Zajímá nás budoucnost příštích let? KROUŽKUJME !

Poradíme si s tím, myslím tedy nás starší lidi? Je to ještě vůbec naše starost?

Moje předchozí stránka je vyjádřením pocitu, jak brzdím svou jízdu s kopce, až se mé paty zarývají do země a celé okolí mě přesvědčuje, postoji a jednáním, že mám hezky trpělivě čekat, až ta s kosou, kolem mě pokosí a buďto se s tím smířit a šoupat nožičkama v bačkorách o podlahu? Nebo se stát nepohodlným elementem ve společnosti? Neposlouchat, jak my staří jsme největším problémem ekonomiky, jak z rozpočtu odčerpáme největší prostředky, že nebude na důchody, ve zdravotnictví jsme údajnou žábou na prameni, neustálé poukazování ve sdělovadlech na to, jak a kde všude jsou staří lidé na obtíž? Jemné naznačování, že jsme oběťmi lumpů, podvodníků všeho druhu a nejvyššího kalibru proto, že jsme snad ? „HLOUPÍ„ ? Osobně jsem nikdy stát na nic nepotřebovala, nic zadarmo nedostala, celý život jsem poctivě pracovala a na své důchodové a zdravotní pojištění si zaplatila nemalou částku. Ten, a ti, co „moje„ za léta naspořené prostředky prošustrovali (rozkradli) ? Je a jsou opět na kandidátkách, jako by se nic nestalo, jako by vůbec nedošlo k žádné parlamentní krizi a my máme šoupat bačkorkama, držet hubu, krok a nedej Bože, snad volit komunisty? Ano, je nás starých lidí hodně, vezměme rozum do hrsti, sedněme na internet, podívejme se, co jsou zač, máme dnes neomezené možnosti, kouknout se jim pěkně na zoubky, nevíte kde a jak, zeptejte se svých vnuků a dětí, prověřte si své preferované,  „slušné a bezúhonné„ najdete li takové, KROUŽKUJTE ! Ne své slepičky na dvorku, ani ne modré ptáčky, kroužkování se nevztahuje na ty, co bych dala do jednoho pytle, roztočila ho, aaaaa ten by letěl……… Neříkejte nějak bylo nějak bude, času není tolik, jak si myslíme, jděte a volte, využijte jedinou danou možnost. KROUŽKUJTE ! DOCELA MĚ UDIVUJÍ, některé pletichám podobné názory, že toho, nebo ty, bychom měli volit z taktických důvodů, můj osobní názor je, že veškeré taktické tahy, za mnoho let, již byly použity, vyčerpány, že poslední kapka již dopadla a jediná možnost dnes je, hledat a najít v tom smetišti pár neúplatných, je-li to vůbec v lidských silách?

ČTĚTE TADY: KLIK  
Walter Bond: Zpět k primitivnosti
A TADY        : KLIK
Interview s Tedem Kaczynskim
TO TAKÉ      : KLIK  

Unabomber: Manifest – 1. část (výpisky)

http://www.parlamentnilisty.cz/

23 komentářů: „Zajímá nás budoucnost příštích let? KROUŽKUJME !

 1. Budu kroužkovat a přemýšlet .Určitě budu volit některou z malých strach,Svobodné,nebo Piráty.Nebo Vandase.Někdy je třeba radikalizace,jinak tu umřem v té Evropě na úbytě a zvrácené lidské ideologie.Moc ráda čtu vaše povídání a nemám ještě přečteno pár vyprávění z Vašich vzpomínek ,že nemám klid ,soustředění a musím říct,že jsem z toho úplně ve stresu 🙂 Až si říkám,že je třeba si nastavit u sebe priority,že mám dávat přednost tomu co posiluje ,vždycky se mi nedostává chvíle právě na to.Omyl,Chyba,to musím napravit.Začala jsem číst jiný tisk,než tady zvyklou mizérii v médiích a uvědomila si souvislosti a je mi lépe.Zjistila jsem,že již delší čas žiju v tom,po r.89,než předtím a že pomalu se probouzím a že jsem si další dění v zemi představovala jinak,tohle je taková iluze demokracie a svobody a lidé se mají zbavit apatie a ozvat se,byly zvyklí a naučení držet hubu,že to nemá cenu,ale má,o mladší generaci si myslím a to říkám zcela upřímně,že má vymytou hlavu a to nemyslím nijak namyšleně,či sebe vyvyšujících.O to víc je mi zle,mezi vrstevníky a blízkými,co mají taky vymalováno,ale stačí jen pár lidí,co jsou schopni přemýšlení a proudí čerstvý vítr.Snad se Vám zobrazí moje identita,já nechápu,že wordpress a blog.spot se nějak vylučují,či kde je chyba,na to jsem nepřišla.
  A pro naději a pro nás všechny,v různém věku si mylsím,že je důležité se zapojit,chtít po svém zastupiteli odpovědnost a dožadovat se a nárokovat své požadavky a jejich splnění a věřím tomu,že je velmi možné,že se změní prostředí,do dalších voleb,protože polsanci tu jsou od toho,aby sloužili těm,co je delegovali,že si to tu vyložili jinak,je také o tom,že jsme jim dali prostor,k těm lumpárnám.No,rozkradené se nevrátí,ale snad se dá zabránit větším škodám a rozhazovačství,kopíruji jeden komentář,který nepotřebuje vysvětlení .

  „Cituji zoufale pravdivý komentář jednoho Američana k situaci v ČR:

  „Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda,neničí zemětřesení,
  úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha,místo sopky sem tam
  vybuchne parovodní potrubí, nezažila 68 let válku, dokáže dostat na
  kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 23 let.“

  Myslím, že není co dodat.““

  A proto hledám jiné zdroje,včetně zahraničních zpráv,překládám si,pomalu a no a co,pak čtu různé neoficiální blogy a blogy různých zpravodajů,včetně těch,co komentují dění v zahraničí,prostě jsem zjistila,že jsme tu pořádně masírováni a to mi vadilo,už před nástupem puberty 🙂 .A myslím,že co je třeba,je slušně těm lidem ukázat,že to jde i jinak,že primární zisk a ukrást,sežrat,vytěžit nikam nevede.Včera mně pobavilo přehlédnutí tisku jedním okem,že se posmívají Zemanovi,že vyčítá Bakalovi,že měl mít rezervy .No,vždyť ano.Měl je mít.A proto je to tu zu grunt.I socialistickém zřízení se používali morálně opotřebené stroje,protože se nemyslelo na obnovu a při tvorbě zisku na inovaci,tak tenhle systém to ještě zdokonalil,nemyslí se vůbec,natož na obnovu,návratnost investic a na rezervy,natož rozvoj.
  Jé,to to ze mně vypadlo.
  Anno,mějte se moc krásně a těším se na další Vaše povídání,politika mně točí a to Vaše vyprávění o dětství mi doslova pohladilo duši,moc děkuji a krásný den přeji.

   1. Máte obě, Libuško a kočičko pravdu, že tyhle volby jsou těžké, a budou stejně rozhodující a zlomové jako ty, ve kterých nám pan Havel říkal „jen do prvních svobodných„ . Moc je velká droga, každý kdo ji získá, si časem vypěstuje pocit (i když do toho zpočátku jde s tím nejčistším úmyslem), že bez něho se vše zhroutí a začne upevňovat svou moc, nejdříve přípustnými prostředky a vlivem vnějšího tlaku, posléze i nepřípustnými, velkou roli hrají povahové vlivy a charakter, každého z nich, Já bych měnila vlády a volené, ne po čtyřech ale každé dva roky, neb, nové koště…… Nežli se rozkoukají, pracují poctivě? Obě máte dobré argumenty a uplatnit je musí každý u sebe a svém okolí, nevykašlat se na všechno při prvním neúspěchu, vytrvat a „vymítat„ hlavně zdola, každý doma ve své vesnici, městě, protože oni potom stoupají, po vašich hlavách vzhůru, co jim dovolíte doma, na vašem dvorku, to potom uplatní i na vyšších a nejvyšších postech. Je to běh na generace, doma u svých dětí a vnuků, je nutno začít !!!
    Říkám svůj názor tak, aby mu porozuměl každý, nechci a nebudu tady tvořit nějaký blog, pro pár vyvolených a jakýkoliv jiný názor a postřeh, aby byl ignorován, nebo dokonce vyčleněn ! Rezignovat, aniž cokoliv sám udělám, je zhoubné, historie to říká jasně, po tisíce let!

 2. Bude to složité s těmi volbami! Taky stále nevím koho, k volbám určitě půjdu, když jsem chodila, že jsem musela, proč ne teď? Ale zatím nevím. Profláknuté strany a tváře se mi také nechce ani vidět, natož volit, ale koho? Už jednou jsem to zkusila. Když se objevila strana s programem, který mne zaujal, strana nová a vypadalo to dobře. Byly to VV a jak to dopadlo všichni víme. Každý slibuje a slibuje a pak jak se dostane k moci, skutek utek. Snad něco vymyslíme pro tu skutečnost, aby bylo líp. Ale nejít vůbec, tím se nic nevyřeší.

 3. Jsme taková jakoby vybraná skupinka lidí, co má podobné názory a tak trochu si hraje do noty. Je to asi přirozený jev, že vrána k vráně sedá a dohromady jdou lidé kteří si rozumí. Nechci nikým manipulovat ale i v okruhu mých životních přátel převládá názor, že to jsou zbytečné starosti a my, že s pozice obyčejných lidí, nejsme schopni cokoliv ovlivnit? Trochu mě to prudí, copak se rozpustili, jen proto, aby utratili miliony za nové volby? Myslím si, že každý by se měl přičinit aby určití lidé zmizeli ze scény a nezbyl po nich ani smrádek, co kolem sebe po mnoho let šíří. Ukazují, jak jsou mocní až dolů, na tu nejnižší úroveň vládnutí, arogance moci se rozmáhá od Prahy, až po Aš, volby je ta jediná možnost, kdy se lidé mohou rozhodnout svobodně, to ale chce znát a hlavně poznat ty nové? Mluvit o tom v rámci rodiny a přátel, každý zná a poznal někoho kdo mu nesedí, nebo kdo se mu líbí? My s manželem nebudeme určitě volit známé televizní tváře!

 4. Fakt obdivuji jejich drzost, že jdou do voleb znovu.
  Volit asi půjdu,ale fakt nevím koho, i když vím, koho rozhodně nevolit.
  (Jinak si myslím, že komunisti jsou rozlezlí ve všech stranách, jen se překabátili).
  Jestli melou boží mlýny, nevím. Přestávám tomu věřit.

  1. P.S. s těmi důchody… kdyby je nerozkradli, důchody by byly. Jakožto i další peníze na zdravotnictví, školství, policajty, hasiče a další…

 5. K volbám rozhodně půjdu, Aničko. Nejsem ještě tak stará, aby mi nezáleželo na tom, co s námi bude, jenom opravdu nevím, koho budu kroužkovat. Mojí mamce je skoro 87 roků a taky se voleb zúčastní. Máme tady přece děti a vnuky, už kvůli nim se musíme snažit, jenom je to čím dál těžší. Mám obavy, že poctiví lidé v politice neobstojí, na to je jich strašně málo. Buď je systém spolkne a oni se naučí „výti s vlky“ nebo to prostě vzdají a z politiky raději odejdou. V horším případě skončí na JIP! 😦

 6. Letošní volby budou opravdu těžké. Velké strany se svými skandály znemožnily a od těch malých a nových nevíme, co čekat viz. VeVerky. Chodím ke každým volbám a půjdu i teď. Ten Ellin nápad o zavedení povinných voleb není špatný. Každý je chytrý doma, nebo v hospodě, ale pak mávne rukou a zůstane sedět na zadku…

  1. Nechce se mně, mohla bych ale vyprávět o aroganci moci, co žene lidi do krajností, rovnajících se boji o přežití. Vrcholky ledovců ukáží někdy i v televizních investigativních pořadech, to jsou opravdu ty vrcholy a tisíce malých nespravedlností budících rezignaci, je nepovšimnuto a zoufá si bez zastání? Kdysi takové věci byli mimořádné, dnes se rozhlédněme a vidíme je na každém kroku. Narušení základů spravedlnosti, nemožnost se jí dovolat, napomáhá zlu v jeho moci?

  1. Dobrý večer pane Miloši, docela ráda jsem si u vás v minulém čase početla a podívala se na různé, podle mě zajímaví události. Google zrušil RSS čtečku a pokud vy nenavštívíte mě, já nehledám? A tak je to se vším, stokrát nic, umořilo i vola, jak jsem konstatovala, ve světě protestovalo miliony lidí, tedy se to „tam„ řeší. U nás nikdo, tak máme a budeme mít prd, tak je to se vším? V mojí administraci, při kliknutí na vaši adresu, (když jste navštívil můj blog), mě to odkázalo, právě na tu vaši stránku, kde říkáte, proč politické blogy nekomentujete, ani já to nedělám, čtu je ale, v zájmu jakéhosi přehledu o lidské různorodosti? Nakonec ale dojdu k podobnému názoru jako vy, ať hledám jak chci, úctyhodné osobnosti v politice, nalézt nemohu?Vás si dám ale do blogrollu, abych vás zase neztratila z očí. ZDRAVÍM VÁS…..

 7. Anicko volby by mely byt povinne tak jako je to u nas a tim by lide mohly ovlivnit vysledek voleb a ne jen si stezovat ze tam jsou ty spatni co oni nechteli a ani nevolili.No ale I kdyz si myslis ze jsi zvolila ty spravne tak to vzdycky zase tak nedopadne.My jsme mely volby 14.9 no tak casem se ukaze jestli jsme zvolili dobre.S penzi je to u nas horsi nez u vas kdyz se o sebe postaras a nasetris si tak podle nich nic nepotrebujes a take ti nic nedaji. Mimochodem u nas penze je jednotna kdo ji dostane tak ma stejnou jako ten druhej zadne rozdili v tom kdo si kolik vydelal nebo jak dlouho delal to neovlivni..A ti mladi co si stezuji na penzisty zapomely ze take jednou budou stari a proto my tady musime byt dlouho aby jsme je nastvali jeste vic.

  1. Elli, já rozumím tomu, že u nás se máme velice dobře, poměr práce a výdělku, již dávno neodpovídá realitě, nikdo si nejen že nestěžuje, ale ani se nebrání, má-li pocit nějaké sociální nespravedlnosti, drží hubu a krok s obavy, že by mohlo být hůř a za své peníze, by musel také odvést nějakou tu práci, ono to ale nemůže vydržet a jednou ta fiktivní ekonomika půjde do háje, a jestli se lidé nesemknou a nepodniknou COKOLIV, bude to brzy a všichni se zatraceně budou divit. Mám několik přátel 65-70 letých, kteří se nemohou dostat na zasloužený odpočinek, každý rok je zaměstnavatel přemluví k odložení odchodu? Z papírů na burze, chleba nevydupeš, a ty to znáš, že Elli.

  2. Anno, díky za lichotivé vyjádření, já jsem si vaši adresu všiml na nějakém blogu v diskusi a odtud jsem pak k vám přepnul a vidím tu hodně zajímavého. Určitě zavítám častěji.
   Na sledování blogů je podle mě nejlepší Bloglovin, ale stejně většinou procházím oblíbence přes záložky prohlížeče, protože uz vím, jak kdo často nové články vkládá. U těch nejplodnějších raději jich přečtu větší počet naráz 😉
   Poliitika je marnost nad marnost, od r. 1989 jsem volil jen jednou, ČSSD v r. 1998, protože tunelářská privatizace mě hodně rozčilovala, ale časem jsem přišel na to, že politici jsou téměř všichni stejní a jejím řečem se vůbec nedá věřit.

   1. Většinou si zakládáme blog pro zábavu, já tedy, abych našla pár lidí, co si se mnou budou chtít popovídat. Moje témata se rozrostla do šíře tak, že občas mám chuť s tím praštit. „Hvězda„ s pocitem zneuznání? Cha chá. Docela jí vyhovuje to zrušení RSS, alespoň neběhá hodiny po blogách, chtíc všechno komentovat a hodnotit? Na druhou stranu ale ?

    Chodila jsem k vám číst v době, když jste připravoval výstavu svých fotografií.
    O Bloglovinu vím, těch několik přátel co na blogu cz mám, navštěvuji pravidelně a mám o nich přehled? Ztratila jsem ale mnoho kontaktů, nebo těch, co mě zajímali i jinde ve světe? A to mě Bloglovin nenahradí, je jednostranný, na rozdíl od čtečky na celosvětovém Google RSS, kde cokoliv mnou zadané (noviny, blogy, články,) bylo denně aktualizováno, ještě stále ten oranžový čtvereček na většině lišt je, já pořád věřím, že zase bude funkční.

    Politika? Je pravdou, že komu osobně nezasáhne do života negativně, nepotřebuje ji a nezajímá ho, mnoho lidí to již dnes nemůže říci? Arogance moci, zasahuje do života čím dál většímu množství lidí, brzy to bude diktát.

 8. V tomhle jsem já dost pesimistická 🙂 Vůbec netuším, koho volit, už dlouho jsem neslyšela o možnosti kroužkovat a za to díky, to zase zkusím, mám jen obavu, že systém je už tak nastaven, že kdo je ještě neúplatný, tak tam nahoře zešílí…manžel mé kamarádky bude kandidovat, ale ruku do ohně bych nedala vůbec za nikoho, v okamžiku kdy do té jámy lvové vstoupí…

  1. Na politických blogách se řeší pitomosti a čas běží, v tuhle dobu, kdy je potřeba lidi informovat se klábosí o recesních nesmyslech několika puberťáků, mám toho také dost. „Flegmatici světa vzbuďte se?„ Co se na to dá jiného říci nevím?

   1. O recesních nesmyslech? Nechápu… já se o politiku začala zajímat hlouběji až nedávno. Protože rýpat se v té špíně, na to jsem se dlouho vůbec necítila. I když vždycky jsem volila a vždycky podle vlastního svědomí, na ty taktické hrátky také neslyším.

    1. To si musíš porůznu projít a počíst si tam, kde bývalo politické dusno a teď, kdy, by bylo nasnadě politikařit, je všude plno „zábavy„ která ovšem k zasmání není?

 9. Grande Verità la Tua cara Anna!
  Indiscutibile realtà dei nostri tempi, dove ladri di ogni genere, governanti, politici, o falsari dalle molte parole, ci rubano la Vita!…
  Un cordiale saluto
  Claudio

  překlad translator: Velká tvá pravda drahá Anna!
  Nesporná realita naší doby, kde jsou zloději všeho druhu, vlád, politiků, nebo padělatelé mnoha slov, nám kradou život! …
  Srdečný pozdrav
  Claudio

  1. Ano, to jsou přesně ta slova, KRADOU NÁM ŽIVOT. Já stále doufám a věřím, že Boží mlýny melou a spravedlnost je blízko, jen ji vzít do svých a předat do Božích rukou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s