Automat?

Na posílání frází, to bych potřebovala, neznáte někdo, nějaký ten fígl?
Jsem unavená a jarní únava není pro mě módní fráze. Frází mám plné zuby! 
Dnes jsem četla dobře míněný článek. Přečtěte si  TADY  , i komentáře, vlastně se tam píše, o vnitřním zákonu v nás a pochopení toho, jaký vliv má malé, dle mnohých nepodstatné porušení zákona na vývoj a výchovu. Malé porušení, vede vždy k toleranci těch větších, až tak, že je to skoro neúnosné a to, že je to nakonec choré jednání a ne již jednotlivce ale skupiny lidí, je historicky dokázáno. Pokud nikdo, tu vnitřní klapku nevloží již do dětí, omlouvá lehká přestoupení jakéhokoliv zákona, lidského i Božího, je vinen a žádná banální fráze, ani obojaký výklad to neomlouvá. Jednoznačně si budu trvat na tom, ty, ty, ty, to se prostě nedělá a již od malých tolerancí, je člověk špatně vychováván k větším, až nakonec k velkým zlům a výchova je bojem, s větrnými mlýny.

ZIMA

Tak KONEČNĚ. Předjaří v KRUŠNÝCH HORÁCH.

Jak jsem se dozvěděla a tato rubrika se jmenuje: DNES JSEM ČETLA , tedy při čtení a opravdu, občas to udělám že čtu, i když času na to moc nezbývá, dnes jsem umyla osm oken, čtvery francouzské, na šíř, tří a půl metrové dveře a na zítra mám skleníky a to všechno na tyči, v sedě a tak mám pocit, že mě ty ruce někdo zpřerážel.
Že tedy Krušné hory jsou krušné a to opravdu jsou, prý je na nich hnusněji nežli v Mostě?
 Náš půjčený Anděl(a), jich má prý již také dost a místo oslavy svého svátku, chtěla vzít kramle, že oslaví na lepším místě, chápu jí, zase napadal nový sníh, mlhy a ošklivo, nedovolila jsem jí to a dobře jsem udělala, odpoledne měla čtyřicítky a i my jsme tedy slavili p.d, ne s ní, její svátek proto, že bramsalat, řízek a chlebíčky, si máme vetknout za klobouk, když jsme jí nepustili se někam stít pod obraz. S Andělkou cloumá, to dole vysněné, svým předčasným kvetením, před-dimenzované jaro v podhůří a mám pocit, i přes její stálé teploty a kašel, dokonce i jeden pobyt v nemocnici, že u nás již asi dlouho nepobude, toulavé boty bezdomovců, jsou silnější nežli jejich vůle žít spořádaně? Celý únor a až doteď, mám nutkavý pocit, že pečovat původně měla ona o mě, ne já o ní. Nemá někdo zájem o andělské povolání?

 

 

 

 

29 komentářů: „Automat?

 1. 14. 03. (21:50)
  avespasseri

  Pochop, já se s tebou nechci přít, ty máš jiný postoj a já ti to nehodlala brát, tedy ne jen tobě. Žít a nechat žít, je hlavně tvé životní krédo, moje ne, navíc já zastávám postoj, že je třeba vynaložit úsilí, a to v čemkoliv a bojovat za prosazení toho, co považuji za dobré já a v tom, tedy podle tebe jsem diktátor, ale v zásadě s tebou souhlasím, že “ válka „ , je až ta poslední možnost, jak dojít k míru a ty mě provokuješ ke sporům proto, že tvé zásady, zásadně, odporují mému pojetí smyslu života. a vyvolalo to “ válku„ a já stojím jen, o mírové rozhovory. Když si o to ale říkáš a navíc, nemám od tebe jedinou návštěvu několik měsíců, ty říkáš že ke mně chodíš číst, titulek ve following-readeru?
  Mojí nejvyšší autoritou je Bůh, ty to zpochybňuješ.
  Další autoritou je světská moc a její zákony, neodporují-li těm Božím a tím, že ty, ty boží neuznáváš, zpochybňuješ ty světské, například to, že cti otce svého a matku svou………nic neznamená v odvislosti od prospěchu, který čekáš a stačil mě drobný výrok o tvé tchyni a pár komentářů tematicky, o rodině i třeba vnější znaky tvého, skrytého rasismu ve tvém projevu, je to něco, s čím jsem se nehodlala prát, bojuj si s tím sama. Náznaky a sklon k sektářským bludům, mě přímo popuzují a již to, je pro mě důvod, se ti vyhnout. Ty všude poukazuješ na své vzdělání v religionistice a o té základní, prvotní od kořenů vzaté, o křesťanství, nic nevíš a tak cokoliv, co používáš, se mně jeví jako blud a dnešní velká móda, nezajímá mě a zásadně to odmítám. O čem, se mnou chceš diskutovat? Bude to většinou vést ke sporu a já ti neupírám to, že jsi chytrá ženská a že ty boje, by byli líté proto, že od svého útlého věku, se neměním a na svých postojích budu trvat až do konce.

  Mnohokrát jsem četla kde všude o tom, že za jistých okolností a v jistých SITUACÍCH A TAK DÁLE, jsou výjimky, které potvrzují pravidlo a ty jsi tip Avi, který je hledá a toleruje, já ne! Uznej, že by to k ničemu nevedlo? Leda že by jsi chtěla vzít ten flek, co nakonec nabízím, prakticky řečeno, jinak je tento rozhovor, pro starou belu vedený ???????

  1. Já se s Tebou nepřišla přít. Jen jsem ve vší slušnosti vložila odkaz a doufala jsem, že vnese jiné světlo do diskuze. A bude buď přijato, nebo odmítnuto. Reakce? Kandidaturu věd si běž dělat jinam! Snažila jsem se být vstřícná, nepřít se, nedožadovat se, abys mi porozuměla. Reakce? Radši bych to tu měla moderovat!
   Máš pravdu, my dvě se neshodneme. Ty jsi na mě hodně alergická… proto jsem také před časem vycouvala, nechtěla jsem Tě dráždit. No, asi jsem udělala chybu, když jsem myslela, že fakt chceš něčemu porozumět a dala sem ten odkaz. To byla asi jen řečnická formule…
   Ty si o mě v zásadě myslíš, že nerespektuju boží autoritu, že jsem sektářka, že lžu, že jsem rasistka a nesnáším svou tchyni, nerespektuju matku svou a otce svého. Že o křesťanství nevím vůbec nic. Že věci vytrhávám z kontextu a že mi to jednou všechno dojde, až dospěju. Na něco jsem zapomněla?? Jedno vedle druhého je pro mě osobně novinka, ale tak co už, už jsem v tom svém sektářství poznala, že někdy člověk ty své největší stíny prostě nevidí, protože když se třeba i na okamžik zahlédne takový, jaký doopravdy je, tak je to hodně bolestivé. A nedej Bože by mohl vidět, že to jeho úsilí o vnášení světla do světa, je tou největší temnotou, kterou do světa vkládá. A že je naprosto zbytečné. Tak kdo ví, třeba máš pravdu???? Asi určitě. Protože to mé úsilí zcela jistě zbytečné bylo a jen v Tobě vzbudilo nevoli.
   P.S. Tenhle komentář se mi neobjevil na ploše, protože nebyl reakcí na ten můj… ale vůbec ti nevím, jak je možné, že jsem si ho vůbec přečetla, když tvůj blog již několik měsíců neodebírám a vůbec sem podle tebe nechodím… asi nějaká telepatie…

   1. Jo děvče, na telepatii věřím, na podzim jsem seděla v křesle na balkonku, pod okny kácel jakýsi všeuměl, krásný zdravý strom, který jsem před třiceti pěti lety sama sázela, seděla jsem potichoučku, ani větříček se nepohl, po tvářích mně stékaly slzy bezmoci, najednou se ten chlap otočil a podíval se přesně mým směrem, ta pila mu vypadla z rukou, hrozně jsem se lekla, že mu to uřízlo nohy. On chudák za moje myšlenky nemohl a nepatřily jemu, někdo mu tu práci poručil a on jen poslechl, ne vždy a za všech okolností poslechnu, když ten, co poroučí nekoná moudře ale poslechla jsem vždy své rodiče a nepolemizovala s nimi. To je ta síla temnoty a mojí zlé povahy, myslíš? A ty jsi to světlo světa? Víš jak se tomuto říká, to je pýcha.

    Mimochodem s tou telepatií, bych to nepřeceňovala, mám také mail a chodí mně tam od lidí, to co tobě, ti které si tam zadám, upoutávky na blog a komentáře.

    1. Také jsem téměř plakala, když káceli (nemocné) stromy u nás v parku… jsem na ně tak zvyklá. Upoutávky na blog a komentáře mi chodí, když ten blog sleduju a zadám si to, ano. A pýcha. Ach ano, jsem pyšná… kdo někde v hloubi duše není? Jedině světec. Občas mi někdo hřebínek srazí, není to příjemné, ale co už, to je ten přirozený důsledek a cesta k tomu pyšná nebýt. Snad se někdy zadaří.

     1. Třeba si nakonec tu cestu k sobě najdeme, nedávno se mně tvůj článek líbil a dokonce jsem mu rozuměla bezezbytku. Hezký večer avespasseri.

      1. Ahoj, Aničko. Říkala jsem si, že už nepřijdu a nebudu tě rozčilovat… ale nedalo mi to a zavítala jsem zas… a přečetla jsem si tvůj rozhovor s vnučkou….

       Opravdu stojíš o rozhovor??? Já už ale vůbec nevím, jak bychom my dvě spolu mohly komunikovat… však máš pravdu, nakonec to vždycky skončí sporem. Nereagovala jsem ne proto, že bych se urazila, ale protože mám obavu o tvé srdce… nepsala jsi, že jsi nemocná?? K čemu spory o něco, co vlastně nemá smysl a svět to lepší neudělá – kvůli názorům na věc?? Necítím potřebu ho prosazovat na něčí úkor. Jsi bojovnice, já vím. Já jsem spíš ten mírotvorce. Lidé jako ty vyráží do boje, když lidé jako já selžou při vyjednávání míru. Vždycky nebudeš mít daleko k ostřejšímu tónu, vždycky budeš rozčileně tepat dobu, máš to v povaze. Kdo jsem já, abych byla další z té řady, kvůli kterým se budeš rozčilovat?? To nemáš za potřebí…. tak jsem se radši chtěla stáhnout a nezavdávat ti dalšími slovy příčiny…
       Navíc nám jde v zásadě o totéž (aby lidi otevřeli oči a přestali se chovat bezohledně vůči sobě, vůči přírodě atd. atd…. pod téměř každý článek, který tu uveřejňuješ, bych se mohla stejně tak podepsat jako ty)… proč vlastně nějaké spory??? Není to jako když se dvě slepice handrkují, kdo to myslí líp, zatímco kolem se stahují vlci????
       Nejsi horší než já… obě jsme stejné hříšnice na jedné lodi a ta se potápí…
       Ta moje pravda je jen a jen tahle….
       I já se stavím proti zlu, ale to zlo je v nás. V nás všech.

       1. O MOJE ZDRAVÍ SE NEBOJ DĚVČE, TO SI JÁ VELICE DOBŘE OHLÍDÁM . Co myslíš, bylo to příkré, nebo upřímné a nepodlézavě nesladké? Moc do mě nevidíš, když si myslí že mě ještě něco může rozčílit, je to také jen “ PÓZA „ , abych něčemu dala patřičný důraz.
        My dvě nejsme ve při, jednou mně tenhle slogan napsala Jaruška a já jsem se smála kdykoliv jsem si na něj vzpomněla.
        Věř že i když dva říkají totéž, není to totéž proto, že záměrně říkám věci tak, aby mně bylo rozuměno správně a tak, jak to myslím, ne aby si každý mohl vybrat co chce, potom by to nebyl můj názor ale jeho a v tom je rozdíl? Já řeknu svůj, ty svůj a můžeme diskutovat, problém je v tom, že ty si trváš na svém, já také a tedy, diskutovat na mém blogu je nesmyslné?
        Nevyhledávám spory, jen říkám svůj názor, to že to mnohé pobouří je sonda do svědomí a to, že si do něj sáhli?
        Uber, napiš to tak, abych ti rozuměla ne jen já a budeme na té dobré cestě, ten tvůj článek, o kterém je řeč, by byl srozumitelný každému, proto se líbil i mě a tím nechci říci že ty ostatní jsou hloupé, jen těžko srozumitelné a blog avi, je spektrum tak různých, někdy divných lidí, podobných třeba té babce, co si s ní chceš psát, i když tě tepe……… Dobrou noc avi.

        1. Nerozčílí? A co všechny ty vykřičníky, co to „nechoď sem“ a „měla bych to tu moderovat“? Někdo by mi musel lézt hodně krkem a hodně mě vytáčet, abych šla až takhle daleko…
         Ale jak říkám… lidi mají tendence vnímat druhé skrze svoje vlastní filtry a jejich slova vyhodnocují nesprávně…

  1. Ach, nerozumím, jsou dost špatné, jaro-focené telefonem, opravdu nejsem umělec, já píši a ten kdo nečte text, obrázky mu nic neřeknou ale chápu vás!

 2. Za všechno může jedno – povolení hranic. Nemyslím hranic mezi zeměmi, ale hranic, že dnes se může všechno a překročení zákona není řádně potrestáno. Dnes je vše naruby.

  1. Docela s vámi souhlasím paní Intuice v tom, že řebříček hodnot, má být něco daného, stabilního a neměnného. Buďto ty hodnoty ctím a řád dodržuji, nebo nemám mezi slušnými lidmi co dělat a jsem tam, kam patřím, třeba na (pustém ostrově) pokud někdo hledá jakési A L E ? Netoleruji, mě stačí prosté desatero. Kličky-háčky nepotřebuji.

  1. Víš dobře jak jsem to myslela před nějakou dobou a stále mám stejný názor, neměním ho, já s tebou mluvit neumím a v tom je ten pes zakopán, jsem obyčejná vesnická ženská a (šaría, norimberské zákony….) ??? Nechápu souvislost a ni to kvůli tobě nehodlám studovat. Proč se neprosadíš přímo u TRIBUNA? Ty si stále ještě myslíš, že na babce, co „orá a vláčí„ uděláš jakousi pomyslnou kandidaturu věd?

   Konfucius: „Mladí potřebují radost a lásku, dospělí práci a přátelství, staří mír a pokoj.

   1. Svým selským rozumem sleduji vývoj a teorie v kde čem, jaksi TO za realitou pokulhává a ty si budeš muset počkat, to každý pozná AŽ? „ DOSPĚJE „……..

    KOHLBERG : je nutným předpokladem vývoje mravního, ale dosažení vyšších kognitivních stadií ještě neznamená vyšší stupeň morálky. VIDÍŠ JAK TO JINAK VYZNÍ, KDYŽ TO VYTRHNEŠ Z KONTEXTU A NAKONEC Z REÁLNÉHO ŽIVOTA?

   2. Nemám potřebu nic prosazovat, proto jsem u Tribuna dál nediskutovala. Navíc to ani nebylo nutné, našli se lidé, kteří chápali, že má sice pravdu, ale jen „odcaď pocaď“…. To max. co si stále myslím, je, že má smysl odkazovat i dál, než jen k fundamentalistickým základům, které mají své opodstatnění, ale musí se s nimi velmi velmi opatrně. Vůbec nechápu, proč zrovna Ty se tomu tak strašlivě bráníš… až do takové míry, že Tvé komentáře jsou takové jaké jsou. Zda má ten druhý chuť si něco nastudovat víc o tom, jak se věci mají, je jen na něm. Já si zas k Tobě budu chodit jen číst a ne komentovat, jak jsem kdysi slíbila, protože mě zajímáš… a nemám potřebu Tě kritizovat a přesvědčovat… i když Ty jsi vehementně přesvědčená o pravém opaku a jak vystrčím růžek, tak mě po něm majzneš :-))))))))))

    1. Proto Aves, že já jsem obyčejný člověk a ti, vám (vznešeným) nerozumí (nechtějí) já občas chci ale po-polopatě. A jestli tomuto rozumíš, tak i já, budu chtít porozumět. Diskuse není dialog, o dialog vlastně nestojím. Myslím že každému stačí ty „ moje “ jinotaje, svět komunikaci zjednodušil ad absurdum, také ode mě, o to již nikdo nemá zájem.

     1. Já myslím, že někdy ani není nutné všemu rozumět… 🙂 Stačí nechat druhým lidem prostor žít si tak, jak jim to vyhovuje, pokud tím nikomu neubližují… 🙂

      1. Opět nevím o čem mluvíš, nechodím tě k čemukoliv přesvědčit ani k tobě domů, dokonce ani na tvůj blog, jsi svobodný člověk a dělej si co chceš……..Velice stojím o to, aby mně bylo rozuměno, ne jak ty píšeš, že není nutné všemu rozumět….

       1. Já taky stojím o to, aby mi bylo rozuměno, kdo ne? Ale když si s někým nerozumíš, tak ti to brání v tom mít toho člověka rád? Pokud chceš rozumět tomu, o čem mluvím, stačí přestat si myslet, že to, co říkám, je nějak namířeno proti Tobě 🙂 Jen říkám, že někdy není nutné rozumět všemu (ono to ani není možné) a prostě nechat druhé žít si tak, jak chtějí. Pokud s tím souhlasíš, Ok. Pokud ne, tak ne. A co? I Ty máš právo si myslet, co chceš, a věřit tomu, čemu chceš. Proč si pořád myslíš, že se Tě snažím přesvědčit o opaku? Jen říkám svůj názor. Každý má nárok na svůj názor, já i Ty. I kdyby byly opačné. Nebo je to taky jen můj názor??? :-)))))

 3. Článek, na který jsi upozornila, jsem si přečetla a naprosto s ním souhlasím. Už celá léta tvrdím, že si pleteme demokracii s anarchií.
  Jsou lidé, kteří porušují pravidla ze zásady a vůbec nepřemýšlejí, jaký příklad dávají svým dětem. Dalším nedochází, že i demokracie musí mít svoje mantinely a někteří porušují nařízení ze sportu.
  Na tohle téma by se daly psát celé romány, Aničko, to je ti určitě jasné.

  Předjaří v Krušných horách je krásné, aspoň tedy na fotkách, jinak tam musí být pořádná zima.
  Tvoje záběry jsou kouzelné, Anni, ale stejně se mi nejvíc líbí ty zimní!
  Přeji ti příjemné slunečné dny. ☼ 🙂 Hanka

  1. No jo Hanko, když ona žádná ta zimní fotka není letošní, dokonce ani loňská, tenkrát když byl ten snímek s nabaleným lesem jinovatkou pořízen, to trvalo celou zimu a zjara, se zdálo že lesy umřou vestoje, všechno jehličí zrezlo a spadlo, to, že se do toho nedal kůrovec a les se časem vzpamatoval, byl zázrak a důkaz toho, jak je příroda mocná.

   Ty romány asi píšu? Je to jako když házíš hrách na stěnu, tedy zjevně, zbytečná námaha. Pěknou neděli Haničko, moc se těším na klid tvých fotek. Sedmikráska je „mladé děvče“ a zrovna jí v jednom komentáři doporučuji, odstěhovat se tam k vám, z toho kousku země dýchá klid a mír. Já vím, do měst to dorazilo i u vás?

   Celý svět chce tu krásnou chvilku zvěčnit a donést si ji domů.
   To ale nejde, ta je pomíjivá, STEJNĚ JAKO MY a vnuci i děti, jsou obrazem svých rodičů, tedy babko „ drž pysk “ si říkám ?!?

   1. Naposledy byla pořádná zima v roce 2012, to bylo sněhu všude dost.
    Svoje romány piš dál, Aničko, však ono jednou padne zrnko na úrodnou půdu, jak se říká. 😉
    Užij si krásný předjarní víkend! ☼

    1. Víš Hanko, že si vážím, ne jen tvých fotek a vytrvalosti s jakou to děláš, dost dobré práce s popisem, kytek, míst, zvířat i hmyzu, kdybych byla mladší, a ty jistě jsi, usilovala bych o větší zviditelnění proto, že tuctovek je na světě hafo, ty nejsi tuctovka, ani v těch buchtách co pečeš, i když do tebe občas ryji, je to proto, že ti na mínění tuctovek záleží, mě by jsi se líbila ve vyšším levelu. Jo, teď skromně utrousíš, že to děláš pro sebe a že tě to, až tak neinteresuje?
     Nikdy jsem nesbírala známky, nebo nějaké blbosti do šuplíku, nevím co to je, dělat něco bezúčelně a přesto používám své staré, z dávna vykopané, ze šuplíků vyndané blbosti a dělám blog, také se někdy nechápu? Děda, když jel do Třebížky, a já mu říkala udělej tam pár fotek jara, poklepal si na hlavu a stejně zapomněl foťák…. Ale děkuji a také ti přeji, nové zážitky, já jich budu mít již jen, méně a méně, najdu si je ale jinak, málokdy se nudím a nefňukám, když tak, se vztekám…….

     1. Aničko, moc mě těší, že o mně máš tak dobré mínění. Za skromnou se nepovažuji, spíš za drzou, někdy si opravdu říkám, kde beru tu drzost zveřejňovat svoje fotografie a nakonec i recepty. Moje „umění“ není ani průměrné. Kdepak vyšší level, raději se držím při zemi.
      Klidně si do mě rýpej, já něco snesu. 😉
      Taky nemám ve zvyku fňukat, ale zuřit dovedu parádně! 😉 😀

      1. Kdysi jsem to občas také dělala a uměla zuřit, třeba v Africe, když nebyla voda, dnes to považuji za ztrátu energie a mnohé se mně jeví, jako žabomyší a fňukat tady, každého, kdo tady a dnes fňuká, bych tam vyhnala a stačil by týden.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s