Změna je život?

Změna je obecné označení pro pozorovatelný, měřitelný nebo kvantifikovatelný rozdíl ve stavu nebo vlastnosti nějaké entity v určité vztažné soustavě?  

Obecně řečeno u nás se nezměnilo téměř nic a docela by mě pobavil kvíz o tom postřehnutelném faktu, co že se u nás měnilo, co ubylo, co přibylo a ten, kdo to u nás zná, zapravdu mě jistě dá, že změna je to podstatná? Mnozí teď všude říkali, jen nehas, co tě nepálí!

Nehasím, již nemám na to sílu ?

Mladý muž Josef říká: Povstaňme spolu

 

Spoločne sa vezieme na jednej vlne,

 

chceme konečne zistiť že či stojíme pevne,

 

nikto nám nebude brať naše práva,

 

veď predsa nie sme z jedného stáda,

 

kopeme spoločne za jeden povraz,

 

od ľudí nechceme žiadny podraz,

 

spolu dokážeme spraviť neskutočné veci,

 

spoločne musíme riešiť verejné veci,…….

Ano Pepíku, souhlasím, ta báseň neříká, vyjdi na ulici, dostaneš klackem po palici, v míru a klidu řešme věci, a to všeci.
Jinde zase čtu si, filosoficky, že se na život musí, zkouším to po dobrém a také tvrdě, odpověď bývá hrdě, v stoje, vždyť je to moje!
Doma si uklidím, srdce mně plesá, kampak s tím svinstvem? Šup s tím do lesa !!!

 

11 komentářů: „Změna je život?

 1. http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Senatni-navrh-zakona-o-NP-Sumava-je-plny-skrytych-vyhod-pro-mistni-politiky-a-developery-316191

  Komentář pana Petra Ješátka.
  Ovšem je otázkou, co dělal, když tam seděl on a co děláme my všichni, vždyť to co se v zemi děje přírodě, nemá obdobu? Nejsou to problémy jednoho roku ale dlouhodobá záležitost. Lidé sice začínají reptat, ti co konají v neprospěch přírody a ve prospěch svých kapes, jsou ale rychlí a nebezpeční.

  Vážení páni senátoři,

  jako občan této republiky vám zasílám poděkování těm senátorům, kterým není pojem právní stát, senát, jako pojistka atd., cizí. Zvednout ruku pro návrh Zákona o NP Šumava,přes varování odborníků a legislativců vyžaduje opravdu silný žaludek. Mám člena rodiny, který soudí na jednom z nejvyšších soudů v této republice. Soudí sice trestní právo, ale dosvědčuje, že jedním z největších problémů jsou často nekvalitní zákony a zbytečné zaplevelování zákonů, které neslouží věci, ale některým skupinám s různými zájmy. Zaráží mne, když vy,jako právní laici nejste schopni ani uvažovat o názoru bývalé soudkyně Ústavního soudu. Po včerejší besedě o vstupu do EU se snad každý mohl přesvědčit, jak trapně a směšně vypadá předseda strany, která nerespektovala právo, odbornost atd. Ano,právě ODS by měla být varováním, že občané již mají dost politikaření za posledních dvacet let, od privatizace počesku, opoziční smlouvy a posledních událostí, kdy si orgány činné v trestním řízení konečně vybírají z teplých hnízd zlodějské politiky a jejich kmotry. Že je začínají vybírat i v regionech je dobře, protože i tam se celá opoziční smlouva v krajích dostala na dokonalou propracovanost mafie. Občanům se předkládalo, že žijeme na dluh protože jsme to projedli. Ne, někteří politici to rozkradli se svými podporovateli. Často tam byla propojenost i na orgány činné v trestním řízení a občan neměl možnost se bránit. Tohle vše si budou lidé,kteří půjdou k volbám i těm evropským, za měsíc připomínat. Budeme to připomínat i vašim kandidátům, kteří budou žádat o hlas. K výsledku nastávajících voleb v tomto roce jste svým postojem k právu, tedy i mezinárodnímu přispěl i každý z vás. Protože některé z vás znám osobně a zdrželi jste se hlasování, což je také názor i nad tímto postojem se s přáteli pozastavuji…

  Ze Šumavy zdraví Petr Ješátko st.

 2. Danke liebe Anna wünsche dir einen schönen Tag,schöne Bilder ich hoffe es geht dir gut ?Und du hattest schöne Ostertage ich war in einen kleinen Urlaub was Wandern war auch schön.Grüße dich noch lieb von mir Freundschaft.Gislinde

  1. Ich liebe es, zu Ihnen zu gehen, Ihre Fotos sind schön. Ich lieber Lösung alltäglicher Probleme, dh zu Ihrem Blog aus ihnen eine Pause und kommen zu besseren Ideen. Danke liebe Gis ….

 3. Aničko, tvá zimní zahrada, chaloupka i venkovní zahrádka jsou jak z pohádky a to větší kontrast je pohled na ten zaplachtovaný binec na dalších fotkách. Nedivím se, že ti ten pohled pije krev, taky by mě šlak trefil, když je někdo takto bezohledný k přírodě i lidem v okolí. Nemáte za sousedy takové ty chorobné sběrače, kteří skladují všechno a ještě přinášejí na hromadu?!

  1. Půjde mně to špatně přes pusu Jaruško a bude to vypadat jako když chválím ty časy minulé, jsem určitě méně tolerantní a jak stárnu trochu zlá bába, jsme již tady jen tři z naší generace a doby, kdy člověk rád přiložil ruku tam, kde a od koho, to bylo oceněno, jsou pryč a i kdybych mohla, jako že to prostě již nejde, nebudu to uklízet a vyhodí-li někdo něco v rámci naší hranice pozemku, řvu jako tygr, to na co se dívám z okna je na soukromém pozemku a s patřičnou pýchou je označeno, jako soukromé? S tím nic nenadělám a je to jejich hanba? Ale to co se kupí v přírodě a lese, na tom si smlsnu a že si to ředitelství lesů a na životním prostředí, nedají za rámeček, kdybych do té Prahy měla dojet osobně, to bude moje pomsta za těch sto dvacet zdravých stromů, za které obec neviděla ani korunu a pan starosta to zdůvodnil tak, že pokácení jednoho, stojí cca 5000. Oplakala jsem les za domem i zeleň v obci, kdyby to počkalo po naší smrti, bylo to nevyhnutelné…… Jako ona sama, to ostatní již nestrpím, muž po dělnících v lese dával stromky, co on sázel, dohromady půl roku, devastaci technikou si umíš asi představit a následně začala devastovat obec, málem mě to zabilo.
   Dříve jsme se předháněli, kdo to bude mít kolem domu hezčí a oni se dnes trumfují, kdo bude méně platit za odvoz svinčíku a tak to hodí za humna do lesa a příklady táhnou, udělá to jeden a dělají to potom všichni. Jeden jako druhý, dostali dopisy pod pohrůžkou pokut, že do konce března 2013, to bude uklizené, je to rok a měsíc, nic se neděje, tak jsem psala do Prahy. stížnost na lesy a životní prostředí, na lidi, si nemá cenu stěžovat, za h…o stojí ty instituce, protože člověk dělá jen to, co se mu dovolí??

 4. Mám jedno velké přání, Aničko, a sice vlastnit kouzelný prsten nebo hůlku, kterými bych odčarovala svinčík z lesů a přičarovala ho tam, odkud přišel. To by byl mazec!

  1. Tak si představ Hanko, že vím čí ten svinčík je, vzala jsem ten kouzelný proutek do ruky a čarovala, přes krajského ředitele Českých lesů, Životní prostředí, když jsem u zastupitelstva nepochodila a za své aktivity dostala bránu na hubu a jediný příjezd ke svému domu? Nepochodila jsem, ZATÍM, protože já to teď proženu i ministerstvem, třicet let to můj muž uklízel, dnes na to nemáme sílu a generačně, se to ti mladší budou muset učit uklízet za své, zajedno peníze a za druhé, svou vlastní silou. Je to mazec, to ti říkám upřímně, ani pes, ode mě chleba nevezme, jaký je to, a ještě bude mazec.

 5. Sì, Anna, cambiare è vita, di norma, vitalità, progresso, acquisizioni di nuove conquiste sociali, miglioramento della propria condizione sociale. Questa è la regola per tutto ciò che è valutabile, misurabile, accettabile. Ma non sempre è così. Ci sono moltissime occasioni ed anche moltissime situazione in cui il cambiamento invece che essere un progresso si rivela come un regresso, una perdita netta non solo delle cose valutabili e misurabili ma della propria dignità. Ma questo è il gioco della politica quando la maggior parte del popolo, dei cittadini è indifferente al proprio futuro!

  1. Člověk degraduje svá práva, na ubohost své arogance moci, mlčím dlouho, když je argumentováno, je to můj pozemek a já si s ním mohu dělat co chci a svinstvo se šíří dál? Mlčí-li všichni? Benevolence k čemukoliv se stane neúnosnou, překročí hranici lidství, neúcta k přírodě, přejde v neúctu k lidem, rodičům, k ženě a nakonec i v neúctu k míru a lásce, kam až to necháme dojít?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s