Máme doma plivníka

PLIVNÍK, je tak obecně ve slovanské mytologii a zvláště české označován rarášek, skřítek hospodáříček. Ten náš není kuře, jak to tak všeobecně bývá ale kotě a že by to byl dobrý hospodáříček pochybuji, i když duši nám krade to jistě, místo vypráskat ho koštětem, za rozbití drahé, krásné vázy, je to mazel a vše se mu odpustí.
V době naší nepřítomnosti ho přinesla naše vykastrovaná kočka domů a Andělka, nevědíc, že tahle kočka koťata mít nemůže, připravila krabici a kočka skutečně kotě odkojila a kojí ho a nosí mu myši, občas ještě dnes, kdy kocourek je již větší nežli ona, jsou mu asi čtyři měsíce.
Andělka prý, nejdříve myslela že kočka přinesla myš, i s tím, co přinesla ji vykázala z domu. Po pár dnech, když kotě již koukalo ho přinesla znovu a tak jim bylo dáno v domě místo a pěkně teple vystláno a ten cirkus, když chtěla Anděla kotě vzít do ruky, si prý neumíme představit, kočka by jí prý vyškrábala oči? No nevím, znám to jen z vyprávění ale že ten uličník je v domě privilegovaným obyvatelem o tom není pochyb, i když denně provede nějakou lumpárnu.
Ty vázy jsou již dvě proto, že je stáhne i s ubrusem, odstranila jsem z jeho dosahu ubrusy, sedáky s mašlemi, denně je všechny rozvázal, v celém domě kabely proto, že je kouše, jsou přilepené izolepou ve výšce, kde si jich nevšimne, počítač i s kabely je přikryt dekou a není pro něj těžké ji stáhnout a tak, jako malé děti u nás, může všechno co chce a je za to obdivován a hýčkán. Nejvíc miluje moji podprsenku a dědovo ponožky, ty nosí po domě jako pes a mnohé naše prádlo, i vyprané stáhne ze sušáku a najdu i venku. Přemýšlela jsem o tom, proč to dělá, lidský pach je lákadlem pro psa, to známe, dědovo ponožky, co je balím do kuličky, jsem našla v záhonu prorostlé kořínky po mnoha letech, dělala to naše Barunka (pes) a ta nežije mnoho let, takže navíc, že je to plivník, je to také kočkopes.
A že děti neadoptují jen lidé, že ho naše kočka někde našla a adoptovala, o tom není pochyb.

 

17 komentářů: „Máme doma plivníka

 1. Liebe Anna eine süsse Katze liebe Grüße von mir und eine gute Woche wünsche ich dir von Herzen wie aben in Köln leider Regen und es ist schon richtig Kald lieber Gruß von mir und Umarmung Gislinde

  1. Liebe Gisele zitrone. hasse schriftlich oberflächliche Themen, niemand, es am meisten weh tut. Katze, HEUTE ??? Thema lächerlich, nicht wahr? Umarmungen Anna

   1. Je vidět, že leckdy jsou zvířata leckdy lepší matky než matky lidské, které třeba opustí i své vlastní dítě. I když to kočičí taky asi někdo opustil, pokud se to kotě neztratilo nebo matka nezemřela při porodu.

    1. Uhodila jsi hřebíček na hlavičku, související téma KLOKÁNKŮ, neochota pro jejich financování, je zarážejícím srovnáním člověka a kočky.

 2. ahoj Aničko, přeji hezký začátek týdne. Nakoukla jsem, cože to máte doma za skřítka a se z něj vyklubal kocourek. Já mám kočky ráda, vždycky byly nějaké u babičky a té radosti, když jsme na půdě objevili koťata.
  Tak ať přinese Plivník spoustu radosti. ….jak mu vlastně říkáte?

  1. Ahoj Jitko. Skřítek hospodáříček to tedy není, dneska zase rozbil kytku v hezkém květníku, sičák je to. Jméno mu dala Andělka, jmenuje se PUPÍK.

 3. Kočičku nikdo doma nemáme, všichni si pořídili pejsky, tak nevím, jak to s nimi chodí. Výhodou jistě je, že se nemusí venčit. I když je to sporná výhoda, protože mě se to venčení líbí, ale je fakt, že já chodím jen odpoledne a to ještě jen někdy, jinak má „službu“ manžel. 🙂 Je zajímavé, že koťátko odkojila vykastrovaná kočka, každopádně Plivníka vypiplala a je z něj moc hezký kocourek a jistě prima kamarád na lumpačení.

  1. Ne že by to byla zrovna moje parketa, psát o našich kočkách a psech, mám ale politickou okurkovou sezonu, moje averze k tématům, kde všude, dosáhla vrcholu a tak kočka je téma mého dne a zaplať pán Bůh za kočku, jinak bych svou nechuť, k dnešnímu lidskému elementu, nepřekonávala tak snadno. Přečetla jsem si kdesi jeden tvůj komentář a hned mně bylo líp a ten pocit, že nejsem vyšinutý, osamělý oponent hřeje. Díky za komentář ke kocůrovi, je to plivník. Hezký nedělní večer Jaruško. Anna

 4. Hodná kočička, že se ujala koťátka. Aspoň je u Vás veselo. To znám takové lumpárny, Míša na to byl expert, škoda, že už není. Tahal mi z koše přes škvíru prádlo. Měj se Aničko hezky 🙂

  1. Za přání děkuji Libuško. Tvého koťátka lituji, to naše se silnice zatím bojí, i když auto je tady výjimečná událost, jen je slyší, běží mně do náručí se schovat. Pěkný nedělní večer.

 5. Ten mi připomíná tu kočičku,kterou jsem tu měla před třemi lety… A jedna další moje kočka, tentokrát černá, tahala moje plavky a ponožky do misky s vodou, tam je zvykala… Pomohlo jen zavřít do tašky na zip…
  Kočky jsou zvláštní povahy…

  1. Naše kočky jsou ryze přírodní, žádný záchůdek, žádné pelíšky ba ani „ šatičky „, tohle je ale něco nového u nás doma. Silně mně to připomíná malé děti, když si jich nevšímáš a nevěnuješ jim svou hlavní pozornost ZLOBÍ, a to tak, že mě dokonce kousne do nohy a já ho musím vzít a pochovat, cumlá můj svetr a potom usne. Máme ještě starého kocoura (14 let) punťase a adoptivní matku pucinu, i ti mají zvláštní vztah k tomuto kotěti, je to kocour a hierarchicky, dva se nesnesou ale nadřazený punťas, od něho trpí různá příkoří bez mrknutí oka, jiný kocour by si to k němu nedovolil, cizí kocouři, ho obcházejí obloukem.

   1. to je hezky 🙂 a jo, s tim ubrusem a dalsimi vecmi mi to taky pripomnelo deti… a zlobeni kvuli pozornosti, to je jasny 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s