Nechci plesat.

Nebo chci? Já vám ani nevím? Kdyby někdo ale chtěl? ples14 Sobota 31 leden: Svátek na vodě. Benátská první část: zahájení karnevalu přehlídky s vodou podél Rio di Cannaregio; Zahájení kulturního programu karnevalu. Neděli 1.února: Svátek na vodě benátského: druhá část Asociace, průvod veslařských klubů na Canal Grande v Cannaregio; Sobotu 7.února: Hody a Masopustní průvod z Marie, Slavnostní otevření Gran Teatro di Piazza San Marco, Inaugurace. Neděle 8.únor: Let anděla Campanile San Marco Neděli 15.února: Let orla a osel letu v Mestre. zakončení Maskovaného Carnevalu 2015 Úterý 17. února: Svolo Lion a Regatta ticha.

Jsem hodně potichu, vyndala jsem své staré proprietky z krabic a nemá to být ani ples v Benátkách, ani ten v opeře. Když mě do toho Anděla nasoukala a zapnula, řekla: „Za půl hodiny v tomhle chcípneš a ty kozy ti vypadnou až se sehneš pro kapesníček, co ti některý džentlas přikopne tak, abys ho mohla co nejpohodlněji sebrat, kdy a kde jsi přišla k těm špekům „? Korzet tedy ne, to má pravdu a staré šaty bez něj, to vůbec ne. A to všechno můj muž do poslední chvíle nesmí ani tušit, ne že bych ho chtěla nutit k tanci, určitě by mně schválně pošlapal nové boty, mám je sice pár let, ale nové jsou. Jen si tak sednout, pokochat se omladinou a jsem na to velice dobře psýchou připravena, vždyť je čtu na blogách, ne? Staré krámy jsem zase zapnula na zip a zabalila do krabic, v úvahu připadly jen ty boty, co jsem měla jen jednou na nohou, kabelka, něco na krk a do uší, sice demode ale sem tam se ještě objeví v prodeji podobné, to co se mně líbilo, nad tím jsme se také moc dobře pobavily, my dvě křovandy. Přeměřit smoking, abych dědu nemusela zasvětit a měřit, to tedy také byla legrace, povolily jsme tři cenťáky na zadku? Anděla říká, nejlepší je přijít, „když jsou všichni již pod parou“. Kdyby to šlo, tedy to beru a že si dám na kuráž, to si piště, je to ale rodinná záležitost a bonton je bonton. Můj muž dobrý, kalhoty asi padnou trochu pod pupík, šerpa to zamaskuje a boty ho budou jistě tlačit, namočím mu ponožky na poslední chvíli do citronové vody a nedovolím aby se při obouvání prudce ohnul, prasklý šev na zadku v poslední chvíli nepřipustím, to si ohlídám.
No co, koupím si nové šaty, alespoň budu mít něco pořádného do rakve, vybírám a představuji si, ne jaké jsou krásné na modelce ale jak v nich já budu vypadat a ty ceny, ty jsou na mrtvici ale co, rubáš nemá kapsy a do hrobu si nevezmeme nic, peníze budou a my dávno na „Volšanech“

Které myslíte že bych chtěla, já si vybrala ty nejlevnější? Co myslíte, které? Když kliknete do prohlížeče, jsou očíslované.

Šaty boty kabelčičky 
to je naše radost vždycky 
sedmnáct či sedmdesát 
bude tvoje srdce plesat.

21 komentářů: „Nechci plesat.

 1. O minutku později a viděla by jsi moje, na nějakou dobu poslední téma na které budu odepisovat a na to video se koukni, velice mě pomohlo, pobavilo i poučilo o smyslu žití všeobecně. Prošla jsem uchem jehly i proto, že ples je v sobotu, začne práce s kytičkama a Anděla zase kašle, je třeba se soustředit na věci, co mají přednost.
  Šaty, mám je již doma.
  Kdybych nebyla slepá, blbá a neuměla s počítačem? Udělala si detail? Prohlédla si tu prasáckou práci včas, v detailu si všimla toho všití pod prsy, a i na břiše, rukávů nahňácaných na průramcích, špatně všité spodničky a to ještě zaobroubili spodek sukně strojem, dobrá švadlena by jim urazila ruce. A TAK ŽENY, ROZVÁŽNĚ NAKUPUJTE NA INTERNETU !
  Moc tě zdravím milá Vendy, buď trochu tvrdší ve svých postojích, nenech se viklat každým blábolem, ba ani těmi mými, jsi chytré děvče a mám tě ráda.

  1. No, já myslela, že to bereš teoreticky, nenapadlo mě, že sis šaty objednávala opravdu.
   A na internetu se snažím opravdu nakupovat rozvážně… i když, čas od času udělá chybu asi každý. Já se zase felila v jiných případech…
   Jinak, dá se se šaty něco dělat? Oprava, úprava, nebo reklamace?

 2. Tak to je pěkné plesové téma s krásnou benátskou maskou!
  Líbí se mi , jak jsi to vzala zgruntu i se všemi finesami, „jak na to“. Namočení ponožek citronovou vodou neznám, ale proti otlakům bot to bude asi prospěšné, navíc, noha chytne citronovou vůni. 🙂
  A šaty, které by sis vybrala?
  Ani jsem moc dlouho neprohlížela a tipuji – plesové šaty 9.
  Jsou totiž luxusní a odvážné a velmi velmi krásné.
  (I když, šaty č.2 a 3. jsou taky rafinovaně šité!)
  Je vidět, že to bereš s plnou parádou… a tak to má být.

  1. P.S. a ještě k nim „moje střevíčky jsou jako ze zlata, když je mám připadám si hodně bohatá, ty si vezmu jen v onen slavný den, až si sednem do kočáru, ty a já…“ Ty střevíčky se k téhle písničce hodí jako poklička na hrnec.
   A k těm plesovým šatům také.

   1. Tak ke mě se nehodí ani ty šaty, ani ty botičky, ten účes si nechám udělat, moje bílé vlasy jsou dlouhé, v mládí černé, rychle zbělely, barvila jsem je na blond a dnes si svých šedin cením. Obrázky jsou inspirativní, zájem jsem měla jen o jedny, ty ostatní nejsou pro moji kapsu šité a nikdy bych za šaty, na jedno použití nedala takovou šílenou částku, ještě tak pro mládí, co si je užije víckrát. Dvakrát předělávali, zlevnili o dost a nakonec poslali naprosto jinou a stoprocentní kvalitu, jen se nedat a reklamu nikomu dělat zdarma nehodlám. Radím každému, kdo si něco nechává poslat po internetu, zvážit na lékárnických vahách a nenechat se napálit.
    Šperky pro princezny a střevíčky jsou na pohled opravdu kouzelné, já ale peníze používám účelněji a myslím že mnohé z nás?

    1. Je to tak, ale hezky se na to dívá.
     Z věcí po internetu si objednávám většinou olejíčky, sem tam hedvábné šátky na barvení a barvy, příze, a zkusila bych i zdravou výživu – když se toho objedná víc, někde mají poštovné zadara. A stejně, kdybych jela do Brna, projela bych padesát čtyři korun, jen to hvízdne (nebo 27, kdybych to stihla do limitu). Asi bych si po internetu nedala poslat oblečení, a už vůbec ne boty.
     Něco jde, něco ne… něco je lepší ozkoušet přímo.
     Peníze taky užívám účelněji, a tyhle šaty bych si asi nekoupila, ani kdybych na ně měla -nemám do nich postavu. Ale jsou krásné, to jsou…

 3. Aničko, tak nevím, možná hned ty první černé se mi líbí a možná i na tobě, ale těžko říct. Já už na plese nebyla ani nepamatuji. Manžel na taneček nikdy moc nebyl. Škoda, já jsem vždy ráda tančila.

  1. Trefila se Libuška-Libuško, a podruhé je předělávají a jestli to nebude i tentokrát stoprocentní, půjdu v pytli od brambor.
   S tancováním jsem na tom jako ty, milovala jsem to, dneska si zatancuji na pojízdné židli po kuchyni. Neznám mužského, co tančí rád a dobře, na maturáku vnučky, šel pro ni jednou, když hráli valčík aby si splnil „ovčanskou“ povinnost a šeptala mně do ouška, babi už ne, prosím, je to pět let a od té doby jsme nikde nebyli.

   1. Aha, už to vidím. Takže jsem se netrefila. Ale to nevadí, šaty jsou totiž moc pěkné všechny, od prvních do posledních.

    1. Koupit si něco krásného, je radost pro každou ženu, dělám to již velice zřídka a pokud, tak někomu. Děkuji za komentář milá Vendy a objímám tě vřele, na nějaký čas si od blogování dám pauzu, dnes jsem psala, na čas poslední článek.

  1. Když jsem v šedesátém osmém poprvé přelezla západní hranici, byla jsem jako pulec na suchu, dnes je na tom tak skoro celý, element ženský, oči by jedli, pusa nemůže, a když i, je to za cenu deseti miliard navýšení dluhu a to během jednoho roku. Ten nadbytek je metla lidstva?
   To je fajn, že jsi to sem dala, mě to strach ani nedovolil. Ty ceny jsou šílené i pro movité? A dvakrát jsem šaty poslala zpátky, jaký to byl šunt. Amíci vyprodávají na aukcích zboží i od jednoho dolaru, co ti přijde domů, jsem si odzkoušela před svátky a být opatrný, se vyplácí…….

   1. ja to mam jako inspiraci 🙂 pochopitelne na takove saty nemam… ted uz ani postavu ne. a ano, ten nadbytek na jedne strane a sileny nedostatek na druhe bude metla…

    1. Zadní kolečka tomu říkám, jsem připravena na svatby, pohřby i nečekané události Sedmikrásko. Mnoho lidí žije těžce a mnoho nad své poměry, to je pravda, když člověk zestárne potřeby se tak radikálně zúží, že jsme schopni vyjít s jedním důchodem. Děti, to je jiná věc, ty se neptají kde vezmeš peníze a to je dnes moc těžké, ten pocit jistě znám, i my jsme byli mladí a děti se také neptali, když chtěli třeba džíny z „tůzu“ a ty stály půl mého platu.

  1. Před třiceti lety určitě Intuice. Vnučce bych koupila ty s tělovou vsuvkou tu 9, to je teď módní ale měla by za ně deset hadříků, co ráda běžně nosí.

 4. Řekla bych, že by se ti líbily úplně první šaty s krajkou. To já, bych si vybrala ty zelené, šly by mi k očím 🙂

  1. Ano Libuško, ty se pro mě nejvíce hodi, já si vybrala jiné a kdybych je měla koupit třeba vnučce, tak ještě jiné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s