Tak jsem se zase jednou pobavila.

Sice s „nostalgickou slzou v oku“ a sarkastickým humorem, jak jsme světoví a kde všude se o nás mluví.

A to, že i Bangladéš zaplakala nad bouráním naší kdysi chlouby, kterou jsem ráda a dlouho nosila oblečenu, byla kdysi „šťastna“ , že si mohu obléknout jejich výrobky, ne není to účelová ironie,  ne opravdu, ty šatečky z OP Prostějov, bývala kvalita i když zlost, že je má každá druhá mě jímala ale to že byly dobře ušité a z materiálů co nežmolkují a nerozpadají se po třech vypráních, na rozdíl od dnešní konfekce, se jim upřít nedalo. Vyměnili jsme kvalitu za kvantitu, dopustili, že tisíce lidí přišli o práci a my o slušné oblékání za rozumnou cenu? Tak opravdu nevím, jestli se nemám spolu s Bangladéší divit, co to tady děláme za politiku ! Jestli se mám smát, nebo zaplakat? 

Bangladéšská televize o OP Prostějov

 

25 komentářů: „Tak jsem se zase jednou pobavila.

 1. Asi bude něco na tom, že výrobky našich textilních podniků vytlačily z trhu ty čínské a dost možná i bangladéšské, máme rádi levné věci i za tu cenu, že nejsou tak kvalitní. A to se netýká jen oblečení, ale i potravin. No, co už s tím naděláme. Snad jen to, že budeme při nakupování důsledně vybírat to zboží, které má značku Česká republika…

  1. Tak to mě přijde, ještě riskantnější, nežli ten výbuch v Bangladeši, u nás to bouchlo chtěně a vědomě, tam to šlo „samopádem“ a asi to nebyla tak humorná podívaná, jako to, co oni natočili u nás?
   Já nějak na tu ČESKOU KVALITU, nemůžu naletět, zvlášť, když propagace byla taááák drahá, i když tahle země je mně DRAHÁ.

  1. Ptáte se té nepravé proto, že i já se ptám a to již dlouho, ale těší mě, že mám diskutéra, i když to vypadalo, že ne. jsem moc ráda a těší mě to opravdu od srdce, že jste moji „negativitu“ ustála.

   Chlap si kupuje cigarety a prodavačka mu podává krabičku s nápisem „Kouření způsobuje impotenci“; muž je odmítá a říká:
   „Tyhle nechci, dejte mi raději ty s tou rakovinou.“

   1. Moje otázka nebyla otázkou konkrétně na Tebe, ale řečnickou otázkou, o níž vím, že se na ni nedá odpovědět nebo jen těžko. Diskutuji, když mám o čem. On každý je v něčem negativní, i já. Beru to jako jeho osobní problém a když chce, pomáhám řešit. Vtípek se mi líbil, děkuji. Připomněl mi cedulku nad dveřmi mé ložnice:
    http://intuice.blog.cz/1210/nad-dvermi-loznice

   2. I moje odpověď je řečnická proto, že ta fabrika leží v troskách a nic s tím již nejde udělat. Něco dělat máme a musíme vždycky! DOKUD JE ČAS. Tak to se světem chodí a zrovna v této době je čas, začít se zajímat o víc a závažnějších věcí, nežli je běžné. Tím vtipem jsem vlastně také chtěla něco říci, ze dvou zel, si vždycky vybereme jedno a neznamená to, že je menší. Dobrý večer Intuice….

 2. To že se pozastavuje jedna z nejchudších zemí světa nad naší ekonomickou politikou, je na pováženou, nebo opravdu k pláči, souvisí to i s katastrofou tamní továrny na konfekci. Také mě dostala poslední zpráva mluvící o pádu lidské morálky a humanity, již s tématem nesouvisející, „zemřel člověk, zatím co jiní si to fotili !

     1. Asi se každý díváme na něco jiného, na mém videu je vyhazování do povětří a to ČESKÉ TOVÁRNY. vy mladý muži vidíte co, prosím? Asi nějaký renonc v YT.
      Moc ráda bych vás navštívila na blogu a zase to nejde, jste nedostupný.

      1. Video jsem shlédnul, ale nemám co k tomu říci… Nechápu to, je mi z toho rozdvojeně… Nevím, zda si klepat na čelo či se smát naší ekonomice :/ A pak mě ještě dorazí to s tygrem… Nějak nevím, zda jako lidstvo máme vůbec nějakou ingeligenci, kterou se tak vytahujeme nad zvířaty :/

      2. Co se blogu týče, tak nevím… Mě tu všechno pracuje a návštěvnost mám. A před pár minutami mi tu přistál komentář, takže asi funguje.

         1. Ani tahle adresa není dostupná. Dostávám se jen přes čtečku wordpressu a tam jsi málokdy a také mně nefunguje žádný odkaz, něco v admin systému asi nekoresponduje se mnou, také nevím co?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s