Jedeme nahoru a pak dolů.

Tak to chodí, škrábeme se na ten vrchol a když jsme nahoře, je ten sešup dolů, již jen přírodní úkaz a vlivem gravitace,  to jede fofrem. 

Ne, nestěžuji si, jen konstatuji to, že nám důchodcům je fuk, jestli nám přidají čtyřicet korun, nebo ne. Kdyby si laskavě tu urážku, náklady na administrativu, s tím spojené i ty vášnivé debaty laskavě ušetřili. Moje generace, ve valné většině na zadní kolečka myslela a pokud i ne, umí hospodařit i s málem, uskromnit se, je-li to nutné a jelito nejí proto, že to dávno žádné jelito není. Mnohdy se spokojíme s tím, co dá dům, zahrada, nebo les, zdravé a levné.

Ke snídani udělám : Ptačí mléko
Neznáte, to již naše babičky……..
Potřebujeme:
– 1 l mléka
– 4 vejce
– 1 zlatý klas (vanilkový pudink)
– 1 lžíce hladké mouky
– 2 vanilkové cukry
– 7 lžic cukru
POSTUP
Nejdříve si oddělíme bílky od žloutků. Bílky utřeme do tuhé pěny, pak přidáme 1 vanilkový cukr.
Rozvaříme si mléko, do něj přidáme cukr. Když mléko začne vařit, házíme do něj polévkovou lžicí bílkový sníh. Tvoříme tím jakési obláčky. Ty pak v mléce povaříme, sem tam je pootáčíme.
Dokud se nám obláčky vaří, mícháme (vanilkový puding) s hladkou moukou a žloutky v troše mléka.Uvařené sněhové obláčky vybereme z mléka a do něj zavaříme to zbylé se žloutky, sladíme podle chuti.
Když se nám uvaří, nalijeme do misek a nazdobíme uvařenými obláčky.

K obědu nám postačí hrachová polévka a čtyři bramboráčky, velice levné. O večeři mluvit nehodlám nebojte se, v žádné případě nemíním přesedlat na kuchařský blog, ba ani na fotoblog, ani v tom, ani v onom nejsem ta pravá, jsou povolanější, já o tom pouze ráda žvaním a že to téma do pranice je, to vám VÉNA PÍSK, tedy to, jak a za kolik mnozí důchodci vyžijí, tím tedy nemyslím sebe, to bych jistě urazila intelektuální a rozlišovací schopnost, svých komentátorů. Věřím, že budete mít co říci a v globálu to opravdu k ničemu není, je jistě spousta možností a několik jich najdete i u mě, na liště vpravo. KLIK  KLIK  KLIK  KLIK

 

Jedna jízda nahoru a dolů, aby jste se nenudili.

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

12 komentářů: „Jedeme nahoru a pak dolů.

  1. To je dobře milá Intuice, že jsi měla rodiče, co tě dobře vychovali, na důchod jsi jistě, ještě mladá, co neznáš se budeš mít čas doučit a jak tak pozoruji vývoj, uč se rychle a vytrvale, ve stáří, jako když najdeš.

   1. Mně nepřipadá, že bych měla do důchodu tak daleko. Ale připravená jsem snad dobře. Já byla vždy skromnější než rodiče a byl pro mne problém něco pořídit, nic jsem nepotřebovala.

    1. Neznám tě tak dobře, abych posoudila jak je to s tvým věkem, jsou ale lidé, kteří ho na důchod mají a zdaleka na něj (statisticky) nedosáhnou proto, že odpracovaná léta jsou dnes závažný problém. Často se dívám na pána, co tady u nás pod okny dělá veřejně prospěšné práce, je starý, nemohoucí a přesto, že dávno má na to věk, odpracovaná léta zdaleka nemá a ten průměr, bude asi slaboučký, vždycky když se s ním dám do řeči, říká, stejně se nedožiji.

 1. Ptačí mléko jsem jednou dělala, bylo to celkem chutné. Bramboráčky můžu, výborné jídlo, jen ty brambory, připadá mi, nestojí poslední dobou za nic. Nikdy bych nevěřila, že brambory můžou chutnat hnusně, ale v posledních letech jsem se přesvědčila, že ano.
  K té Amnesty Internacional, jestlipak se zasadili o tu indickou ženu, která byla služebná a které panička nechala useknout ruku, protože si žádala o plat. Ovšem možné je, že si nežádala o plat, možná se jen ošklivě podívala.
  Uprchlíci se Česku nevyhnou, protože podle EU má Česko vnucenou kvótu přijmout určitý počet (čemuž říkám dokonalé znásilnění svébytnosti státu). Takže je tady budou držet i proti jejich vůli, zdá se.
  Jinak, výroky o vepřovém a klobásách jsou myšleny spíš ze srandy a je smutné, že národ, který si dovede udělat srandu i z povodní i ze smrti, je najednou pranýřován jako nesnášenlivý. Není nesnášenlivý náhodou někdo, kdo se těchto argumentů chytá jako slépka žížaly? Nakonec, oficiálně zaznělo, že muslimům v uprchlických táborech zde, se nepodává vepřové. Což beru, taky bych jim nenabídla jitrnici, v době, kdy jsou tady vegetariáni i vegani, se žádnému jídelnému omezení nedivím. Jen se divím tomu, že zahazují jídlo a vodu. Možná by chtěli vodku nebo coca-colu.
  A Aničko, vadí mi tvoje házení každého, komu se tato imigrační vlna nelíbí, do jednoho pytle s rasovou nesnášenlivostí. Což takhle připustit, že tady může jít i o oprávněné obavy z budoucnosti? Tobě to možná může být jedno, tvým dětem taky, tvým vnukům už asi ne. Ale proč ani v nejmenším duchu nepřipustíš, že tady může být jednou, do takových dvaceti let, tak nezvratná změna v demografii, že to bude konec Evropy jako takové? Jsi inteligentní žena a zcestovalá, určitě jsi potkala mnoho milých lidí různých národností, ale tady jde o něco, co se vymyká dočasným zvykům. Proč jsou mezi Syřany Afghánci a Albánci, například. Nešlo původně o pomoc Syrii? A proč v uprchlických táborech v Syrii strádají na hranici chudoby, protože jsou tam posílány minimálně finance, kdežto na podporu imigrantů do Evropy jsou uvolňovány nehorázné sumy?
  Proboha, tohle nemá nic společného se soucitem a ochotou nebo neochotou pomoci. Navíc, nevšimla jsem si, že by náš stát nebo okolní státy, i přes snahy stavět hranice, nechal někoho zemřít hladem. Naopak jsem si všimla, že jídlo a oblečení nejsou pro ty nebohé strádající uprchlíky to prioritní, mít jídlo a střechu nad hlavou jim nestačí.
  Určitě máš právo na svůj názor, ten ti neupírám. Jen zkus říct i B, když říkáš A, protože nic není jednostranné, ani černé, ani růžové.

  Samozřejmě, pokud je všechno ostatní lež, imigranty netvoří z 80% muži, nedochází ke znásilňování žen v uprchlických táborech, všichni jsou uprchlíci ze Sýrie, vystudovaní inteligentní lidé se sociálními návyky a budou se bez výhrad začlěňovat mezi lidi v hostitelských státech a jsou vstřícní vůči domluvě a respektování zákonů hostielské země. Pak ano, souhlasím, je třeba jim pomoci a to bez výhrady a reptání. Všem. Naprosto všem, kdo sem přijdou.
  A za mě se, Aničko, stydět nemusíš. Ať se stydí každý sám za sebe, Merkelovou počínaje a dalšími pokračuje. Takové diletanství jako ona bych neudělala ani já a to nejsem studovaná. Jenže její diletanství potrefí celou Evropu.
  Asi ti ten komentář nebude po vůli, v tomhle se trochu rozcházíme, bohužel, ale doufám, že to nebude na překážku k dalším návštěvám, komentování i počtení.

  (Mimochodem, Lékaři bez hranic byli vybombardováni Američany, což pokládám za vrchol hnusu, protože při dnešních vojenských možnostech přesnosti zaměřování nemůžou ani ze sna tvrdit, že to bylo omylem. Pro mě je to nehorázná všivárna.)

  1. Moc tě zdravím Van Vendy, na tvůj komentář se vždycky těším i proto, že to není nesmyslná oponence a já jen chci udržet rovnováhu oproti těm, asi osmdesáti procentům, co jsou zásadně proti imigrantům, v první řadě proto, že jsem křesťan, řídící se slovy PÁNA JEŽÍŠE, znějících asi v tomto smyslu : Cokoliv dobrého učiníte tomu nejmenšímu z vás, jako by jste mně učinili.
   Máš pravdu, je jistě těžké rozlišit ty nejmenší od těch druhých, to já, za jedno, nechám na kompetentních a chci věřit, s přihlédnutím k hrůzám války, že potřebných je většina a nemíním je třídit ani soudit, právě proto, že jsem v životě již něco viděla, zažila a nejméně podle toho, co nepotřebného odhodí na té přetěžké cestě, je omlouvají strasti prožité na ní, po útrapách války, stovkách kilometrů pěšky, po moři, v horku, nebo dnes zimě, by jsi jistě nevláčela žádnou přítěž? Oni, jsou stejní jako ty, nebo já, šířící informace jim říkají, jděte TAM, tam vám pomohou, jinde o vás nestojí a mají pravdu že, celé rodiny vkládají celý svůj majetek, pro záchranu synů a dětí? ? ? Neudělala by jsi to? Jim jde o přežití. To není cesta s cestovkou k moři.

   Druhé moje velké téma a odkaz si každý může, nebo ne, odkliknout, jsou lékaři bez hranic a bomby padající na jejich hlavy, tvůj přívlastek (vrchol hnusu), je i můj a podpořím tě všemi deseti, to, co ti dva GIGAŠMEJDI provádějí se světem, nemá obdobu a tato politika má jediný cíl, vyzkoušení si svých nejnovějších zbraní na nevinných, povede to na jediné místo, k „ ARMAGEDDONU DO MEGIDDA “ . Lidé protestujte proti válkám, ne proti jejich obětem. Vážím si paní Merkelové a jejího lidského přístupu.
   http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/2013_10_26/Kristova-socha-v-Syrii-je-symbolem-nadeje-v-muslimskem-svete/
   Lidem by prospělo, méně se dívat na televizi a řečičky našich poplatných politiků, hledat informace jinak a jinde, číst tu i onu stranu a udělat si soudný a hlavně, svůj názor.
   Ano Vendy, i já mám ráda inteligentní ČESKÝ HUMOR, velice by mě zajímalo, co by dnes říkal pan Werich. V tom, co jsem dala do komentáře bylo spoustu pravopisných chyb, ne že bych byla vrcholem vzdělanosti, ale stvoří-li něco dutá hlava, duní to jako buben v pralese a u těch přidaných komentářů, jsem nevěděla jestli mám plakat, nebo zvracet.

 2. Schöne Fotos wünsche dir einen schönen sonnigen Sonntag bei uns in Köln ist es heute mal schön ,Grüße dich lieb und eine große Umarmung Gislinde

 3. Uprchlíci se Česku vyhnou. *
  >
  > Víme proč!
  >
  > Podle posledních informací se mezi uprchlíky šíří informace, která je
  > odrazuje od snahy dostat se do Čech a usadit se tady. Pro muslimy je
  > nepřijatelný jakýkoliv kontakt s vepřovým masem. A právě obliba vepřového
  > je ten důvod. Informace, že v Čechách se nelze vepřovému masu vyhnout, že
  > strava místních obyvatel se skládá ze škvarků, jitrnic a klobás vyvolává u
  > muslimů doslova hrůzu. Čechy tedy vidí jako zemi z nejhoršího hororu. Navíc
  > věří fámě, že v Čechách vládnou svině. Tímto patří tedy našim politikům
  > dík, konečně jsou také užiteční!

  https://lh5.googleusercontent.com/-xYvZ0tZR_jw/VhVqIIpSsGI/AAAAAAAAPM4/7fJ1-Ua-6ms/w354-h500-no/07.10.15%2B-%2B1

  Vždy se budu stydět za podobné výroky, učí spoustu chytlavých lidí, nenávisti, neúctě k čemukoliv a zneužívají národní tradice a cítění…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s