Sudetské tetky?

Mají mnohdy více smyslu pro udržení emocí na uzdě, nežli mnozí často, stádo a názoru-tvorní pisálci, i já jsem jen pisálek a nesnažím se tvořit světonázor, tetky mám ráda a náramně si vážím uvážlivosti, s jakou se distancují od plodných blogerů, co si myslí jak tím žvaněním, prospějí nevědoucím nic o Rusku a USA ? Že ano? Mající důvod někomu podrážet nohu, abychom do SOVIET pekla spadli co nejrychleji, jindy pro jiný názor. Touhu použít cokoliv, jen pro své zviditelnění nemívám a učitelce se říkalo „ souško “ , jestli se mě to líbilo nebo ne, nikdo mně nedal na vybranou, tak jsem stará. Politika je to poslední, co mě zajímá, dokud neleze do mého domu a na moji zahradu, když se tam ale začne cpát, je mojí morální povinností zklidnit hormon, hlavně u nezvladatelných milovníků zbraní všeho druhu, za zbraň považuji a to důrazně, vyvolávání psychóz. My tetky, jsme si toho vědomé velice dobře, většinou jsme již něco prožily a když ne my samé, rodiče jistě a co znamená burcovat lidské emoce a k čemu, historicky prokazatelně vedou, nesmyslně vyvolávané nenávisti proruské, i proti-muslimské, vědí  SUDETSKÉ TETKY, velice dobře, již pro ten rádoby hanlivý přívlastek, se odvolávám na tu dobu, kdy mnozí řvouni velice usilovali z rasistických a xenofobních pohnutek o to, aby ČEŠI, ze Sudet, byli odsunuti a co z toho vzešlo, je jen jeden příklad za všechny, i proto, xenofobii nesnáším a budu proti ní psát nekompromisně.  
Zdravím všechny pisálky a že by každý, kdo to s „ námi myslí dobře “ měl přibrzdit, je nabíledni.  NEGATIVNÍ VÝSLEDEK TOLERANCE !

 

15 komentářů: „Sudetské tetky?

 1. Jak nechodím na ty sociální sítě a nesleduji diskuzní fóra, tak ani nevím, jaké jsou nálady v okolních státech. Ale asi to bude podobné, jako u nás. Ono je fakt, že ta lavina lidí je příliš velká, mělo by se především zakročit proti převaděčům. Viděla jsem krátkou reportáž, jak turečtí převaděči vyklápí lidi z lodí u břehu Lesbosu a hned se otáčejí pro další várku. Na pobřeží není nikdo, kdo jim utnul tipec a převaděči si mastí kapsy dál. To mi rozum nebere, když tak voláme po skončení vlny migrantů, proč někdo proti nim nezasáhne?!
  Ty myslíš, že kvůli tvým názorům k tobě na blog nechodí zahraniční čtenáři? Možná to bude spíš kvůli tomu, že se blíží adventní čas a my hospodyňky uklízíme, zdobíme, sháníme a nakupujeme, prostě máme jiné starosti, než je blogování. 😉
  A teď vidím, že jsem zase neklikla na „Odpovědět“, ale už to napravovat nebudu, já hlava skopová…

  1. Na odpovědět, můžeš kliknou i když máš napsáno, říkám to jen pro případ, že by došlo nějakým nedopatřením k tomu, že by tady bylo sto komentářů, páááák je to nepřehledné cha chá.
   Na wordpressu upadají komentáře také, jako všude a formální? Vždyť asi víš, mě nezajímají………Mrzí mě jen, že někteří čtenáři, já jim nekomentovala, ale číst chodila, již nečtou, většina bývalé východní E. se radikalizuje, toho se bojím víc, nežli imigrantů. poznat je to podle gravatarů, ty slouží jako odkaz (některé) a zároveň jako followed upozornění na článek v poště, nevím jestli to máte také tak?
   Přiostřené, rozdělující prostředí, na blogu cz nepoznáš ??? Je tam málo upřímnosti. Jistě, mám i u vás oblíbené blogy, například nedělní miniglosy u čerfa, to je lahůdka, pár dalších mám stále ráda, jen ten styl komentování ne.

   Dám ti sem prima odkaz: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/26/hlasy-z-nemecka-kdo-je-angela-m/

   Přijdu, když přijdeš, nebo přijďte k nám, my k vám taky nechodíme?

   1. Přiostřené, ani rozdělující prostředí na blogu neshledávám, asi chodím na takové, které se politikou nezabývají. Vlastně většinou nevím, jaké politické názory jednotliví blogeři mají a když náhodou vím, že jsou zaměřeni jinak než já, tak to prostě ve svých příspěvcích nedávají najevo.
    Díky za odkaz o paní Merkelové jsem se dozvěděla mnoho zajímavého. Například jsem si myslela, že se v NDR už narodila a o jejích rodičích, ani školách, jsem nevěděla vůbec nic.

    1. Jsem ráda, když někoho zajímá to, co mě.
     Sdílení a dávání najevo, svých pravých pocitů, je moje slabá stránka Jaruško. Nejen že, čekám ale i věřím, že to dělají všichni a asi, dnes dělají, ono to ale k ničemu dobrému nevede, zvlášť, když těmi pocity, někdo chytře manipuluje A PROTI PĚTAOSMDESÁTI PROCENTNÍ PŘESILE, to smysl ani nemá. Vezmu si to k srdci, zmlknu na toto téma a popřeji všem lidem, v temnotě nenávistí, SVĚTLO
     Pěkný víkend Jarko.

     1. Aničko, ta skladba je nádherná a obrázky, které ji doplňují taky. 🙂 A co se týká toho zmlknutí, tak bych neházela flintu do žita a mluvila dál. 😉

      1. Plamének fouknutím hasne! Nejsem pyšná, i když se to hezky čte, spíše se stydím. I kdyby to tak bylo, to se stane, až časem, jejich zatmění před očima pomine, tak jako vždy v historii, vše se opakovalo a nepoučitelní opakují, i tihle lidé se musí poučit, to, až z vlastní bolesti ?

       1. Televizní stanici „History“, máme v rozšířené kabelové nabídce a ráda se na ni dívám. Tento pořad jsem neviděla a za shlédnutí opravdu stojí. Vařím a uklízím a nemám čas na celou hodinu a půl, tak jsem jsem hraný dokument jen proklikala a viděla jsem, kolik za 200 let nájezdů křižáků, ve jménu víry a jediného Boha, zemřelo lidí. Každé náboženství, se dá zneužít ke strašným věcem…

  2. Tohle mi, Jarko, není jasné už několik měsíců, dokonce od chvíle, kdy se mluvilo o tom, že se převážení stopne, se vesele převáželo dál a dokonce se mi zdá, že se zrychlila frekvence, jako by sem chtěl někdo všechny nacpat.
   Dokonce nechápu, proč se dnes baví o Schengenských hranicích, když ty vzaly za své už někdy v červnu a jedinej chlap, kterej chtěl dodržovat zákony, byl označenej téměř za fašistu. Myslím toho, kdo začal první stavět plot a jak je vidět, z postupujícího času, ti, kteří proti tomu řvali, už je staví taky.
   Mimochodem ani slavní USA se svou vyčichlou demokracií mají vystavěný plot, a dost solidní a na rozdíl od našich evropských nicnedělavců si velmi rychle poradí s těmi, co se ten plot podaří překročit.
   No, už jsem tady k tomu řekla svého názoru dost a vím, že s ním asi mnoho lidí nesouhlasí, ale jak je vidět, výsledky se rýsují. A bohužel to nebude lehčí, protože teď chtějí neprověřené odvézt zpátky – ale jak to udělají? Když si tady běhá a jezdí po evropě tisíce neregistrovaných lidí, o kterých neví nikdo nic. Ztratí se mezi svými, ty už policie nenajde. A nikdo neví, co je to za lidi. Připouštím, že ne každý musí být terorista, ale jeden terorista stačí k tomu, aby sebou vzal několik desítek lidí.
   Bohužel už se nastartoval proces, který je nevratný (tohle nepůjde zvrátit ani náhodou, už je jich tady příliš moc a nejsou ovladatelní ani zastižitelní). Takže, další generace budou sklízet to, co mamá Merkel zasela.
   Otázka je, kdo a proč naplánoval, že se sem musí nacpat miliony muslimů?
   A co se týká ohánění válkou, tak v té válce bojují i kurdská děvčata. Děvčata, spolu s muži, kteří tam zůstali. Já nevím, proč se nesbalili také a nevypadli z té země?
   Že by proto, že je to jejich domov?

 2. První článek jsem četla s velkým sebezapřením, obdivuji tě Aničko, že to dokážeš. Druhý se mi zdál zajímavější. Těch vojáků v záloze jsem si všimla na fotce z Albertova a nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Teď už vím, co jsou zač a je pro mě důležité, že jsou to vlastně samozvanci a s naší armádou nemají nic společného. Horší věc je, že se zloba a zášť rozmáhají a jsou i tací, kteří se nespoléhají jen na verbální útoky, nebo „facky“, ale jsou ochotni vzít naši „ochranu“ do ruky jako vojáci…

  1. Nedokážu se sebezapřít a takhle to dopadá. Jedna mladá blogerka včera publikovala prima článek na téma mužů, jejich přirozeného genetického fondu lovce, bojovníka a jak na něj. Mám pocit, že my, SUDETSKÉ TETKY, děláme blog, tak nějak z nedostatku tělesného vybití a do nedávna to byla zábava, tihle „ dědci “ soudím tak proto, že kdyby chodili do „ zaměstnání “ a doma něco pomohli ženě, neměli by tolik času na přemýšlení o blbostech a byli by si vědomi nebezpečí, těch jejich řečí. Což se přesně odráží v tom druhém článku. Mladé, nevybité mozky si pěstují svá agresivní ega, proč to ale dělá inteligentní, vzdělaný muž ve věku, kdy je rozum na vrcholu, nechápu? Hnát vodu na mlýn těm, se zvířecími sklony a touhou zabíjet? Klidu téhle zemi nedodá, ani žádné jiné, všimni si Jarko, jak mně postupně ubývají i zahraniční čtenáři? Kam se řítíme s tím relativním souhlasem se zlem a touha po odvetě, souhlas je?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s