Pletou si demokracii a svobodu s anarchií

Prý „ cenzura “ ? 

Nemyslím si, dnes mnozí potřebují usměrnit své emoce do patřičných mezí, nečtou totiž nikdy to, co podepíší, jsou nezodpovědní, jak ve svých osobních životech, tak v tom, jak se projevují navenek. Jsou-li nějaká pravidla daná, tak tvořit nová, není pro slušné lidi potřebné. Například, je neetické publikovat a šířit, pobuřující, rozvratný a nemorální materiál. V jakékoliv smlouvě s „ ďáblem „, to podepisujete. 
Slušný člověk ví, kde má svou morální klapku, svou hranici, za níž nehodlá jít. Lidé již asi nevědí, kde přesně ta hranice leží, za kterou se neleze? A co je moc, je příliš a bude jen dobře, bude-li to mnohým připomenuto.
 
Klikni, zvětším se.

Na co například se těší to „ děvčátko “ v pokročilejším věku, tedy asi tak v mém? Na to, až si po vzoru šedesátého osmého roku, bude moci zanotovat, „ se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak „? Copak všichni ztrácí soudnost a nakonec i paměť? U koho chcete hledat ochranu a PRAVDU, před čím? 

Tohle je vaše naděje?  HLUPÁCI AROGANTNÍ A NEZODPOVĚDNÍ! Vy necítíte tu obrovskou aroganci moci? DÍVEJTE SE DOBŘE A VZPOMÍNEJTE !
 A TADY TAKÉ. Nebojíte se, kam jste dali oči, komu chcete zaprodat duši? Jsem za hranicí, nebojím se to říci, ani se za to nestydím !

14 komentářů: „Pletou si demokracii a svobodu s anarchií

 1. Ten článek o spirále mlčení byl zajímavý. Je fakt, že pouštět se do diskuze na blogu, který je nenávistný není radno, ale v tomto případě asi neplatí staré české přísloví – mlčeti zlato…

  1. Neplatí jarko, člověk má udělat všechno, co je v jeho silách, aby alespoň jeho nejbližší okruh přátel, známých a rodina sdíleli potřebu nenásilí, nutnost pomoci, těm v nouzi nejvyšší a hlavně lítosti s nimi.
   Mladý muž, se mě ptá, co je pravda, její relativita a vypadá to, že má na mysli jedince, proti většině v historii?
   Já zase vytáhnu největší argument a to druhou světovou válku a náš mlčící národ, prodaný Brity a Francouzi, za chvilkový pocit bezpečí. Mlčení k vyvražďování v masovém měřítku a děje se to opět, my dokonce ne jen že mlčíme ale svým způsobem schvalujeme. To, že v utečeneckých táborech umírají lidé (ženy a děti) na hladomor a nejen tam, je to přece hrozné a argument, podívejte se, oni mají mobil, je primitivní.
   Uchýlit se k prvotnímu pudu sebezáchovy, hájení svého živobytíčka není pokrok ale úpadek.
   A úpadek je i, chtít se kvůli svému relativnímu pocitu blahobytnosti vrhnout do náruče kohokoliv, tedy toho, koho jsme se před nedávnem, tak toužili zbavit, to je již vrchol nemorálnosti.
   Kdyby to byl ojedinělý jev, jakýsi exces, nezabývám se tím, šíří se to ale jako mor, špiní to i mladé duše a rozum by neměl být udupán emocemi.

   1. Ta obava z migrantů prostupuje celou společností a nevynechalo to ani mou rodinu, tak moc dobře vím, jak je těžké lidi přesvědčit aspoň k tomu, aby neházeli všechny utečence do jednoho pytle a vůbec mi v tom přesvědčování nepomohly silvestrovské události s obtěžováním žen. Jasně, že takoví lidé nemají v naší společnosti co dělat a jasně, že ti co přišli jen za vidinou lepšího života nepotřebují naší ochranu. Slyšela jsem rozhovor, kde bylo řečeno, že spousta uprchlíků má hodně zkreslené představy o tom, co je u nás čeká, protože předpokládají, že je tady čekají klíče od auta a bytu. A to tedy budou zklamaní. Ale všichni takoví přece nejsou, jsou mezi nimi lidé, kteří opravdu utíkají před hladem a tzv. Islámským státem a těm se podle mě pomoct musí.

    1. Že bych měla pocit, že nás konkrétně se něco z toho týká, to snad jedině že, bych spadla přímo na hlavu, tedy zatím Jaruško. Ta obrovská mediální masáž, je ale tak drtící, že i my doma máme spory o tom, co kdyby, A CO BY BYLO KDYBY, se naštvala ta masa lidí, důvod tedy mají, já když se dívám na ty hrůzy tam, tak i já se bojím co bude, až jim drbne v hlavách?
     Je to jistě spoustu let, ty země jsme procestovali a oni bývali pohodoví, vzpomínám si, že jedna moje reportáž byla z Jemenu. Musím to říci, že nejhorší zážitky s „ muslimy “ , mám s Turecka a s turky, ti se opravdu ke mě chovali jak se o tom mluví v Německu, to ale byla moje hloupost, v té době jsem nectila jejich kulturu a šortky v Istanbulu, to bylo jako rudý hadr na býka.
     Syřané jsou kulturní národ, ta válka je ale vleklá a i rodiny u nás, musí s politováním konstatovat, že děti již neposlouchají své rodiče jako dřív, a tam to není jiné, jiná doba, jiné požadavky, tátové a mámy dřeli, a děti si chtějí žít jako v Evropě ??? Nutný je bezpochyby tvrdý selektivní výběr a důsledná práce s nimi, myslím že to je na desetiletí a neodvratné.

 2. Liebe Anna einen schönen Mittwoch wünscht dir mit vielen lieben Grüßen Klaus das ist ein sehr schöner Harter super Klaus in Freundschaft

 3. Svoboda není pro hloupé a nezodpovědné, jen je zbytečně tíží. Za každou cenu se jí snaží zbavit. Teď je otázka, kolik těch hloupých a nezodpovědných tady je? Někde jsem četl, že největším deficitem demokracie je demokracie – kdy nevzdělaná většina tyranizuje tu menšinu.

  Naštěstí, kdyby náhodou, v nejhorším případě – http://www.kamemigrovat.cz/

  1. Bravo Matouši. Tato místa, moc dobře znám, mám je celoživotně zmapována, jen musím konstatovat, že nikde se nikdo nebude mít tak dobře, jako tady v Evropě a všude tam, by byl chlebíček tvrdší, mnohonásobně.
   Vy tu možnost máte a poznat svět doporučuji všem mladým, mít tu moc a být STÁT, tak vám to i financuji, JÍT NA ZKUŠENOU, BY BYLO POVINNÉ. První světová demokracie, ta ŘECKÁ, tedy, dnes pohořela na přílišné benevolenci a když se podíváme na Island, celý ho vytunelovalo pár lumpů a jaký to byl vzor pro svět? To se stává tam a tehdá, když se lidé mají, NAD SVÉ POMĚRY DOBŘE. Narostou jim pupky, zpohodlní a rezignují. Nejsme hloupý národ, to v žádném případě, jen líní a pohodlní myslet a vidět dál, nežli na špičku svého nosu.

   1. To já jen v reakci na vás post. Sám bych pravděpodobně nikdy „neutekl“, tedy nikdy sám nebo jen s části rodiny. To bych „v hlavě“ nedal. / Jsem si vědom toho, že tady je NEJLÉPE – jen je třeba si to často připomínat, být vděčný a snažit se to udržet. 🙂

   1. Moc zajímavý článek! Já poslední dobou píši méně často, ale je to mám asi půlroku starým „předsevzetím“, že budu psát pozitivně 🙂 jen.

    1. Pozitivita, no nevím, jako kognitivní pocit ji až tak moc nemusím a u některých, vyloženě nesnáším.
     Ne že bych tě od pozitivního psaní chtěla odrazovat, já ale dávám většinou přednost lidem, co se umí pozitivně, Á A L E D Ó O B Ř E rozohnit a dají poctivě průchod svým emocím tam, kde to tak cítí, bez nenávisti a osobního napadání, mají-li svou subjektivní pravdu.
     Nesnáším například AMÍCkou kulturu, právě pro ten falešný thymolinový úsměv (úšklebek) přepočítávající život na peníze, což jsme se úspěšně stihli přiučit, ne, nesnáším je špatný výraz, mě je jich spíše líto ale do jednoho pytle je také neházím.
     Člověk má plakat, když je nad čím, být šťastný a veselý když potká krásu, přiměřeně se bát o budoucnost a sakra se přičinit aby byla, když tedy je a ta moje, je již na pokraji zániku, dbát o to aby ta vaše, byla morálně čistá a bez přetvářky, to ti přeji z celého srdce proto, že moji vnuci jsou asi tak, jen o něco starší nežli ty a tak vám všem přeji jen štěstí a m í r. Nezní mně to vůbec nesmyslné a patetické, tedy to přání míru proto, že tahle doba začíná být nejhektičtější, jakou jsem poznala a lidé, JSOU TAK BENEVOLENTNĚ LHOSTEJNÍ………

     1. Jiný krav, jiný mraj. Ono, co bychom čekali, když od nás několik desítek let chtěli právě toto. 🙂

     2. (nějak se mi povedlo smazat váš komentář k mému poslednímu články, tak aspoň tady) Máte zajisté pravdu. Kdy začíná objektivita? U dvou pohledů? Tisíce? Miliónů? Nikdy. / Tak třebas jednou s vnoučaty to změníte 🙂 a podíváte se.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s