Ono nejde o to, jací jsme?

Ale komu poskytneme prostor?
Pak také o to, co máme za zásadní, a co je nepodstatné?

Hledám, lidskou nepřizpůsobivost. Lidí, kteří změní lehce svůj názor, jak se jim momentálně hodí, je hodně, těch, co za všech okolností jsou stabilní a stálí, moc není? Mám jednu paní, které si vážím, mám a čtu ji ráda, i když je na té protilehlé straně spektra nežli já? Když mám pochybnost o sobě samé a svém světonázoru, jdu si přečíst ten její, někdy mě zviklá diskuse tam, ale ona je mým vzorem slušného, čestného politického názoru. Budou volby, tam kde se o nás, obyčejných lidech říká, ty ovce, to stádo? Tam, nechodím číst již ani pro zábavu, uráží mě, když někdo ukazuje aroganci a nadřazenost nám, kteří jsme a budeme páteří, protože nás obyčejných lidí je nejvíc a jak si to zvolíme, tak to budeme mít, dalších několik let? Nenechte si namluvit, že na vás to nestojí, a že je vlastně jedno koho budete volit, není to jedno a právě na vás, to tedy a na to vezměte jed, záleží, Nás obyčejných lidí je nejvíc?
VolbyJá stále věřím ve slušnost a inteligenci Čechů, že nikdo nedá prostor svým emocím ale použije rozum a cit. Je to dost odstrašující plakát ? Pro ty, co jim naskakují boule na spáncích a rudne bělmo v očích? Půjčila jsem si ho já stará, od mladého člověka, protože on mě oslovuje svým rovnovážným pohledem na svět, stejně jako paní Janika ??? Vždy a všude si vezmu jen to, co chci, neměním své názory po celý svůj život, jsou ale situace, kdy si mnoho lidí neví rady, nebo podléhá pocitu, že je to stejně fuk a pak je dobré si přečíst, co o tom či onom, soudí jiní lidé, ne nemyslím si abychom svůj názor přizpůsobili, jen si rozšířit pohled o ten, co mají jiní lidé? Přečtěte si, ať jste v obraze, hlavně  komentáře???

23 komentářů: „Ono nejde o to, jací jsme?

 1. Liebe Anna die Zeit vergeht so schnell und schon steht das Wochenende vor der Tür viele liebe Grüße zum Wochenende wünscht dir Klaus

 2. Koukám, že navštěvujeme stejného blogera a ani to nevíme. Jinak já volím už roky jednu stranu a měnit to opravdu nebudu.

  1. Ale Jiří, ty to přece dobře znáš, že vrána k vráně????????? A politické kluby, to i doporučují, a já to tady klidně řeknu, jsem jako pan Werich, mě se chce něco říct……

 3. U nás je vylepený plakát se Sobotkou a vždy když jdu kolem, mám chuť na něj mávnout rukou s vystrčeným prostředníkem (on je téměř v životní velikosti). Strany jsou otřesné, výběr hrozný a nejvíc mě pobavilo (nebo spíš rozzlobilo), že se tam derou znovu a znovu ti samí lidé, kteří tuhle zemi dotáhli až do současného marasmu.
  Že jsou u nás lidé inteligentní a chytří, tomu věř.
  Ale že nezblbnou u voleb, tomu, Aničko, nevěř… Psychologie šlape na plný obrátky a přechodné zatmění mozků se znovu bude opakovat.

  1. Jak já ti rozumím? když lidé, již předem rezignují a jasně všichni, stejně jako ty, nebo já vědí o manipulacích, nechápu jak je to možné a vždycky mě při tom napadne Hitler a to, jak se mu podařilo zmanipulovat miliony lidí k takovým hrůzám a všichni dělali, že nic nevidí? Pár jedinců tenkrát, stejně jako dnes, bude mít, nebo mělo nějaký postoj a stejně nic nezmohli. Stále mám nějaký ideál, že lidem to dojde?

 4. Já jsem sama moc zvědavá, jak tyto volby dopadnou. Spousta lidí říká, že nechce volit ty, kteří to podělali a jdeme stále až tam… ale jak zase nenaletět? Tady je každá rada drahá.

  1. Těžko ti budu radit něco konkrétního, budu volit (lidi) a dobře se podívám na ty, kdo jsou moji osobní zástupci pro náš region. Rozházet jim ten dobře zajetý, soukromý píseček a udělat čáru přes to, co již mají za jisté, a to se ještě nevolilo? Rozdrobit je na drobné, to by jim vzalo vítr s plachet? V zemi, kde může kandidovat skrytý fašismus, kašlu na konvence!

 5. Wünsche dir einen schönen Abend schönes Video Danke dir,ja die großen da ärgere ich mich schon gar nicht mehr,ist so viel schlimmes auf der Welt.Ich wünsche dir Morgen einen schönen Tag.Lieber Gruß liebe Anna von mir Gislinde

 6. Bojím se jen toho, zda ty ideály budou silnější než ty ohavnosti, které se nahoře dějí a i v jádru dobře smýšlejícího nového politika, nakonec zkazí až na kost… Peníze a moc jsou obvykle dvě věci, které pohltí každého, ať už původně přišel s jakýmkoliv úmyslem. Sama ještě nevím, koho volit. Že je naším přezidentem Zeman, je mi hanba! Většina ho ale chtěla a teď můžeme jen sami sebe plácat po ramenou, cože jsme to zase „vyhráli“…

 7. Querida Anna, aùn tenemos buenos modelos a seguir por suerte.
  El mundo actual aùn nos reserva estas maravillas a pesar del gran desorden en todos los ordenes!
  Pasa una linda semana!
  Besos para ti querida Anna 🙂

  1. Bylo by velice pěkné, mít dobré vzory a být jen šťastní a spokojení, někdo se ale musí starat, někdo z lidí. Ty víš drahá Mane, že já spoléhám na pomoc Boží a to v každém lidském konání, kdyby tomu tak nebylo, kde by byla naděje? Objímám tě drahá Mane.

 8. Když tak vidím všechny bilboardy cestou do práce a na nich pořád ty stejné ksichty, tak si říkám, jestli se vůbec něco zlepší. Že jim není hanba mazat nám zase med kolem huby, že to s námi myslí líp. Ta banda „zlodějů“ myslí jen na to, aby bylo líp…ale jen jim..potřebují se zase na nějaký ten rok zašít, téměř nic nedělat a jen čekat, až jim prašule pěkně naplní duchnu. Všechny bych vypráskala a a dala prostor jiným. Jenže tihle se tam budou držet za každou cenu jak hovno košile.
  Ještě pořád nevím koho budu volit, jsem z nich otrávená

 9. Já jsem třeba při prezidentských volbách nepochopila, proč lidé nevolí toho, koho chtějí podle vlastního svědomí, ale snaží se nějak strategicky… takže nevolí podle toho, co oni sami považují za správné, ale podle toho, co si myslí, že za správné budou považovat ti ostatní, a ze strachu, že ten jejich hlas by mohl zapadnout. Kdyby každý volil podle svého svědomí, asi bychom se divili, co by nakonec padlo…
  I když kdo ví, Zeman by to nakonec asi stejně vyhrál… neuvěřitelnému množství lidí nevadí chování burana…

  1. Za prvé, prezidentské volby byly první, co lidé rozhodovali úplně sami a nejsou na to zvyklí, čili potřebují berličku někoho za sebou a doufám, že příště nám toto právo nevezmou a bude to lepší a samostatně rozhodovat. Demokracie totiž za dvacet let byla spíš svazovaná, než svobodná. Stále tu není ta havlovská občanská společnost, kterou už všichni ostatní politici napříč spektrem zprofanovali a zesměšnili tak, že vlastně prostý lid neví o co to je.
   A nenechte se zastrašit k vlastnímu názoru , že pravicové strany těsně před volbami opět zabubnují :“ Bu,bu,bu! Příjdou zlí komunisté když nebudete volit nás!“ A všichni jako jeden šik volí modré.
   Vždyť je to jen a jen na nás a oni většinou byli za těch dvacet let u vesla a ne komunisté!
   Takže co je ve společnosti špatně, je vlastně na nich.
   Teď mě můžete nazvat bolšounem, jako jeden můj spolupracovník, za mé názory, i když jsem komunisty nikdy nevolil.
   Aničko promiňte, že jsem se tak rozepsal.
   A ostatní, abych použil parafrázi na Kiplinga: „Hleďte (volte) dobře ó vlci, hleďte dobře!“

   1. Já doufám, že je to pravda, a že k opravdové demokracii ještě musíme dozrát. Pamatuju si, jak jsem jednou chtěla volit TOP09 jako novou stranu… pak jsem si přečetla jejich program a zjistila jsem, že jsou pravicovější než ODS. Já jsem byla vždy spíš středová volička. Letos jsem si zas vzpomněla na volební kalkulačku, tak jsem své názory projela jí… strany, které mě vyšly, by mě nikdy nenapadli. No, podívám se na ně a zvážím. Když jsme si prý tak blízko. Ono to nakonec stejně není o programech jako o lidech. A právě, moc a peníze dokážou lidi zkazit… teprve po vstupu do politiky se ukáže, zač ten který člověk stojí. A obávám se, že předtím nemáme šanci to odhadnout. Ale souhlasím s Aničkou, ty velké strany (včetně komunistů) už ukázali, co umí. A i když se pořád objevují nové strany (jako ANO apod.), kteří parazitují na touze lidí po změně, tak jsem tu změnu stále ještě nevzdala… někomu to hodím, ale ještě nevím komu…

    1. A … není nějaká možnost jak by to šlo bez stran? Ať se vyjádří odborníci, ale ne demagogicky.
     První pochybnosti mě napadly, když jsem slyšel přítele, který se dal komunálně k ODS, mluvit o stranícké disciplíně. A napadlo mě, safra to slovo už jsem slyšel za komunistů. Později jsem pochopil, že to znamená jednat v zájmu strany jednotně jako jeden mozek. Ale to přeci nikdy v rámci demokracie by nemělo být, protože poslanci by měli především sloužit lidu a ne sobě a straně. To už tu jednou bylo. Poslanci jsou jednou zástupci voličů pro určité správní území a v každé části země jsou problémy jiné, specifické. A léčit problémy centrálně je sice pro ně zjednodušení bez přemýšlení, ale právě tím naražením na jedno stranícké kopyto se také dá skrýt různé stranícké nešvary a zakuklené neplechy, korupce, zlodějina…
     Jsem laik, ale snažím se myslet hlavou.

     1. Já myslím, že řešení bude jedině systémové… a systém stran mi přijde zastaralý. Ale nejsem odborník, jen vidím, kam to vede. Mou představu o vládě odborníků už mi vyvrátili, ani už nevím, jakými argumenty, ale přišlo mi to rozumné. Tak se nechám překvapit, politika není to, čemu moc rozumím.

     2. Podávat návrh do parlamentu má právo každý občan, alespoň v některých demokratických (Švýcarsko) zemích to je norma všeho, že zastupitelé, na všech úrovních, mají kancelář narvanou lidmi, u nás to nefunguje, jsou formální, neúřadují, když už tak písemně, na rozhovor jsou „mluvčí„ jsou odtrženi od reality, poradci-poradců? Oni by potřebovali zákon, o hmotné zodpovědnosti za politická rozhodnutí. Skepticismus, již u mladých lidí svědčí o neochotě začít sám u sebe, chtít změnit něco a od základu. Tam kde žiji, znát okruh těch, kteří budou rozhodovat, za mě konkrétně, protože systém jim rozházíte jen kroužkováním a volbou malých stran a znát ty lidi, co tam budou za mě osobně, jinak je ten skepticismus na místě? Prostě je nutné rozházet ten dobře zajetý styl vládnutí a nebát se. V osmdesátém devátém si lidé tu šanci nechali ukrást, protože se neuměli rozhodnout sami za sebe a stále se jen vezou, protože něco opravdu udělat, je jiné nežli o tom klábosit, to na účet všech politikou se zaobírajících blogů!
      http://tribun.name/2013/10/05/volebni-gulas-rocnik-2013/

  1. Jen doplním svůj komentář, moc by se mě líbilo, kdyby lidé udělali nějaký radikální řez a ti všichni, co tam léta dřepí, šli tímpádem od válu! Proto nebudu volit žádnou z těch velkých stran, nic by se nezměnilo.

   1. Oni bohužel, jít od válu nechtějí a pokud nechceme použít nezákonné prostředky, tak oni musí vychcípat, ale tím se toho také nedožijeme!

    1. A že je důvod, stále být obezřetnými, to by si měli uvědomit hlavně ti mladí, my klidně na to vychcípání počkáme, problém je Oto ten, že oni si vychovávají, své ZLATÉ DĚTI, dostatečně chtivé moci, netoužící po empatii? Rozděl a panuj, se ujímá i na maloměstech a tvrdě se domáhá své libry masa, ti nahoře prý už si nahrabali, teď jsou na řadě ti menší? Jediná naděje je v těch nejmladších, co ještě mají ideály.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s