LISTOPAD

USA: Znepokojuje nás český odklon od Havla

Dehonestace pravdoláskařství!  

 Je mně naprosto jedno, co si myslí elita národa. Jsem běžný tuctový člověk a o takzvané svobodě a demokracii, si myslím své a jestli se pan Sobotka zapotil při návštěvě USA, pro mě není důležité proto, že všechny ty rádoby vznešené myšlenky, jsou dávno pasé. A názor obyčejných lidí nikoho, nejen že nezajímá, je často manipulován tak, aby i to dobré co by bývalo mohlo vzniknout se pošpinilo. Jestli se někomu přežila slušnost a morálka, došli jsme po „listopadové“, opravdu na okraj kulturní společnosti.  
 Dnes jsem četla na blogu, kam občas zajdu, ne proto, že vždy a s mnoha lidmi tam souzním ale pro jeho objektivnost a slušnost, ČLÁNEK, tedy spíše přenesený komentář, který mně mluvil z duše. Proč vám ho chci nabídnou k přečtení, je můj pocit, že stále převládá v téhle společnosti pohrdání obyčejným člověkem a smýšlení o něm, jako o stádu manipulovatelných, neschopných se rozhodnout, co vlastně chtějí a potřebují, je to trnem v mém oku. Jednou mě jeden pán napsal něco v tom smyslu, že se musím rozhodnout kam vlastně patřím! Já vážení nepatřím ani nalevo, ani napravo, mojí ideou je čestný a slušný život bez lží, krádeží, podvodů a s poctivou prací v rukou, nikdy jsem nedělala to, abych se přizpůsobila momentální situaci v čase a prostoru a chtěla bych ten „IDEÁL“ dožít až do svého konce života. Je mně srdečně jedno, co o mém názoru kdo říká, jsem paličatá skála a trvám si na svých postojích, ať mně vládne Petr nebo Pavel, fouká-li vítr ze západu, nebo z východu, určitě nebudu ta, co si nechá přešít oči na šikmé, ani na sklonku svého života proto, aby moje děti a vnuci žili v pomyslném blahobytu? Blahobyt je výsledkem poctivé práce, kdo tohle ošidí a sejde z cesty slušných lidí, nemívá blahobyt v duši ani srdci.

TEN ČLÁNEK SI OPRAVDU PŘEČTĚTE, STOJÍ ZATO, CELÉ NA ODKAZE.

Napsal Brok

Kapitalismus je jen lehkým civilizačním popraškem patinovaná džungle. Humánnější než předchozí společenské formace, ale džungle. Silnější přežívá, slabší umírá. Boj tyranosaurů v společenství inteligentních bytostí.

Kapitalismus přinesl:

• Zánik nadvlády feudálních elit, aristokracie a vysokého kléru, a vznik nového hegemona, který bude napříště určovat hodnoty a systém řízení společnosti – finančně-průmyslové buržoasie
• Vznik univerzálního trhu, včetně trhu pracovní síly, jako svého atributu a ultimativního nástroje oceňování a směny hodnot mezi jeho subjekty
• Zrychlení růstu produktivity práce
• Zrod konkurenčního boje, který rozvoj kapitalistického společenského zřízení nejdříve podporuje a nakonec ho zničí.

Kapitalismus nic nenabízí, protože podle mého názoru (džungle) nemá ideologii.

Co nabízel komunismus si nechci ani pamatovat! Ano džungle má tvrdá pravidla ale její rozmanitost je nadějí na přežití mnoha druhů, spravedlivé zákony přírody jsou zárukou přežití silných a ani příroda nedává rovné podmínky všem ale pomoc těch silných slabým, je povinností? Kolibřík musí tvrdě pracovat aby přežit. 

Sv. Anežky České, panny

Narodila se kolem roku 1211 jako dcera krále Přemysla Otakara I. Odmítla nabídku k sňatku s císařem Fridrichem II. (1231). Založila v Praze klášter klarisek, který byl prvním klášterem klarisek za Alpami, sama do něho vstoupila (1234) a stala se jeho představenou. Založila též první špitál v Čechách a uvedla 13. listopadu 453 do něj špitální bratrstvo, z něhož se později stal Řád křižovníků s červenou hvězdou. Po vzoru sv. Kláry si vyžádala na papeži pro svůj klášter privilegium chudoby a usilovala spolu se sv. Klárou o schválení řehole pro klarisky. Svědectví o jejím příkladném životě a vroucí zbožnosti podávají listysv . Kláry a papeže Řehoře IX. Zemřela 2. března 1282 v naprosté chudobě ve svém klášteře Na Františku. Za blahoslavenou byla prohlášena v roce 1874 a za svatou 12. listopadu 1989 papežem Janem Pavlem II. 

 SEN O NAPLNĚNÍ TRVAL KRÁTCE. 
Čtvrt století se potácíme v honbě za prosperitou,
ruku podáváme mamonu a věrně mu sloužíme, bez víry naděje a lásky.

19 komentářů: „LISTOPAD

 1. Liebe Anna einen schönen Freitag wünsche ich dir ja die Zeit sie rast nur so dahin und am Sontag ist schon der 1 Advent wünsche dir Zufriedenheit Glück und alles liebe In Freundschaft kLAUS

 2. S tím, Anno, úplně souhlasím, také nesnáším, stádní uvažování, jednou se vzývá komunismus, pak by si všichni za levicový názor styděli, všichni jsou pravičácí, i důchodci a dělníci, lidé, kteří se nestydí za svůj vlastní a v tu chvíli třeba menšinový názor, je strašně málo.

  Blog Ostrov Janiky trochu znám, všiml jsem si, že tam také chodí diskutér a autor sax. Já ho znám i odjinud pod jinými nicky, Je to výborný diskutér, velmi sečtělý, žije ve Švýcarsku a mám dojem, že profesí je lékař.

  1. Ano, jistě si vybírám , čí názor mě obohatí a čí je balast, jsem ale nevzdělaný hnidopich a když mě někde někdo shodí, tak se vůbec neodvážím do diskuse lézt podruhé? Ale čtu, abych měla jakýs, takýs přehled a snažím se jiné pojetí blogování nabídnou více lidem. Potěšilo by mě a těší, když někdo vzdělaný a znalý se skloní k obyčejným lidem, není povýšený a uzná, že spektrum lidí kteří se přikloní ke straně rozumu, je třeba rozšířit i směrem dolů, ke mě a k obyčejným lidem, proto, že většinový postoj může leccos ovlivnit tím lepším směrem? K slušnosti a rozumu nikdo nedojde tím, že bude vyloučen a nebude mít možnost cokoliv ovlivnit, což cítím často a na mnoha místech?
   Ano ten nick, i jeho příspěvky znám.
   Děkuji za komentáře.

   1. „nevzdělaný hnidopich“

    Tomu se musím pousmát, vaše příspěvky jsou vysloveně intelektuální, v blogovém světě je takových autorů jak šafránu.

 3. Einen lieben Gruß liebe Anna leider kann ich das Video nicht sehen schade.Bin wieder aus dem Krankenhaus zurück Gott sei Dank.Lieber Gruß und Freundschaft Gislinde

 4. Tomáš Vít
  Sdíleno veřejně – Včera v 11:11
  #17listopad

  Mé účtování se čtvrtstoletím svobody
  Třetinu života, dětství, jsem prožil v chromé a rozpadající se totalitě. Dvě třetiny naštěstí už ve svobodné zemi, která prošla jednou z nejrychlejších proměn za poslední století. Žiju dnes ve svobodné zemi, kde můžeme cestovat, říkat a psát, co se nám zachce. Dříve nemyslitelných svobod čerpá každý z nás vrchovatě, automaticky. A přesto mnohým nostalgicky chybí pevná ruka, někdo, kdo jim řekne, kdy a co dělat – a dokonce i proč. Jako kdyby snad ani neměli vlastní žebříček hodnot, touhu být pány svého času, realizovat své životní zájmy a dát něco i svému okolí.

  Na svobodu jsme si zvykli. Už ani nepamatujeme, jaké to je o nějakou přijít. Začínáme kašlat na podporu svobody ve svém okolí, ve světě. Podlézání se sice nevyplácí (a to ani v diplomacii), přesto na něj slyšíme. Prý nám to přinese o pár korun víc, říkají vypočítaví podlézači. Své mezinárodní partnery a přátele už si nevybíráme podle toho, zda sdílejí podobné hodnoty a pohled na lidská práva, ale pouze podle krátkodobých vrtochů toho které narcistního prezidenta či populistické vlády. Zmiňte nějaké ideály a budete (pouze u nás) za naivního snílka, v horším případě za pravdoláskaře. Protože pravda a láska jsou dnes přece kýč, nejsou v módě, nehodí se. Musí se pro ně něco dělat, často bez hmatatelné odměny.

  Místo nekonečné záplavy pozitivních zpráv, úžasných objevů či pokroků vědy i techniky si s touhou narkomana necháváme servírovat povrchní, bulvární, často i z prstu vycucané historky. Pozitivní vzory nehledáme u moudrých a chytrých, kteří v nějaké oblasti vidí dál než my sami, ale vystačíme si s tuctovými mediálními celebritami. Vždyť se přece ukázalo, že ani ti moudří nejsou bezchybní, že jsou to pouze lidé, jako my sami! A když je potřeba odvést pozornost od vlastních omylů a neschopnosti, najdeme si umělého vnějšího nepřítele – namísto toho skutečného, fyzicky přítomného. Ten umělý je buď daleko, nebo se nemůže účinně bránit; dá se do něj kopat dlouho a (napohled) beztrestně.

  Mnoho z nás, které tento stav trápí, začíná propadat beznaději. Jak prý můžeme něco změnit, když ekonomickou moc získali ti, kteří měli díky estébáckým a veksláckým kontaktům z dob socialismu i vlastní bezohlednosti startovní čáru daleko před ostatními – a dnes si bez skrupulí kupují i politickou moc? Co můžeme změnit, když většina občanů preferuje konfrontaci a za symbol úspěchu dodnes považuje schopnost nahrabat si bez ohledu na ostatní?

  Zkusme začít pozitivně a bez vidiny okamžitého dosažení cíle – u sebe, svých dětí, ve svém okolí. Nehledejme dokonalost (neexistuje, zase budeme jen zklamaní), ale tu nejlepší rozumnou cestu, dlouhodobě fungující rovnováhu. Možná se shodneme, že ze dne na den se stejně nic nepohne, ale pokud budeme zdravě nároční nejen na sebe, ale i na své politiky, úředníky či služby (které si draze platíme), můžeme s lecčím pohnout. Zkusme místo debaty hluchých znovu poslouchat a respektovat i jiný názor, byť s ním třeba nemůžeme souhlasit. Pokusme se nezapomínat a nedělat neustále dokola ty samé chyby (naše moderní dějiny jsou jich doslova plné). Zkusme za normální považovat, že pro dosažení svého cíle nemusíme protivníka zesměšnit ani zlikvidovat, ale nadchnout ho rozumnými a pravdivými argumenty. Zkusme být zase jednou lepší než ti, na které nadáváme.

  https://plus.google.com/+TomasVit/posts
  Všech sto příznivců Anna : prostor zdravím a děkuji.

  1. Jako významná vůdčí osobnost a energická organizátorka sv. Anežka Česká (Přemyslovna) působila nejen v náboženském, ale i v kulturním, politickém a společenském životě, myslím, že ani dnes by se nechovala jinak, angažovaně by se snažila v charitě a jistě ve zdravotnictví, byla by stejně jako před asi osmi sty lety vzorem slušného člověka tak, jako je dodnes pro mnoho lidí a my, vzory potřebujeme jako SŮL.

 5. Liebe Anna wünsche dir einen schönen Montag es ist ein sehr schöner interessanter Bericht und nicht schön sei ganz lieb gegrüßt Klaus

  1. Deutsch kann nicht sprechen. Es ist mein – Mitleid? Google Translate ist ??? Um es höflich auszudrücken, ungenau !
   ZDRAVÍM, MILÝ KLAUS.

 6. Kapitalismus nic nenabízí, protože podle mého názoru (džungle) nemá ideologii.

  že je to velmi pravdivé. Souhlasím, Anna!

  šťastný víkend. Všechno nejlepší ⭐ Aquileana 😀

  1. Mám velkou radost, že mladé, vzdělané děvče z jiné země čte a rozumí tomu, co píši <3, Není to obvyklé, často se setkávám, jen s formálním komentářem?
   Velice ráda si vypůjčím moudra z antiky, i ŘÍMSKÉ PRÁVO, se stále obrací pro radu k antickým demokratům a čerpat starou moudrost, je dobré, i když dnešní trend říká, jít dopředu a neohlížet se?
   Děkuji milá Aquilena, také přeji vše dobré.

   Potěšilo by mě, kdyby translator fungoval:?

   Česko, zámek Lednice

 7. No jo, Aničko, mluvíte mi z duše. Ale jak z toho ven „bez ztráty kytičky“?
  Mě někdy připadá, že si z nás každý jen utahuje ať je vláda taková, nebo maková a jinak nebere ohledy. Ale je to také v lidech. Už jsem se setkal, že jsem byl za své názory prohlášen za „bolševika“ nebo „přisluhovače černoprdelníků“ (omlouvám se za výrazy). No tak kde to žijeme? Nemám ve zvyku pohrdat lidmi a jsem rád ve společnosti, ale nezasloží si takoví lidé takové vládní činitele? Tak to je jedna věc. A druhá, že se mě zdá, že ať volím kohokoliv. Vychází to nastejno… Ale tohle o lidské slušnosti a zvláště o demokracii není!
  Začínám sdílet názor člověka, kterého si vážím a to Jiřího Menzla. Ten jednou v televizi prohlásil, že tu máme vládu buranů.
  Nyní konečně chápu, že to nemyslel na adresu určité vlády (tenkrát byl u vesla Topolánek) ale plošně ve společnosti.
  Jde z toho trochu deprese… A samozřejmě z toho plyne lidská lhostejnost ke všemu i lidí mezi sebou.
  A ještě něco, co podle mě se současnou morální krizí souvisí.
  Teď už vím, co Havel myslel tou občanskou společností, která tu za ta leta stále není, které se (podle mne) vždy báli, a kterou zcela zprofanovali… Takže už nikdo nechápe o co vlastně jde.
  Našel jsem si něco ne netu:
  „Základem demokracie je občanská společnost. Jsou to nejrůznější typy sebestrukturace společnosti zdola. Tedy tvorba a práce institucí do jisté míry samostatných, nezávislých plně na státu, jde o život spolkový, život akademický, neziskové organizace, církve, odbory, ale v určitém smyslu i o samosprávu komunální i krajskou. Člověk je tvor společenský a občanská společnost mu umožňuje svobodně se sdružovat s jinými, a tudíž tvořivěji či autentičtěji žít. Zároveň významně přispívá ke stabilitě státu. Je to totiž mimo jiné nejlepší obrana proti každému pokusu uzurpovat moc.

  Občanská společnost se po desetiletích potlačování či neexistence rodí těžko a dlouze. Za dvacet let bude daleko rozvinutější než dnes. Stát se jí nebude bát, ale bude na ni naopak hrdý. A bude jí vycházet vstříc. Například tím, že určité procento daní budou moci občané i organizace posílat rovnou neziskovým subjektům, které si sami vyberou, tedy bez nákladného a centralistického prostřednictví státního rozpočtu.“

  Omlouvám se za to že jsem se tak rozepsal a tohle sem nakopíroval. Ale nešlo to jinak.

  1. Mluvíte i vy mně z duše a to je asi důvod proč tak vehementně oponuji, když někdo hájí názor vnitřního uspokojení. Jistě je nutné mít širší rozhled, aby člověk poznal, že je nutná lidská pospolitost a to ne jen v Praze, kde je k tou mnoho příležitostí, pospolitost a sdružování, se ztrácí vlivem vymizení tradic, je a bylo i za komoušů snahou, ty staré, dobré a kulturní, vymazat z lidských hlav, nahradit je novými, nepodařilo se to tamtěm, těmto ano, až tedy na Moravu, kde si to vzít nedají? Jistě to není všude stejné, to vždycky záleží na lidech, někdy stačí jeden, dva slušní, ochotní se angažovat, ať v okolí církve, nebo obecního úřadu, to je celkem jedno, tahouni vymizeli, hlavně u nás v pohraničí, lidé se soustředí na své osobní soukromé trable a širší okolí je ne jen že nezajímá, jsou k věcem pobuřujícím a zavrženíhodným lhostejní až tolerantní, nechtějí si rozvracet pocit svého „klídečku“ ?
   Tolik jsem věřila v mladou generací, oni slušní a dobří odcházejí, pro budoucnost svých dětí tam, kde mají perspektivu, zapomínají že domov se musí budovat a to tam, kde mám kořeny a tradice.
   Děkuji vám za souznění, je hezký pocit, když někdo cítí to, co já.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s