Andělé.

 

 

TO VÍŠ VAŠKU

Zůstanu nad věcí, a přeci,
tak trochu i mně zatřese se hlas
je něco z toho stále v nás
nikdo už není jako janek
ve tváři máme pár těch stránek.

Ta křídla tichá častokrát
cítím je jemně nebem vlát
tichá jsou vlahá, jako vánek
střeží a pohladí můj spánek
mávnu jim, jak si nebem plují.

Život si tiše plyne, nelituji
bylo to mládí krásné a každý je tu host
na něj si mávnu, že bylo to již dost
a on mě křídly obejme a spolu
zem obletíme shora dolů.

22 komentářů: „Andělé.

 1. Báseň věnovaná Vaškovi je moc krásná, Aničko.
  V mládí jsem ho mívala moc ráda, teď sice poslouchám jinou muziku, ale na Vaška nikdy nezapomenu. Stejně tak na Martu, ta bývala můj pěvecký vzor.
  Co mi řekneš k té fotce? Andělské křídlo už jsem na obloze viděla a vyfotila, ale vidět celého anděla, tak se asi zblázním. Není ten mrak nějak upravený?

  1. Jsme všichni jenom děti streamu
   naivně věříme té báji, dáváme
   náruč plnou, světu kulatému
   a on se na náš úkor dobře baví.

   Není ti tohle nějak povědomé?

   Ono jde spíše o obsah, ne formu.

   1. Milá Hanko, básnička je tedy moje, ale kdo ví ? A anděl? Kdo ví, třeba je skutečný? Již před lety jsem se snažila dělat stránku o tom, jak to chodí v internetovém světě, A SMAZALA JSEM JI PROTO, ŽE TO NIKOHO NEZAJÍMALO, tvůj majetek, ten duševní, je vlastně celosvětovým vlastnictvím, pokud to nemáš právně ošetřeno? Na Google najdeš miliony obrázků proto, že podepisuješ ve smlouvě to, že co vytvoříš, je VEŘEJNÉ, tím pádem to může vidět celý svět, o morálním aspektu věci pomlčím. Pokud chci, aby jsi viděla moje fotky, musím je zveřejnit, když veřejnou „produkci„ zakáži, uvidím je jenom já……… Občas to dělám! Dám odkaz na své fotky a pak po čase, ho zakáži a ty můžeš klikat jak chceš a fotky tam nejsou? Andělů, na Google najdeš stovky. (NAIVNÍ HLÁŠKA, staženo z INTERNETU) nebo (AUTORSKÝ BLOG) je mně k smíchu proto, že autorem musíš být od A-Z, a to stojí statisíce. (proto se dnes, někde, za právo si něco vyfotit platí) A brzy budeme platit i vzduch.
    Jedna blogerka, se tenkrát na té stránce, naivně pobuřovala, když jsem jí napsala že ji a její fotky znám, potom udělala rozumně to, co já, zablokovala přístup na své fotky. Kdekoliv, v jakémkoliv úložišti, pokud to nemáš zaheslováno a klikneš ve smlouvě, na veřejné, může to vidět a šířit kdokoliv (třeba na rajčeti?) nesmíš na tom vydělávat, oni ano, taková nejslušnější forma je odkaz. Třeba facebook a google+, jsou na tom sdílení postavené ??? Co myslíš že se sleduje statistikou, (sledovaností) čehokoliv? Autorství čehokoliv, je pofidérní již proto, že já jsem nevytvořila ani písmenko, ani ten program, na kterém tvořím a není ani toho, co mně ho poskytuje a dnes, je to již tak provázáno, kde co, s kde čím, že nikdo neví čí je a jak se jmenuje a když i je někdo žalován, prohraje žalující vždycky proto, že by jsi si nepustila ani jednu písničku, a nepřečetla jediný text? „KRADOU„ SE I PRÁVNĚ OŠETŘENÉ, VĚDECKÉ PRÁCE! Poskytuji odkaz na tvé sladké, i http://sceneryphoto.blog.cz/ kde komu, mám ho v blogrollu a šíření ??? Buďto chceš (nebo) nechceš?

    1. Víš co, Aničko, s tímhle si hlavu nelámu, protože se to stejně nedá změnit. Sama bych se nikdy nesnížila k tomu, abych něco na internetu ukradla a vydávala to za svoje. Pokud tohle někdo dělá, musí si to srovnat se svým svědomím. Jenže si myslím, že takoví lidé asi svědomí nemají.
     Ve spoustě věcí máš pravdu, peníze hýbou světem a krade se ve velkém. 😦

     1. To na tom výstřižku, jsou téměř všechno tvé fotky a ty nerozumíš maličko jedné věci, že ty jsi je dobrovolně a „ráda„ , dala světu k dispozici, když jsi klikla a „udělala smlouvu s ďáblem„ ? Jestli máš nějaké morální právo, se tě dneska již nikdo nebude ptát? A v tom je ten pes zakopán a tebe musí hřát u srdce to, že to co děláš ti přináší radost a možná i dáváš s láskou radost těm, co se kdekoliv na světě podívají, vezmou si a použijí, ale také vidí, jak je u nás krásně? „Jsme většinou jen dělníci na vinici páně„ ? ? ?

      1. Tohle mi nedochází, Aničko, nikdy mě to ani nenapadlo. Vím jen, že mě focení a blogování baví a mám radost, když se moje fotky líbí.
       Mnohokrát už si ode mě někdo fotky k nějakému účelu vyžádal s tím, že mě uvede jako autorku, což mi přijde fér.
       Brala jsem jako samozřejmost, že se to takhle běžně praktikuje. Jak to vypadá, jsem ve svém věku dost naivní, ale vůbec mě to netrápí. 😉

       1. Nepíši ti to proto, aby tě to trápilo, píši ti to a ukazuji, samozřejmě proto, „aby jsi měla radost, že se tvé fotky vyskytují na Google a po celém světě„ . ♥ ♥ ♥

        Někdy si připadám jako blbec, když vyvolám opačné reakce nežli chci, je to nepochopení toho co říkám? Nebo něco vžitého, co já neznám a nepoužívám? Nebo používám jinak a jinde? Když jsem kdysi dávala na Earth naše soukromé fotky, byla jsem s toho mimo a mohla se počůrat blahem, po čase mně došlo, že mám být trochu opatrnější a dnes bych tam své, dala velice omezeně, dokonce jsem bývala tak blbá, ó, blažená nevědomosti, že jsme tam dali s vnukem a jemu pro radost i webku a bylo hodně těžké, se toho zbavit.
        Pomalu likviduji, co jsem kde všude napáchala a na své soukromí si dávám větší, sice pozdě, ale pozor, Máš pravdu, často nám nedochází mnohé, ta výchova k důvěře je v nás proto, že telefonní seznam, byl veřejná záležitost a divné nám to připadá až dnes, já třeba na mobilu, nevezmu číslo které neznám.

        Mnoho věcí jde a stále víc půjde mimo mě a také se tím, stejně jako ty netrápím, jen o tom žvaním.

        Hezký večer Haničko, je fajn, že si přijdeš poklábosit s babkou.

   2. To víš, že je mi to povědomé, Aničko, ale takové věci neřeším, už jsem si na to zvykla.
    Po internetu koluje spousta mých receptů s fotkami.

 2. Liebe Anna danke für das wunderschöne Krokusfoto ja der Frühling ist nicht mehr fern sei herzlichst gegrüßt in Freundschaft Klaus

 3. ADESSO, SONO RIUSCITO A LEGGERE LA TUA POESIA IN ITALIANO ANCHE SE, COME AL SOLITO, LA TRADUZIONE DI INTERNET NON E‘ MAI SODDISFACENTE. MA ALMENO SO DI CHE COSA PARLA LA TUA POESIA. GRAZIE ANNA. E‘ JANEK CHE ABBRACCIA LE TUE ALI COME UNA BREZZA? BELLISSIMA QUESTA IMMAGINE POETICA E ROMANTICA! Osv.

  1. Mio marito ti sfida a duello, Italiano Janek. E ‚bello avere più angeli. Osvaldo abbracciare, un brindisi ai vita bella. Anna

 4. Děkuji vám přátelé za sounáležitost s Vaškem, že stejně jako já, ho máte rádi, Jsou si s manželem hodně podobní, často si je lidé pletli, Vašek je o rok mladší a můj muž se mně proto zalíbil a ta podoba zavinila, že jsem se do něho kdysi zamilovala a miluji je oba dodnes.. A Libušce zvláště, za pochvalu mojí básničky, Vaškovi věnované.

  1. Tak to je krásný důvod! A Aničko, Tvoje básničky nemají chybu, teď jsem si právě další přečetla u mne na blogu, Ty opravdu umíš a já Ti děkuji.

 5. Vašek je příkladem toho, že se dá vyhrabat i z těžké nemoci. Sice když mluví, tak je trochu pomalejší, ale zpívá mu to pořád krásně a jeho písničky jsou o „něčem“ a moc hezké. -)

 6. Anche se non comprendo la lingua, il video mi è piaciuto moltissimo sia per il ritmo che per la melodia e la simpatia che sprigiona chi canta! Ciao, Anna. Buona serata. Osv.

  1. La mia poesia è intraducibile ?
   Lui ti abbraccia, caro Osvaldo.

   Anna +
   OSVALDO

   TO VÍŠ VAŠKU

   Zůstanu nad věcí, a přeci,
   tak trochu i mně zatřese se hlas
   je něco z toho stále v nás
   nikdo už není jako janek
   ve tváři máme pár těch stránek.

   Ta křídla tichá častokrát
   cítím je jemně nebem vlát
   tichá jsou vlahá, jako vánek
   střeží a pohladí můj spánek
   mávnu jim, jak si nebem plují.

   Život si tiše plyne, nelituji
   bylo to mládí krásné a každý je tu host
   na něj si mávnu, že bylo to již dost
   a on mě křídly obejme a spolu
   zem obletíme shora dolů.

 7. Einen schönen Sonntag liebe Anna schöne Fotos liebe Grüße sende ich dir und einen schönen ersten März jetzt ist der Frühling nicht mehr weit lieber Gruß und Freundschaft Gislinde

 8. Liebe Anna heute am Sonntag den 1. März möchte ich dir ganz liebe Grüßen senden und wünsche dir alles liebe und Glück in Freundschaft Klaus

 9. Pěkná písnička, Vašek byl idol mého dětství, měla jsem pokoj plný jeho obrázků a mám ho ráda do dnes 🙂

 10. Aničko, moc děkuji. Vaška Neckáře mám moc ráda, zvláště, když je spojen s dvěma městy, která i mně jsou blízká. Je to spolužák mé maminky. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s