PROČ VĚŘÍM V BOHA

 Objev radiometrického určování stáří, včetně uranovo-olověné metody určování stáří hornin, umožnil stanovit přesné stáří Země, které představuje, podle posledních údajů, 4,56 miliard let. To, že známe geologické stáří, nám umožnilo potvrdit teorii o posuvu kontinentů a tektonice zemských desek. 

 Stejně tak i Darwinova teorie je vědeckou metodou ale je to teorie a jako takovou ji beru ale i já mám svou teorii. Vývoj jistě je velkou pákou života na planetě zemi, proč tedy je člověk, jediný tvor na této ZEMI, který to dokázal velice rychle? V porovnání s ostatním životem, vyvíjejícím se po dobu 4,56 miliard let?  
 Tolik času k vývoji a žádný jiný tvor z tak pestrého vývojového spektra a možností nedospěl k tomu, aby létal do kosmu odebral vzorek s povrchu kosmického tělesa a aby průzkumem nezjistil, že některá tajemství jsou neuchopitelná a nespočítal, jak stará je jeho matka Země i vesmír sám? Mohlo by to probudit pýchu a také nevím proč budí a hřích neposlušnosti, je důkazem.
 Proto věřím ve vyšší moc. Když vezmu v úvahu Darwinovu teorii a to, že jsme opice, co tady dělají i opice? Vždyť my a ony, jsme měly rovnocenné podmínky? Já vím, budete všichni oponovat opičí teorií kromaňonského vývoje, mladopaleolitický Homo sapiens (ve smyslu člověk dnešního typu) z Evropy, Ruska, plus některé, všechny? Mladopaleolitické nálezy z Afriky ? Jistě, je to také teorie, jen, podle mého mínění, velice krátkozraká, ten poměr času na vývoj, tedy ty miliardy let a pár set tisíc od doby Kromaňonců, je nepoměr a dost nesrovnatelný s čímkoliv, nelogicky rychlý? Čechy (32 000 – 30 000 let BP): Praha – Sv. Prokop, Koněprusy – Zlatý Kůň, Podbaba. Morava: Mladeč (cca 32 000 – 30 000 let BP), Dolní Věstonice (29 000 – 26 000 let BP), Předmostí (26 000 let BP), Brno (cca 35 000 – 30 000 let BP), Pavlov (25 000 let BP).
 Proto je moje víra neotřesitelná a čím větší množství vědeckých i žvanících teorií slyším, vidím a čtu, tím více se moje víra utvrzuje. Vesmír je nekonečně záhadný a vědci připouští, že čím více se toho dozvědí, tím větší záhadou se stává, nové poznatky tvoří nové pochybnosti a to, že jsou nám středověké a starověké výpočty a teorie k „smíchu“ ? Dnes, neznamená, že byli hloupé a my, rádoby nejmoudřejší vývojová doba, že jdeme tím nejsprávnějším směrem? 

Článek na výstřižku je jen jedna z teorií a pán asi nemyslel TENTO BAALBEK  ? Množství teorií je nepřeberné a důvěryhodnost čehokoliv,  je pochybná velice často. Proto, Bůh dal člověku rozum, aby si vybral, myslel, učil se rozeznávat starobylé pravdy od lží a nevědeckých smyšlenek slávychtivých teoretiků. KAŽDÝ OBRÁZEK JE STRÁNKA ,  klik, klik, klik, na kterou si můžete kliknout a udělat si tak svůj vlastní úsudek, a možná i svou vlastní teorii na cokoliv!

BAALBEK

 

8 komentářů: „PROČ VĚŘÍM V BOHA

 1. Já si neumím představit vznik Země velkým třeskem a ani si neumím představit Boha. Kdyby Zemi před těmi miliardami let stvořil, kde se vzal on. Jak vypadá a kde žije?
  Když zemřeme, tak se s ním v nebi potkáme? A budeme mít možnost s ním mluvit? A jakou řečí?
  Tomu opravdu nevěřím.

  1. Stejně jako vy a asi mnoho dalších lidí si kladu podobné otázky, když budu brát Boha doslovně, podle starého zákona, tak logiku to nemá. Umíte si ale představit, že posadíte člověka z například osmého století před obrazovku a pustíte mu třeba film AVATAR, bude to mít pro něj logiku? Mnoho věcí a dějů na ZEMI i ve vesmíru si neumíme, dnes ještě představit? Nebo jsme to kdysi dávno, nějak jinak uměli a zapomněli? Bůh, je pro mě vyšší instance a nic z jeho podstatného učení, nevede k špatnosti, kterou jistě člověk má nějak dánu v genech a tam je ten pes, toho učení o prvotním hřích zakopán? Víra a věda se stále méně vylučují? Lidstvo je stále moudřejší, jde ale nějak jinak a jiným směrem, nežli by asi mělo a víra by mohla být dobrý pán? Je tady ale problém, ten špatný gen (zlo v nás)?

  1. Milá intuice, člověk si vždycky musí, ať chce nebo ne vybrat a znám mnoho těch, co říkají že v něco věří, dnes se jim říká něcisti, já tady v něco nevěřím, věřím v Boha.

 2. Aničko, opět jsi nám předložila krásný námět k zamyšlení. Já tomu stále nemohu přijít na kloub jak to všechno šlo, jak poznají, jak je naše Země stará, kde přišli na ty miliardy let, ale stále věřím, že tady NĚKDO je, který to řídí. Nic není jen tak samo sebou, ne? A věřit v Boha je určitě lepší, než nevěřit a usekávat lidem hlavy nebo je trestat a zabíjet. Kdyby bylo víc takových věřících věřím, že bude na světě méně zla. Krásný víkend, Aničko.

  1. Na všechno jsou dneska vědecké metody Libuško, mám vědu ráda a nezavrhuji ji proto, že tak, jako věřím v Boha, i ve vědu věřím, obojí má svůj čas a účel. Jestli jsi tím „takových„ , myslela mě, tak to by ze mě asi církev svatá vyrostla a ve středověku by mě inkvizice upálila na hranici? Proto, že pitvám všechno z mnoha úhlů?
   Děkuji za návštěvu a pěknou neděli.

  1. Tahle doba má své úžasné možnosti, dopis z Ameriky je tady za několik minut a já mohu zrušit objednaný let proto, že Bůh a přátelé mě varují tak rychle, jak to nikdy předtím nebylo možné. Několik minut na internetu dá víc informací, nežli dříve roky studia. Ano je dobré vědět ale i věřit je dobré a musím rozlišit komu a co mohu a mám věřit proto, že víra není samoúčelná? Děkuji Osvaldo a také přeji klidný víkend tobě, i celé Itálii, bez kalamit a záplav. Objímá Anna

   V AMERICE SNĚŽÍ.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s