Je něco nechtít?

Jiné nežli to chtít a nemoci to mít?

Vlastně mohu a mám co hrdlo ráčí, ne proto že chci ale proto že mohu, když chci? Vidíte ten rozdíl v ctižádosti, mám ráda a obdivuji lidi, hlavně ty mladé co méně mluví a více dokáží svou pílí a pracovitostí, ne nepleťte si to s takovými těmi hvězdičkami co zazáří a zhasnou a následně z toho žijí mnoho let.
Nedávno jsem takovou skromnou hvězdu viděla a zářila krásně, skromně a na nebi nejvyšším.  LUBOŠ MOTL  

Luboš Motl

O čem se vlastně hodně mluví :  O Nobelově ceně také ale o našich Českých vědcích, kteří se podílejí,  také o jednom mladém člověku, kterého si vážím já. DISKUSE. Já ani nevím, kam tenhle článek zařadit? Do rubriky Záhadno  , jsem již dlouho nenapsala nic, tam se to ale moc nehodí, jsou to věci na pomezí spíše vědecké reality a tak nevím, jestli se to vůbec hodí to smísit s teoriemi o mimozemském životě, ale většina vědeckých objevů, jsou nakonec, nejdříve teoriemi. BLÍŽÍ SE MEDIÁLNÍ PANIKA. Kdepak, nebojte se, že když si na ty články na odkazech Kliknete, že to tam nebude, on se jeden šašek hodně snaží, aby to u mě v rubrice Záhadno, bylo systematicky mazáno, marně, já to tam zase dám. mimozemšťané?
1a

Jsem již ve věku, kdy se často a dlouze k tomu nebi dívám, přemýšlím o BOŽSKÉ ČÁSTICI. Není to dogmatický sen blouznivé babky, je to naděje na lepší svět a touha o splnění těch nadějí.

37 komentářů: „Je něco nechtít?

 1. Aničko, mně kvantová fyzika neříká vůbec nic, jsem v tomhle duše nepolíbená, možná vnučka by mohla něco vědět, studuje jadernou fyziku. Jinak doufám, že jsi v pořádku, že jen „odpočíváš“. Moc tě zdravím a přeji vše dobré a krásné!

  1. Zdravím tě Libuško, neodpočívám, je to právě naopak, jsem zapřažena jako kůň, na blog hledám čas po minutách. Tvoje vnučka studuje dnes tady u nás něco, co se dříve studovalo jen v „SSSR, a to hodně privilegovaně„ a již to, je něco úžasného, na co nejen můžeš být pyšná, ale i vlastně vděčná době? Děti, to jsou léta moji učitelé, když můj vnuk začal dělat školu, kde studoval životní prostředí, zezelenala jsem a všechno, co se toho týkalo, mě začalo zajímat, potom na vysoké, studoval geografii a já se zase učila s ním, to aby měl o čem se mnou mluvit a nemyslel si „babička je blbá„? Jen kdyby se tolik neuplatňovala Einsteinova teorie, že čas je relativní, nějak rychle se nám krátí?

 2. Aničko, hezký čas dušičkový, příjemnou neděli, a kéž by se každému povedlo to, co máš uvedeno jako motto. Aspoň každý týden, když už ne každý den…

 3. U nás je spousta chytrých a šikovných lidí, jenom mám pocit, že nejsou patřičně docenění, uplatní se spíš v zahraničí, což je pro nás velká škoda.
  Kvantová fyzika je pro mě něco naprosto nepochopitelného, moc obdivuji lidi, kteří ji studují nebo se o ni jenom zajímají.
  Tvoje spektrum zájmů je hodně široké, Aničko, dovedeš psát snad o čemkoliv, takže obdivuji i tebe. 🙂
  Přeji ti příjemný první listopadový víkend. 🙂 Hanka

  1. Máš v něčem pravdu Hanko, oceněny naše české osobnosti sice byli, v televizi, ve všech novinách, i některé blogy, jak je vidět v odkazech, jen lidi, to jaksi nedojímá, mají odlišné pole zájmů? Ne Haničko, není za co mě obdivovat, je to pro mě zábava a poučení a vůbec si nemyslím že to bude mít široký záběr příznivců, je to ale škoda? Děkuji za přání a i já tobě přeji, víkend plný dobrých vzpomínek na své milované.

 4. Danke liebe Anna ich wünsche dir ein schönes und Glückliches Wochenende heute ist bei uns Regen der Himmel ist grau in grau es wird Winter.Lieber Gruß und Freundschaft.Gislinde

 5. Hallo liebe Lili so ein schöner Bericht,ja die Zeit vergeht leider viel zu schnell, aber es sind auch so viele Themen wo ich nicht so darüber Nachtdenke.Wir sind ein paar Danke an der Ahr noch etwas Wandern solange es noch schön ist.Ich wünsche dir ein glückliches und schönes Wochenende.Gruß und Freundschaft.Gislinde

 6. Moc rada sa dívam večer na oblohu – teraz budem mať z podkrovných okien bezva výhľad. Už len kúpiť ďalekohľad a môžem relaxovať. Až ovšem nezaspím, v poslednej dobe bývam tak unavená, že ako ľahnem, hneď som v ríši snov…
  Zdravím Ťa Anička a prajem príjemný deň! Viera

  1. Bavit se, snít si pěkné iluzorní sny, je i u vědců náplní jejich zajímavých životů. Děkuji za návštěvu, přeji pěknou neděli Věrko.

 7. Kvantovou fyziku miluji, hodně se o ní zajímám. A tak bych to zařadil možná i do duchovna, neb tvrdím, že kvantová fyzika a Bůh jedno jest.
  Prosím nekamenovat
  odkazy si prostuduji

  1. Jeden z programů, na který se s obdivem a se zalíbením občas podívám, je televize NOE, na besedy a přednášky o vesmíru, astrofyzice ale i mnoho jiných věcí, uklidňujících a poučných, ti Jiří asi nemusím doporučovat, jistě je znáš, vím, že jsme spřízněné duše, i když se to tak na první pohled nemusí jevit. Hezkou neděli……….

 8. Je prima vědět, že se naši lidé ve světě neztratí a ba co víc, že ten svět vědy dokážou i obohatit o nové myšlenky a objevy. Nedokážu si představit, jaký musí mít pan Motl mozek, když mě dělá problém, jen si o jeho objevu číst a aspoň minimálně pochopit. Na to jsem pozemšťan až moc jednoduchý.
  V komentáři pro Vendy jsem se dočetla, že se na čas odmlčíš. Posílám ti tedy aspoň obejmutí na oplátku. 😀

  1. I já tebe Jaruško, ne jen objímám, ale i srdečně tisknu, a témata rozhovorů, si každá jistě v něčem, vždy najdeme společná? Astrofyzika, je náročná věda, i pro ty, co jí rozumí, já v ní hledám a nacházím ty své odpovědi a ty máme my dvě i s Jiřím, společné, je to Bůh.

 9. Toto povídání bych klidně zařadila do rubriky Svět. Nebo do rubriky Život.
  Protože, proč mimozemšťané, když kluk je očividně pozemšťan? (no, třeba je výsledek křížení mimozemšťanů a unesených lidí). 🙂
  Je dobře, že pořád vystupují mladí (zejména mladí) lidé, kteří mají o něco zájem. Překvapilo mě, že kluk nesouhlasí s důsledky globálního oteplování, když je to tak populární (no, možná právě proto, jinak o globálním oteplování si taky myslím, že nejde o nic mimořádného, je to jen určité obdoví. Neříkám, že člověk nic nezpůsobil, má na tom svůj podíl, ale příroda je opravdu silná a pořád to zvládá.)
  Nechtít něco je opravdu jiná věc než nemoci to mít a chtít. 🙂

  1. Vždycky se zamýšlím nad lidmi jako jsou tito dělníci na vinici páně, kterým Bůh vkládá do hlavy tu cestu jak a co člověka může a posune o krok dál, máme pocit že je jich jen pár, není tomu tak, je jich obrovské množství, nadšených a neúnavných dělníků, každý z nich lehce a rád nahradí, ty ležící a čekající. Kdyby ze světa vymizela nenávist, závist, touha někoho a něco využít ve svůj vlastní prospěch, přestaly by se vyrábět zbraně, zotročovat lidé, jaký by asi svět byl? Dnes máme mnoho možností pochopit a učit se, jen si vybrat, z čeho se chceme poučit, žádná teorie není samoúčelná? Čtu v téhle době knížku, kterou Luboš Motl přeložil do naší řeči a napsal ji právě jeden z čerstvých nositelů Nobelovy ceny za fyziku, vůbec to není suchá věda, snad proto je světovým bestselerem. Higgs (boson), našemu neanglickému uchu zní podobně jako objímat, objetí, tak často používané slovíčko jinde ve světě v přátelských rozhovorech, kterým se u nás tak šetří, city se projevují málo a většinou ve falši situací, kam vůbec nepatří, projevující se, většinou nepatřičně a falešně, námi často přejímající myšlenky jiných lidí, jako bychom se za své pocity a svůj vlastní názor styděli, říkám to proto, že jsem si přečetla, to množství komentářů na blogu Luboše Motla a různé názory, nelichotivě a s podtextem zloby. Jeden z odkazů: http://motls.blogspot.cz/ je tam nával, těžko se na tuto a jiné jeho stránky dostávám, číst je tam zajímavé, i komentáře ? Všude kde čítávám rozvraceče, já některým lidem, kteří roztrušují negativum po naší zemi, tak říkám. Jsem na rozdíl od nich srovnávač, snažící se vypíchnou v negativním ty kapky dobrého, a proto, že se mě nedaří, je tedy nejlepší odříci si, a je to jistě jiné, nežli nechtít to mít, ať se jedná o cokoliv? Zase se na čas odmlčím. Tím vás kdo se u mě občas zastavíte, objímám a zdravím.

   1. Možná proto se u nás tolik nenosí nějaké objímání, protože je máme spojeno s falší a neupřímností, je to smutné, ale je to tak. Přesto, místo, kde by se lidé mohli objímat a nedělají to, je v rodině. A když ne obejmout, tak aspoň pohladit, dotknout se ramene, tváře, lehce přejet po hlavě, i to řekne druhému mám tě rád(a) a jsem rád, že tu jsi.

   2. Na ten odkaz jsem se podívala, ale bohužel, je světovej, tedy píše v angličtině (což chápu)., přesto pro mě nečitelný, protože anglicky neumím (a opravdu nemám čas louskat se slovníkem slovo za slovem, u komentářů totéž). Komentářů má opravdu hodně, jak jsem se dívala. Kdybych měla dnes dítě, prala bych do něj angličtinu už od první třídy, protože co se v mládí naučíš, najdeš nejen ve stáří, ale prakticky po celý život. Kdežto učení se někdy ve středním věku je na houby, protože mozek už toho tolik nepobere, a když pobere, rychle se vytrácí.

    1. Milá Vendy, zase a již po sté, je jisté že nejen, že mě všichni neslyšíte, nevidíte, ignorujete, dokonce ani nečtete? Návod na překladovou lištu Google Toolbar, jsem udělala již tolikrát, že je mě trapné to psát znovu? A PŘEKLÁDÁ AUTOMATICKY, CELÉ STRÁNKY? já málokdy poznám, že to není v Češtině, jako třeba na stránkách Luboše Motla, se dozvídám až od tebe, že nejsou Česky? Hezkou neděli Vendy…….

     1. Sakryš, na ten překladač jsem si nevzpomněla. Vidíš, jsem sklerotická (a přitom jsem jej občas použila, i když vím, že je s šíleným slovosledem a vlastně si ten překlad ještě musím přeložit :D,) ale to nevadí, podstatné pochopím.

      1. Já vidím, že si nerozumíme s většinou z vás Vendy, já nic nikam nepíši, nevkládám, s ničím nemanipuluji, to lišta Google Toolbar dělá sama a automaticky, jen prostě a jednoduše zaklikáš její nainstalování v nástrojích a to je vše. Prohlédla jsem si tvůj monitor, zjistila jsem že na Google nejsi přihlášena, nemáš jejich lištu? A to je základ všeho, co máš mít k disposici, dají ti i jiné nástroje, jako jsou televize, rozhlas, noviny, gramatiku, ale to je již další a složitější? Neumím si internet bez tohoto představit, byla bych omezena jen na to, co je dostupné, tady v Česku??? Po přihlášení, ti naběhne lišta s různými nástroji, úplně vpravo lišty, bude u tvého loga zámečnický klíček s šipkou, když na tu šipčičku najedeš myší, je tam návod UPRAVIT MOŽNOSTI LIŠTY Google Toolbar. Když ji nainstaluješ, bude ti automaticky překládat celé stránky v šedesáti jazycích světa? A to je celý ten fígl. Hezký večer Vendy…..

   1. 🙂 Ráda také překvapuji 🙂 Ne, to všechno jsou totiž témata, na které mohu říct jak to, že mě to baví a zajímá, tak i to, že mě to vůbec nebaví a nezajímá 🙂 Jsou to taková témata, o kterých se mi už špatně mluví. Věda… vážím si jí, strávila jsem tam spoustu plodných let, dozvěděla jsem se strašně moc, ale odcházím. Věda má své limity a tam, co chci zkoumat, s aristotelskou logikou (buď A, nebo B, ale nikdy ne oboje, jak nám předkládali v teoreticko-metodologickém semináři) nevystačím. A já narážím neustále na to, že tak to prostě v životě není.
    Chtít? To je důležité. Nechtít? Ještě důležitější.
    Mimozemšťané? Bývala jsem velká fanynka všeho mimozemského (tedy snad kromě únosů) a různých záhad. Ale nějak mě to teď drží víc při zemi. Méně dumat, méně vyhledávat záhady, méně chtít… a víc být a být vděčná a víc se držet při zemi. Každé období má své, nedovoluji si nic kritizovat, vše má své místo (tedy aspoň v tom mém mělo). Nebýt vědy, touhy vyletět do nebes a poznat místa, kam dosud lidská noha nevkročila, a dosáhnout nemožného, bych zas nebyla tam, kde jsem teď. A kdo ví, kde budu zase zítra :-))

    1. Moc se mně líbí, že stejně jako já dokážeš říci tohle ano, a tohle mě nezajímá a nehodlám se o tom bavit, je to pro mě ztráta času. Lidé by se měli hledat a najít , tématicky si podobní, kdyžuž se zabývají tímto bavidlem? Ani mě samotnou nebaví vždy a všechno, co sama sesmolím, když jsem si to ale zadala do témat? Tak občas udělám, i třeba pokus o humor, i když to vůbec neumím?

     1. Mně se ten článek moc líbil, rozhodně nebyla ztráta času ho číst, ty věci mě zajímají i dál, jen je těžké na něj stručně a smysluplně reagovat, právě protože jsou pro mě dnes tak komplikovaná 🙂
      A proč „smolíš“, co tě samotnou nebaví? Témata můžeš zrušit… delete a je to :-))

      1. Nedělám různá témata jen pro svoji zábavu avi, ráda si dám práci i s tím, co mě třeba nebaví, může to ale bavit někoho jiného?

       1. Dělat věci, které mě nebaví, protože mě baví udělat tím někomu radost… to mě baví 🙂
        Ale dělat něco jen tak, aby měli radost jen ti druzí, bez toho, aby to působilo radost i mě samotné… to snad radši ani nechci umět… často to pak bohužel končí u postoje „já se mohu přetrhnout a ty si toho ani nevážíš…“…

         1. 🙂 Na dušičkový humor ještě dojde…co jsem letos zažila na dušičky, to mi nikdo věřit nebude… 🙂 Už se těším, až o tom budu psát :-))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s