Mám doma anděla ?

Je dobré a krásné mít anděla.

Nejsem humanista, lidí, co je bez výhrad snesu, je stále méně jak stárnu, jsem jim ale ochotna poskytnout nějakou pomoc, bez ohledu jestli mně jsou milí a příjemní?  Stále ještě velice dobře rozliším, kdo ze mě chce udělat blba a kdo tu pomoc opravdu potřebuje, o sobě si myslíc, že já ještě ne a že se obejdu bez cizí pomoci. Když se zmýlím, tluču hlavou o zeď tak, jako v posledních dnech. Těžce snáším závislost na komkoliv a čemkoliv, někdo by řekl pýcha, já tomu říkám pocit nezbytnosti lidské důstojnosti.

DSC00886
Máte někdy takové to špatné tušení, můj muž asi mívá a tak zařídil pro mě i anděla, na tu dobu co tady nebude, děvče, co nemělo kde bydlet, ani práci a já říkala, že hlídače nikdy? Že bych tady bez ní zmrzla na preclík, zavalil mě strom, padající pod tíhou námrazy a možná bych umřela hladem a žízní proto, že i vodě se zachtělo přestat téci? To mě ani ve snu nenapadlo. A tak tady jedna druhou držíme za ruku, utěšujeme se a pomáháme jedna druhé překonat to příkoří osudu. Stěhujeme kytky, když mrzne až praští ze studeného skleníku do zimní zahrady, topení nejde, mrzneme, děvče běhá od domu k domu, prosí statné chlapy ať někdo uřízne větve, aby nám strom ohnutý tíhou námrazy nespadl na hlavu, zvedá těžký dekl od vodárny, páčidlo neunesu ani samotné a nahazuje jistič vypadlý při zkratu, když námraza minulých dnů zlomila stožár a zpřetrhala vedení a tak mám ty anděly, hned dva… Mého muže pro tu jeho neposlušnou zarputilost, nemít starost ještě o mě a o to, jestli to tady bez něho zvládnu a toho krásného milého anděla, tedy Andělku, co ji tady mám na hlídání a nechám si ji tady u nás, až dokud bude chtít. Bohu díky.  

a

 

30 komentářů: „Mám doma anděla ?

 1. Já taky říkám, že každý máme svého anděla, už jsem se o tom taky přesvědčila 🙂 Když máš anděla i v manželovi, tak to máš opravdu štěstí 🙂 Ať se ti i s Andělkou dobře žije, není nad to, mít někoho milého a šikovného k ruce 🙂 Libby

  1. Je to jistě o mnoho lepší, nežli kdyby mě musel děda dát někam do úschovny a že jsem na to zralá, je bez diskusí, být doma je prima a když s tím jsou potíže. Moc se těšíme, že se děda brzy vrátí a v zajetých kolejích pojedeme dál bez komplikací.

 2. Andělé na zemi. Ještěže jsou! A ještěže ví, kde mohou pomoct…
  Jak čtu v komentářích, dnes už je líp,ale předtím bylo pěkně krušno.

  1. Krušno je čím dál víc Vendy, bez dědy a bez tabáku, to stojí za prd! Dneska celý den žehlím v sedě, ty staré nemoderní hadry, co je mám na oknech a kolem oken a Andělka věší, vždycky to dělá děda a má to v malíčku. Andělka říká že by to hodila již dávno do popelnice, záclony a závěsy, se prý nenosí a je to moc práce. Dávám jí plně za pravdu, již dávno jsem to měla vyhodit.

  1. Děkuji za sounáležitost, máme to obě zapotřebí, já i Andělka jsme jedna víc chabrus, nežli druhá…… Veselo??? To tady, tedy je?

 3. Aničko, nevím, jakého konkrétně máš doma anděla kromě Tvého muže. Ale hlavně, že vám to spolu klape a že si pomáháte. Já mám taky doma jednoho anděla, kterému ležím v srdci. Přeji Ti pohodovější předvánoční čas.

  1. To se tak většinou okolnosti vyvrbí, když muž musí odcestovat a ženská se stane bezradnou v situacích, které jí spadnou nenadále na hlavu, třeba trakaře s nebe, když hoří, a nebo se dějí jiné pohromy, jak jsme potom pokorné a šťastné, že je máme, tedy ty anděly?

 4. Aničko, jen se nebraň péči andělů, ti od toho přece jsou nebo ne? Ale vážně! Vy tam u vás mrznete a u nás je jaro. Já byla dnes odpoledne ve městě, sluníčko svítilo i hřálo, na teploměru 10 stupňů, takový prosinec nepamatuji. Ani když byly ty ledovky to k nám na štěstí nedorazilo. Máš hodného a pozorného muže, že se nedal a určitě jsi mu teď vděčná, že se můžeš andílka držet aspoň za ruku.

  1. Už ne Libuško, i topení je již opraveno, řeč byla o minulém týdnu a dnes svítilo sluníčko i u nás, dokonce jsme se při práci zapotily, ostříhaly jsme všechny muškáty a zasadily sto sazeniček.
   Chtěla jsem říci, že ne jen před a o vánocích se dějí a mají dít dobré věci.

 5. Je krásné, že u sebe máte tyto dva anděly. 🙂 Líbí se mi, jak používáte otazníky za oznamovací větou. Kromě tohoto blogu jsem se s tím nikdy nesetkal.

  1. Otázka je jednoduchá i když vypadá jako věta oznamovací, vlastně se mě ptáte, milý, mladý příteli a já, dělám blog z jednoho prostého důvodu, i když něco oznamuji, vlastně se svých přátel ptám, na jejich názor a toužím po jediném, aby odpovídali a svůj názor napsali.

   Návštěvu na blogu nemohu opětovat, nějak mě to k vám nechce pustit: Kód chyby: DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

  1. Situace, kdy je něco nad naše síly, asi ještě neznáš Sedmikrásko, podobné je to s blogem, neznám to co ty a čekám, že eventuálně budeš tolerantní k mé nevědomosti, na monitoru vidím tmavě zelené pozadí a na něm výrazné, světlé písmo, co vidíš ty nevím? Čte se mě to dobře a když někde, třeba ne, použiji lupu a třeba o deset procent, si zvětším. Ne, že bych chtěla radit já tobě, to by mě strach nedovolil proto, že mám vnučku, která se věkem blíží k tvému a bojím se i špitnout, abych se jí nedej Bože nějak nedotkla?

   Oba s mužem děláme sem tam něco pro charitu a oni zase pro nás, i když to možná nevypadá, je to pomoc vzájemná a příjemná, věřím, že oboustranně. Přežily jsme obě, dnes bylo sluníčko a +8°C……. Zdravím adventně tebe, i tvou rodinu.

   1. klidne povidej, ja se neurazim tak snadno 🙂
    na pocitaci to vidim stejne, ale v mobilu, kde ctu nejcasteji, je to bile pozadi se svetlym pismem a to je uz skoro necitelne, musela jsem si cely text oznacit a to neni uplne jednoduche v tom mobilu… stejne tak lupa 🙂 ale zase jsem se naucila novou vec, tak to nebylo zas tak marne 😛

    1. Učit se, jak říkal Lenin?
     Mám svůj starý křáp a když si děda usmyslí že by mě mohl půjčit tu svou blbost, co o ní říkají že je chytrá, tak mám chuť, ji naučit létat, rychle to schová, aby ta ušmatlaná věc, neletěla z okna. Měj se mnou trpělivost, všechno zlé, je pro něco dobré.

  1. Milá Elli, moc tě před vánoci zdravím, do skoro letní Austrálie přeji, mnoho krásných, požehnaných dnů předvánočních i vánočních, radosti s dětmi i vnoučaty. Ať vám svítí hvězda Betlémská.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s