MÁM HO VELICE RÁDA

KOHO, NEBO CO ? n7sgj7it35v

No přece ten krásný, usměvavý čas.

 

 

cooltext1821676049

 

 

Začne li foukat do strání
a bílé svítání, od kdesi
šeď bílá sejde se skrání 
odejde někam nad lesy.

Les jinovatka pokrývá 
krajkovím oslaví ten čas
směje se i ten protiva
vánoce budou tady zas. 

My staří předem zlatou nit
ať děti, přijdou svátky přát 
ať vše je tak, jak má to být  
chceme jim dárky, lásku dát.

 

 

18 komentářů: „MÁM HO VELICE RÁDA

 1. Advent tmám spojený hlavně s adventní kalendářem – v něm byly takové komůrky s čokoládkami a každý den se mohla jedna vyloupnout. My jsme však nebyli schopni vydržet a ten advent u nás trval nejvýš 3 dny.

  1. Neznám ten zvyk ze svého dětství, nevím jak je to možné, koho z nás dvou klame paměť, nebo jste o mnoho let mladší? Že jsem věšela punčochu do okna na Barboru a do ní dostala jablíčka ořechy, možná i pomeranč, ty ale bývali vzácné, a že jsem byla zlobič, tak i uhlí a bramboru? Mikuláš, to byla nějaká ta čokoládka a bonbony. Kalendáře, to je Amícké a až tak u vnuků? S tím nedodržením a neposlušností, jsme nedávno měli debatu o stromečku s mužem, jak ho česali, jako děti a místo salonkových bonbonů, pracně balili do papírků mýdlo, nakrájené na malé kostičky, co jejich maminka ještě vařila doma na praní prádla, z kostí a zbytků od zabíječek.

 2. Na advent jsme doma nikdy netrpěli, navíc, těch pár týdnů uteklo tak rychle, že byly vánoce cobydup. Ale jako zvyk se mi to líbí, navíc spousta krásných adventních věnců nebo kalendářů…

 3. L’avent, temps d’attente, d’espérance et de désir. Que ce temps de l’Avent soit pour toi source de joie et d’amour, chère amie.
  Chant traditionnel de l’Avent: Venez Divin Messie.

 4. Mám ráda adventní čas, ale mám ráda i každý jiný čas. Každá změna, myslím tím změny ročního období, svátky, co se slaví volnem. Je dobré se na něco těšit, něco nás táhne dál.

  1. Tedy že bych s tím posunutím dál byla svolná to moc ne, já spíše a oběma patama, čas brzdím proto, že jedu s kopce a ta rychlost se zvyšuje stále víc? Někde na Google + jsem četla rozhovory na téma, „Už aby ty blbé vánoce byli za námi“ ? Malé děti v domě již nemáme ale užiji si i Mikuláše proto, že máme v kruhu rodiny Jitku, potom Budeme světit také Lucii, to, že světla se nám tedy nedostává a svátek je to krásný tradiční, také Barborku, to si moje vnučka chodí nařezat třešňové větvičky a měli by jí vykvést na štědrý den. a ke každému tomu svátku se peče a vaří něco tradičního i péct cukroví začínám až na Mikuláše a vždycky, i po nadílce, něco zbude do krabic. Užívejte si pohodu svátků i ten první, dneska, vám přeji krásný, jdu za pět minut na mši proto, že si musím vyčistit duši a srdce………

 5. Je to tak, zase se nám přiblížil čas vánoční a tuto neděli máme první adventní. Už jsem vytáhla vánoční zdobení a nachystala věnec se čtyřmi svíčkami, ale přestože se tento týden dost ochladilo, nějak mi zatím to vánoční těšení nedochází. Pustila jsem si zpívání v předcházejícím komentáři a to mě ladí pěkně, ještě kdybych aspoň jednu sněhovou vločku za oknem viděla, určitě bych se začala těšit, jak malá Jarka. 🙂 Jo. Nesmím zapomenout pochválit tvé krásné verše!

  1. Asi by se ti u nás líbilo Jarko, sníh to není ale je cukrově bílo tak, až se bojím, že se začnou lámat stromy, je velký vítr a včera do mlhy jako mléko, mrzlo celý den, takže ta jinovatka roste závratnou rychlostí. Chval, ať mám nějakou radost ze života, jsme s tím dědkem tak srostlí, že jsem nemocná steskem a je pryč teprve čtvrtý den A MÁM HO RÁDA JAKO ADVENT. Hezkou první adventní neděli Jaruško.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s