24 komentářů: „Jak žít na kopci

 1. Aničko, to je ale nádherné vyznání z lásky k domovu! To by se dalo tesat, by řekl pan Werich. A ve verších – to Ti taky jde moc krásně, tak piš ve verších, je to nádhera! Děkuji i za ty veršované komentáře u mne!

 2. Aničko, vidím, že i Ty máš svůj kraj, své místo k bydlení moc ráda a nevyměnila bys ho za nic. Krásné fotečky našich hor. Díky za ně! 🙂

  1. Člověk má pokoru a lásku k tomu, co vlastníma rukama, kámen po kameni vybuduje, kde žije a sdílí se s přírodou třicet pět let.
   Hezké nedělní odpoledně, vlastně sousedko Intuice.

   1. Děkuji za milé videjko z našeho kraje! 🙂 Píšeš sousedko, ale já stále nevím, odkud jsi. I tak pěkný nedělní večer, krajanko. 🙂

      1. Doufám že ti došlo, že nenapíši a klíč je pod rohožkou, já se nezlobím, vím že to byl nestandardní rozhovor a v dnešní době se tyhle věci mohou vymstít dost škaredě, tak i ty se nezlob, normálně komentáře nemažu. Nejsem cenzor.
       Nějaký pátek chodíš ty na můj a já na tvůj blog, a my obyčejní lidé na sebe občas, něco víme, nemusí to ale vědět celý svět. Na WordPpressu, jich s otevřenou identitou, moc nenajdeš.

       1. Jasně, že se nezlobím, rozumím a respektuji to. Sama tu na sebe taky neřeknu o černém kocourovi u nás doma ve skříni. 🙂

        1. Nevím, jestli by mě zajímala tvá tajemství, jen bych nerada uvítala nezvané hosty ve svém domě, i tak toho je dost k vidění ne?.

  1. Valentine amour et de joie permettent de jeunesse. Je vous remercie de vos souhaits et nous nous réjouissons à partir de votre visite. câlins Anna
   Un poème, un compilateur de l’image ne peut pas.

   Hezky svítí slunce dolů
   na stříbrné moře
   i na špičky stromů
   nemám hoře na té hoře
   veselo je slunci tady
   bílé světlo
   z ledu hrady, chci žít všady
   ne jen kde je teplo
   miluji to světlo, nechci dolů
   pod tu horu, vykoupu se
   v duchnách tady
   postavím ze sněhu hrady.

   Nemám tady žalů, strázní
   když cinkání ledu zazní
   moře bílé, když se prostře
   vidím zemi čistě, ostře
   bílá radost, když mi padá
   neukáži hoře záda, i když
   teploučko mám ráda
   sněhuláka vyobjímám
   jako kamaráda
   palmy, život dal mi
   já jsem ale doma tady,
   ze sněhu si stavím hrady.

  1. Inversion, it’s the magic of the mountains with us, the sun pushes the clouds down, and it is beautiful.
   Thank you for the comment. hugs Anna

 3. Než se na ten kopec vyleze, dá to práci a trochu námahy. Ale potom ten rozhled! Čistý vzduch, čistá hlava, špína z rovin zůstává někde na úpatí. Povodně ten kopec nezatopí. Bahno z rozvodněných řek zůstane hezky dole.
  Krásná a zajímavá báseň, krásné zasněžené fotky. Počítám že podobně zasněženo máte i ve skutečnosti, soudě podle tvého posledního komentáře. U nás pořád sucho, i když aspoň trochu slunečno.

  1. Včera v noci cukr sypal
   každý lyžař, ten stav vítal
   nám však radost nesype
   stavíme se k lopatě.
   Děda ohne záda, mám ho za to ráda.


 4. Einen schönen Freitag liebe Anna ich hoffe es geht dir gut wunderschöne Fotos tolle Gegend.Ich wünsche dir ein schönes Wochenende eine große Umarmung Gislinde

  1. Danke lieber Gislinde. Der Februar ist auch bei uns schön sonnig. Ich Ihre Ihrem Blog und sah Frühlingsblumen , Ich bin erfreut und besorgt über vorzeitige Blumen und blühenden Trotz zu den Gesetzen der Natur. Anna umarmt und wünscht Ihnen ein schönes Wochenende.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s