Kdosi kdysi řekl

Že.

„Mluví-li zbraně, mlčí múzy„.
Co se to stane v člověku ničí-li umění, pálí knihy, nezpívá a ty ševče, „sedíš, nepracuješ, nezpíváš si, víš co by jsi zasloužil, pět a dvacet„ !!!
A tak světu chybí moudrý král, o kterém by se dalo říci, že v koruně, ta moudrost není, že v hlavě má ji pravý král. Často mě v poslední době přepadne myšlenka, zaháním ji klackem proto, že přepadat někoho, kdo nemůže spát se nemá? Je mně to p*d platné, je neodbytná, Narodil se již ten, co má pod čepicí, nebo zase bude vládnout světu nějaký zmetek, podobný Napoleonovi, Alexandrovi, Stalinovi nebo Hitlerovi, toužící pálit knihy a kácet sochy, ať jsou číkoliv, je to obraz té které doby a to, že se faraonům pozurážely nosy a vyškrábali oči, žádný užitek nikomu nepřineslo? To v hlavách musí dojít ke změnám, ne na piedestalech kamenných.
Barbar, takové otřepané slovo a jak mnohé říká o lidském konání i když historie je svým způsobem blud a každým vykopaným střepem se mění.
Prožívám teď jedno, z nejkrásnějších údobí, tedy mimo mladosti, ta je krásná za všech okolností, údobí radosti z opravených, čistých fasád domů, z míst kde jsou kouzelné zahrady a parky, radost z restaurovaných památek a kostelů, všech krásných míst světa ale také vztek na svou tělesnost.
Mnohým to připadne běžné a rutinní, vidí to každý den a ty změny stěží rozpozná, kousky mých cest, jsou vždy, tak nějak dramatické, a někdo by řekl, viděla to z rychlíku a ono by to byla pravda. Dlouho posuzuji stav světa a lidí, tak nějak, ne na vlastní nohy a oči ale v obrazech jiných lidí a z mnoha svých vzpomínek. Jsem vděčna těm, kdo ho poskytují, ten obraz je jako rychlý mámivý sen, umím si ho prohlížet kompletně i v detailech a trochu se i bojím. Jestli se nenarodil a pak-li, bude, nebo je, to moudrý král a proč se tady nikdo neptá, co bude dál?

Svět je překrásné místo, A DNES JE CELÝ NAŠÍM DOMOVEM, víte to lidé?

ŠVÝCARSKO

 

 


ČÍNA

 

 

UTAH

 

NORSKO

 

37 komentářů: „Kdosi kdysi řekl

  1. Kam kráčíš člověče, se ptám často? Sice tady u nás, křesťany lvi nekrmíme, daleko od toho ale nejsme? Že se to kdesi ve světě děje, tedy v jiné formě, nás zajímá pramálo?

    1. Pan Henryk Sienkiewicz napsal jistě překrásný román a já také měla na mysli, spíše dnešní vyvražďování křesťanů o kterém se moc nemluví. V Africe, Libyi, a v neposlední řadě teď v Iráku?
     A u nás? Ten „hon na čarodějnice„ v podobě vracení církevních majetků, lidem je vtloukáno do hlav cosi, jako by jim to někdo bral z jejich vlastních kapes a před tím, jako by to tam v těch kapsách, za komoušů, ti chudáci všechno měli?
     Člověk, když nehledá v každé době to, co je historický fakt, je často manipulován ve prospěch mocných a to, kdo to jsou, záleží vždy a v každé době na tom, jak si to ti dole vyloží, jejich vzdělanosti a manipulovatelnosti a co, a až kam, si nechají líbit? A nakonec přijde ke slovu lid a Gilotina!?!

 1. Svět se mění, ať se nám to líbí nebo nelíbí. Sice je pořád ještě krásných míst, ale také míst zdevastovaných. Někdy bych si přála mít nadlidskou schopnost a použít jí na zásah proti těmto společnostem, ale nemám ji. Našla jsi krásná místa, moc se mi líbí norské fjordy, a lodě jsou jak plující paneláky. S lepší úrovní. Na jednu stranu jsou ohromné technické vynálezy a pokrok, na druhou stranu nesmírné plundrování a honba za penězi.
  Ale zase jsem u té vyčítané jedné a druhé straně, takže, beruj zpět. Všechno je špatně, svět se řítí do zkázy a já to nezastavím.
  Moudrá hlava v čele státu? Krásná idea,ale obávám se, že se takový snad nenarodil.

  1. Ještě bych chtěla říct k té devastované přírodě – dostává pořádně na frak, ale pořád má dost síly k obnovování. V mnohém si poradí sama. I v detoxikaci bordelu, i v zarůstání vymýcených míst. Vybavuji si takzvané hlušiny v Ostravě, což byly hromady vyvezené z těžení. Kopce a kopce nasypaného štěrku, smíchaného z hlínou (už je to dlouho, takhle nějak si je pamatuji). Dnes jsou zarostlé a zelené…

  2. Já spíše myslela moudrou hlavu světa a vzpomněla jsem si na první návštěvu Obamy v Česku, jak on, jeho žena a hlavně ochranka byli šokovaní z České bezprostřednosti a také dojatí (pro ně nevídanou vřelostí), uplynulo jen pár let a všechno je jinak? Svět citově vychládá a s přírodou, je to přímá úměra k tomu, začíná regulovat to, co jí škodí. Tobě nemusím žádné statistické údaje předhazovat před oči, máš přehled, i ostatní si to jistě najdou, to o nezdravé populaci, celosvětově stoupající procento lidí nemocných rakovinou, nárustu narozených, zdravotně postižených a nedonošených dětí a v neposlední řadě neplodnost u žen i mužů? Radioaktivita, zasažení spodních vod, z těch jak se mylně zdá, zahojených skládek, se odráží na zdraví a kvalitě života. Četla jsem, že v jedné minutě je nad Amerikou 6000 letadel a ty rekreační lodě na fotkách vidíš, kolik jich musí být celosvětově? Když si představím co spálí, vyrobí tím zplodin a jak se to pěkně rozprostře kolem celé koule, pak vstřebá do půdy a rostlin, neúživná, vydrancovaná pole, ovlivněné počasí a následně lidské zdraví, moc šancí, a ta staletí politiky proklamované prosperity, nevidím? My, maličký nárůdek, máme poslední dobou velikou pýchu, málo pokory, narostlo nám neopodstatněné sebevědomí a vytratil se zdravý selský rozum…….

   Užij si pěkný víkend milá Vendy.

 2. Aničko, krásná a moudrá slova jsi napsala, ostatně jako vždy. A já si taky říkám, že je škoda, co se v tom našem krásném světě děje. Moc se mi líbí Tvoje přirovnání – takových králů Miroslavů by bylo třeba opravdu hodně. Dnes je všude jen honba za mocí a penězi, ale kdy si to tito „honci“ uvědomí, jak je na světě krásně „jen tak“? Já nevím, ale už tomu taky předávám nějak věřit. Všechny Tvé obrázky z naší Země jsou tak nádherné! Považujme si toho!

  1. Také mám jiné, ty již tak krásné nejsou Libuško, nechci stále jen poukazovat na to negativní ale je to potřebné, lidé chodí jako v bludném kruhu a sebestředně, spokojeni sami se sebou, jsou stále lhostejnější ke světu, to bych ještě chápala ale i ke svému nejbližšímu okolí, to se změnilo radikálně, strašně rychle a není to dobré?

   1. Anna, eis aqui as palavras sem imagem.

    Boa Noite!
    A amizade não obedece a uma presença constante mas exige uma constante lembrança. Por isso lembrei-me das pessoas que realmente estimo e admiro, e você é uma delas. Beijos

 3. Načítání je mnohem rychlejší a obrazové prostředí je nádherné.
  Annapos, odkud, prosím, je úvodní snímek s vodopády.

  Jinak si myslím, že v euroatlantické civilizaci se člověk destruktivního kalibru Napoleona, Hitlera, …, už neobjeví, resp. i kdyby povahově takové spády měl, zákonná pravidla mu nedají prostor. Nejsem si ale jistý, zda takový dopad nakonec nebude mít rozmach militantních náboženských organizací ve státech jako A*f*ganistán, Pák*i*stán, (např. T*alibán nebo ti, kteří vytvořili I*slámský stát).

  1. No konečně jsem se trefila, i když není člověk ten, aby se zavděčil všem?
   Ten obrázek je Xixiu, Anshun, Guizhou, Čínská lidová republika……..镇宁布依族 苗族自治县

   Nedávno jsem publikovala video z inaugurace ??? Jednoho takového? A dám si pozor na pusu proto, že jsem byla upozorněna před pár dny, že moje, Comments are not publishable and will not be published…..

   Vy jste mezi ty militanty zapomněl vložit jeden a ne nepodstatný a je v popředí i pozadí všeho? Vy(z)brojil, vycvičil, vyprovokoval a teď se jen dívá? Vlastně jsou dva a cení na sebe zuby, člověk neví jestli se usmívají, nebo se chtějí sežrat. A prosím, jsem za své komentující zodpovědná a následky si ponesu já…….nerada bych na sebe soustředila pozornost vyhledávacích automatů?

 4. Svet je nadherny, vsetko je dokonale a my si tak malo vazime to, ze sme dostali tento dar, ktory sa nazyva zivot..pekny prispevok, pekny vecer 😊

  1. Ano dredo, před chvílí jsem si přečetla článek o EGU, jemuž dnes slouží tak mnoho lidí za stále větší cenu. A obalením do učených frází se nevylepší ani ten fakt, že je to normálně a Česky, SOBECTVÍ?

    1. To je asi ta chyba mnoha lidí, že „nevědomě„ dělají věci o kterých, by si měli být vědomi, Jaké následky mohou nést a nejsou?

     1. nasledky mozu byt aj dobre aj zle, ale co je vlastne dobro a zlo, vsakze 😉 vsetko je pre nas skola, a co prezivame nas postupne uci byt tym, kym skutocne sme. Niekto si to uvedomi este v tomto zivote, niekto az v tom dalsom. Jedine co mozem napisat z vlastnej skusenosti je, ze uvedomenie si ega malo pre mna neuveritelny vyznam a prinos, a moj zivot dostal uplne iny rozmer 😉 pekny vecer anicka 🙂

 5. Moudrých králů by bylo pro celý svět potřeba pěkný zástup. Ještěže máme toho jediného, největšího a nejmoudřejšího už od stvoření světa, jistě se Mu na ty pozemské krále a vládce nedívá dobře, těch dobrých hospodářů s naší Zemí, je poskrovnu.
  Článek jsi Aničko, doplnila nádhernými snímky z různých míst našeho domova a je to vskutku pěkné místo k přebývání.

  1. Před chvílí jsem se dodívala, na dokument z míst v Paraguay, kde žije moje teta o které jsem nedávno psala, viděla jsem jak se svět mění k horšímu a na všem se jen vydělávají peníze, z jedněch se stávají miliardáři a druzí jsou zotročeni, příroda je devastována až na svou podstatu, soja, jíž se v Evropě krmí dobytek, se vozí přes půl zeměkoule a kvalitní maso stojí sedm set korun kilo? V Paraguay, je již vykáceno devadesát procent džungle, bohatí jsou stále bohatší, chudých je devadesát procent a jsou stále chudší. Máš pravdu Jaruško, to jak je ničeno Boží dílo, je nekoukatelný jev a někdy mě napadá i myšlenka na soudný den téhle země a dávat lidem před oči to, jak je země krásná je v mých očích stále větší chybou. Jen tím potvrzuji to, že se vlastně nic „až tak špatného neděje„?

   1. Omezila jsem načítané stránky ze tří na jednu, napiš prosím Jaruško, jestli se to zlepšilo? S titulním obrázkem, to ale lepší nebude.

    1. Ale jo Aničko, načítání se mi zdálo rychlejší i když nějaká prodleva tam byla. Ale nelam si s tím hlavu, kdo si chce u tebe počíst, snad tu minutku počká.
     Zaujala mě tvá myšlenka, že tím jak všichni rádi ukazujeme jen ten svět hezký, je asi chyba, protože to vypadá jako by naše Země jen vzkvétala a přitom to na mnoha místech vůbec není pravda. Jenže komu by se líbilo koukat na vykácené, nebo nemocné lesy, na špinavé řeky a skládky kam se podíváš. I já, když jezdím na výlety po naší zemičce, raději objektiv foťáku zaměřím na něco hezkého…

     1. Díky Jaruško. Pěkný pátek a snad i víkend, mám jakýsi nezvládnutý „prostor„ a nějak moc nabytý prací, dovolená by mně prospěla ale nikdo mě nechce vláčet na zádech? Dám si pár prášků na spaní a zaspím tu mlhu, co tu máme, nějak to deptá mou duši, slibované sluníčko je o pár metrů výš?

      1. Cechi saranno soddisfatti, essi si abbracciano fiori
       In Italia sono stato e amano il sole, Gli italiani hanno il sole nella mia anima.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s