Slavila jsem.

Sluníčko nám odepřelo dnes svou přízeň, ne že by to byl důvod si sednout a odpočívat ve „ všední den “ ? Vlajku, děda vytáhl na stožár včera a roků, kdy bychom říkali ano, dnes je svátek, nebylo v minulosti mnoho. Podívali jsme se s dědou na prazáklad tohoto státu, jak a za jakých okolností vznikla tahle, snad demokracie.
 První světová válka, je opomíjeným mezníkem, rozpad monarchie a následné historické děje jsou dnes téměř zapomenuty. Obrovský zlom v Evropském měřítku, jak jsem se dočetla u mladého člověka,  Co si říká cuprumov  byla Francouzská revoluce.

MOTLITBA ZA DOMOV
To byl ten důvod si posedět a bylo o čem přemýšlet, vyslechnout různé názory a ekumenický pohled, na dnešní lidi, víru a svět, ten pocit byl sváteční. 

9 komentářů: „Slavila jsem.

 1. Škoda, že si nemůžu poslechnout písničky, Aničko. Nefungují mi reproduktory. 😦
  Hanka Ulrychová má úžasný hlas, poslouchala jsem ji vždycky moc ráda.
  28. říjen jsme tradičně „slavili“ objížděním hřbitovů. Vlajky jsem v Třebíči asi nikde neviděla.

  1. Doba kráčí tak rychle Hanko, že já již ani nepotřebuji ajťáka zvát, nebo počítač někam tahat na opravy svých kyxů, zavolám, on si vleze přes heslo do mého PC a co je třeba opravit, je během pěti minut hotovo.
   Třebíč je nyní dost často na přetřesu, mluví se o vás a to je jistě lepší, nežli když je ticho? Ne? Ale ticho a krásné obrázky, jsou někdy k nezaplacení.
   Přeji ti hezký nový týden Hanko, za návštěvu děkuji, oplatím.

 2. Na našem činžáku taky nad každým vchodem visela státní vlajka, medaile za zásluhy jsou rozdány a nastoupily další podzimní dny. U nás, s dušičkovým počasím. Vybrala jsi Aničko, překrásné písničky, Hanky průzračný hlásek a k tomu nádherné obrázky naší krajiny, byl balzám, pro uši, oko i duši.

  1. Modlitba pro domov, (odkaz je v článku) mě opravdu potěšila a také svým kulturním pojetím programu překvapila televize.
   Dušičkové, ano, zítra nás čeká pět hrobů, uklidili jsme již před týdnem, a tak se těšíme jen na milé a hezké zavzpomínání si. Většinou potkáme mnoho známých, často i vzácných přátel, spolužáků, sousedů z mládí a dětství, proto, že jsme oba s mužem z jedné vesnice. A nemyslím to jen morbidně, potkáme se na hřbitově, zítra, v neděli a jednou tam i my budeme ležet.

   Pěkný víkend Jaruško…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s