VÁLKA?

Ano napsala jsem to, hromy a blesky, zase mám den co srší, chtíc se ovládnout tak píšu. Prázdný sešit, prázdná ústa, prázdné srdce. Nebojím se, ani konce světa, mám svou víru, někdy ne v lidi ale v Boha vždycky, když se podívám kolem sebe vidím vlastně světovou válku, zatím není jako ta minulá, kde šílenci vládli světu a vyvraždili miliony lidí. Kolik kroků ještě stačí, aby se ten plamen zla rozfoukal a hořel neuhasitelným ohněm, od Afriky po Asii není nikde klid a mír a lidé „tančí„ tanec nad propastí! Pokrytecky mluví o pozitivním myšlení,  jen hlavně si nedělat násilí na srdci, aby nás neskolil infarkt! Neuslyšíte je říkat musíme zlu postavit hráz, nesmíme připustit, aby se plamen rozhořel, nepíší protesty proti, již skoro válce na Ukrajině, můžete si namlouvat že to jen ohňostroje, co jim zbyli, od jejich nového roku vystříleli, krev z nich ale tekla proudem, tam na tom NÁMĚSTÍ,  nespojují se LIDÉ, proti hladu na Filipínách, neodsuzují to, že již nebudou jezdit na dovolenou do Egypta a bývalá Jugoslávie, tam, ta naše DLOUHO A ŠŤASTNĚ navštěvovaná Čechy, zase brojí proti všemu a všem, ne já ji nikdy nerozdělila na ty poválečné státečky, já měla ráda Jugoslávii, brzy nebude kam jít, prožít radost slunce a štěstí míru, nevadí nám to, že sport se stává směšnou fraškou a stojí za ním reklamní, miliardoví žrouti? Možná je ta dřina a poctivá snaha zneužívána? Možná je ale sláva a čest jen zprofanovaná fráze, možná je to ale naděje, že právě ti sportovci řeknou ne, tomuto fenomenu, který se přežil. Ne já se nebojím, já čtu Janovu apokalypsu a to co se naplňuje, je předzvěstí horších přelomových časů a ten přerod k lepšímu, jistě a hlavně záleží na nesobeckém člověku.  Jak začne chránit lidství v nás, Zemi naši matičku, nedopustí to drancování přírody a lidskou chtivost.

PODEPIŠTE

cooltext1437955014
AMEN
A PODEPIŠTE ODKAZ JE POD LIDÉ

39 komentářů: „VÁLKA?

  1. S KŘÍŽKEM PO FUNUSE? Ale prostuduj, na Amnesty International, je co podepsat, každý den, stále se někde, někomu a nějak děle bezpráví.

 1. Ztratila jsem přehled, kdo s kým mluví děvčata.
  AMNESTY INTERNATIONAL je mezinárodní organizace, světového významu a já je propaguji, nestojím na rohu s kasičkou na jejich agendu, na to si oni jistě umí vydělat sami, jen říkám, že udělat něco pro dobro věci, je dobré a pokud chcete lidi přesvědčit, že nic nemá smysl a že všechno je zbytečné, jsem ráda že nemáte pravdu, v této záležitosti dostala Ukrajinská velvyslanectví sta tisíce protestů z celého světa, neminulo se to účinkem a to je hlavní a argumentovat čímkoliv je již bezpředmětné, i když to jistě není konec, jsou, nastanou opět a jiné situace, kdy je a bude nutné protestovat.

  1. Myslíš, že ty petice vážně pomohly? Nebo spíš fakt, že se to pořád omílalo v médiích? Zdá se, že se ledy rozhýbaly, jestli to bude k něčemu, se uvidí, jsem ráda, že ty masakry skončily a teď si jen říkám, co ti mrtví, bylo to nutné? Jenže když jsou takové situace, asi se to těžko ukočíruje. Je to moc smutný, že se pořád, i v dnešní době, lidi takhle mydlí. Člověk, to zní hrdě? Leda houby.
   Jinak, jsem taky ráda, že nemám pravdu, protože mít pravdu v tomto případě (tedy že nic nemá cenu) je dost smutný fakt. Radši mít pravdu nebudu, nastokrát. Raději se budu mýlit.

   1. Hezky jsi uzavřela to, že žádná lhostejně pojatá řeč neprospívá nikdy a ničemu, emoce nás vyburcují, doufám že ne k činům ale protest, nikdy neuškodí, nebolí a neteče z něj krev.

 2. Vendy: děkuju 🙂 Já jsem také někde četla nelichotivé články o neziskovkách (možná na Kose?), jak dojí z rozpočtu… a také nějaké drby o Člověku v tísni. Neházela bych je asi všechny do jednoho pytle… a koneckonců i pracovníci těch charit musí z něčeho žít, ale obezřetnost je i tady nejspíš na místě. Jak se někde točí peníze…

  1. Že se na tom svezou i ostatní a přiživí se, s tím trochu počítám, ale aby se na samé konto, tedy těm potřebným, dostala desetina z původní částky (a kdoví jestli ne ještě menšíú, to mi připadá fakt sprosté. Proč vůbec jsou tady ti kasičkáři, stačí přece jedno konto a bombardování výzvami na netu. Je to zdarma a je to rychlé. Ti lidi, co obcházejí a vnucují se přes citové vydírání, to nedělají zadarmo a určitě to nebudou dělat za pětikačku z prodaného výrobku. Takže vlastně příspěvkem na postižené děti nepřispívám na postižené děti, ale i na něho a ještě pár výrobců a organizátory. Na to se můžu vykašlat.
   Vždyť, není to zas tak dlouho, co se profláklo, že i pověstný Červený kříž má máslo na hlavě, taky tam byly nějaké úniky a ne malé.
   Určitě nejsou všechny neziskovky stejné, je snad probůh pár takových, kde většina vybraných peněz jde na ty správné účely, ale lepší je být opatrný a nerozhazovat zbrkle.

 3. Po pravdě. Už jsem podepisovala něco a několikrát a vždycky jsem měla pocit, že jsem kráva, se kterou někdo manipuluje. To, co se děje na Ukrajině, je hrozné a já proti tomu protestuji. Ovšem kdo mě uslyší? A když mě někdo uslyší, zastaví to násilí? Násilí zastaví dohody. Stejně tak věřím, že ten slavný převrat v osdmesátém devátém, na který jsme byli tolik pyšní, byl výsledkem dohody. Jsem unavená. Unavená a znechucená. Změny ve světě i u nás mě netěší. Na to, abych se vydala do válečné vřavy hrdě padnout, aby se o mě psalo s dojetím, na to nemám povahu. Nejsem bojovník. Ani Jan Palach, ani Jana z Arku. Jsem jen hloupá ženská, která neví, jestli zaplatit nájem nebo pojištění. Samozřejmě, oproti válce v Ukrajině je to směšná starost a brnkačka. Měla bych se stydět, starat se o takové přízemní věci, když jinde lidi umírají.Jenže ty přízemní věci se mě těžce dotýkají a dávají mi tak zabrat, že na ty vznešené, tragické záležitosti už nestačím reagovat.
  Takže ještě jednou, zkusím to tedy podepsat, pokud to bude srozumitelné a nebudu si k tomu muset brát slovník. Ale stejně to houby pomůže, protože v této době nepomůžou petice, ale dohody. Oni totiž na obyčejný lidi kašlou.

  1. Já vstávám a ty jdi spát Vendy a opravdu, od srdce ti říkám, kašli na to. Oni na takové, obyčejné lidi jako jsi i ty, kašlou až tak, že do nich střílej.

   Manévry na Ukrajině zastínilo to, že to vypadá, že i my dostaneme brzy dárek o jakém se nám ani nesní, a to EURO… Zdá se že pan Sobotka byl vstřícný!!!

   http://www.euractiv.cz/cr-v-evropske-unii/clanek/sobotka-jede-do-bruselu-s-sefy-unie-bude-mluvit-i-o-fiskalnim-paktu-011572
   „Vnímáme rozhodnutí přistoupit k fiskálnímu paktu jako další krok na cestě k přijetí eura.“

   http://www.parlamentnilisty.cz/
   DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

   Keller: Kam si sednout v Bruselu
   22:30 Keller: Kam si sednout v Bruselu
   Naše dvě nejvitálnější pravicové strany, tedy Babišovo ANO a Kalouskova TOP 09, mají dobrou šanci do…

   21:42 Klaus: Postavit Ukrajinu před volbu Východ, nebo Západ znamená ji rozbít
   21:01 Piráti restartují oblíbený odkazovací web Sledujuseriály
   20:17 Brzobohatá (ČSSD): ČR se konečně stane aktivním členem v rodině EU
   19:40 Zahradil (ODS): „Realista“ Sobotka a euro v roce 2010
   19:04 Paroubek: Štvaní rudoprávníka Párala

   1. Ano, nad pomalým příchodem eura se nedávno pozastavoval Zeman, Prohlásil, jak je chyba, že ještě euro nemáme a jak si země, které euro mají, pochvalují, jak se mají dobře. Jako zářný příklad uvedl Slovensko a mně se udělalo šoufl, protože vím, že Slováci to mají horší(na Slovensku je několik blogerů, kteří o tom píší a taky se dělají podobně zoufalé vtipy s černým humorem, jako u nás). Euro nechci už z principu, stejně tak jsem kdysi nechtěla jít do EU a při té šaškárně, které říkali referendum, jsem řekla NE.
    A vidíš, stejně tam jsme.
    Na ty parlamentní listy se podívám. Ale napřed se nasnídám, abych pak neztratila chuť do jídla. Hezký den, Aničko!

 4. fotka klame… a porad se mi obcas stava………….
  Víš Sedmikrásko, jsi tedy o devět let starší nežli můj vnuk.

  A já jistě nemám na mysli organizace podobné té p. Svobodové a její šaty za dva miliony kterými prezentuje svou aktivitu v neziskovkách ? A také nejsem naivní, hloupá babka, uznávám jen tvrdou, poctivou humanitární činnost a takovou práci, ne ty, co se na podobných činnostech často napakují a k tomu kdo to potřebuje, dojde půl procenta. A petice opravdu zachraňují, ať již lední medvědy, proti těžbě ropy, nebo primitivní kmeny v Amazonii a jsou v e l i c e účinné, i když ty tomu třeba nevěříš.

 5. Einen schönen Tag liebe Anna oh ja das ist schlimm was dort passiert,die großen hängen alle an der Macht und Geld.Die Leute tun mir Leid.Hoffe das es dir gut geht ich muss nächste Woche ins Krankenhaus leider,aber es wird schon wieder.Wünsche ein gutes Wochenende für dich.Liebe Grüße Gislinde

  1. Danke liebe Gis. Es ist eine sehr gefährliche Wendepunkt in der Weltpolitik.
   Ich wünsche Ihnen Gesundheit, gute Gesundheit und Gottes Hilfe.

 6. LIDÉ, PŘEČÍST SI PRVNÍ VĚTU V READERU? Je na dvě věci a naprostá lhostejnost , ignorance a zase se stydím, je mě tak hanba, že ten blog budu muset smazat! Udělat maličkost, kliknout a podepsat, nejsme schopni a to bolí!

 7. Bohužel máš pravdu Aničko… stejně jako si západní země kolonizovali nově, nenápadně, své bývalé oficiální kolonie, stejně tak tu máme válku. Jen nevypadá tak, jak jsme na ni zvyklí. Budu se muset zamyslet nad tím, do jaké míry právě disidentství a jeho podpora ze Západu a všechny ty petice, co se za nás tenkrát psali na Západě (a za propuštění Havla a tak) nakonec vůbec k něčemu byly? Co se stalo, že přišel Gorbačev, co se stalo, že mohla přijít sametka. Bohužel, to stejně nikdo pořádně neví, to jsou pořád nějaké konspirace. Jenže to je poslední případ, kdy něco prohnilého, plného násilí, potlačování lidských práv, padlo. Proč?? To by mě zajímalo. Protože tam spočívá naděje ke změně. Jinak si zatím stojím za tím, že ta skutečná změna musí vycházet z nás (to je ten můj poslední článek http://zitjak.wordpress.com/2014/02/19/proc-je-spolecnost-v-krizi-a-5-kroku-jak-tuhle-absurdni-hru-zmenit/, ve kterém už fakt dost důsledně brojím za to, aby lidi fakt šli něco udělat… sami se sebou). Protože svět se sice mění, od té doby kamenné jsme, podle mě, ušli velkou cestu. Minimálně tady v Evropě si žijeme velmi dobře… ale ať se změní cokoliv vnějšího, všechny ty vnitřní slabosti, všechna ta touha, to sobectví, ty strachy s tím spojené… o kterých mluví snad všechna náboženství světa, furt dokola, tisíce let… nás nakonec stejně dožene. A cokoliv si na tomto základě stvoříme se nakonec ukáže jako domeček z karet, dům z písku…
  Jsem pesimistická i v tom, že by se našlo dost lidí, kteří by tímto směrem vnitřní změny šli (a nedělali to jen proto, aby ONI SAMI byli šťastnější a bohatší a seberealizovanější a nekoukali svrchu na ty, co nešlapou s nima)… ale třeba někdy, za dalších 1000 let, pokud se jich lidstvo dočká…. kapička ke kapičce… kdo ví… taky zde můžu věřit jen v Boha, v univerzální sílu, která se tu stará o nějakou rovnováhu a mír. Což bohužel může znamenat, že přílišný oheň zaplaví povodně a na přilišný chlad přijdou požáry…. 😦 To je ta smutná, realistická pravda, ten okamžik, kdy člověk při pozitivním myšlení nemůže odvrátit zrak od utrpení, které na světě vládlo a vládne a vládnout bude. Ještě dlouho…

   1. Nakonec ano… když vidím, jak jsi rozhorčená… nerada bych viděla, že si rušíš blog…
    Upřímně, nejsem přesvědčená o smyslu petic… nedávno jsem podepisovala jednu kvůli monstróznímu xpatrovému domu, který plánují stavět v té naší bývalé vesničce přifařené k městu, ale obávám se, že jsme malí páni a že odpor místních bude k ničemu oproti dravým investorům s podporou města. A Putin? K čemu je taková petice? Hledala jsem na netu nějaké info k tomu, zda vůbec petice k něčemu jsou (tak možná na místní úrovni, kde zastupitelům hrozí, že je přístě značná část rozezleného obyvatelstva příště nezvolí)… ale ničeho jsem se nedobrala.

    1. Je možné, že někde jsi tu petici podepsala avi, u mě tedy ne. Jsme každý, jak tady jsme, zatím tedy svobodní lidé a kvůli mě to dělat nemusíš, celkem prd na mě záleží, ty to pokud vůbec, budeš dělat pro své čisté svědomí a pro své dítě a jeho budoucnost..

     1. U tebe, Aničko… nebo spíš na té stránce, na kterou si odkazovala (amnesty). Už jsem tam od tebe dnes odklikla dokonce třikrát, nejdřív, abych se podívala, oč se jedná, podruhé, abych to podepsala, a potřetí teď, abych se podívala, kde jsem to vlastně podepisovala…
      Nevím, co ti wordpress ukazuje… já vím, že mi třeba neukazuje spoustu blogů, které mám mezi oblíbenými, ačkoliv autoři píšou… a taky vím, že mi občas zlobí při editaci článků.
      No, udělala jsem to nakonec hlavně kvůli tobě (to už tak lidi někdy jednají proto, aby udělali druhým trochu radost), protože nemám čas dohledávat si, jestli ta petice vůbec bude k něčemu dobrá. Tak jen tak doufám, že máš pravdu a že je správné to udělat…

      1. Pán Ježíš, ne snad zrovna těmito slovy? ŘEKL „Co pro toho z nejmenších uděláš, jako by jsi pro mne udělal„ .
       Vždy a cokoliv udělat je lepší, nežli neudělat nic, mluví se již o desítkách mrtvých a napětí mezi západem a východem se stupňuje a celý svět musí zabránit eskalaci. Putinovi nestačilo 350 000 podpisů, proti bezpráví v Rusku, před olympiádou, tak preventivně jich je potřeba miliony, aby se náhodou nechtěl vměšovat, a samozřejmě by neměl, a ani nikdo jiný, Což obávám se hrozí.

   1. já už na petice nevěřím… stejně tak na volby… ale to je na dlouhý povídání. Ve zkratce, kdyby petice nebo volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali v té naší západní demokratuře… ještě možná na lokální úrovni místního zastupitelstva, tam to možná nějaký význam má, ale jinak… takže tak…

    1. Je mě jedno, jestli se urazíš, sedmikrásko. Jen malé děti říkají, proč se mám mýt, když se zase umažu? Prostě některé věci musíme udělat a věřit, jinak si můžeme lehnout rovnou do hrobu, vždyť vstát a jít dál, je tak zbytečné, ne? Musíme ty zbytečnosti dělat stále a stále věřit, že to bude jednou, třeba k něčemu dobré.

     1. neurazím 🙂 je to taky pohled na věc a já to nikomu neberu. I takové názory jsou totiž potřeba a lidi, kteří jsou přesvědčení, že to smysl má, obdivuju… taky bych chtěla věřit, ale holt už mi to nějakou dobu nejde… myslím si, že je potřeba začít u sebe, měnit sebe a svoje okolí, protože to je něco, na co máš opravdu vliv. Kdyby to udělal každý, tak by žádné petice nebyly potřeba…

      1. A tak sedmikrásko, i když žiješ jinde, jistě jsi nezapomněla Česká přísloví, o tom že KDYBY…… Máš jedno dítě, budeš mít další, říkej jim, mé drahé děti začněte u sebe, já se nehodlám starat! Všichni jsme děti Boží, někteří jsou na takové rozumové výši že, není třeba se o ně starat a ti začnou od sebe a potom jsou ti o které se musíš starat a to, po celý život pro ně něco dělat, říkat jim začněte u sebe, je málo, zbytečné a sobecké!

       UČIT SE POZNAT INFORMACE A DEZINFORMACE : http://wertyzreport.com/2014/02/20/video-jsem-ukrajinka-je-propaganda-revolucniho-hnuti/

       1. Mam dve, treti mozna na ceste. S tim ostatnim ale trochu michas dve ruzne veci. Ja jsem nemyslela sobecky sebe, ale hlavne sebe a take sve nejblizsi okoli, tam, kde muzes neco ovlivnit, tj. u svych deti kazdopadne ano…

        1. Jak ale ovlivníš to, že když se na širší okruh vykašleš, v tom lepším případě, ti bude někdo šikanovat děti, nebo tvým dětem začnou padat bomby na hlavu? Dnes je svět velice malý a propojený a já si mohu říci, to budeme zaplať pán, na Volšanech, ty si to dovolit ve svém věku nemůžeš, protože máš život před sebou, malé děti a tak ti běh širšího světa nemůže zůstat lhostejný. Jinak si nevím rady a zlomím nad vaší generací hůl, myji si ruce a jdu spát a basta.

         1. No to je problém, který se mi zatím nepovedlo vyřešit. Protože svoje děti šikanovat nenechám, to je jasný. Já jsem docela dost protektivní typ… zatím máme to štěstí, že žijeme v zemi, kde ty bomby snad hned tak nehrozí… ale kdyby hrozily, tak bych s tím stejně nemohla nic moc dělat… leda v rámci možností se na to připravit nebo zmizet někam do bezpečí. Jenže míst, kde by bylo úplně bezpečno, dost rapidně ubývá… svým způsobem jsme utekli už teď, ale čím jsem starší, tím si uvědomuji víc, že útěk to taky nevyřeší a že všude je chleba o dvou kůrkách (nebo taky žádný chleba). To ovlivňování od sebe a lokálních věcí, na které můžu mít nějaký vliv, je běh na dlouhou trať a nevím, jestli na to ještě máme čas… ale jinou cestu nevidím jako příliš reálnou.

          1. Ano mám Sedmikrásko, právě oni mě učí, pracovat pro Survival, Greenpeace, transparency, a mohu-li soudit podle fotky, nebudeš o mnoho starší?

          2. fotka klame… a porad se mi obcas stava, ze kdyz jdu bez deti, chteji po me v mistnim statnim obchode s alkoholem obcanku… je mi 35.
           Ja jsem diky svoji pracovni zkusenosti dost vystrizlivela, prave co se ruznych neziskovek tyka pomerne rychle… pracovala jsem pro neziskovku pres dva roky, na plny uvazek plus neplacene prescasy za tretinu platu, ktery jsem brala predtim v bance. Z banky jsem prave v mladickem nadseni pro tuhle praci utekla, to jsem si to mohla jeste dovolit, nemela jsem deti. Nelituju, zkusenost to byla k nezaplaceni…

         2. Já si nemyslím, že je to lhostejnost (určitě ne v Sedmikrásčině případě), buď rezignace, nebo spíš prostě realistické zhodnocení situace. O smyslu petic na téhle úrovni také přesvědčená nejsem a o vlivu kohokoliv a čehokoliv právě Putina už vůbec ne. Navíc má zkušenost říká, že kdykoliv se mi něco nelíbilo – na druhém člověku – dokud jsem se snažila to nějak měnit, tak to beztak nevycházelo. Změnilo se to až v okamžiku, kdy jsem něco v sobě změnila já sama. Kdyby mi někdo začal šikanovat děti, nejdřív bych se zamyslela nad tím, kde jsem udělala chybu já, někde hodně, hodně hluboko. A pak bych to šla řešit. Ale ono by to už v tom okamžiku možná ani nebylo potřeba. Taková je má osobní zkušenost. Globální problémy jsou, podle mě, naprosto dokonalý obraz všech těch konfliktů, vměšování, zájmů, které máme my sami v sobě. Vždycky budou, dokud je my sami v sobě nebudeme řešit. Války vždycky byly, vždycky byly genocidy, jen se o tom tak moc nemluvilo a lidi nepropadali takové beznaději. Zrovna nedávno mi posílal můj student anglický článek o vlivu médií… až to nějak zpracuju k výuce, určitě o tom napíšu i článek. Je pravda, že dnes je vše mnohem víc propojené, že konflikt někde ovlivní i nás, ale podepisováním petic bez nějaké aktivní práce sám na sobě to nezachráníme. Pamatuju se, že jsem kdysi mívala období, dky jsem si říkala: „nekradu, nelžu, necizoložím“, jsem dobrá. Ale pak jsem poznala, že kradu, lžu a cizoložím, jen na jiné úrovni. Člověk pak získá určitou dávku pokory a jiný náhled na věci kolem sebe. A já si pak začala uvědomovat, jak ty vnější věci jen odráží můj vnitřní stav. Mám-li konflikt a hněv v sobě, vidím ho venku a snažím se ho řešit tam. Ale dokud si ho nevyřeším uvnitř, bude venku propukat pořád a pořád, jen jinde a jinak. (u mě třeba v těch mých zánětech zubů).V mém případě alespoň tohle zrcadlo funguje velmi dobře… Můžu chodit k dentálce a dávat za to x peněz (což dělám), abych zabránila paradentóze (což pomáhá), ale ten problém si najde cestičku zase jinde…. nejde tomu utéct vnějšími zásahy, ačkoliv (no, podepsala jsem) vnější zásah je alespoň určitá pozitivní snaha a určitý pozitivní postoj, jako takový určitou hodnotu jistě má. Minimálně jako taková společná modlitba, společné vzedmutí přání, aby se to změnilo. Taková je má zkušenost.

          1. Zapoměla jsem tam vrazit smajlika, co má pusu od ucha k uchu, jak vidím, je i v té nejtragičtější situaci nutné. Mít satirický nadhled, bez něj? Ty spory vznikají, potom si sám sobě protiřečí i ti, či oni, protože, mám-li na zřeteli, jen svůj nejbližší okruh lidí, nevím co se za tím kruhem děje, protože mě to nezajímá, uniká mně, že něco pronikne i dovnitř mého okruhu zájmu. Nejsem Pilát Ponský, jen chci upozornit ty, co třeba nevědí!

          2. Avespapperi, posílám virtuální kytku. Sedmikrásce též. Zdravé názory, otevřené oči, sice skepse, ale přesto pořád slušní lidé.
           O takzvaných charitativních organizacích mám ne zrovna příznivé mínění. Ve čtvrtek jsem šla do Tesca a stál tam borec s krabičkou, že vybírá na postižené děti. Zrudlo mi před očima a chtěla jsem na něj zařvat, kolik z těch vybraných peněz ty postižené děti skutečně dostanou? Nedala jsem mu nic a nestydím se za to, protože nechci prokrmovat tucet dalších lidí, kteří se na tom přiživujou. Jo když budu vědět, že mých padesát korun přijde skutečně na konto těch dětí a z těch padesáti korun se pořídí pouze věci pro ty děti (kočky, psy, nemocné), tak tu pajcku dám.
           To samé se týká i esemesek, tenkrát při prvních povodních jsme posílali esemsesky, které údajně měly jít na konto pomoci zatopeným oblastem a celá tahle superakce se pak vytratila do ztracena.
           P.S. Aničko, podepsala jsem to. Ale stejně nevěřím, že to bude mít nějakou platnost. Leda by se to dostalo do médií a šlo to přes média.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s