20 komentářů: „TO CHCE KLID, JAK ŘÍKAL ŠVEJK….

 1. Dějí se hrozné věci, Aničko, ano, víme o tom, co nám předhodí média, kdo se však dostane přímo k jádru, má informace poněkud jiné, snad je lepší to ani nevědět. Je to vysoká špinavá hra peněz a moci, asi bychom se měli bát, co přinese budoucnost. Já osobně mám hrůzu z toho, co čeká naše děti, vnuky a další generace. 😦

  1. Víra mně dává sílu i věřit lidem ! Když se ale podívám na záměrně vybraný záběr na to, jak „CAR„ prochází kolem hradní stráže, dívám se hlavně na ty tváře vojáčků u dveří paláce, obdivně a s láskyplným pohledem, hledící na svého vůdce …….. A bojím se i těch keců, co mají někteří Čeští dědci!

 2. Einen schönen Dienstag liebe Anna ja das sind zwei Treihäne die können sich nicht leiden aber wohin soll das noch führen ich hoffe das es dir gut geht liebe Grüße noch von mir in Liebe Gislinde

 3. Milí přátelé.
  Naprogramovala jsem si nahrávku přenosu z Mnichovské konference, která se měla týkat bezpečnosti, to že o výsledcích a nakonec i o jednání, nikde v našich zprávách není ani slovo, ba ani o mých třech odkazech na rudém radiu, je to více než podezřelé, dnes se dokonce již mluví, o údajném utajení. Mě osobně se to nelíbí ani za mák! To, že (ŘEČ AMERICKÉHO DELEGÁTA) se týkala především (dle mého selského rozumu) toho, že je nutností, navodit situaci tak, aby závislost Evropy na jejich ekonomice byla styčným a pevným bodem politiky. Je tedy nad slunce jasnější, že Evropa je tlačena ke zdi . V jednom z minulých článků jsem publikovala petici, hlavně proti podobným praktikám.

  Nevídané, jak většina lidí v této zemi, si blaženě hoví ve své spokojenosti a když kdekoliv v komentářích, někdo ta ústa i otevře, je to hlupák, co uráží paní Merkelovou, prezidenta, fandí rudé skvardě a někteří si dokonce dovolí vyslovit to, že by nás islám, mohl eventuálně postavit do latě !!! Dokonce očekávám počátek plastických zákroků ve jménu dobrých obchodů, to by se mnohým šikmé oči mohli hodit. Copak opravdu, lidé již nejsou schopni se vypravit do ulic a říci, my nechceme žádné války ve jménu pomyslné ekonomiky, která nám nic dobrého, Českého nepřinesla??? Sedíme si na svých blazeovaných zadnicích a myslíme, že ono se to nějak vyvrbí?

 4. Liebe Anna einen schönen Sonntag und einen guten Start in die neue Woche wünsche ich dir mit vielen lieben Grüßen in Freundschaft Klaus

 5. Ty tři zprávy nevěstí nic dobrého. Ale toho nedobrého je ve světe víc. Přiznám se, že někdy mám i trochu strach. Ne o sebe, ale o ty malé děti, které nemohou nikterak ovlivnit to, že pár mocných (a hloupých) chrastí zbraněmi. Můj táta byl za války v lágru a na jeho vyprávění dodnes vzpomínám a mám husí kůži.

  1. To, když si naši rodiče mysleli že si čteme, nebo hrajeme a my napjatě vyslechli to, co jsme asi neměli, i ve mě zůstalo a je navždy. Že vidím svět trochu jinak, je důsledek i toho, že když jsem rozum brala, hodně jsem se jich i ptala.

 6. „ale můžu ti poradit, jak se sází brambory s tím, že dvě třetiny toho bramboru sníš a do květníku zasadíš jen ten kousek s očkem a když zakoření, zasázíš a budeš mít pět kilo barambor a nesměj se? Už to není sranda?“
  Tak tohle je nejlepší rada za posledních dvacet let, co jsem slyšela. A mám dojem, že dřív se to tak normálně dělalo, že kousek brambory s očkem se zasázel, a najednou jsou tu sadbové brambory za hříšný peníze. No, tyhle očkatý fígle jsem už nezkoušela, protože mám jen malou předzahrádku, ale díky za připomenutí, mohla bych to zkusit aspoň cvičně. Brambory mi tady klíčkují jedna radost, takže by z nich mohlo něco být.

  Jo a ty tři zprávy? Buď bude zle, nebo bude ještě hůř. Z jedné strany islámský stát, z druhé strany Ukrajina, do toho EU vymýšlí blbosti s názvy pokrmů. Opravdu si myslím, že je rozumnější, jít zasadit ty očkaté brambory.

  1. To jsi fakt dobrá, skoro jako já, bába zvědavá, uveřejnili to v 18, 50 hod.
   Asi nedopatřením to problýsklo již ráno na slovenských zprávách, já myslela, že mám zlý sen.

   1. nemyslela jsem konkretne tuhle zpravu, ale celkove co se to zacina stahovat za mracna… nad evropou… takze nejnovejsi vyvoj me zas az tak neprekvapil

      1. Já tedy teplé ponožky nenapletu a muži shánět maskáče nebudu, ale můžu ti poradit, jak se sází brambory s tím, že dvě třetiny toho bramboru sníš a do květníku zasadíš jen ten kousek s očkem a když zakoření, zasázíš a budeš mít pět kilo barambor a nesměj se? Už to není sranda? Dobrou Sedmikrásko (zubící se smajlík)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s