Slova prý nebolí ?

Na sítích se nachází různorodé společenství lidí, sleduji ty i ony. Vždy mě nadchnou a potěší lidé s odvahou se vzepřít a v zájmu lidskosti oponovat těm, co ze své frustrované nenávisti viní všechny, mimo sebe.
Mám ráda ty, co MAJÍ OBČANSKOU ODVAHU, oponovat křičící většině, že ten, nebo onen. TO NEBO ONO, může za jejich problém, za neopodstatněný strach i jejich vlastní neschopnost, nemám tak pocit osamocenosti a v těchto lidech cítím oporu vždy.
V dnešní rozervané době, dobře chápu argumenty i strach mnohých, jen nerozumím tomu, že stále jsou to tytéž argumenty a titíž lidé, co na sítích vydrží čtyřiadvacet hodin křičet, nemám peníze, nemám práci, NEMÁM ŠTĚSTÍ a zavinili to, jednou cikáni, jindy EVROPSKÁ UNIE, bezdomovci, a nyní dokonce imigranti.
Takže, vážení frustrovaní oponenti na sítích, kterým vadí to, že je tady u nás asi osm set imigrantů, kterým vadí cikáni, Afričané, nazýváte je opicemi, co vám vadí děti imigrantů, že prý jsou to lidské štíty a že jim kdosi-kdesi stele postele. Vadí vám zákaz kouření v putykách, kde dny vysedáváte a nadáváte na stát, prezidenta, vládu, cikány, politiku a považujete za omezení své osobní svobody, žít jako lidé kteří vědí, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého a nezasloužili jste si ji? Toužíte si na svou pusu říkat co vám slina na jazyk přinese, k vaší vůli, jsem konečně spokojena, že vám někdo zavře pusu a snad se konečně zavedou cenzurované komentáře proti nemorálním lidem rozvracečského ražení, svalující své osobní problémy na celý svět. A tolik jsem tu svobodu milovala.
Ano, drazí blogeři facebookoví, G+áčtí, i ti, na různých, i pochybných plátcích, doufám že bude zase jakási zákonná, morálně a lidsky přijatelná cenzura a těm, co by zase někoho chtěli mlít na masomlýncích, posílat kohokoliv do plynu, a řečníkům podobného smýšlení a ražení, bude snad utnut tipec.
A že již není pravdou že: Vox populi, vox dei ?
Je ale pravdou to: Nec audiendi qui solent dicere, Vox populi, vox Dei, quum tumultuositas vulgi semper insaniae proxima sit. KLIK
Proto, že člověk je povinován rozvážit svá slova tak a proto, že ani párem volů je zpět nevtáhneš, jak praví naše, ČESKÉ, NE  JEN LATINSKÉ…….

 

 

25 komentářů: „Slova prý nebolí ?

    1. No, na silného diskutéra vás netipuji příteli a docela bych ocenila, kdybych věděla, jak vás oslovovat, nechcete abych vám říkala cuprumove, že ne? Pokud tedy máte zájem o diskutéra, i u vás? Nějak si nepotrpím na jednoslovné rozhovory a chcete-li vůbec, mít diskutující blogery?

     1. Můžete použít Matouši 🙂 já to „ano“ zase tak často nepoužívám, ale tady souhlasím plně 🙂 A slovo „ano“ to vystihne samo 🙂

      1. Děkuji za důvěru Matouši. To víte, babky si rády popovídají a ano, moc velký argument k rozhovoru není, uvidíme jak budou dopadat naše další témata?

 1. Vždy je třeba vážit slova. Jedno slovo dokáže znepřátelit na celý život a omluva to nemusí napravit. Nevděk dnes mi připadá čím dál častější. Asi je to proto, že vše se dostane snadno, bez námahy. Pak si nikdo ničeho neváží. Ano, je třeba začínat s láskou k druhému odmala. A o tom mám pochyby, že někde se stala chyba a životy se ubírají jiným směrem, než by měly.

  1. Asi to myslíte dobře Intuice, já vám ale zase nerozumím? Proč máte pochyby o tom, že se stala někde chyba a životy se ubírají jiným směrem, než by měly?

   1. Dnes se všeobecně nepreferují základní morální principy. Ono to tedy není jen dnes, ono už je to dost dlouhou dobu, ale nyní se to ještě mnohem více prohlubuje než kdy dříve. Zvyšuje se inteligence všeobecně, ale s tím se bohužel nezvyšuje emoční inteligence, ta stagnuje, nebo ještě přesněji, upadá.

    1. Milá Intuice, byl to asi jen překlep a to ne, bylo vlastně ano pak tedy rozumím, a máme stejný názor na věc.
     Vím že mnoho lidí ví, že tak to být nemusí a nemá, chce to jen trochu dobré vůle a víc citu.

 2. Liebe Grüße liebe Anna und einen schönen Mittwoch Nachmittag leider haben wir heute in Köln Regen hoffe bei euch ist das Wetter besser.Grüße dich lieb und bleibe Gesund eine Umarmung Gislinde

  1. Das Wetter ist ein großes Thema, Ich hasse es, darüber zu reden. Die britische verwendet sie, wann immer sie, nicht was ist? Mit Ihnen , die Sprache ein Hindernis, und es tut mir leid. Umarmungen Anna

   Die Musik ist besser?

 3. Aha, tak za totáče byla ta špatná cenzura, kdežto toto bude ta dobrá cenzura, o které budou rozhodovat lidé s vaši smýšlením, a běda jiným názorům!
  A´T žije svoboda slova, ale jen pro někoho, jen pro ty politicky korektní názory…:-)

  1. Podepište se pod svá slova a neste plně zodpovědnost za svůj názor kdykoliv a kdekoliv, já nebudu schvalovat cenzuru. Neuznávám to, že já si na svou pusu mohu a budu říkat co chci, bez následků! Já bych nesvalovala po pětadvaceti letech vinu na „ totáč “ pokud člověk v sobě nemá svůj, vlastní, morální kodex zabudován! Naše země disponuje zákony, jež přesně vymezují, co již je pobuřování k nenávisti, nesnášenlivosti a xenofobii, toto je vždycky možné zvrátit a lidi, toto činící záměrně a cíleně, postihnout podle zákona.
   Vzdělaností a intelektuální vyspělostí národů, je možné docílit lepších výsledků, i když, historie nás nabádá, že ne vždy? Fašistické, Stalinské a podobné metody, v nové době a neposlední řadě, genocidy v bývalé Jugoslávii varují, že rozeštvávat národy z důvodů, náboženských, rasových, či jiných, se vždy vymstí na nevinných obětech velkohubosti. Mít pusu plnou svobody je dnes módní záležitost hlavně pro ty, kdo překračují hranice svobody jiných a to, obapólně.

  2. Myslím, že tady ani tak moc o politiku nejde, ale o jakousi nespokojenost, naštvanost, zahořklost, strach, zlobu a neodpuštění a každý další článek a každá další nenávistná věta tyto všechny nálady rozdmýchává do krajnosti. Chybí nám pokoj, láska a lidskost…

   1. V tom máš asi pravdu a dost dobře nechápu důvody? Já bych řekla, že lidé dnes žijí v poměrném blahobytu, nemají hlad, nepředřou se, tedy MANUÁLNĚ, když srovnám své rodiče, sebe v mládí a dnešní dobu, byl by to ten nejlepší čas a doba, jakou jsem prožila, každý má tolik krásných možností, jak spokojeně žít a přesto lidé spokojeni nejsou, PROČ??? I když tak trochu vím Jaruško, je to absencí víry.
    Jako na obrázku: Kniha života je otevřená, národy putující po tisíce let, jedni jdou, jiní životu jen přihlíží s povzdálí, kniha se ale zavře všem a to není lidská spravedlnost, to je ta vyšší.

 4. ;Co na to říct. Asi je v pořádku, že děti stelou postele zdravým lidem, kteří mezitím snídají. Místo aby zkusili ustlat postele třeba seniorům v domově důchodců, kteří by mimo jiné pookřáli, kdyby viděli kousek mládí kolem sebe.
  Ale, jak říkáš, je to v pořádku, že děti stelou postele zdravým lidem.
  Nakonec, ať si zvykají.

  1. Od tebe Vendy bych čekala rozhovor na jiné úrovni, vybrala jsi si téma, které mě až tak nepálí, i když s výchovou k solidaritě a lásce k člověku, jako takovému, bez předsudků a záští, je třeba začít v útlém věku !!! Mě, téměř sedmdesátiletou bábu, již nepřevychováš, tvrdě si budu stát za svým názorem.

 5. Slova bolí a někdy víc, než rána holí. Dokážou ubližovat, ponižovat a deptat, ale dokážou i utěšit, pohladit a udělat radost. Proto by jsme měli vážit, jaká slova vypustíme do světa, protože jak píšeš, mají tu vlastnost, že jednou vyslovená, nejdou vzít zpátky. O té cenzuře xenofobních a nenávistných článků jsem slyšela a přestože se mi cenzura, jako taková nelíbí, tak tady je na místě. FB nemám a na sociální sítě moc nechodím, ale to, že se z nich poslední dobou stává nevonící žumpa, jsem slyšela.

  1. U tebe Jaruško podepisuji a nemám pochyb, že to co píšeš jde od srdce. Civilizovaný svět se na nás již dlouho dívá a začíná nás soudit, je načase, abychom se jako národ, nad sebou zamysleli.
   Všichni jsme schopni pomoci tam, kde je to potřeba a jak zase ty říkáš, někdy stačí dobré slovo a bude hřát víc, nežli teplá deka.
   Udělala jsem si rozbor komentářů v případě, několika celkem „ nevinných “ článků, vždy se to zvrhlo, z padesáti lidí, jen jeden měl odvahu říci nesouhlasím s vámi a argumenty, neslýchané, primitivní, mě opravdu rozplakaly, ta bezmoc, mě vnukla do hlavy to, jak asi bylo těm, co jim rodiny a děti, odváželi nacisté do koncentráků.
   Úpadek lidskosti a to, co třeba namítá Vendy, úzce souvisí…. Včera jsem zachytila správu o tom, jak jsou naši staří lidé ohrožení a v nebezpečí, že se s tím musí něco dělat, to se ale musí začít již v dětství a potom, je tvůj argument, nesmyslný protimluv, že Vendy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s