Starý humor ve starém domě

S dědou si pokud vůbec, v televizi užíváme reklamy, adekvátně k našemu věku si všímáme reklam na léky, na to jak se to píše správně, nehleďte, nehodlám takovým maličkostem věnovat svůj, již tak drahocenný čas. Dneska děda povídá: Od zítřka si ty jeho hlášky začnu zapisovat. Zítra při nákupu, ten espumisan kup, říkám a na co prosím tě, ty máš zaražené větry, ne ale třeba mě to odpomůže od toho břicha, nemůžu si zavázat tkaničky. Když tak o té reklamě přemýšlím, ráno vezmu něco abych se nepočůrala, večer, abych se vyčůrala, espumisan vezmu na větry, to potom nesmím ale vzít gutalax, abych se z toho nepotento, když ho ale přesto vezmu, tedy občas, musím si dát pozor na návyk, z toho bývá zácpa, marně pátrám, co vezmu, při té další alternativě, aha, už vím, něco na hlavu, něco na nohy, něco na to aby to šlo, nebo aby to nešlo tak rychle, to je arzenál co? Těch blbostí co vás nevyléčí, také vám ale neublíží, mít jich plnou lékárničku, pro případ náhlé potřeby, je cílem ne jen reklamy, hlavně ale farmaceutických kolosů a dobře prosperují z naší „potřeby ulevit svědomí„ že něco pro své tělo neděláme, aby se mu ulevilo? Tůdle děda povídá, ten Uzel je stejně ještě pořád borec, on si ve svém věku ještě pamatuje, co by ty prášky měly vyvolat za reakci? Ne, zdraví není pro nás legrace,  vážíme si ho, vážíme si i solidního léčení, legraci si děláme jen s lidské naivity a to do všech důsledků. Za co svou těžce uspořenou libru utrácíte vy? Film s panem Werichem mě vytanul mimovolně…..pamatujete si na Tar………. n ?

Mám ráda humor, moc ho neumím, není mě s hůry dáno, moje sbírka a každá karikatura, to řekne za mě, jistě není celá, ta by se sem nevešla.

28 komentářů: „Starý humor ve starém domě

 1. Kikou ma chère amie Anna

  Mon petit passage pour te souhaiter un excellent week-end qui sera bien pluvieux
  selon les prévisions, déjà il fait moins chaud pfff

  Je te dis ♫♫ à lundi ♫♫

  Bisous tendresse et calinous de Laika et chatounets ( Moustique va mieux ouff )
  pas évident de soigner un chat mdrrrrr

  martine
  merci pour mon anniversaire Anna

 2. „Uspořená libra“ s cestou do Tararingapatam je nezapomenutelná. To byl herecký koncert.
  Mě osobně reklamy vytáčejí k nepříčetnosti. V televizi se na ně nedívám, v novinách ani časopisech je nečtu a když poslouchám rádio, to je většinou při našich cestách, na reklamy je vypínám. Ovšem ne úplně vždycky, některé reklamy jsou vtipné, tak ty si poslechnu docela ráda.
  Zase píšeš, že nemáš smysl pro humor, Aničko. Tvůj článek je ovšem velmi vtipný, možná to není přímo humor, ale nadsázka, rozhodně se to dobře čte.
  Reklamy lidi hodně ovlivňují a hlavně uvádějí ve zmatek, protože se někdy vzájemně třískají, přesně jak to píšeš o lécích.
  Karikatury jsou skvělé, už jsem je viděla dřív.
  Měj se krásně, končím a jdu vytáhnout z trouby bábovku. 😉 Hanka

  1. Tak jsi první a je jasné že pan Werich a spol jsou i tvá láska, mohu přidat ještě pana Horníčka? Sbírám obrázky karikatur léta a mám jich ještě mnoho, tedy, jako spousta dalších počítačových maniaků.
   Pokud vůbec se na něco díváme, tak reklamy ignoruji, zásadně nenakupuji podle nich, je jisté že čím více má výrobek reklam, tím je dražší? Ono to totiž něco stojí a mám to v rodině, tedy vím, co je to za lukrativní byznys, já osobně bych to celosvětově nejraději zakázala, to by bylo něco?
   I já mám fofr, třetí den hubíme molici skleníkovou .
   Začala jsem dělat na nové stránce pro „tebe„ Hanko, hezký podvečer : https://annapos.wordpress.com/mista-na-ktera-se-nezapomina-2/

 3. Na působení reklam opravdu něco je, šikovná manipulace, vymakané techniky. Přistihla jsem se několikrát, že zírám na reklamu úplně fascinovaně, jak uhranutá (a byla to celkem pitomá reklama) a byla jsem jak v tranzu nad tím, jak blbé a přitom vtěrné to je. Samozřejmě jsem si nebezpečí hned uvědomila 🙂
  Ale nestává se mi to u každé reklamy, to zas ne.
  A taky některé reklamy mám opravdu ráda, jakožto vtipně udělané, nebo vizuálně krásné (reklama na Matonku, nebo na kofolu, nezapomenu na soby, na zlaté prasátko ani na tydýta. Viděla jsem nádhernou reklamu na Chanel č.5, s hudbou Clair de lune, minipříběh.
  Nutnost reklam (opravdu nutnost?ale asi jo) bych pochopila, ale co mi vadí, když seknou dojemnou scénu nějakého dramatu a fláknou tam reklamu na vložky nebo WC čistič.
  A že působí reklamy na děcka, se taky nedivím, chytlavá hudba, úžasné barvičky a všechny ty hračky v reklamě skutečně jezdí, skáčou, létají jako živé (ve skutečnosti je to kapku slabší), rozněžnělé holčičky se rozplývají nad panenkou a domečkem pro panenky a kadeřnickou výbavou pro panenky, kluci zas mají své Transofrmers a podobné technické reálie.
  Reklamy na zdraví? No, někdy to není k zahození, třeba ten profláklý espumisan fakt není špatný, ale abych do sebe každý den rvala gutalax, mi připadá trochu praštěné, lepší jsou sušené či kompotované švestky, když už.
  I když, chápu, že takovéto reklamy je dost těžké vymýšlet, aby nepůsobily úplně praštěně.

  O farmaceutických firmách ani nemluvě, už pěknou řádku let nejde o zdravotnictví, ale o peníze.

  1. Hezky to vystihl Mirek, ve velkých nadnárodních společnostech, kde jde o miliardy, na to mají profíky, psychology a znalce lidských dušiček a na léta dopředu promyšlenou taktiku. Sebeobrana účinkuje až tak v mém věku, moje potřeby jsou minimální a ignorantství přebujelé, vždyť mě trochu znáš ne?

   1. No právě. Že jde o ty prachy.
    A kolik peněz jsou ochotni narvat právě do těch reklam a psychologických školení!
    A vlastně bodeť by ne, však ono se jim to stonásobně vrací. Navíc, když jsou lidi masírovaní den co den televizními reklamami.
    Přemejšlím, že bych založila školení a kurzy, jak odolat reklamám.
    Jenom nevím, jestli by na takový kurz vůbec někdo přišel… .-)

    1. Začátky by byly těžké Vendy, je to ale výborný nápad, pokud by tě ti, co do toho investují, nenechali zlikvidovat při sebemenším dobrém výsledku? Vzpomínám si na téma u tebe, o akcích pro staré lidi, jejich naivitě a bezmoci, začalo se to řešit a pádem vlády a rozpuštěním sněmovny, to jediné dobré, co by kdy bylo uděláno pro lidi, usne! Teď by nás chtěli, jak ostatně jsou zvyklí, uplácet stovkou (uspořenou librou masa) v nemocnici a jestli jim ty fígle, zase zbaštíme, dobře nám tak!

     1. Mimo téma, k tvé otázce, používám Mozillu firefox, a používám ji už několik let. Co se stalo? Už nedávno jsem postřehla jakýsi postesk, že se ke mně těžko dostáváš. Jak to?

      1. Mám jasno, už mě napsali, je to rozkopané Google Chrome, zase se v tom hrabou, nastavila jsem podle nového návodu, kompatibilitu a uvidím, musím to odzkoušet, jdou mě na nervy všichni, stále něco vylepšují? Problémy jsou týden a bude hůř, budou předělávat kde co. Mám domovskou stránku na iGoogle tu úplně zruší! A na Google+, tam mám také profil, vůbec se tam nenamáhám něco dělat, hrabou se v tom denně a načítání je pak zdlouhavé a čtečku pořád také nemám, hrozně to zdržuje, když musím dojít na každou stránku v reálu, vzpomínám, jak jsem vám to vychvalovala, jak mě všechno se vším ladí (PRD). Moc děkuji Vendy………

       1. Nojo, tys to tím vychvalováním klasicky zakřikla, zdá se. I když, spíš ne, spíš jsi měla smůlu, že se nějaký aktivní blbeček rozhodl vylepšovat (tuhle frázi když slyším na blogu, naskáče mi kopřivka a orosím se hrůzou,protože každé vylepšování přineslo spoustu potíží a dlouho trvalo, než se to srovnalo.
        S Googlem jsem zaznamenala problém teprve včera, když to na mě zařvalo, že se mám zaregistrovat nebo přihlásit. Ale poněvadž jsem mazala kompletní historii, tak to možná souviselo s tím…
        Jinak, jako domovskou mám Seznam a na Google si odklikávám ze záložek, když se naň chci dostat. A jako prohlížeč mám Mozillu, jsem s ním fakt zatím spokojená, předtím jsem měla Explorer, ten už prakticky nepoužívám.
        No hlavně, jestli se už dostaneš tam, kam potřebuješ.
        A Bloglovin stále čeká a dosud se nerozsypal (a doufám, že bude fungovat ještě hodně hodně dlouho).
        Hezký den!

        1. Ještě na tvou poslední otázku, Aničko, myslím, že je to nějaký venkovní ibišek. Taky to vypadá jako slézová růže, ale listy to má jako ibišky, takže fakt myslím, že spíš to bude ibišek.
         Leda bych se zeptala VendyW, ona ja chodící botanika. (Tedy, zná moře kytek)

 4. Lámu si hlavu, ale na jméno toho filmu s Werichem jsem nepřišel. Dám se podat……….
  Ještě, že televizi skoro vůbec nezapínám. Docela rád bych se koukal na reklamy, ale oni to pořád přerušují nějakým filmem či telenovelou. Jsou to raubíři.

  1. A já myslela, že se jmenuje Uspořená libra?? Chystám se už roky na Noc reklamožroutů (v kině dávají celou noc jen reklamy, z celého světa). Když je reklama dobrá a vtipná, je to lepší než film 🙂 Tedy špatný a hloupý film 🙂 A těch je….

    1. Ne, kdepak. Žádná legrace. Noc reklamožroutů je každý rok v Praze, v Brně a možná i někde jinde v multiplexech. Celou noc reklamy…. fakt.

  2. Odpověděla ti Hanka Jiří. Myslím že jsme na tom stejně, jak já, tu televizi milujůůůůů. Dívá se ale můj děda vedle v pokoji, vosk v uších, jako u Odyssea a Sirén nefunguje?

 5. Jen tak namátkou. Lauer a Hardy a Bolek Polívka!!!
  A s těmi léky a reklamami obecně jsi to přesně vystihla a máš naprostou pravdu. Co na těch reklamách ale je, že děti si okamžitě přestanou hrát, ať dělají cokoli sebezajímavějšího a přilepí oči na televizi, jen co uslyší první tóny upoutávek na reklamy!!!

  1. Tak B. Polívka to není Mirku, jestli máš na mysli ten velký Frňák, tak to je Swilslar, a ani já kdyby jsi mě zabil, nevím kdo to je?

 6. 😀 Vidím Aničko, že máte doma ty reklamy v malíčku. Já je beru jako nutné zlo. Kde jsou ty doby, kdy jsme za komančů chytali jednu „západní“ stanici a tam ty reklamy přímo hltali. Proti té naší, to bylo něco úžasného. S otevřenou pusou jsme se dívali na jogurty a prací prášky, na ty barvy a tu šikovnou animaci. Dnes už nám toto všechno zevšednělo a když je uprostřed filmu reklama, tak se buď zvedám a jdu na WC, nebo v pozdnějších hodinách nevydržím a usínám.
  Až na pár vyjímek jsem tváře na karikaturách poznala, ale netroufám si je napsat, ptotože bych určitě v jejich cizích jménech, nasekala chyby. 😉

  1. Moje fejetonky, jsou vždy něčím ironické, nejlépe se přiblížil Mirek, k tomu, co považuji za špatné, je to vymakaný psychoteror, přesně mířený. U nás to již nefunguje Jaruško proto, že potřeby nás starších lidí se minimalizují se stoupajícím věkem, u nás by eventuálně mohli uspět s těmi léky, jen je třeba si uvědomit, jestli ta účinnost stojí za ty peníze, když jakýsi prostředek stojí 1200 korun za měsíc, pro nás dva a ani po roce není znatelné jakékoliv zlepšení, naletím jen jednou, ne desetkrát?
   Vždycky si říkám, o co by vše bylo levnější bez reklamy, stejně lidé koupí to, co chtějí, nebo potřebují, já tedy i bez nich? Celosvětově to jsou kolosální sumy a světu by bylo o něco lehčeji?

   Já Jaruško, jsem věčný mentor, chci vás naučit, se podívat na obrázky, do prohlížeče tím, že si kliknete na jeden z obrázků a tam, ta jména většinou jsou, vím, že to poučování nikdo nemá rád, je pro mě dilema to stále opakovat, nebo již ne? Každou stránku, když se pomalu načítá, obnovíš kolečkem se šipkou na liště, když na ni ukážeš, je tam napsáno: (NAČÍST TUTO STRÁNKU ZNOVU), proces se urychlí, a když mě něco nejde zavřít, použiji Esc, takzvaný eskejp, v levém horním rohu klábosnice, zavřu a znovu otevřu a také se to zrychlí a hlavně, mazat historii prohlížení pokud nemažeš, zpomaluje se počítač? Můj vnuk vždycky říká, babi, windows jsou jako tomagoči, když o ně denně nepečuješ, chcípnou?

   1. Tu radu s promazáním historie jsi jednou už psala, když se stěžovala na pomalé načítání, tuším Hanka a já se k ní přidala. Hned jsme to s manželem zkusili a od té doby minimálně ještě jednou a řekla bych, že to byla dobrá rada a počítač se opravdu zrychlil. Takže klidně poučuj a připomínej, jsem za každou radu ráda. 😉

 7. Ha, ha. Mě se vždycky strašně líbila reklama (nevím přesně na co), ve které ta osoba žila ve stresu, že ani neměla čas se pořádně najíst. A tak co? Ne, nesnažila se přestat žít ve stresu a najít si čas na to nejdůležitější: nakrmit své tělo něčím výživným a dobrým. Ne. Na potíže je přece nejlepší dát si nějaký ten lék :-))))
  Také si vybavuju porodní asistentku, co nás měla v předporodním kurzu. Ta vyprávěla: no, to oni vám nejdřív dají nějaký lék na to, aby se porod rozjel. Jenže pak zjistí, že se rozjel nějak moc rychle, tak vám dají něco, aby ho zpomalili. Jenže on se zpomalí až tak, že už pomalu ani žádné kontrakce necítíte, tak přiklušou zase s něčím, čím vám „pomůžou“ :-)) Pravda, pak ukazují statistiky, kolika ženám zachránili život a kolik dětí zachránili. Hmmm. Ty statistiky nebudou po metodologické stránce asi úplně průkazné…. :-))

  1. O tomto bych raději diskusi nerozváděla, rodila jsem dvakrát, vždy to bylo hrozné, desítky hodin. Zapoměla jsem rychle a když je dnes ženám úlevně pomoženo, vítám to s přáním štěstí. Jen by si mladé ženy neměli těhotenství vykládat jako nemoc?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s