Je to tady zase

Čas čehosi, do čeho se vám vůbec nechce, no tedy nevím jak komu, to mně se nechce. 

Jsou ženy, muži se většinou vezou, že tuhle dobu milují, jsem asi výjimka, já ne. Tak ono je to také věkem, jsem lenoch na takové ty věci s tím spojené, jít na zahradu, vykopat brilianty tam zahrabané, vzít úvěr? No přece na nové šatečky, botičky, kabelčičky a následnou péči o tělo a duši, jako je manikůra, pedikůra, kosmetika, což většinou provozuji sama a doma, pokud vůbec. 
Vystříhání chlupů z nosu, uší a na hlavě, tomu mému, nechám na odbornících, na to tedy nemám a že to nutnost je, o tom nepochybujte, zanedbání podobných věcí, je u nás tak nějak již i věcí sešlosti přirozené a tak se nedivte té nechuti, se vytrhovat ze stereotypu. Vybalit po roce všechny ty čačky, hračky, šminky a hlavně, sebe duševně připravit na tvrdé přemlouvání dědy, že na ten ples musíme a že bez nás to nepůjde.
Mám takový neblahý pocit, že ani tu naši loňskou anabázi, jsem nepublikovala, napravím to letos proto, že situace je némlich stejná, budou prý mrazy, sněhu je již po kolena a zase bude muset děda vykopat nejdříve auto ze závějí, profrézovat půl kilometru cesty, odnést mě do auta, tak to budeme muset začít již ráno, aby jsme na té parádě byli večer, no abych to vůbec přežila a nějaké letošní fotky byly? 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Nevím jestli je to k chlubení, někdy spíše ke konečnému rozhodnutí s tím skončit? Bylo mně blahopřáno a že je to již pět let na WordPressu, taktně sděleno.

bloguji 5 let

Co vy lidičkové, jak si užíváte ten krásný čas karnevalů, bálů, zabíječek a vůbec, všech těch radostí masopustního veselí?

 

 

17 komentářů: „Je to tady zase

 1. Tohle všechno jde už dávno mimo mě, Aničko. S „plesáním“ jsem skončila někdy před patnácti roky. Přítel na to není a já taky ne, místo plesu vyrážíme do přírody. Musím přiznat, že se ze mě stal v posledních letech kulturní barbar. Žádné společenské akce nevyhledávám, nechodím do kina, na koncerty, do divadla, nedívám se na televizi … takže snad vůbec nežiju!!! Pro mě je nejlepší ponořit se do nějakého příběhu v knížce. 😉

  1. Mám také různé etapy vývoje a úpadku, teď mám pocit ujíždějícího vlaku a na hřbitově, že budu ponořena dost hluboko.
   Tu dobu když jsem jen dřela a honila se za bytím tohoto světa, mám dnes za ztrátu času, jenže mládí se nevrátí nikomu a zpohodlnění se bojím.

 2. Kdepak, na to nás s manželem neužije. Jako mladá jsem chodila do tanečních užila si věnečků a prodloužených a pak absolvovala maturitní ples. Když jsem poznala manžela, byli jsme spolu párkrát na „Čajích“ (pamatuješ na ně?) a tím pro nás rej po tanečních sálech skončil. A musím se přiznat, že po této zábavě se mi ani nestýská. Mám to spíš jako Intuice. Když pohyb, tak ten venku na výletech. 😉 🙂

  1. Tak to já, si třeba neumím představit, že bych si párkrát za deset let, nedopřála to povyraženíčko, a že to povyražení je. Již dnes se děsím, až to zase dědovi sdělím. Ten bude zase brečet, jak ho všechno bolí a určitě dostane rýmičku a bude dělat divy, jen aby jsme nikam nejeli, to má ale smůlu, dva a půl tisíce za vlezné, nevyhodím z okna a všechny ty lidi, možná uvidíme naposledy v životě, moc se na ně těším.
   Já Jaruško, toho již moc nenachodím, když někam dorazíme, sednu si ke svému drinku v baru, dalekohled v ruce a dívám se na dědovo batoh, tam někde nahoře, kde je i v létě sníh a doma, jsem ráda, když oblezu svou domácnost a statek.

 3. Akorát včera jsme s Lucií byli na plese, ale tom našem venkovském, který je snad úplně mimo váš post 😛

  1. Tak na takové vesnické bály vzpomínáme s dědou dost často a rádi Matouši. Jsme oba z jedné vsi a máme celoživotní společné vzpomínky, prošlé dětstvím, přes školu, pana „ řídícího s láskou “ i propletené dětské lásky, tím počínaje a chozením dnes na jejich pohřby, konče, moc se nefotilo, ani nefilmovalo, je to jen v naší hlavě. Mívali jsme ve vsi takového toho „ filmového hrdinu „, vesnického učitele, co se již dnes moc nevyskytují a my ho milovali všichni, Od dětí po starce. Nezištně organizoval venkovské divadlo, celovesnické výlety a také masopustní veselí, co trvalo tři dny, maškary a ples, to byla zábava, jakou dnes vidíme, tak akorát naaranžovánu pro televizi a možná někde na Moravě a Slovácku. Vzpomínky, pokud je vy mladí budete mít, ty vám zůstanou, POTOM, až, u mnohých, již nic než telka nezbude? Škoda že jsi to odbyl jednou větou.

   1. Ono. My (Lucie a já) jsme taky z jedné vsi 🙂 popravdě jsme byli na prvním společném plese. Spíše se straníme lidí, i když možná na škodu. Pomalu to obracíme. Ono. Ples a zábava jsou dvě různé věci. Já nefotím, tedy ne digitálem, protože se nerad prohrabuji stovkami ne-li tisíci fotek, ale loni jsem vytáhl nás první foťák na film a že s ním začnu fotit – ve Vídni () ní jsem psal v jednom příspěvku, ty fotky jsou přítelkyně), ale po prvních 2 fotkách mi došel film, co tam byl 😀 koupil jsem nový, ale zatím jsem neměl příležitost nebo chuť jít a fotit. Ony. Ty „akce“ stále jsou jen dostaly trošičku novou podobnu, tedy alespoň u nás. A věřím, že na Valachách to žije doteď.

 4. V mládí jsem pár plesů absolvovala, dokonce i taneční. Pak jsem byla na tanečních kluka a maturitních plesech obou kluků. Jinak na to já ani muž nejsme. Raději běháme po výletech.

  1. Tak to já to mám jako paní Alena, protancovala jsem kdysi hodně bot, maturáky všech dětí a vnuků mám také dávno za sebou, proto jsem asi dnes v kelu s dechem a valčík s dědou, ani nedojedeme do konce jak funím. Já to již beru spíše jako REPRE-story, mnohé přátele a známé nepoznávám, děda do mě nenápadně drcá a šeptá, to je ten, nebo ta…… Loni to bylo po mnóha letech a hodně gala, teď, se to opakuje asi z obavy, že nějak rychle ubýváme. Moc toho tedy již nenatancujeme ani na tom bále, nenachodíme po výletech, my si s dědou spíše sedíme doma, nebo podle okolností jinde, třeba tady……. u soudků.

    1. Ta fotka je hodně stará, vyprávět o tom, jak Češi nechají téci víno na zem, když je zadarmo, bych mohla sáhodlouze. O tom to ale nebylo a není, bavit se v době masopustu, bylo to téma. Kdo ví co je masopust?

 5. Aničko, já v mládí byla schopná doslova protancovat střevíce, ale pak jsem si vzala svého muže, který, ač chodil i do tzv. pokračovaček, zůstal tancem nepolíben. Musím smutně konstatovat, že poslední ples, na kterém jsem byla, byl maturitní ples dcery a od něj uplynulo už dlouhých 17 let.
  Nicméně, stejně jako já, miluje můj muž divadlo, takže chodíme pravidelně jedenkrát či dvakrát do měsíce. Takže se také „hodíme do gala“ a vyrážíme se bavit. Naposledy to bylo ve čtvrtek.

  1. Bez kultury, bychom opravdu již jen obrůstali mechem a kapradím, jsem provokatérka a možná to vypadá, jako že ne, v podstatě se ale těším. Ono to u nás, není tak jednoduché jako třeba v Praze, té velké kultury je tady málo, vezmeme zavděk i tou malou, jako je koncert v kostele o vánocích, čtyřikrát do roka se scházíme se sousedy, na dobrou večeři, v dobrém podniku a jednou do roka se účastníme sochařského sympozia, tady nedaleko.
   Je to, tedy pro mě náročné proto, že ty úkony s tím spojené, si musím objednat domů, ale mám štěstí že paní, co to se mnou podstoupí, zvládne jak tu kosmetiku, vlasy, i nehty zároveň a je moc šikovná, dávno jsem rezignovala na nějakou stereotypní péči s „ INDULONOU “ , to bývala moje celoživotní kosmetika a tak má se mnou dost práce, cha chá.
   Neznám muže, co rád a dobře tančí, ten můj, vždy učiní povinnosti zadost jednou kolem, dokola stolu provede dámy, tím to skončí a já, jsem za to v našem věku ráda.
   A cestování, to ukončujeme již mnoho let, já řeknu tak, tohle bylo naposledy, můj muž řekne no zaplať Bůh a za půl roku se nám začne stýskat po slunci „ á jeto “ … Děkuji za návštěvu a komentář, paní Aleno, dobrý večer.

 6. Liebe Anna es schneit auch in Köln am Sonntag Morgen ja jetzt beginnt bei uns die 5 Jahreszeit in vollen zügen hab einen schönen glücklichen Tag Klaus in Freundschaft

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s