Tak vám povím moji milí !

Aby jsme se zahojili
duši svoji dáme čertu 
neříkám to jenom v žertu   
na TTIP se tak těším
jenom denně řeším
kam ty prošlé krámy dám,
malý, k žití prostor mám. 

Docela mě mrzí, že nikdo se nezeptal, jak bylo děvče v Americe? Ostýchavost, takt, nebo nezájem o to, co nás čeká až podepíší, ti naši poplatní. Já vám to tedy povím bez ptaní, Čeká nás blahobyt a „štěstí až do rána „ , nakupování bez rozmyslu, závislost na něm, zavalování domu, nebo bytu v paneláku, nepotřebnými krámy až po strop, a to většinou, Čínské ( INVENIENCE ) a to, že si nepřitlučete ani ČESKÝ hřebík do rakve, to vám garantuji. 
Je povinností člověka bojovat za své, pokud jste to dvacet pět let nedělali, udělejte to prosím dnes a tu petici PROTI DOHODĚ podepište, nebo se alespoň podívejte:  , co vás čeká, když vám to bude fuk :  P  E  T  I  C  E  

Klikněte si a přečtěte :   TADY

A tady také ať je to vyvážené:  TADY

Kritici z obou stran oceánu varují před bezmocí vlád
Monstrum, kvůli němuž budou lidé na obou stranách Atlantiku trpět. Tak vidí euro-americkou dohodu o obchodu a investicích) její odpůrci. Evropané prý budou muset jíst geneticky modifikované potraviny, hormony nadopované hovězí nebo kuřata koupaná v chloru, i když evropské předpisy dovoz takových potravin zakazují. Třeba proto, že Evropa bude uznávat americké testy potravin, které nejsou tak přísné jako ty evropské.
Evropská komise se brání, že žádné omezování evropských standardů pro bezpečnost potravin nehrozí. Členské státy, které daly komisi mantinely pro vyjednávání, jasně do mandátu napsaly, že standardy musí odpovídat platné úpravě v EU a jejích členských státech. Zároveň není přípustná podpora přímých zahraničních investic snižováním těchto standardů.
V zámoří i v Evropě se odpůrci smlouvy pustili také do kapitoly, která bude upravovat ochranu investorů. Vládám prý hrozí, že je budou nadnárodní giganti žalovat za to, že jim budou bránit v byznysu. Vlády prý proto nebudou moci regulovat oblasti jako ochrana zdraví či životního prostředí. Jako příklad odpůrci dohody uvádějí žalobu americké ropné společnosti Exxon Mobil proti kanadské vládě o 250 milionů dolarů kvůli zákazu metody hydraulického štěpení při těžbě zemního plynu a ropy v Quebeku. Podobný zákaz platí i v řadě evropských států.
Americké firmy dosud podaly na základě investičních dohod na šest stovek žalob proti stovce států. Nizozemští analytici nicméně nedávno poukázali na skutečnost, že vlády musí mnohem častěji čelit žalobám evropských než amerických firem.
Evropští vyjednávači opakují, že ochrana investorů v připravované dohodě bude dokonalejší než podobné doložky v dosavadních smlouvách o volném obchodu. Žalovat vlády u mezinárodní arbitráže podle nich zdaleka nebude tak jednoduché, jak odpůrci smlouvy tvrdí.
Častou výtkou je, že jednání se odehrávají za zavřenými dveřmi a že veřejnost uvidí až konečnou dohodu, s níž už nepůjde nic udělat. Ve skutečnosti ji budou muset schválit všechny národní parlamenty v EU. Pokud se jeden postaví proti, padne i celá dohoda.Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/na-obchodni-dohode-mezi-eu-a-usa-by-cesko-vydelalo-1134277#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Vlna demokracie zdola v EU: Europetice proti, v rekordním čase milion podpisů.

markety

 

16 komentářů: „Tak vám povím moji milí !

     1. A volte il traduttore automatico cambia completamente il senso del messaggio. Non sei tu che non capisci. Ciao, Anna, buona domenica. Oggi qui è molto freddo -1° e forse potrebbe ancora diventare più freddo. Ormai l’inverno è in piena forma da Nord a Sud.

 1. Přiznávám, že jsem to celé nečetla, ještě se bojím na to mé očko, ale taky se bojím toho, jak to všechno jednou skončí. Moc nadšená nejsem.

  1. Nedělej si s tím hlavu Libuško, potěšilo by mě, kdyby jsi třeba informovala svá vzdělaná vnoučata proto, že pro ně, to bude zásadní a my to již neovlivníme, je to jejich budoucnost. My v dravé společnosti nejsme schopni obstát a ať si nikdo nedělá iluze!

 2. No vida, takže cesta „za velkou louži“ se tvému manželovi vydařila a na stará kolena vás oba čeká ten vysněný ráj na zemi. 😉
  Na oba odkazy jsem se mrkla a nějak se toho obchodování s Amerikou nebojím, ale hlavně mám málo informací o celé problematice. Zatím je to jen záměr a jednání teprve začínají, tak bych nechala mluvit obě strany a pak bych si ráda ujasnila výhody a nevýhody.

  1. Dala jsem odkaz na pro i proti, aby si každý udělal svůj názor a ty se mýlíš pokud si myslíš že já to propaguji, naopak ta petice je proti a velice dobře je tam vše, co je tam za rizika vypsáno a vysvětleno. My máme zkušenosti a každý si musí svůj pohled na věc udělat včas a podle svého přesvědčení, informace jsou dobře dostupné. Já tedy, se ne jen bojím, já jsem zásadně proti podpisu smluv TTIP a vím proč.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s