ZÁBAVA PO MÉM.

A PO VAŠEM JE JAKÁ?

TELEVIZI MOC NEHOLDUJI, myslím že to, co chci vidět a vědět si najdu, kdy chci a jak potřebuji. Někdo má telku rád a já mu to nehodlám brát. Můj muž si k ní rád sedne a dívá se jen na to, co baví jeho, i já si tady u počítače najdu to, co baví mě a není to vždy mimo televizní mocnost, ta mě omezuje a v závislosti na tom, si sednout v určitou dobu a podívat se na určitý program? Jsem nekompromisně proti, až na výjimky. A ty tedy jsou v tu chvíli, kdy se na něco chceme dívat spolu, pocit, že tohle a právě to, musím vidět a to prostě ten dědek musí sedět vedle mě, sounáležitě vzdychat se mnou a spolu se mnou jásat nadšením. Kdy myslíte, že se to u nás děje?

 

Když se na něco podíváme mimo dobu, kdy já chci a mohu? Tak že se každý díváme na to, co koho baví, zajímá? Na to, v některých rodinách jsou telky dvě, tři a vííííceeee. My tedy máme jednu a i ta je celkem zbytečná, až na chvíle sportu, samozřejmě u mého muže, kdy spolu chceme něco opravdu a beze zbytku sdílet, ne že by jsme se sešli v názoru v mnohých programech, zprávy zásadně každý zvlášť, krev by asi netekla ale máme rádi klid a pohodu a tak máme každý svůj pokoj a přes jeden, ve kterém jsou otevřené dvoje dveře, máme každý to své, ve chvílích kdy na to máme čas a chceme se na něco dívat, co chvilku volá děda na mě, “ TO MUSÍŠ VIDĚT„  a pak zase já, “ POJĎ SE NA NĚCO PODÍVAT„……… A tak to u nás chodí. A co u vás? jak si rozumíte a jak se prosadíte?

 

 

19 komentářů: „ZÁBAVA PO MÉM.

 1. My máme jen jednu malou televizi, já se na ni nedívám vůbec a přítel jen na počasí. Mamka má svůj televizor a je na něm docela závislá. V jejím věku taky není divu, už nic moc jiného dělat nemůže. Kdysi jsem se s ní občas dívala na nějaké seriály, ale dlouho jsem to nevydržela.
  Od té doby, co jsem v důchodu, vysedávám u počítače, což je snad ještě horší. Je to hrozný zloděj času … a nejen to. Máme s přítelem každý svůj, protože on ho potřebuje i k práci. Nebýt mých koníčků, možná bych se bez PC obešla, ale už je pozdě, úplně jsem tomu propadla.
  Současná generace bez počítačů, mobilů a dalších podobných zařízení nedá ani ránu, a to i kdyby na chleba nebylo. 😉
  Jsem zvědavá, kam tohle povede. Možná nastane doba, kdy se lidé budou potkávat jen virtuálně.

  1. Můj muž by ti mohl povyprávět, jak to dopadá, tam, za tou louží, jsou dál a tam, kam my dojdeme velice rychle tímto tempem, budeme tam brzy a uvidíš to ještě na vlastní oči, nezešílí-li lidstvo naprosto tak, jak se to dnes rýsuje?

 2. Einen schönen Dienstag liebe Anna schöne Fotos hast du gemacht,das ist ja ein riesiger Baum bestimmt viele hundert Jahre alt.Ich hoffe es geht dir gut ich wünsche dir viel Gesundheit und Glück.Liebe Grüße und Freundschaft Gislinde

  1. Vielen Gisel. Internet ist der Meister, nicht ich. Vielen Dank für Ihren Kommentar, möchte ich Wunsch auch noch einen schönen Tag. Anna

 3. Televize máme dvě a já její „sledování“ mám jako kulisu k ručním pracem. Sedím před ní, pletu, vyšívám, či šiju. Musím mít zaměstnané ruce, protože obrazovka na mě působí jako narkóza. Okamžitě usínám. Muž sleduje sportovní kanály, hlavně motorismus. Občas se však stane, že sedíme každý v jedné místnosti a sledujeme tentýž program . 😀

  1. „Občas se však stane, že sedíme každý v jedné místnosti a sledujeme tentýž program„ . To, to přesně je můj pocit, že lidi rozděluje a dlouho mluvím o tomtéž a vzpomínám ráda na dobu, kdy telka nebyla. Já babaka nad hrobem se vždycky naštvu, když vnuci, když i přijedou, je to první co udělají, zapnou ten krám a je po zábavě, fascinované se dívání na ni, mě mnoho let není vlastní a opravdu ji zapneme jen mimořádně, když si předem vybereme, jako teď, ten dokument, o kterém je řeč, i odkaz.
   Dokonce jsme s dědou nedávno řešili to, kde je rádio, šlo mně nějak na nervy ticho, a ani to rádio u nás nikdo neuslyší, je někde zaprášené? To je poustevna co? (smějící se smajlík)

 4. Liebe Anna einen schönen Montag wünsche ich dir und danke für das Video aus Rio sehr schön in Freundschaft wünsche ich dir Klaus

 5. Máme podobný systém. Kdysi jsem se na televizi díval a přepínal mezi programy Spektrum, Discovery, National Geographic a Animal Planet, ale nikoho to nebavilo, i mně vadilo neustálé přerušování programů reklamou, že jsem raději zůstal u počítače, kde se skoro vše dá najít.
  Když ještě s námi žili synové, vypadalo to tak, že 4 lidé seděli ve 3 různých pokojích u svých notebooků a byli pohrouženi do svého světa a někdy i 4 pokojích, když si někdo vzal notebook do kuchyně.
  Dnes žijeme spíš vedle sebe než spolu – to myslím obecně.

  1. Vždycky mě potěší když, intelektuál má stejné problémy jako já plebejec, to jsem baba zlá co? Miloši, není to dobré, sdílet alespoň jednou denně stůl, bylo mojí zásadou a stůl máme opravdu velký. Máte i jako atheista tu možnost to ještě změnit stejně, jako já a já se modlím, součástí té modlitby jsou slova……. „Pane, dej mně odvahu změnit co mohu, smířit se s tím, co změnit nelze a rozeznat hranici mezi tím„ . Je zajímavé třeba to, jak každý v rodině si vytvoří svůj specifický svět, nechce aby mu do něj kdokoliv lezl, natož ovlivňoval jeho názor, když se ale názor nesjednotí ani v rodině a to ve věcech podstatných, jak se to může stát ve státě a nakonec ve světě? Média mají obrovskou moc, manipulují s námi, i když si namlouváme že nám, se to stát nemůže? Není nad takovou malou bouři, u jednoho stolu se konající, přiznám se vám, ani u nás se to již nekoná. Ten takzvaný blažený klid, spokojenost a přitakávání, není v podstatě nic jiného, nežli zástěrka pro rezignaci, co myslíte?

 6. Dobré je, že se nakonec shodnete. Nejhorší asi je, když muž okupuje obrazovku v době sportovních zápasů, které ženu absolutně nezajímají, ale chtěla by se třeba dívat na nějaký romantický film. Pak dvě televize nejsou tak marný nápad. Ale dá se udělat i kompromis – muž si odkouká svůj zápas v přímém přenosu (ty jsou přece jen lepší než reprízy), a žena si může pustit romanťárnu večer, na dvd… má zajištěno, že romanťárna bude bez reklam.
  U vás je dobré, že každého zajímá něco a že se navzájem dobře doplňujete. Aspoň mi to tak z tvého psaní připadá…

 7. My dvě televize máme, ale ta druhá je jen malá a je to opravdu jen nouzovka, raději pouštíme tu v obýváku a pravidelně se s manželem v podvečer díváme na Ulici a většinou najdeme společný program i večer, nebo se prostřídáme u počítače. Televize u nás běží i přes den. Pouštím si na ní ČT24. Jsem totiž závislák na zprávách. Musím mít čerstvé informace o tom, co se děje u nás i ve světě a kromě „čtyřiadvacítky“ jsem nikde jinde solidní zpravodajství nenašla (komerční televize nevysílají zprávy, ale tržiště senzací).

  1. Čerstvější a důvěryhodnější zdroje hledám jinde, v České televizi mají zpoždění několik dnů a to, co u nás laskavě sdělí, vím většinou již týden a mnohé neřeknou vůbec, jak jsem naznačila v minulých článcích. Když i máme chuť se podívat na nějaký film, stáhnu ho na flešku a také si ho raději shlédnu na velké obrazovce s kvalitním zvukem, již proto, že i zvuk v telce, je na našich programech dost špatný a monitor k PC mám 65ku. Na obrázek si můžeš kliknout a ve větším formátu se podívat, jak si dám na plochu počítače jiné televize, nežli je to možné na běžných programech.
   Na ten seriál se děvčata podívejte, je kouzelný, vychovat housátka jako máma, táta a potom vedle nich létat nad světem, nic krásnějšího jsem neviděla a dělá to stejný štáb, jak dělal všechny filmy Earth.

 8. TV nemame dobrych deset let, a ani bych nechtela. Ale internet v mobilu je snad jeste horsi mor, protoze to mas porad u sebe a kdykoliv se muzes podivat na cokoliv… uz jsem zavedla pravidlo, ze mobil mi ke stolu nesmi, jinak bychom skoncili kazdy na svem pristroji a to opravdu nechci…

  1. Myslím Sedmikrásko, že dětem to může jen prospět (bez telky) ale neumím si představit, tedy při své slepotě, že bych se na něco dívala na té miniaturce, i na svém obr monitoru si občas přidám na zoomu, když má někdo, někde, něco nečitelně naaranžováno, podobně jako já? Přestala jsem navštěvovat mnoho blogů, abych získala čas pro to, co mě zajímá víc a opravdu zjišťuji, že jsem závislák, že mě to chybí a oprostit se, je tedy těžké. Když to takhle působí na babku, jaký vliv to musí mít na malý a mladý mozek, všechna ta media-technika?

   1. jo, je to zavislost silena, vidim to i na sobe a to si jeste taky pamatuju domacnost bez pocitace… ja jsem jeste vyrostla bez pocitace, prvni „svuj“ pocitac jsem mela az v praci…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s