Kolik že to let?

Se to u nás pere, to špinavé prádlo? 

Myslím to doopravdy, žádný jinotaj, žádné mysterium před „únorem„ žádné televizní špinavosti a překrucování historických faktů, vytržených z kontextu, mě v zátylku nešimrá. Myslím to doslova a do písmene. Vždycky když máme nějaký svátek, tady, v téhle zemi, mám obavu z jedné věci, že se vytáhnou na stožár zase standarty a vlajky v nevhodný den, moje maminka by řekla, jsou špinavé, nikdo je zase nevypral ani nevyžehlil, fuj. 

 TO BY CHTĚLO VYPRAT


TOMU ŘÍKÁM ČISTÉ PRÁDLO

JAK JÁ TO DĚVČE MILUJI

Tři pohledy na svět, před druhým a třetím se skláním.

 

16 komentářů: „Kolik že to let?

 1. Liebe Anna da schneit es aber im Blog habt ihr so viel Schnee???? Hier in Köln gab es noch keinen Schnee es ist im Schnitt 8-14 Grad warm und der Frühling hat begonnen überall grünt es und blüht so schön einen schönen Samstag das wünscht dir Klaus

 2. Mimo téma – uložit si celou stránku s odkazy, to je dobrý nápad. Určitě tam najdeš pár šikovných programů.

 3. První článek jsem nepochopila. Fakt ne. Asi proto, že nevím, kdo je Štětina…
  Druhý rovnal se třetímu, ve smyslu, že odkaz mě házel na jednu adresu, ať ten či onen. Ale ta holka má fakt hlavu a dobře píše. Její náckovský článek se mi líbil. Tady je vidě, jak ohebná je pravda, protože viděno věci z tohoto úhlu, lze mnohé pochopit.
  Jediné, co se nedá omluvit ničím, je vraždění.

 4. Přečetla jsem příspěvek z prvního odkazu a musím souhlasit s Jarkou. Co je to asi za člověka, který se takhle odporně vyjadřuje na síti?! Nesouhlasit nebo pochybovat se dá i bez sprosťáren!
  Pak jsem klikla na další dva odkazy, ale články jsou oba stejné, Aničko. V každém případě to má děvče v hlavě srovnané, což se rovná zázraku, když si člověk uvědomí, že ještě není plnoleté. I mezi mladými se najdou takoví, kterým není jedno, v jaké době žijeme a co jí předcházelo. Nakoukla jsem i do dalších článků, všechna čest, Lucka má přehled! 🙂
  Ono není nic jenom černé nebo bílé, vždycky je třeba se na věci a události dívat z několika úhlů. Každá doba s sebou nese něco dobrého i špatného. Myslím tím „normální“ věci, vraždění odsuzuji v každém případě.

  1. Jsem ráda Hanko, že mě rozumíš, to je ještě slabá káva? Já vás mám proto ráda, že mně pomůžete rozvést myšlenku, kterou nahodím jako téma a je pro mě ten rozhovor důležitý proto, že teprve ty komentáře někdo čte, ten článek není podstatný, je to jen test, jak si to kdo vyloží a to poznám vždycky až na konci?
   Reakce na GENERÁLA PÍKU a televizní bláboly se nedostavila, je mě to líto, u nás doma, když se sešli přátelé, se o něm mluvilo jako o oteckovi a jeho smrt je zapomenuta a bezpráví se bagatelizují. Komunisté, nacionalisté já tyhle házím do jednoho pytle, se chtějí v Evropě zase prosadit a je jim popřáván sluch lidí, to je průser. A klidně, v tomto případě budu sprostá i já.

   1. Reakce na generála Píku? Kde to bylo? Jestli v druhém článku, tak ten druhý háže odkaz do třetího…
    Jestli se komunisté chtějí prosadit, není se čemu divit. On se chce každej prosadit. Jestli jim lidi víc naslouchají, to je horší, ale ptejme se po příčině, proč jim naslouchají?
    Protože je tady neskutečnej bordel!
    Bordel s velkým B…
    Kdybych měla děcka, nutím je učit jazyky a v dospělosti bych je vypakovala pryč. Tady totiž pro mladé není žádná budoucnost.
    Víš co je nejhorší? Že v posledních letech mám pocit jako před osmdesátým devátým. Že jsme tady zakonzervovaní, v moci lichvářů a grázlů, a že se vůbec nic nezmění. Možnost vycestovat pro mě nic neznamená, protože neumím řeči, nedomluvila bych se, což je základní předpoklad. Takže jsem odsouzena žít v téhle zemi, s minulými vládami, současnou vládou i příštími vládami a mám pocit, že se tady nic nezmění.
    Protože, kdyby se něco změnilo, ti nahoře už by se neměli tak dobře, a to přece nemohou dopustit.
    Ježiš, to jsem zase nas…ná. Možná proto, že jsme se včera bavily v obchodě a jedna paní povídala, že její syn má dluh 800 tisíc, kvůli nějakým nezaplaceným jízdenkám (jízda načerno, zřejmě, za pár stovek nebo tisíc, těch 800 tisíc narostlo díky poplatkům za exekutory, poplatkům za soudce, a penále… a prý u nás jeden exekutor bydlí, no to mě podrž, o víkendu se chci podívat na tu jeho haciendu, nebo aspoň zeď…
    Taky mi přispělo, že jsem dnes mluvila s paní, která je zaměstnaná v Makru. Mazec, zas prý propouštěla, říkala, jak jsou všichni vynervovaní, unavení, volný víkend jednou za měsíc.

    1. Povedu zase všeobecnou řeč, jako stará fosílie si málokdy uvědomím to, že vy tyhle věci berete jako povinnou četbu ve škole a nezajímali vás ani tam, tedy ani tady, jsou to věci vnitřní morálky člověčenství.

     Já nezvedám ŽÁDNÝ krvavý meč pravdy, jen si myslím, že všechny „izmy„ jsou zlo a popřávat jim sluch, jako z nouze cnost, protože zrovna teď, v tuto chvíli, nic lepšího nevidím, je krátkozraké a bezohledné k příštím generacím. Cítím to mnohde, kam chodím číst a nemysli si Vendy, že je to jen naše ČESKÉ PRIVILEGIUM, chci žít teď tady a dobře, i když moc toho pro to neudělám, ono to totiž chce jakési úsilí a málokdo ho hodlá vynaložit a chce to udělat tam, kde žiješ. Několikrát jsme spolu my dvě, na tohle téma vedly polemiku, dokud se lidé nenaučí uklidit si doma, tam kde ty konkrétní lumpy znají a volí, tak tam nahoru je daleko a vysoko. Někde to jde, lidé tam, jsou spokojení, je tam klid a hezký život. PROČ? PROTOŽE SE STARAJÍ, ABY TO TAK BYLO.

     10 BODŮ K ZAMYŠLENÍ.
     1. Znáš osobně svého starostu?
     2. Znáš alespoň polovinu zastupitelů?
     3. Kolikrát jsi byl(a) na schůzi zastupitelstva.
     4. Kolikrát jsi navrhl(a) změnu toho, co se ti nelíbí?
     5. Bylo to vždy písemně, (v hospodě u piva se nepočítá)
     6. Žádal(a) jsi o pomoc a bylo,(nebylo) ti pomoženo?
     7. Děláš něco aktivně ve své obci? Ne, a proč?
     8. Pereš se alespoň za své, soukromé věci?
     9. Staráš se o lidi a prostředí kolem sebe a znáš to osobně?
     10. Starají se lidé o tebe, v dobrém i zlém?

     Pokud jsi nesplnil(a) alespoň pět z deseti, nediv se že to tam kde žiješ stojí za starou bačkoru, dělají-li to všichni tak, že je to nezajímá, lépe nebude a dobře jim tak!

   2. Někdy je potřeba vypustit trochu říznější slova, protože ta vyjádří pocity a bezmoc líp, než slušný obal.
    Komunisté využívají situace a spousta lidí zapomněla, co se za totality dělo. Člověk má tendenci pamatovat si z minulosti spíš ty pozitivní věci. Není se co divit, když nám současná situace nenabízí nic dobrého. 😦 Dozvídáme se jen o samých korupčních aférách, každý, kdo má peníze a moc, si dělá co ho napadne, zákony platí jen pro obyčejné lidi, … Člověku je z toho zle!

 5. Aničko, moc hezky jsi to napsala a je vidět, že vaše rodina prožila hodně. Já si také pamatuji, jak tatínek musel zavřít živnost, i když nikoho nevykořisťoval, ale takové otřesné zážitky nemám. Také všechno u nás na vesnici (později už město) nebylo zcela OK, ale snad tak hrůzné věci se neděly. Myslím stejně, že v těch pohraničních oblastech na tom byli lidé hůř. A víš co mne mrzí? Až za pár let vymřeme, hlavně vy všichni pamětníci očití toho svinstva, pak už asi málokdo uvěří, že se něco takového dělo. Lidé nebudou věřit, tak jako se našli někteří mladí, kteří si myslí, že nic není tak, jak je popsáno. Bohužel.

  1. Víš proč tyhle věci omílám dokola, protože historie, pro ty kdo ji neznají a nechtějí nic vědět se opakuje a nedělo se to Libuško tady v Čechách, moji rodiče sem přišli až po válce. Dneska večer se stačí podívat na Ukrajinu, jak Rusko uvedlo armádu do pohotovosti?

    1. Když vynecháš to slovíčko tam, ono, se to již netýká jen jich a kdyby to mělo dopad jen ekonomický, jistě se to bude týkat celé Evropy. Všichni ať dělají co umí, já se budu modlit a věřit, při vzpomínce na šedesátý osmý, že to dopadne lépe a zvítězí rozum nad emocemi.

 6. Už jsem klikla na komentáře a teď koukám, že jsou ve tvém článku ještě další dva příspěvky k přečtení a pravděpodobně v jiném tónu než ten, který jsem právě dočetla. Ten pan „Pochybovač“ byl asi pokousán vzteklým psem a neví co říká. Tolik vulgárnosti a sprostoty jsem dlouho nečetla. Zajímalo by mě, za koho vlastně kope, když Štětinu, Zaorálka a Schwarzenberga háže do jednoho pytle…

  1. Když to řeknu po našem ženském způsobu, ono se propírá spoustu věcí a podíváš-li se potom na to „prádlo„ , je stále špinavější. Mám potom vždycky velkou radost, když najdu mladého člověka který to má v hlavě srovnané, dívá se na svět spravedlivýma očima a čistým pohledem, potom mám pocit, že si to musí přečíst i moji přátelé. Ten druhý článek, Luce, Amálie Sulovské je napsán, jako by patřila do mojí rodiny.
   Mnoho lidí je dnes klamáno, informace jsou podávány obojakým způsobem a ti, kdo si neumí vybrat, mladí co si nemohou pamatovat, těm je často záměrně zkreslen pohled na svět, je pro mě potěšující, že ne všem.

   http://www.pametnaroda.cz/menu/witness

   1. Nemám ke komu reagovat a hodně mě to mrzí, že nikdo nemá co říci, tedy budu mluvit k tobě Jaruško, doufám že to bude mít nějaký smysl, tahle rubrika se jmenuje: DNES JSEM ČETLA a to co porůznu čtu, se jeví tak, že vzteklí psi pokousali spoustu lidí. Jako rodina jsme přečkali, a to celkem v pohodě celou éru, nevím, každý to nazývá jinak, „sociálizmu„ předrevoluční, jedno je pravda, že lidé k sobě tenkrát nebyli tak bezohlední ? Viděla a zažila, jsem jak JZD, tak soukromý sebesdírací systém, můj muž a jeho rodiče dřeli na „kolchoz„ jak to nazýval můj tatínek a u nás, ta druhá strana mince nebyla vůbec jiná, oni v JZD, si odpracovali svých osm hodin a my, od slunka do slunka a prošení zbavte se té dřiny, nebylo k ničemu, výchova k práci, dětí a vnuků??? Postupná naše rezignace a stáří, vedla k úpadku, nezkrachovali jsme, jen pronajali pole (DALI ZADARMO) bez obrovských zadlužení, to nemělo perspektivu, Dnes platíme daně a zisk má někdo jiný, pole jsou vyplundrována a i oni jsou dnes na huntě, Mladí, prostě a jednoduše pracovat rukama dnes nechtějí a přesto tahle země, když si ji křížem kráž projedeš, je nádherná, opravená města, památky svítící novotou, květiny v oknech, parky, zahrady, nikdy předtím, to nebylo takové, kdo ten rozdíl, z těch co si pamatují nevidí, je slepý, lže sám sobě a minulost si idealizuje. Do revoluce jsme neměli čas na zábavu, jen práce a práce.
    Kdo chce spravedlivý řád, musí ubrat na svých nárocích, nerozvracet ale pracovat a vést k tomu své děti. Křiklouni, co lžou o době minulé, těm se nelíbí ani současnost, lenoch křičí, dejte mně práci, zloděj křičí, chyťte zloděje, lump požaduje spravedlnost a začít sám od sebe nechce nikdo? Takových co prudí, rozvracejí místo lidi spojovat, se obávám a nejhorší jsou vědomé demagogie a lži tam, kde by si lidé měli pomáhat najít pravdu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s