Důchodkyně-žvanilům.

Možná si vzpomeneš člověče, jak jsem se chvástala před dvěma lety že přestanu pracovat a konečně před vánoci, na konci loňského roku, se mně to podařilo, že nemám již nikoho (pro koho musím) dnes, když tak, jen pro radost z práce a jsem šťastna, že nemám ani zodpovědnost za něčí úlety a věř, že jsem do toho viděla a vidím, je a bylo mně často na zvracení, z toho, jak každý chce něco urvat, někoho odrbat, a myslí na to, jak co nejméně dát (vrátit společnosti) a lidem, chtěl by a tváří se jako by na to měl, že může pít vodu ze zlatého hajzlu, má konta v mínusu a statisícové dluhy, tváří se jako krocan na hnojišti, kupuje si obleky za sto tisíc a navíc, by si to chtěl odečíst z daní. Všichni právníci a poradci to vědí a lidem se jen lže. O RŮSTU, který je v podstatě pádem. Na Slovensku opět pustili na svobodu několik takových, ti údajně odjeli na „BAHAMY, na dovolenou“. TI, U NÁS JE BUDOU NÁSLEDOVAT a nikdy, je nikdo neodsoudí! TO JE PRÁVNÍ STÁT ! ? ! Viník není souzen a dokazovat nevinu, musí poškozený! Kam až tahle země dospěla, když spravedlnost není jen slepá, je i němá a hluchá? A nejhorší je to, že to nikdo nepovažuje za nemorální a blbec je ten, kdo chce žít podle pravidel a slušně.
Nevím, sci fi, co jsem kdysi četla, se naplňují již dnes a člověk, místo aby byl šťastný, rozdělil svůj volný čas mezi krásno, duchovno a smysluplnou práci, uspokojuje jen své nejnižší pudy. Asi tak dlouho žít nebudu, abych to, co přijde viděla a jsem tomu ráda.
Lidé zase, místo aby začaly makat, věří těm komoušským žvanilům, co propagují minulost, která byla stejné, ne-li větší morální bahno, jako to dnešní. Ven z toho jde vyjít jen poctivostí, prací a když si každý položí svou ruku na hruď a upřímně si přizná, že se nepředře?

 

 

 

23 komentářů: „Důchodkyně-žvanilům.

 1. Kdo ví, co se bude dít v budoucnosti, Aničko. Nevěřím tomu, že by se lidé změnili k lepšímu. 😦 Stačilo by relativně málo, pro začátek jen aby každý poctivě plnil své povinnosti a choval se slušně.
  Jenže v tom je právě kámen úrazu, každý má jinou představu o povinnostech i o slušnosti.
  Lidé dobře znají hlavně svoje práva a neváhají se jimi ohánět.
  Po stránce technické už není utopie téměř nic, ovšem po stránce lidské …
  Když se nad tím člověk opravdu zamyslí, jde z budoucnosti strach.

  1. Přesně jak píšeš Hanko, mívala jsem ráda „Ruské„ sci fi proto, že budoucnost, ty knihy idealizovaly, nepamatuji si kdo, tu ideu o tom napsal? Jak člověk spolupracoval s hejny kosatek a ty vyháněly žraloky s lidských plantáží na roselu, to byla řasa, ze které lidstvo vyrábělo veškeré potraviny a vymýtilo hlad na celém světě? Dnešní sci fi, je o vraždění, ničení a zhoubě, nedívám se, nečtu to, realita mně stačí k znechucení?
   Je to již „pár“ let, co jsem navštívila školu svých vnoučat a tam, po celé délce chodby, byla na obrázcích vyvěšena práva dětí, nebyla tam jediná povinnost, i moji vnuci jsou si jich dobře vědomi i když to, že mají jisté povinnosti jsme se jim snažili vštípit, ten vnější vliv je znát na každém kroku? A má to sílu buldozeru.

 2. Scifi už dávno není scifi. Už před deseti lety jsem se bavila s jednou známou o scifi, jen tak, u svačiny. A ona říká – scifi nemám ráda, protože je vymyšlené. A já jí na to – Boži, ve světě scifi už dávno žijeme! Scifi totiž nejsou jenom rakety k měsíci (i když i ty jsou reálné, sondy na Marsu, zachytávání vysílání z vesmíru), říkám jí Boži, (jmenuje se Boženka), a co mobil, co internet, co letadla, který jsou těžký jak hovado a přesto se dokázaly odlepit od země a lítají nám nad hlavami, co družice a satelity, co svět prošpikovaný kamerami, co neustále se vylepšující evidence lidí a všeho, co mají? Scifi nemusí být zářná budoucnost a už vůbec ne utopie. Možná se jednou dočkáme, my, nebo spíš další generace, že budou objeveny možné lety do vesmíru, pomocí jakýchsi časových skoků, možná se podaří i cestování do minulosti. To je zatím mimo naši realitu. Ale cestování v čase už tak trochu existuje. Díky časovému posunu.
  Ale to jsem trochu odbočila…
  Na Slovensku dostali také zelenou? Je to šílená doba, věk vlčí. Jen to trvá už moc dlouho, moc dlouho. Říká se, že všeho do času, ale obávám se, že to nemusí vždy platit. Takže, raději užívejme dne.

  1. Mám mnohem lepší a zajímavější teoretiky, ve dvou fázích toho, jak se postupně obrací hodnoty kladné k záporným v myslích lidí.
   Dnes jsem se záměrně podívala na paní Jílkovou, četla připomínky různých lidí a dělala si svůj závěr a tak, si musí každý, stejně jako já, udělat ten svůj, v závislosti ke svému vzdělání, způsobu myšlení, života a věř Van Vendy, že jsem schopna rozumět těm, i těm, tolerovat leccos a každý si myšlení lidí, musí srovnat s tím svým a svědomím.
   Moje moralistické žvanění je prakticky k ničemu. My dvě, si tady můžeme o lecčems, pohovořit a rozebírat to až k různým paradoxům ale budu ti vždy odporovat v tom, užít si den (Audi, vide, tace, si vis vivere cum pace )? To udělám jen, když mohu mít z něčeho dobrý pocit, je-li to dobré a před zlem oči nezavřu, i kdyby jsi mně je zašila? (Pulsate et aperietur vobis ) Profanované, carpe diem je velice, nadužito a význam přeceněn, proto, že zlo si užít nelze? Jak jsem dnes psala i Osvaldovi, Josef Goebbels v posledních hodinách druhé světové války odešel tam, kam patří, všichni stejní, do pekel. Jeho manželka Magda zabila všech jejich šest dětí (nevinných?). Krátce poté, on a jeho manželka spáchali sebevraždu.

   http://tvnoe.tbsystem.cz/index.php?cs/videoarchiv/kst_a0166_v1501__/quality/high

   http://tvnoe.tbsystem.cz/index.php?cs/videoarchiv/kst_a0166_v1501__/quality/high

   1. Můžeme si dne užívat, nebo se dnem trápit. A až budeme umírat, můžeme se zeptat, k čemu nám ty utrápené dny byly? Komu jsme těmi utrápenými dny pomohli a kdo si z těch utrápených dnů vzal nějaký příklad?
    Samozřejmě, můžeš namítnout, že ani z těch užitých dnů si nikdo nemusel nic odnést. Akorát dobrý pocit, a díky dobrému pocitu i možnou snahu ten dobrý pocit přenést na další.
    Takže – užít den? Nebo trápit se?
    Ale je mi jasné, že to je extrém, navíc nejde mít každý den svátek. Teď si zrovna neužívám, i když bych chtěla.

    1. Stačí mně malé radosti ale také mívám i malá trápení, jako každý, sice nemám hlad a je mě teplo, není tady válka, nikdo mě nerozbombarduje dům (zatím) a chci, aby to tak přinejmenším zůstalo a pro to, musím něco málo udělat. Podepiš tu petici, hned ti bude líp.
     Nevím proč si neužíváš den, jak hlásáš, moc bych ti to přála, jen mám pocit, že je to k ničemu proto, že to není pomoc konkrétní, já konkrétně bych také potřebovala, kdyby někdo pověsil ty záclony, na které nemám sílu a mám závratě. Nedávno jsem shlédla instruktážně reklamní video, jak to lehce a bez problému lze vyřešit technikou. Všechno má řešení a tak, jak říkáš, carpe diem .

      1. P.S. nechtěla jsem, aby to vyznělo tak úsečně, ale pravda je taková, že se mi ztratil kocour a já si zvykám na to, že už je pryč. Takže, ne, opravdu si neužívám…

       1. Oni mají své krásné období lásek, bojů a ty se trápíš pro nic, náš Punťas, není doma již dva týdny ale dělá to každý rok, již deset let a tak mě to nevzrušuje.

        1. O to by nešlo, ale on je pokojovej a nevím, jak dobře se orientuje v terénu. Není na to zvyklej. Navíc mi zmizel už v pátek, dnes je neděle. Taky se tu vyskytují lidi, co zabíjejí kočky. Navíc se tu vyskytují i lidi, co ty kočky i jedí.
         Ale co je pozitivní a dobrá zpráva, a proč ti to sem vlastně píšu, je, že ten malej zmetek se před chvílí vrátil, naklusal si to do dveří úplně suverénně a první co bylo, zamířil k misce se žrádlem. Nojo, pan alfa samec.
         Tak jsem chtěla jen říct, že mám zase radost a spadl mi šutr ze srdce.
         A už promýšlím, že ho dám vykastrovat. Já bych mu ty lásky dopřála, což o to, ale za tyhle nervy mi to nestojí.
         Aničko, dobrou noc!

 3. Einen schönen Dienstag liebe Anna das Bilder und Text ist sehr schön,ich hoffe es geht dir gut liebe Grüße von mir und eine gute Woche für dich Gruß und Umarmung Gislinde

 4. Důkladně bych revidovala, být stát, bankovní aktivity, kus po kuse všechny. Zákázala“lichvu„ ! Tu, na nulových podkladech, (miliardářům bych osladila šedesáti procenty), proto, že si půjčují, i když kapitál mají proto, vědí že, devalvace je rychlejší blesku. Omezila, možná zrušila, i úvěrování bez zástav a jistin, je to metla a exekutoři by vymřeli na úbytě, když nemáš kapitál, jdi k lopatě, to by ale byl kolaps co?
  Všichni, jako amíci, žijí již jen na dluh, na zatraceně vysoké noze, to jistě nelze do nekonečna a jestli si někdo myslí, že když se všechno roztříská jako na Ukrajině, že bude práce, zavřela bych ho na doživotí! Nestydím se říci „totalitně“ proto, že po dobrém to již půjde těžko, spíše to nepůjde vůbec, lidé si zvykli na blahobyt, kterému, dokonce říkají bída, a té hříšné, vlezlé myšlenky, že ten Putin, není až taková hrozba, se bojím jako čert kříže, I KDYŽ ?!? Kdo jim vidí do palice, těm i oněm, že?

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/10/vaclav-havel/

  Líbí se mně pan Josef Středula :

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou

  http://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q=St%C5%99edula&cx=000499866030418304096%3Aukbowjvrr7u

 5. Já doufám, že ta zlatá léta pro tuneláře, kdy si půjčili třeba 50 milionu, ty někam převedli a pak řekli, že podnikatelský záměr se bohužel nepovedl, firmu zrušili a pak založili novou a začali zase od nuly s čistým štítem a penězi na kontě na Bahamách, že to už dnes není možné.
  Dnes na to jdou už ne tak primitivně, ale přes zmanipulovaná výběrová řízení a předražené zakázky, které podplacené spojky ve státní správě přihrávají spřáteleným podnikatelům.

  1. Ono pane Miloši, prašť jako uhoď, dokud si všichni ti vyčůránci neuvědomí, že mají děti a že tady budou žít i jejich vnuci, ne na Bahamách, tak se to bude zlepšovat pomalu, těžce ne tak bezproblémově, jak se lidský, morální potenciál zmršil. A jak já neustále říkám, kdo nebuduje pro své děti, neštěkne po něm pes proto, že život je krátký a ono je to nakonec dožene všude!
   Pravidla přibývají geometrickou řadou a i ti slušní, kdo kdysi měli chuť a potenciál, jsou v dnešním bordelu bezradní a často je okolnosti a korupční prostředí donutí k tomu, co by nikdy neudělali, kdyby tady byl, jakýsi řád a mohli se na něj spolehnou déle než jeden rok?

  1. Caro Osvaldo, non c’è differenza tra l’Italia e la Repubblica Ceca, nel politico. con attenzione , ho letto quelle , raramente aggiungere di legno. fuoco, è sempretutti „Sono preoccupato per i denti“? Ho anche lei, mi dispiacerebbe per loro a venire, come tutti noi? Negli ultimi anni, termini di qualcosa di grande??? Cattiveria? Il mondo è di nuovo paura della guerra !!!

    1. E questo è il loro grande errore. Josef Goebbels nelle ultime ore della seconda guerra mondiale è andato a cui appartiene, tutti uguali, all’inferno. Sua moglie Magda ucciso tutti i loro sei figli. Poco dopo, lui, insieme alla moglie si suicidò.

     Ricordate questo, oggi potente!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s