Je nám malá?

Země česká je nám malá 
zmenšeme ji ještě více 
ruka lidská, ji vždy drancovala
pláče, sténá hora každá
uhlí, písek, kámen, s přírodou je ámen

to je vražda, VOLÁ

internet:
Za půl století se podstatně změnila i společenská situace, což se pochopitelně odrazilo také, a vlastně především, v ekonomických poměrech. Náš stát přešel od centrálně plánovaného hospodářství opět na principy „tržního mechanismu“, tedy na systém, v němž výrobci musí co nejpružněji a nejefektivněji reagovat na požadavky a potřeby trhu, musí prostě plnit přání svých zákazníků.

Tyhle řeči, ze všech koutů,
přesvědčí i člověka,
co přihlíží, toleranci má

kopce, pole, lesy, na nás ječí
země mizí, chamtivost je zlá
lidé, tohle není věcí cizí, to je naše ZEMĚ milená.

 

 

 

Ekologie je u nás sprosté slovo, o tom není pochyb, je prokazatelné, že přednost má, co strčit do úst, jak pohodlně pohovět na kanapíčku v teple a při světle, minimálně deseti pouličních lamp, rozsvícených i v době, kdy již v poklídku si spíme. Je pravdou, že zakopnout k ránu, při cestě z hospůdky je malér, budou se ptát, cos tam dělal jedinče k ránu, proč máš takovou ránu a ty, řešil jsem nadnárodní problém, kde vezme EVROPA uhlí a suroviny ?

VÍTE, JAK ROZSÁHLÁ JE DEVASTACE PŘÍRODY V SEVERNÍCH ČECHÁCH ? 

 

Ukažte si myší na obrázek, dozvíte se víc, když si na něj kliknete, zvětší se.

14 komentářů: „Je nám malá?

 1. Já na naši malou krásnou zemi nedám dopustit, Aničko, ale to určitě víš. :-)¨
  Jenom mě mrzí, že si jí dost nevážíme. 😦

 2. Nejlepší je energie z jaderných elektráren, ale ta se ekologům také nelíbí. Vrtule větrníků a slunečné kolektory nás však nespasí.

  1. Jste cestovatel? Viděl jste na svých cestách někde, něco podobného jako u nás? Já ne. Zahrnout nápravu do nákladů a neždímat planetu a HLAVNĚ ČESKO, by mělo být prioritou člověka. Nemorální chování a chamtivost, je ten pravý důvod devastace.
   Po revoluci, jsem věřila lidem, že chtějí něco lepšího, nežli prachy, mýlila jsem se. O kolektory ani atomovky nejde, jde o myšlení a chování lidí, těch dole i nahoře, těch hlavně, oni tvoří nesmyslná pravidla, aby je každý lump mohl obejít.

   1. Miloš hodně cestuje, takže hodně i vidí. Já necestuji, takže vidím jenom pole plné solárních panelů a druhé pole zastavěné fabrikami. Na obranu ziskuchtivých podnikatelů ale musím říct, že ta pole někdo prodal. Takže jsou v tom i ziskuchtiví jedinci. I když připouštím, že někteří jedinci to pole prodali, protože peníze potřebovali – třeba na opravu střechy. To se může stát i v dnešní době.
    Ale celkově s tou nedožraností máš pravdu, jen bych se nezastavovala u hranic naší země. Ona taková EU a její zástupci taky nemají dost a přitom posrali, co mohli. S prominutím za ten výraz.

 3. Tak jak píše paní Jarka, co křičící odbory? 🙂 (vidíte? jsme zase u toho) Na druhou stranu já si myslím, že se svítá na lepší časy. Dnes vyloženě letí ekoprodukty a společensky zodpovědné podnikání. Uvidíme, čas ukáže.

 4. No jo Aničko, s tou devastací přírody máš naprostou pravdu, ale co si počít s horníky a jejich odbory? Vláda se zdráhá prolomit těžební limity a horníci v čele s odbory křičí, že potřebují práci a naše země se bez nekvalitního hnědého uhlí prostě neobejde?! To je pak těžká domluva a „babo raď“…

  1. Jaruško a Matouši, ani baba neporadí, to musí cítit, každý sám v sobě. Je to stejné, jako s tímto obrázkem, lomy a polomy, mají u nás stejnou, a to ekonomickou podstatu, namluvit mně, vám, komukoliv, lze cokoliv.

   Na jednom velkostroji pracuje dvacet lidí, na obrázku si STROJE spočítejte, vynásobte dvaceti a potom si najděte „ PENTAGONY “ spočítejte kolik v každém okně sedí těch, co nemají hornický plat, vynásobte platem generálních ředitelů a budete vědět, čí zájmy jsou hájeny, jistě ne horníků, ba ani lesních dělníků, kolik dřeva a uhlí, je nutné „ vydolovat “ z lůna přírody, na jeden generální plat? Lesy a devastaci na toto téma, PŘÍŠTĚ.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s