Je nám malá?

Země česká je nám malá 
zmenšeme ji ještě více 
ruka lidská, ji vždy drancovala
pláče, sténá hora každá
uhlí, písek, kámen, s přírodou je ámen

to je vražda, VOLÁ

internet:
Za půl století se podstatně změnila i společenská situace, což se pochopitelně odrazilo také, a vlastně především, v ekonomických poměrech. Náš stát přešel od centrálně plánovaného hospodářství opět na principy „tržního mechanismu“, tedy na systém, v němž výrobci musí co nejpružněji a nejefektivněji reagovat na požadavky a potřeby trhu, musí prostě plnit přání svých zákazníků.

Tyhle řeči, ze všech koutů,
přesvědčí i člověka,
co přihlíží, toleranci má

kopce, pole, lesy, na nás ječí
země mizí, chamtivost je zlá
lidé, tohle není věcí cizí, to je naše ZEMĚ milená.

 

 

 

Ekologie je u nás sprosté slovo, o tom není pochyb, je prokazatelné, že přednost má, co strčit do úst, jak pohodlně pohovět na kanapíčku v teple a při světle, minimálně deseti pouličních lamp, rozsvícených i v době, kdy již v poklídku si spíme. Je pravdou, že zakopnout k ránu, při cestě z hospůdky je malér, budou se ptát, cos tam dělal jedinče k ránu, proč máš takovou ránu a ty, řešil jsem nadnárodní problém, kde vezme EVROPA uhlí a suroviny ?

VÍTE, JAK ROZSÁHLÁ JE DEVASTACE PŘÍRODY V SEVERNÍCH ČECHÁCH ? 

 

Ukažte si myší na obrázek, dozvíte se víc, když si na něj kliknete, zvětší se.

Reklamy

14 thoughts on “Je nám malá?

 1. Já na naši malou krásnou zemi nedám dopustit, Aničko, ale to určitě víš. :-)¨
  Jenom mě mrzí, že si jí dost nevážíme. 😦

 2. Nejlepší je energie z jaderných elektráren, ale ta se ekologům také nelíbí. Vrtule větrníků a slunečné kolektory nás však nespasí.

  1. Jste cestovatel? Viděl jste na svých cestách někde, něco podobného jako u nás? Já ne. Zahrnout nápravu do nákladů a neždímat planetu a HLAVNĚ ČESKO, by mělo být prioritou člověka. Nemorální chování a chamtivost, je ten pravý důvod devastace.
   Po revoluci, jsem věřila lidem, že chtějí něco lepšího, nežli prachy, mýlila jsem se. O kolektory ani atomovky nejde, jde o myšlení a chování lidí, těch dole i nahoře, těch hlavně, oni tvoří nesmyslná pravidla, aby je každý lump mohl obejít.

   1. Miloš hodně cestuje, takže hodně i vidí. Já necestuji, takže vidím jenom pole plné solárních panelů a druhé pole zastavěné fabrikami. Na obranu ziskuchtivých podnikatelů ale musím říct, že ta pole někdo prodal. Takže jsou v tom i ziskuchtiví jedinci. I když připouštím, že někteří jedinci to pole prodali, protože peníze potřebovali – třeba na opravu střechy. To se může stát i v dnešní době.
    Ale celkově s tou nedožraností máš pravdu, jen bych se nezastavovala u hranic naší země. Ona taková EU a její zástupci taky nemají dost a přitom posrali, co mohli. S prominutím za ten výraz.

 3. Tak jak píše paní Jarka, co křičící odbory? 🙂 (vidíte? jsme zase u toho) Na druhou stranu já si myslím, že se svítá na lepší časy. Dnes vyloženě letí ekoprodukty a společensky zodpovědné podnikání. Uvidíme, čas ukáže.

 4. No jo Aničko, s tou devastací přírody máš naprostou pravdu, ale co si počít s horníky a jejich odbory? Vláda se zdráhá prolomit těžební limity a horníci v čele s odbory křičí, že potřebují práci a naše země se bez nekvalitního hnědého uhlí prostě neobejde?! To je pak těžká domluva a „babo raď“…

  1. Jaruško a Matouši, ani baba neporadí, to musí cítit, každý sám v sobě. Je to stejné, jako s tímto obrázkem, lomy a polomy, mají u nás stejnou, a to ekonomickou podstatu, namluvit mně, vám, komukoliv, lze cokoliv.

   Na jednom velkostroji pracuje dvacet lidí, na obrázku si STROJE spočítejte, vynásobte dvaceti a potom si najděte „ PENTAGONY “ spočítejte kolik v každém okně sedí těch, co nemají hornický plat, vynásobte platem generálních ředitelů a budete vědět, čí zájmy jsou hájeny, jistě ne horníků, ba ani lesních dělníků, kolik dřeva a uhlí, je nutné „ vydolovat “ z lůna přírody, na jeden generální plat? Lesy a devastaci na toto téma, PŘÍŠTĚ.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s