Nejsem deníčkář.

A přesto se někdy a ráda podělím o svůj každodenní marasmus i radosti tak, jako mnozí.

Před dlouhým časem jsme se rozhodli využít služby internetu, porozhlédnout se a objednat si  s dědou, dvě nová křesla k telce. Ne tedy že bychom u ní vysedávali ale když už, tak pohodlně a komfortně a také proto, že rohový kolos co máme nyní, je při úklidu nad naše síly, tím monstrem pohnout je problém, jako s mnohým a také čas, kdy nás k té telce sedalo povícero, jsou nenávratně v propadlišti minula.
Budete zírat, nábytek na zakázku měl být hotov za čtyři týdny, mezi tím jsem náhle onemocněla, „uzdravila“ se, tedy v rámci možností  svého vyšeptalého tělíčka. Prožila čas slunce, sena, obžerství mořskými plody, rybou vždy ještě téměř živou, ovocem co voní a chutná, zeleninou jaká není v rámci „super maker k vidění, cítění, o chuti nemluvě a také se stačila vrátit do reality z rámce rekonvalescence až do září, vplout do chladných, u nás i deštivých dnů a dokonce se přešaltovat na to klima, mentalitu lidí, i zdejší poměry.
Křesla stále nebyla dodána, dnes, světe div se, když jsme rezignovali a již se porozhlédli po něčem jiném, tady je  Z  P  R  Á  V  A  v mailu, tedy, po pěti měsících a my pesimisté, již nedoufající nevěřící v ČESKOU firmu se snad, po mnoha odůvodňujících dopisech a výmluvách dočkáme toho, co vlastně již ani nechceme, ztratila se důvěra a je tady obava, co v úterý spatříme na vlastní oči, co to asi bude a co dalo té firmě tak za záhul, vyrábět to pět měsíců, bude to pozlacené? Tak snad nás to psychicky nepoloží, až ten zázrak přivezou???
Byla jsem pryč dlouho a bylo by příhodné něco z toho sdílet, časem to možná i udělám, dnes jenom ochutnávku.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

A ještě jednu po léčení, malý ideál klidu.

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

18 komentářů: „Nejsem deníčkář.

 1. Pět měsíců na dvě křesla, to je tedy síla, Aničko! Doufám, že budou vyhovující, dneska musí být člověk hodně opatrný.
  My máme opačnou zkušenost, mamka si nechala udělat skříňku pod televizor, zakázku zadala ve čtvrtek a následující pondělí byla hotová a přesně podle představ.
  Tvoje ochutnávka je zajímavá, těším se, že nám přiblížíš místa, kde jsi tu dlouhou dobu pobývala. 🙂

  1. Letmé, nekvelitní pohledy, někdy i za jízdy, to jistě mám Haničko, tvým fotkám nesahající po kotníky, jistě časem publikuji. To, že mám momentálně spoustu jiné, tedy podzimní práce se zahradou a domem, je ten zádrhel a časem snad, napíši i zážitky.
   Alsasko bylo lákavé a dlouho jsme je chtěli shlédnout a pobýt pár dnů, až po cestě domů proto, že jsme mířili směr Stuttgart, s vnuky za tátou.
   Objednali jsme, sedáky nedodali v limitu, potom spousta výmluv v poště a stejně jsme tady nebyli, nakonec jsme spokojení a pohovky se nám moc líbí a jejich „objektivní potíže“ jsou nám nakonec fuk. Libušce jsem slíbila fotku, je u jejího komentáře, v jiném článku, pokud máš zájem, popsány i komplikace a trable našeho všedního dne.

   1. Aničko, tohle nedělej! Svoje fotky podceňuješ a moje přeceňuješ.
    Tvoje uznání mě sice moc těší, jenže mi nepřipadá úplně zasloužené.

    Jsem ráda, že se vám pohovky po té patálii s termínem líbí, hlavní je, že jsou pohodlné. Budete si v nich pěkně lebedit. 😉
    K Libušce se mrknu.

    1. Fotky, svoje i svého „ksichtu „ těch mám hodně, na publikování nevhodné, některé jsou s krásným pozadím Hanko, včetně toho mého také K R Á S N É h o, jenže to musím vždy vystřihnout a pak, ta fotka již není ono??? CHA CHÁ…….

 2. Pět měsíců je hodně dlouho, tak dlouho by netrvalo snad ani vyrobit komplet nábytek na zakázku, tak držím palce, aby byla křesla pěkná, pohodlná a dobře přemistitelná, zkrátka, aby to nebylo nějaký šméčko, který vás připraví o peníze a dodá šmejd.
  Doufám, že dáš vědět, jak to dopadlo!
  (a pozlacená opravdu nebudou, v to nevěřím) 🙂

  1. Jednou z výmluv bylo, naskladnění poškozené, jedné pohovky, její reklamace od zasilatele a další, celozávodní dovolená ve výrobní firmě, tak uvidíme, jak říkal slepý. Neboj Vendy já na hlavu padlá nejsem a peníze dám z ruky, až si zboží rozbalím a důkladně prohlédnu.

   1. To je dobře, zaplatit až při převzetí (a v tomhle případě raději i rozbalení na místě). Mě ještě napadlo, že někdo tvou objednávku prostě zabordelil někam pod stůl a teprve po čase ji objevili. To by bylo taky možné. Ale pokud budou křesílka dobrá, bez poškození a vskutku pohodlná, pak vem to nešť. 🙂 Držím palce!

 3. Taky jsem zvědavá, Aničko, jak to dopadne. My si objednali (když jsi tu nebyla) sedací soupravu a měli ji hotovou dle přání i vzorku tak, jak bylo slíbeno. Tedy do měsíce. Dá se říct, že jsme měli štěstí. I když my to objednávali také dle obrázku, ale osobně v jedné kamenné prodejně. Držím palečky a dej vědět, taj to dopadlo.

  1. V úterý Libuško a jestli se zadaří, dám ti sem i fotku. Za palečky děkuji a přeji hezkou neděli. Běžím se podívat, jak krásně máš vymalováno.

  1. Sì cara Maria. Per quanto riguarda le tradizioni di molte generazioni. Sono molto contento con la vostra visita, vi ringrazio e abbraccio. Anna

 4. doufám, že se křesla budou nakonec líbit. I když já bych je po tak dlouhém čekání už nejspíš nechtěla. A k fotkám….líbí se mi a snad si tam načerpala dost síly a klidu k dlouhé zimě. A taky zdraví, to v první řadě.

  1. Asi bych je také odmítla, čekat na ně tady doma. Korespondence výmluv šla mimo čas a nás, tedy je nám to jedno a pohovky jsou z výběru co je k dispozici, to, co se nám líbí, tedy v úterý uvidíme?
   Děkuji milá Jitko, spíše naopak, byli jsme velice unavení ale už se aklimatizujeme a je lépe, časem snad i něco napíši o naší „ d o v o l e n é „…………..
   Pěknou neděli. Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s