Zajímavý úkaz

Boží oko, snad osvítilo k.m….ky smýšlející hlavy?

Velice se bavím tím, když se atheista-člen (kominterny), dnes ukrytý za jakousi záclonkou z převlečníku, použitého po sametovce a jako korouhvička na kostelní věži, se opět stáčející směrem, odkud vane větřík. Chce-li se, tento, který v životě neviděl kostel zvnitřku,  ohánět křesťanskou kulturou, když tedy se mu to hodí do krámu. A že těm, se vždycky hodilo do krámu to, co by mohlo být, bez ohledu na okolní smýšlení civilizované a z valné části OPRAVDU, křesťanské EVROPY, prospěšné hlavně jim.
Stádnost se projevuje různě a nejlépe na ni funguje, dělá-li někdo bu, bu, bu. Je to dobře prověřená metoda na ty, co v podstatě nemají o co přijít, na ty co snad, mají o co přijít (kdo z vás ví o co ?) , strach nezabírá, ti si prý koupí pištolky a půjdou do boje, za „ svá relativní práva „. Maličko nám ale hnědnou, dejte si pozor na tu změnu barvy. Kdo nečetl Arnošta Lustiga, teď, je ta pravá chvíle si přečíst o lidskosti, rozumu a jak to končívá. FILM …………. Collete

Historická fakta

Přece se našli hrdinové, kteří unikli z pekla smrti…

 • vyhlazovací tábor Birkenau byl dostavěn v dubnu 1942 prvním konvojem tisíce slovenských Židů, kteří většinou nepřežili
 • ze 41 176 deportovaných Židů z Terezína se domů vrátilo pouze 2 538
 • z 26 182 Slováků se domů vrátil mizivý zlomek
 • 7. 4. 1944 se podařilo slovenským vězňům Alfrédu Wetzlerovi a Waltru Rosenbergovi uprchnout z tábora; světu tak poprvé odhalili pravdu o masovém vyvražďování Židů
 • celkový počet obětí v táboře Osvětim/Birkenau se odhaduje na 1 100 000
 • ve skladišti Kanada se v lednu 1945 našlo: 384 820 mužských obleků, 836 255 dámských šatů, 5525 párů dámských bot, 38 000 párů mužských bot a spousty brýlí, protéz a dětského oblečeníZdroj: Historical facts about Auschwitz-Birkenaufotogalerie

  Slušný a dobrý člověk se pozná, jeho srdce je na svém místě, závidím Slovensku jejich prezidenta.

  Andrej Kiska: Slovensko má srdce a charakter, dokážeme pomoci lidem v nouzi

   

 

24 komentářů: „Zajímavý úkaz

 1. Dám jen dvě otázky:
  1.Jsou na Slovensku bezdomovci a lidé žijící pod hladinou bídy?
  2.Pomohl jim Kiska?

  Z toho vyplývající třetí – je tedy o slovenské bezdomovce a lidi žijící pod hladinou bídy, postaráno?
  Z toho vyplývající čtvrtá otázka – nebo není – a ohledy a starostlivost se týká jen určité skupiny lidí?
  Stačí odpovědět ano-ne. Jednoduše položené, jednoduše zodpovězené.

  K Sobotkovi a kalašnikovi – jestli ze sebe někdo udělal pitomce, je to Sobotka. Ať si myslí o Zemanovi kdo chce co chce, ve svém výroku konkrétně nikoho nejmenoval, a pokud jmenoval obecně, vztáhl to i na prezidenta, tudíž svou vlastní osobu. Kolem toho je zbytečná hysterie.

  1. Začnu tím koncem. Pana Zemana jsem nevolila, nemám ho ráda a nevážím si ho, mám k tomu spoustu důvodů, ne jen ten jeden a nejsem hysterka, to mně věř. A byla jsem vychována tak, abych měla respekt k hlavě státu a nevychovala další burany ve dvou generacích, co se o hlavě státu vyjadřují tak, jak se dnes mnozí vyjadřují. Čtu kde všude primitivní argumenty na kde co, od těch, co je kde všude trousí, o jejichž inteligenci mám pochyby. Nikdy nejdu s davem jen proto, že si ten dav myslí, že jeho pravda, ne jen, že zvítězit musí ale chce o tom přesvědčit hlavně mě. O tom, kdo je pro mě slušný a úctyhodný člověk mám své představy a ty tvé, ti neberu ani tě nemíním zpracovat, nejsem ani mediální žumpa, mám svůj názor a za tím jsem si stála, stojím a budu stát ve všem, vždycky mám víc zdrojů a sama si hledám relativní pravdu proto, že co je pravda, mně řekni ty? Víš co ty potřebuješ, kliknout si na můj odkaz FILM a poslechnout si moudrého člověka.

   1. Zapomněla jsem ti odpovědět na tvé dvě otázky.
    1.) Slovenský bezdomovec, je strůjcem svého osudu, svůj osud si převážně zvolil, nikdo mu nevraždí rodinu, nehází bomby na hlavu a když ti to „ udělá dobře „, nikdo mu nevyhrožuje genocidou.
    2.) Jestli jim chodí pomáhat nevím, také ale nevím o žádné konkrétní pomoci toho našeho, například tobě, vykašli se na tu demagogii, já také nevítám nadšeně to, co se děje, je třeba se s tím nějak srovnat, vzít rozum do hrsti a použít zákonné a spravedlivé prostředky k zvládnutí. Na to, by tady měli být ti (RÁDOBY KULTURNÍ, VZDĚLANÍ A NÁM VLÁDNOUCÍ).

   2. Já se jen nerozplývám nad člověkem, který se dojímá nad případným neštěstím cizích, ale neštěstí vlastních lidí vůbec nebere na vědomí. Jestli je to populistické, je mi fuk, pokud se nedovede postarat o vlastní lidi, pak tato gesta jsou pouhým pokrytectvím na efekt. Ale nemíním zavádět na tohle téma rozpravy, už jsem z toho unavená. Každý ať si drží svůj názor. Hezký zbytek večera!

    1. Ano, jsou to moje výstřižky z různých novin (vytržené z kontextu), proto že jak víš, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde a závist, je ploditelkou nenávisti.
     Našla bych toho hodně, co vím, ty ale máš argumenty že? I tobě hezké dny Vendy.

     Ing. Andrej Kiska
     narodený 2. februára 1963 v Poprade
     V roku 1996 založil splátkové spoločnosti Triangel a Quatro, ktoré v nasledujúcich rokoch spolu s bratom aj viedol. Po ich predaji v roku 2005 sa rozhodol svoje manažérske schopnosti a časť peňazí získaných z predaja venovať na charitatívnu činnosť. V novembri 2006 získal od predplatiteľov týždenníka Trend ocenenie Manažér roka. V roku 2011 sa stal držiteľom ocenenia Krištálové krídlo v kategórii filantropia.

     Nově zvolený slovenský prezident Andrej Kiska, který svůj majetek odhaduje na sedm miliard eur, sám o sobě prohlašuje, že je zabezpečený do konce života. Hodlá se proto celého prezidentského platu vzdát ve prospěch charity.

     „Na Slovensku je mnoho rodin, které bojují s osudem 
a které si nevědí rady. Jsem přesvědčený, že nebude problém najít vhodné příjemce,“ prohlásil v rozhovoru pro stanici RTVS s tím, že tak splní slib, který dal už během kampaně.

     Mě zaujalo, že namísto tradičního oběda s ústavními činiteli pozval po inauguraci na oběd do prezidentského paláce bezdomovce, sirotky a lidi z dětských domovů. To je krok pro občanskou hlavu státu poněkud neobvyklý.

     Pred piatimi rokmi vložil finančník Andrej Kiska do Dobrého anjela milión eur, aby zabezpečil jeho fungovanie. Dnes rozmýšľa, ako získa ďalšie peniaze na jeho réžiu bez toho, aby musel zmeniť základný princíp tejto svojej charity, ktorým je stopercentné prerozdeľovanie zdrojov.

     Když ti téma nevyhovuje, proč ho volíš? Příště si zvol rozhovor o kytkách, napiš hezká fotka a není o čem diskutovat, nebo koláče, taky dobré… Nějaký recept snad vydoluji a budeme spolu pozitivně žvanit, jak dlouho budeš chtít.

 2. Lasse auch mal wieder liebe Grüße hier liebe Anna und wünsche dir von Herzen ein gutes Neues Jahr! ❤

  1. Anno umarmen das neue Jahr. Ich habe nicht viel Zeit für das Bloggen, aber ich bin froh, dass du geschrieben hast, und ich komme zu dir freuen.

 3. Aničko, přidávám se k tobě, protože i já Slovákům upřímně závidím jejich prezidenta. Jen nevím jestli jeho věta: „…máme společnou víru v lidské dobro, sounáležitost a lásku“, se zakládá na pravdě. Stačí se podívat na slovenského předsedu vlády, pana Fica.
  Těžko se mi hledá nějaký protipól k našemu panu prezidentovi, nikoho tak humánního a hlasitě vystupujícího u nás nevidím.

  1. Bohužel Jarko, preferují se politické a ekonomické zájmy, před slušností a humanitou. Toho hnědého nebezpečí se obávám i u nás. Ne, já se jich nebojím a nechci se bát, to by byla voda na jejich mlýn, bát se je chyba, lidé se potom chovají nepředvídatelně a sobecky, nechci šířit obavy.

   1. No právě, ten strach se dá tak lehce zneužít a proto se hněvám na všechny, kteří na strunku strachu brnkají. Od strachu už je jen krůček ke hledání viníka a k nenávisti, která vyústí k násilí. Nevím, proč si to někdo tak inteligentní, jako je náš pan prezident, neuvědomuje. A těch jeho „vtipných“ bonmotů už mám taky plné zuby. Teď zas řekl, že jediný způsob, jak nedemokraticky svrhnout Sobotku, je kalašnikov. To už senilní, nebo je fakt tak zlý?!

    1. Doufám Jarko, že ne i na mě, často brojím víc, nežli je zdrávo a to proto, že ta atmosféra se hrotí všude v Evropě. Vosy, co se slétají na každý bombon, aby se popásly, nebo si přihřát a přikořenit pelyňkem tu politickou polívčičku se, snaží ty slušné lidi udupat. Proto je dobré, chodit na stránky těch slušných a poctivých, co to s náma myslí dobře, podpořit je a šmejdy, I G N O R O V A T, nezvedat jim preference.

     http://www.novinky.cz/komentare/392862-komentar-prezident-strasi-premier-mluvi-jako-statnik-jiri-pehe.html

      1. Pod tímhle článkem je zatím 3 203 komentářů. Mnozí přepisují projev svými slovy, nechápu proč? Snad si všichni ti teoretici myslí, že lépe slyší, lépe vidí a záznam kamery nám vysvětlují, tedy nám blbcům tak, jek ho viděli a slyšeli oni?
       http://zpravy.idnes.cz/komentar-kamila-svece-k-vyroku-milose-zemana-o-kalasnikovu-na-sobotku-1eg-/domaci.aspx?c=A160126_171359_domaci_cen
       To Jarko, že máme hlavu státu, jakou si zasloužíme a pravděpodobně, pokud se mnohým nerozsvítí ji budeme ještě dlouho mít, je nabíledni. Protože je tady ta věčná ČESKÁ PRAVDA že „ vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá “ V hospodě, i u nás, ho všichni milují.

    2. Jarko, když si ten výrok poslechneš, tak Sobotku v tom výroku nejmenoval. Mluvil o politicích a o prezidentech obecně. Že to Sobotka vztáhl sám na sebe, to už je problém Sobotky. A samozřejmě médií, které se po tom vrhly jak slépka po žížale…:-)

 4. Jaký je ten film? Stojí za to se na něj podívat?

  Závist není dobrá vlastnost, ale pan Kiska je opravdu osobnost. Třeba se jednou znovu takové dočkáme i my. 🙂

  1. Podívej se na ukázky Matouši, jsou na odkazech, pokud to nevíš, to modré, všude na mojí stránce, je odkaz. Ty jsi nečetl nic od Arnošta Lustiga? Je to jeden z našich nejlepších, poválečných spisovatelů.
   Jsem ochotna respektovat naši hlavu státu, nemusím s ním souhlasit, ale musím mít nějaký respekt a to, co se mně nelíbí dávat zřetelně najevo. Měl by to dělat každý a líbilo se mně, že sedmnáctého listopadu, to studenti dali najevo, i když, moc jich nebylo.

   1. Mám doma Zloděje kufrů, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Popravdě je do pro mě dost „emočně namáhavé“ téma a četl jsem o něm dříve a teď se tomu spíše vyhýbám. Nikdy jsem nebyl v táboře na exkurzi a popravdě, nechystám se tam. Vím, „co a jak“. Ale nemám na to odvahu.

      1. To není věc gusta, nebo zábavy, to je přesvědčení, které buď máš, získáš, nebo ne ? Pokud ne a bude ti celkem fuk, jaký vývoj proběhne v téhle zemi, a to s ohledem, právě na tu minulost bez toho, aby vy mladí jste byli poučení, vzdělaní a nadějí téhle země. Tak vám Bůh pomoz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s