavila uzavření komentářů celkově. Bohužel. Ale stejně šlo o staré články, tak předpokládám, že se k nim nikdo nevrátí.
   A k tomu, že si články zálohuji – vím, je to prkotina a bůhví jestli to někdo bude po mně číst. Ale asi jsem trochu nabouraná jednou ztrátou při stěhování, kdy nám na starém místě ukradli pár ještě neodvezených pytlů, kde jsem měla nějaké fotky v krabici, a dva nebo tři deníky, co jsem si psala. Byly to pitomosti, ale občas není špatné si oživit, jak jsem tenkrát smýšlela a jaký elán jsem měla. Nu což, dnes už je to pryč, zloději z nálezu moc velkou radost neměli, protože ceniny tam nebyly žádné, jen tyhle prkotiny, které neměly žádnou cenu, snad jen tu osobní a citovou.
   Proto asi teď fotím o sto šest a zálohuji si leccos… 🙂

  2. Já již byla v důchodu a tatínka, našeho milovaného, jsme vždycky donutili odjet s námi sem na chalupu aby odpočíval, byl Workoholik, v dnešním slova smyslu a tady jsme mívali čas a prostor mluvit o mnohém.
   O panu Haškovi a třeba o tom, jak i on se mohl tak mýlit, když svého času obdivně “ shlížel „ k sovětské moci? Tatínek řekl prostě, ta moc, nedovolila to, aby se podíval pod povrch, na to jak miliony umírají hladomorem a posléze ve STALINSKÝCH GULAZÍCH. Moje maminka zase vyprávěla, jek na Volyň, přijíždělo v dlouhých vlacích tisíce lidí žebrat o chléb na sušení a ona jako mladé děvče, s ruskými uprchlíky sušila chleba a strouhala brambory na vymačkání škrobu, protože brambory, v jejich objemu, by bylo nerentabilní převážet, a škrob se po lžičkách dával umírajícím hladem.
   Dnes, nenávist a zloba z nevědomosti, mnohým zatemňuje mozek naprosto stejně, JAKO TENKRÁT PANU HAŠKOVI a jedině vědomosti o tom, co je pravda, jim otevřou oči, člověk který nikdy nestrádal, neměl hlad, neprožil hrůzy války a nemá slitování, je svým způsobem sám politováníhodný.
   Podívat se pod povrch té naší doby, fantasticky pomáhají ti černí chlapci na prvním obrázku, co očima a gesty říkají, ty snad chceš to jídlo sežrat, to musíš nejdřív vyfotit vole.

  1. Je sais que la traduction est très difficile TCHÈQUE lire le texte et les images ne compilera pas du tout.
   Le sujet d’aujourd’hui est pénible pour l’ensemble de l’Europe, mais il est nécessaire d’ouvrir le cœur, no seulement votre monnaie?

  1. Tak, tak a děkuji Matouši, že babce rozumíš velice dobře, přeji všem mladým, aby se dívali s otevřenýma očima a srdcem na dlani.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s