Počasí ? Věda ?

Jak je vidět na Cosmos: oceánské  proudění

Vířící proudy desítek tisíc oceánských proudů byly zachyceny v této vědecké vizualizaci.

Vizualizace se vztahuje na období od června 2005 do prosince 2007 a je založena na syntéze numerického modelu s pozorovacích dat, vytvořených v projektu NASA s názvem: Odhad oběhu a klimatu z oceánu, nebo ECCO pro krátký. ECCO využívá pokročilé matematické nástroje, spojuje pozorování s MPO numerického modelu oceán, získává realistické popisy toho, jak se mořské proudy v čase vyvíjí. Tyto modely dat jsou syntézou patřící mezi největší výpočty svého druhu, jaké kdy byly podniknuty.

ECCO modely dat  jsou syntézou používány ke kvantifikaci role oceánů v globálním uhlíkovém cyklu,  k pochopení nedávného vývoje polárních oceánů, sleduje  vyvíjející teplo, vodu a chemické výměny v rámci a mezi různými složkami systému Země , a pro mnoho jiných vědních aplikací.

A páni vědci míní a Bůh si stejně udělá co uzná za vhodné, ne nemyslím si nic o vině a trestu, ty katastrofy nejsou Boží vůlí, to je naše dílo.


Odkaz na : NASA   Klikněte si  i na obrázek, on se vám v prohlížeči zvětší.
Evropa se topí v záplavách:  ODKAZ NA LETOŠNÍ OBRÁZKY ZKÁZY?
Kalifornie hoří:                         : ODKAZ NA HOŘÍCÍ KALIFORNII ?

O ZÁPLAVÁCH NA SLOVENSKU, SE U NÁS RADĚJI NEMLUVÍ: OBRÁZKY A STRÁNKY

Ta smršť se Česku vyhnula, jestli se nám vyhnou zavřené kohouty na plyn z Ukrajiny, to se také řeší na Slovensku , u nás je ticho po pěšině, No to chápu, aby si někdo nepokazil předvolební preference, Evropští kandidáti se neprojevují, je lépe mlčet?

Minulý týden v noci z neděle na pondělí mrzlo, ne že by to u nás na horách byl jev mimořádný, spíše je mimořádné to, jak bylo vše kvetoucí, natěšené, napučené mladé křehké květy, ten sedmistupňový mrazík nesnesly, já to nesu také nelibě, jako i mnoho dalšího, co kde vidím, čtu a najdu, ještě že můj muž měl intuici a květináče a truhlíky jsme uklidili. Připadám si rok co rok, jako kočka s koťaty, tahám to tam a sem????  A to co nám příroda napovídá o nás samých, si nepřejme slyšet.

29 komentářů: „Počasí ? Věda ?

 1. Omlouvám se dopředu, že budu vulgární. Babička mé ženy, sečtělá žena, věřící a povoláním učitelka, vždy říkala: „Když lidi moc začnou blbnout, tak Země hodí prdelí!“

  1. Nad lidovou moudrostí se nepobuřuji nikdy, stará přísloví a pranostiky, jsou ověřené věky a pravdivé, mělo by se to učit ve školách.

 2. avespasseri

  Já ti nic nechci brát ani tě přesvědčovat k čemukoliv, já každému přeji svobodu smýšlení, tedy k určité hranici, potom moje tolerance vezme za své a tvá propaganda o vzájemné lásce, přestává být opodstatněna? Některé názory mohu chápat ale ne se s nimi ztotožnit! Zase ti strčím pod nos, to, proti čemu je potřeba se zásadně postavit, nesouhlasit, protestovat, bouřit a netolerovat takové lidi, přečti si komentáře a posuď: http://kojot.name/2014/05/20/samice-od-strasidla-aneb-ucta-k-zenam-v-podani-islamoklastu/ Tvému všeobjímajícímu postoji a někdy i tobě samé, tak trochu nevěřím?
  Jestli jsi v klidu a míru, tedy buď, já ne a to jsem křesťanka a ty mě nepřesvědčíš, protože tihle ??? Mají, kdysi měli a zase chtějí mít Prostor!

  Sekty a různé příchozí směry a To, co vám novodobým hledačům vkládají do hlav, mě nezajímá, protože dobře znám, jak to pokračuje a končí? I kdyby to nebylo nic, proti mé víře, je to netradiční pro naši zemi a já bych každému doporučila , návrat ke kořenům a víře předků, místo hledání, nevím čeho?

  1. Tak jistě nejsem vždy v klidu a míru… já v Egyptě dlouho žila a dnes už tam nejezdím, protože jsem hodně smutná a roztrpčená vývojem, který to tam vzalo., o to víc, že vím, že bývali stokrát, tisíckrát tolerantnější.. tím extremistickým vývojem. A vůbec v islámském světě, případně mezi muslimy v Evropě. Tam je to hodně tragické, protože to zasahuje do našeho prostoru, do naší kultury. Ale na druhou stranu si velmi dobře uvědomuju, že výkřiky některých lidí, že muslimové jsou pakáž a že mají táhnout apod. vede akorát k další radikalizaci a konfliktům. Neříkám, že se na ně máme láskyplně usmát a nechat je, ať si tu dělají, co chtějí. Říkám, že nenávist vede jen k válkám a sporům (nenásilná komunikace Roserbergova je třeba úžasná kniha… a i on sám prý párkát zasahoval v nejrůznějších místech konfliktů… a dokázal je uklidnit). Láska neznamená, že budu souhlasit s tím, co kdo dělá… láska, podle mě, znamená, že se alespoň snažím najít nějaké pochopení, soucit pro postavení toho druhého, protože ten velmi často jen zuby nehty prosazuje svoje zájmy… jako ostatně mnoho z nás… a skrze to pochopení se snažím něco udělat. Velmi často je pak po konflktu. Dá se to dělat i běžně v každodenním styku. Vždyť se někdy zeptej lidí kolem tebe, kolik potkali nerudných lidí, s kolika lidmi se pohádali, kolik lidí na ně bylo hnusných… já si vzpomínám třeba na jednu paní v úschovně na nádraží. Nejdřív tam šla kamarádka a vrátila se otrávená, že paní se na ni ani neusmála a odbyla ji. Pak, když jsem s ní mluvila já, tak paní byla najednou samý úsměv. To je jen příklad.
   Ne, nejsem anděl a samozřejmě nechodím a neobjímám všechny na potkání 🙂 Ale vím, že nic jiného než láska ve skutečnosti prostě nepomůže… a že láska neznamená, že si nechám šlapat ho hlavě. Jen najít ten způsob, jak být láskyplný a zároveň důrazný a prosadit to správné. TO je na tom to nejtěžší a to se učím každý den… třeba s vlastní dcerou.
   A co se hledání týká: jak to pokračuje a končí?? Pokud mluvíš o sektách… to je jedna věc, tam to končívá špatně. Ale pravda není jen v křesťanství a nikde jinde. Tedy alespoň podle toho, jak jsem to poznala já.
   Návrat ke kořenům? No, to bych ráda. Ale k jakým a skrze koho? Ono dnes křesťanství mladé prostě neumí oslovit… je to vina těch mladých, nebo třeba i církve?? Kristus je neláká, já sama nechápu proč… ale možná oslovuje něco jiného, duchovního… co rozeznívá ty samé struny, které chtěl rozeznět i Kristus?? No, není to tradiční. Ale co v téhle zemi je tradiční? Ublližuje to někomu? Nutí to někoho, aby se vzdal své víry, když nějakou má? Ne, říká to, že skutečná víra, skutečná duchovnost, je v zásadě stejná a že není důvod, aby někdo něco na té své víře měnil. A to myslím zcela osobně i vůči tobě… rozhodně ty mé sáhoudlouhé žblebty nechápej tak, že bych tě chtěla přesvědčovat, že nemáš pravdu. Chápej to spíš tak, že se ti snažím vysvětlit, jak to vnímám já, protože s tvých reakcí mám dojem, že mi FAKT nerozumíš :-))))))))) A já se tomu ani nedivím. On mi rozumí málokdo :-)))))

   1. Tak to jsme si nerozuměli dokonale, já vím nečetla jsi TO CELÉ, „nepochopilas dobře „ , z čeho to vzešlo? Mě neštvou muslimové u nás? Ale ty náckovské primitivní kecy, ta nenávist a ty mě chceš namluvit, že je mám milovat, to tedy nemůžu, já viděla ty poldy, co tam bylo a já si vybírám koho milovat a koho si vážit? Ano, já si mohu kleknout a říci, Bože odpusť jim, neb nevědí co činí? Nero také házel křesťany lvům…….. já se ale nemíním nechat sežrat…….Nenávist je špatná ale lhostejnost a nečinnost, je naprosto adekvátní k ní a to obapólně. To všechno, v jiné formě, (hippies, hnutí Johna Lennona, fanatické zbožňování Ameriky, idealizace Kennedyů), To všechno je za mnou, tak jsem stará a teď je móda východních učení a já si nechám své křesťanství.

    Víš proč si myslíš, že ti rozumí málokdo, protože ty si sama sobě moc nerozumíš, v tom co píšeš, mohu hledat jakousi tvůrčí nadsázku ale tebe, to tedy pro mě, vykresluje jinak nežli si ty maluješ sama sebe, máš v tom chaos a já preferuji ŘÁD A STABILNÍ NÁZOR ?

    Hezky se vyspi milé děvče, přeji ti krásnou dobrou noc a slunce v duši.

    1. Nečetla jsem to celé, to, co jsem četla, mi úplně stačilo 😦 POchopila jsem, co ti vadí, ty muslimy jsem vybrala jako krásný příklad toho, že máš pravdu… že ani já nejsem imunní vůči emocím, kritice a roztrpčení 🙂 No, kdo je, že??? 🙂
     Co se lásky týká… vezměme to takto: Kristus je pro křesťany vzor a snaží se mu co nejvíc přiblížit, nemýlím-li se. Že se to nejspíš nikdy nikomu pořádně nepodaří (i když pár svatých tu máme) je druhá věc…. jsme prostě jen lidé s našimi hříchy. I ono proslavené, že někdo káže vodu a pije víno je věc dvousečná… nemusí to být pokrytectví. Nicméně Krista poslal na kříž rozvášněný nenávistný dav Židů, Pilates si nad tím umyl ruce, Kristus nepředstavitelně trpěl… ale na kříži, když už téměř umíral – za VŠECHNY hříšníky, ne jen pro mě nebo pro tebe – prohlásil „Bože, odpusť jim, nevědí, co činí“. Takže je miloval, ne???? A přece za života nepřihlížel nečinně utrpení druhých, vyháněl obchodníky (penězoměnce, či kdo to byl, už si to přesně nevybavuju) z Chrámu a tepal a tepal. Hmmm… takže si buď můžeme říct, že v tom měl chaos… nebo se zamyslet nad tím, co a proč dělal 🙂 Problém u mnoha lidí je podle mě v definici slova láska.
     A co se toho neporozumění týká… hmm… kdybych začala mluvit o tom, z čeho mé myšlení vychází (nedualismus, který spojuje mystické proudy všech náboženství… takže nejsem jediná na celém světě a ve všech dobách, který tak uvažuje), teprve nikdo by nic nechápal. Vyžaduje to ochotu a schopnost vnímat jednotu protikladů, což ani nelze rozumem pochopit, protože rozum funguje na duálním principu. Což někomu dáno je víc, někomu míň, u někoho je to možná skryté a pochopí později a někdo to třeba nepochopí nikdy. Na tom ale není nic špatného, někomu je dáno pochopit jednotu protikladů, někomu zas třeba něco jiného, co mě dáno není.

     1. Tak v tom rozhovoru začíná být chaos, vlivem tedy nenávaznosti a datování ve wordpressu? Těžko se v tom asi vyzná ten kdo má jiný systém?

      Moc dobrý komentář avi, zase ti uděluji 1* a deset hvězdiček bych ti dala, kdybych nebyla asi jediná, kdo to čte a tím to hodně ztrácí na ceně?
      Mohla bych to ale zase použít proti tobě v tom, že jsem si vydedukovala, ze čtení u tebe jiný postoj a tohle je „póza„ zkus se přes to slovo přenést a vzpomenout si na své články, mám pocitově naprosto jiný dojem, nežli když píšeš mě a mluvíš se mnou, to je ten dualismus v našich hlavách?

      Takový malý příklad dnešního, nelogického nepochopení mnoha věcí?

      Z lásky mohu naplácat svému dítěti na zadek, když vběhne do silnice, protože, si bude velice dobře to plácnutí pamatovat, protože příště, by to vběhnutí nemuselo přežít! Takže jsem špatná matka, protože své dítě jsem plácla s láskou a ze strachu? A to je Ježíš, co vyhání kupčíky z chrámu, oni jsou ještě neposlušnými dětmi?

      1. Mně řazení komentářů na wordpressu funguje nějak jinak… ale už si nepamatuju, jestli jsem tam něco nenastavovala.
       S těmi dětmi – ano – s tím bych souhlasila. Jen bych vynechala strach v tom běžném slova smyslu, podle mě, když něco děláme ze strachu, může to mít neblahý vliv. Ale jistě je v tom láska, snaha vést, pomoct, ochránit.
       S tou pózou, to je zajímavé. No, kdo ví, třeba na tom něco je, jistě ne úmyslně 🙂 Může to být prostě jen nedorozumění, může to být problém duality, kdy nelze mluvit o jednom a zároveň o tom druhém (ačkoliv si aspoň myslím, že se o to často snažím… podávat oba různé pohledy, nejdřív jeden, později, nebo třeba i zároveň (to si nevybavuju) i ten druhý. Může to být ale i prostě dáno tím, že nejsme dokonalí… a že já sice v srdci vím, co je (pro mě) ta správná cesta, ale neumím jí ještě jít. Ostatně o tom je celý blog… o snaze jít tou cestou, o které vím, že přináší vnitřní štěstí… a tím pádem ho šíří i kolem sebe. Dneska jsem měla obzvlášť pohodovou náladu a měla jsem pocit, že zpětně se usmívalo spousta lidí, se kterými jsem přišla do styku. Ráda rozdávám lidem radost… někteří si to obzlášť zaslouží … jak se říká – kdo s Vámi snášel Vaše slzy… :-))

 3. Dneska jsem skoro brečela nad tím, jak jsou zničené Tatry, je to hrozné, všude kolem nás samé přírodní katastrofy a neštěstí. Nejhorší je, když při nich přijdu o život lidé. Spoustu z těch problémů jsme si zavinili sami, to je fakt, ale i tak se v přírodě určité jevy v různých cyklech opakují. O čem se u nás mluví nebo nemluví, to už je zase úplně jiná věc.
  Přeji pěkný zbytek večera a dobrou noc, Aničko! 🙂

  1. Myslím že budeme plakat spolu a stále častěji a upřímně ti říkám, začínám být na lidi zlá, přikládám jim velký podíl viny a je načase aby si to každý uvědomil? A všichni přestali říkat, já na to nemám vliv, já, já, já, a zase nikdo nepůjde ani ovlivnit to, co může a to jsou volby do EU?

   Děkuji Haničko, i já ti přeji dobrou noc a pěkné dny.

   1. Aničko, už vůbec nevěřím, že by volby mohly něco ovlivnit, aspoň ne v kladném smyslu. Vždycky se to všechno nějakým „záhadným“ způsobem zvrtne. Lidi, včetně mě, jsou naštvaní a jednají přesně opačně, než by měli. 😦

 4. Danke liebe Anna für deinen Besuch bei mir,ja der Klimawechsel ist nicht gut, aber die Industrie macht ja immer weiter,Plastik und andere Sachen ist schlimm die Menschen müssen was ändern.Wünsche dir eine gute neue Woche.Grüße und Freundschaft.Gislinde

  1. Ich bin sehr glücklich, wenn die Leute es lesen und denken über die Themen. Es napováženou, was wir Natur und einander zu tun. Ring The Alarm notwendig ist. Vielen Dank und schöne neue Woche lieber Gis ……….

 5. Aničko, je sto strašné. Mně je vždycky do pláče, když vidím tu zkázu a spoušť a my, lidé, jsme tak bezmocní, když už to nastane. Pravda je, že za to si můžeme sami. Nepamatuji si, že by dřív byly takové katastrofy. Je to smutné a vždy se modlím, aby se aspoň zachránili lidé.

  1. Asi to vše tady bylo, je a bude, vezmeme-li v úvahu tisícileté klimatické změny, ano jsme bezmocní ale nemusíme k tomu ještě přidávat vlastní podíl a to je to, co jsme schopni změnit, když budeme chtít. Celý život, nebo tedy jeho podstatnou část, jsem byla zaměstnancem energetiky, něco o tom vím a musím se vždycky pobuřovat, když mě média vkládají do hlavy nesmysl, že tepelná a atomová energie je nezbytností pro lidstvo a prosperitu. Na každé střeše může být panel a bezplatně si každý může ohřát vodu a vyrobit energií, co hrdlo ráčí ze sluníčka. Bez následků na přírodu a každý chytrák, intrikující a přesvědčující mě, že miliony tun přemístěné zeminy, zdevastovaná krajina severních Čech, zničené životy tisíců lidí ve vylidněném kraji, nás vyšlo levněji? Já nepovažuji za pavědu ekologii ale ekonomiku, ta totiž ničí lidství v nás, zatemňuje zdravý selský rozum a učí nás přepočítávat život na peníze a v tom je ten problém, je to jen jeden vrcholek ledoovce, jak a kdo s námi manipuluje a trh, ta světová hydra, budeme s ní spolupracovat tak dlouho, až se ucho utrhne.

   1. To jsi řekla hezky, že pavěda je ekonomika. Před časem jsem četla článek vědkyně – historičky? – která říkala, že kdyby světu nevládli ekonomové, tak bychom tu dnes neměli ekonomickou krizi. (No, možná bychom měli zas jinou…). Egyptolog Bárta v rozhovoru o jejich knize o krizích civilizací (tu bych si jednou chtěla přečíst) také řekl památnou větu (parafrázuji), že je zvláštní, že do těch věd, které se zabývají problémy, které hýbou dnešním světem (třeba právě do religionistiky, ale i jiných, humanitních věd) se paradoxně investuje velmi málo.

    1. Zase jsi tady nebyla, na nic jsi si neklikla, nevíš vůbec co tím mnou bylo myšleno? Ano, máš jistě pravdu, všechno, když to pěkně roztočíme do spirály, vyústí nakonec do jednoho bodu, že o něčem žvanit musíme?

     1. Zase… to bych netvrdila…
      Nevím, neklikla, protože mě to až tak moc nezajímá… Četla jsem jen vaše komentáře a reaguju na něj, protože ten mě zaujal.
      Nekomentuju jen tak a nečtu vše, co mi přijde pod ruku… však nemůžu sedět jen u počítače a žvanit :-)))))

      1. Svatá pravda a ty víš, že když napíšeš něco, s čím se ztotožním, jsem nadšena a je-li to, něco, co podporuje již tak, neudržitelnou stagnaci a lhostejnost, mám dost a také nemám chuť reagovat? Jsou věci co mám chuť podpořit a věci co mě iritují a já chci, jak ty říkáš, si zachovat vnitřní pocit pohody a v tom se někdy rozcházíme, není to ale důvod ke sporu?

       1. To máš pravdu… cokoliv, co jen vzdáleně připomíná lhostejnost, tě zaručeně vytočí. Vidíš ji i tam, kde není, nebo spíš tam, kde nejde o lhostejnost a nezájem, ale prostě o to, že ne všechny zajímá všechno a nemají prostě tu kapacitu. Co se sporu týká… já mívám pocit, že jsme jak ta východní a západní medicína. Západní řeže do těch napadených tkání, zpravuje zlomeniny a transplantuje srdce… řeší následky, aby člověk neumřel. Zatímco východní se snaží léčit příčinu těch chorob, pokud jsou dané způsobem života a nepozorností danou lhostejností. Je zbytečné, aby se hádaly, která je důležitější. Každá má své oprávnění a ke každé má tíhnout ten, koho oslovuje…. a kdo je jí povahově blízko. Nejsme všichni stejní…

        1. Já ti rozumím, ty mluvíš o prevenci, tu můžeš použít u svého nevinného a v duši zdravého dítěte, nemocný organismus, již nevyléčíš a je třeba říznout! Říkej vrahovi, že ho miluješ on se ti odvděčí, no čím asi? Ano, je to krásná myšlenka láskou budit spící lidstvo, ty máš dost času, tak to dělej, já musím zvonit na poplach.
         Máme ještě jedno sporné místo, víru a novodobé, hlásané „bludy„ ? V Janovo epištole, je předpovězeno, že přijde mnoho nových proroků, a já je nechci a nebudu poslouchat milé děvče, já mám jen jednu víru.

         1. Pro ty, kdo by si náš rozhovor s avi vykládali mylně, pokud by to četli, nejsem ve sporu, ona má své víry a svá učení, kterým věří, nevycházím v tomto rozhovoru, jen z tohoto článku ale s kontaktů vůbec? A já uznávám jen, učení Kristovo, tedy bez hypotéz a inovací. A nemusíme se rozcházet v základní myšlence a to, o lásce k sobě navzájem, k lidem vůbec, ke všem a k jakýmkoliv, i těm co nesplňují zrovna to, co my si představujeme? V tom s ní ve sporu nejsem!

          1. 🙂 Já jsem stále ještě ale nepochopila, v čem se to, co říkám, liší od Kristova učení? 🙂 Křesťanství a buddhismus či taoismus se jistě liší v mnoha způsobech a východiscích, na té vnější úrovni zcela jistě. Těžko i hovořit o nějakém křesťanství, buddhhismu, nebo taoismu, protože není jen jedno křesťanství, jeden buddhismus, nebo jeden taoismus. Pak jsou tu ještě i ty mystické proudy, které více či méně do těch hlavních proudů zapadají (nebo spíš byly těmi hlavními proudy přijímány, nebo odmítány). Ale Kristovo učení? Já jsem zatím neviděla rozdíl mezi tím, v co věřím, a v to, co říkal Kristus? Možná už dnes jen málo čtu Kristova slova a měla bych to zas udělat (což bych jednou jistě zas měla a chtěla). Nebo mi to můžeš objasnit ty.

         2. To mě, pravda, nenapadlo, že je to vlastně dané věkem. Ano, já ještě čas mám… a vzhledem ke genetické výbavě zřejmě ještě dost dlouhý 🙂 Ale ono to není zas tak jen o prevenci, ono je to v posledku to jediné rozumné, co lze dělat, jinak se bude muset řezat pořád dokola. Jen těch chirurgů je právě proto, že se ta „prevence“ nedělá, nikdo na ni ani nepomyslí, pod dojmem, že se vždycky najde nějaký ten chirurg, který to za ně vyřeší, neustále potřeba strašně moc. Chtělo by to nějakou rovnováhu.
          No a k tomu vrahovi… proč vraha nenávidět? Když ho budeš milovat neznamená to přece, že ho necháš vraždit… druhé, nebo sebe… Nenávist ti ublíží víc než který vrah může… vrah zabije jen tělo, ale nenávist duši….

          1. Jsem na tvoje teorie moc přízemní a ty nevíš kam patříš, mnohokrát jsme to řešili a já s tím opět končím.

          2. Mnohokrát, pravda, ale nikdy jsem se nedozvěděla, co konkrétně z toho, co říkám, je proti Kristovu učení :-))) Nevadí, mrknu do NZ, pár citací bude zcela určitě dobré téma k zamyšlení.
           Jinak já vím velmi dobře kam patřím…. před mnoha lety jsem byla v Norsku na studentském festivalu ve workshopu věnovaném náboženství. Byli jsme tam asi týden, děcka z různých zemí z celého světa (byla tam i dvojce z Ghany), různého vyznání. Já jediná většinou seděla, poslouchala je a říkala si, kde je problém, když mluvili všichni v zásadě o tomtéž. Jen oni to velmi často nevnímali. Ale většinou také, většinou se ukázalo, že i židé (z Izraele) a muslimové (z Jordánska) dokázali najít společnou řeč… pokud se aspoň trochu snažili…

   2. Aničko, je pravda, že tu naši krajinu tak zhyzdili a chtěli by ještě pokračovat a udělat tady díru ještě vedle nás. Hrůza! Jak krásné byly ty vodní mlýny, co jsou tady na videu, ale víme, že to dnes už je všechno úplně jinde. Ale pravda je, že ta sluneční energie by byla super, nejen nedevastující přírodu, ale i daleko levnější pro nás všechny.

    1. Vidím a čtu dnes a denně, jak lidé papouškují nějaký názor, který viděli v televizi.
     Když se chce někdo napakovat na dobré myšlence, je tím nakonec tak znehodnocena a nadhodnocena, že je to pro obyčejného člověka nedostupné? Rozumní politici celého světa, by to dávali zdarma a všem, aby zachránili Zemi. Už si představuji, jak ti o kterých mluvím a ti, co rozvracejí lidskou soudržnost, říkají „bába bláznivá„ žije asi mimo realitu?
     Já si vždycky vybavím Japonsko mého mládí, jak se v Tokiu lidé dusili, jako dnes v Číně, smogem v ulicích, budovali kyslíkové dýcháky, lidé umírali. Japonský císař vydal befel, o snížení ekonomického rozvoje ve prospěch ozdravění a šlo to?
     Mám takový dojem, že nic nejde proto, že se nikomu zrovna moc nechce, cokoliv udělat, jak říká avi, začít sám od sebe?
     Musela bych to hledal abych tady nefabulovala, v některých zemích zpoplatnili igelitové sáčky a tašky a lidé si zase nosí, jako my kdysi, svou tašku na nákup? Stejné opatření bych udělala s petkami, krabicemi s mlékem, flašky se vymyjí a byly vratné, minerálky v lahvích, je tolik kladných kroků, návratu ke kořenům a ty, by ti naši šašci, za dvě stě tisíc měsíčně měli v EU prosazovat, ne obráceně?
     Automaty s dobrým čerstvě nadojeným mlékem se nechytily, proč, protože jsme líní udělat i tak nepatrný krok k ozdravění, jako je natočit si mléko do své nádoby?
     Začít u sebe, nejen s láskou k bližnímu ale hlavně se vrátit k zdravému selskému myšlení a naše generace Libuško, nese velikou vinu, i když si to za žádnou cenu nechceme připustit? Většinou, z tohoto „blahobitu„ lidé učůrávají blahem ještě dnes, si málokdo uvědomuje, bič nad svou hlavou, neboli DAMOKLŮV MEČ.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s