Zlaté kytičky

Mám dobré dny?

Nevím jestli je dobré ráno brzy vstávat, a den začínající mlhou a chladnem chválit, asi ano, bez toho by jsme museli být negativní a ten den by nebyl nejšťastnější od samého počátku, tedy ano chválím každé nové ráno, ať je jaké je. Vstala jsem hodně brzy, po třech hodinách spánku, děvčata co ke mě chodí ví, že jsem noční můra, trpím nespavostí a tak, každá hodinka dobrá. Moc mě to chladno nesvědčí, dnes v pět hodin ráno bylo sedm stupňů. Zalila jsem všechny kytičky, celou zahradu pokropila, ono totiž tady dvanáct dnů nepršelo, voda v prameni teče čůrkem a ubývá, čekám, že až zase začne pršet, bude extrémně lít. když si udělám své na zahradě a v domě, vyndám si křeslo na zahradu, vezmu knihu a čtu Faraona od Boleslava Pruse, jsem na začátku, tedy vám nepovím jaké to je, četla jsem ho tak dávno, že jsem zapomněla hrubý děj, tedy, je to tak s knihami u nás skoro se všemi, postupně se k nim vracíme a nacházíme v nich to, co nám před mnoha lety nedokázaly říci. Máme stále ještě hodně radostí, tedy dnešní má nálada, není až tak častým jevem v našem domě. Stáří… co nás může ještě překvapit? Když necítím sounáležitost s lidmi, jdu si postěžovat svým kytkám, oni rozumí, někdy lépe nežli mnozí lidé, pohladím kočku, zkoumajícím psím očím řeknu, nic se neděje a můj muž také ví, že dnes to bude tichý den. Ztratí se mě z očí a já v křesle usnu, probudím se a je hodně hodin, čas k vaření, nechce se mě, mám jakousi halucinaci, že cítím vůni smažených masákových řízků, říkám si to je prima sen, nebyl, můj muž došel za dům, nasbíral košík hub, očistil je udělal řízky a smaženici a přinesl je na zahradu, neměla jsem ani výčitky že jsem neuvařila, jen radost a pocit blaženého klidu. Všechna politika světa, mě může být ukradena. M%20MA~1 cooltext1123158132

KLIK DSC00625

Slíbila jsem vám před časem, že vyfotím moji kvetoucí voskovku, nějak se mě ty fotky nevedou, stejně je sem ale dám, nechce se mě to dělat nanovo a voskovka mě letos tak trochu zklamala, udělala pár květů a dost. Jinak ale roste a už ji neuneseme a tak na té stěně zůstane již navždy, po nás quo vadis.DSC00620                                                                                                                                                         Neni to nic moc ale kvete a voní, mám její kořeněnou vůni ráda, večer provoní celý dům. DSC00631  I přistavěném zasklení co kytičkám můj muž udělal, jim je dobře, i moje stará Fuchsie začíná kvést, je lepší nežli ty nové hybridy, ulomím větvičku, strčím ji do země a roste, čož ty nové neumí, ano, kvetou krásně, bohatě, jeden rok, a potom se většinou pořizují nové, je pravdou, že u nás se jim nějak líbí, přežívají třetím rokem.  DSC00622 Ten bílý muškát, tedy, mám dva, ten letos dělá divy, že? DSC00623 Ono se jim holkám letos vůbec dobře daří, jen ibišek se teprve probouzí, má ale spoustu maličkých poupátek, pokvete uvidíte.   DSC00624 Letos jsme také vysadili psí víno k plotu, mezi něj jsem nastrkala spoustu sazeniček Clematisů, všechny řízky se mě ujmuly, zahroužím vždy větvičku do země, zatížím ji kamenem a věřím, že zapustí kořínky, tak za pár let, jestli tady budeme, plot rozkvete. I v zimní zahradě se kytičkám daří, o tom ale nepochybujete, že ne? DSC00621

27 komentářů: „Zlaté kytičky

 1. Milá Aničko, k dnešnímu svátku ti přeji všechno nejlepší, hlavně zdraví a radost ze života. Kytku ti posílat nebudu, máš dost svých a mnohem krásnějších!
  Měj se moc a moc pěkně v tom svém květinovém království. 🙂
  Hanka

 2. Milá Aničko, přeji Ti k svátku všechno nejlepší, hodně štěstí, radosti, spokojenosti, kvetoucích kytiček a hlavně zdraví. ♥ 🙂

 3. Vidím, že sis aspoň ten den krásně užila a dala sis i mňamku, kterou Ti připravil manžel, to se máš! A Tvoje zahrada? To nelze popsat slovy. Jak Alenka v říši divů bych si tam připadala, takovou nádheru jen tak vidět není. Mooooc chválím!

  1. On to Libuško takový zázrak není, je to účelové a nevkusné, dříve jsem to esteticky rozmístila po zahaadě, dnes šetříme každý krok s konví a tak je to naplácáno co nejblíže k domu?

 4. Nááááádhera, Aničko. Opravdu úžasné. Hlavně ty bílé muškát,y to je tedy něco! Mezi kytkami (stromy, rostlinami) je vůbec skvěle, ať se daří či nedaří. Myslím, že šířit kolem sebe krásu, útulnost a pohodu je veliká věc. Oslava života. Takže děkuji, žes nám to ukázala a že také můžeme trochu s tebou „oslavovat“. 🙂

  1. Milá Lenko a Jiří, mohla bych a také se mě dost daří, zapomenout že tam někde, pár kiláčků s kopce je nějaký svět, kde jsou spory o cokoliv? Když se náhodou stane, že ten svůj svět opustím a jdu se někam podívat, co lidé řeší, dostanu po „čuni„ a hezky rychle se vrátím tam, kam patřím.
   ZLATÉ KYTIČKY? Ne Lenko, to já děkuji vám všem, že si s babkou přijdete popovídat v klidu a pohodě, že nemusíme řešit spory o ekonomice, politice, válkách, rasismu a nenávistích všeho druhu? Dneska jsem se dočetla na jednom z nejčtenějších na worpressu, že to tak nějak, ani nemá smysl?

 5. Krásné nedělní, chvíle blahé,
  ať milé jsou a vlahé,
  slzy nevlaží vám víčka,
  slunce ať tváře hýčká.

  Měla a mám je moc ráda, tedy si je se mnou poslechněte.
  Také promiňte tu úpravu, opravdu ale opravdu, to není moje chyba, připadá mě to, jako když mě přidělili nudli na stojato, čtvrt metru a dost a když se to nevejde nahňahňá se to podle svého, třikrát jsem to předělala a nakonec je to vůbec nejhorší? Kašlu už na tu administraci? Jde ta práce s tím, od deseti k pěti….

 6. Náhodou, to bylo od tvého muže pěkné, že nasbíral a nasmažil houby, a mezitím tě nechal zdřímnout.
  Tomuhle říkám láska. Bez velkých slov, s drobnými gesty.
  A máš krásnou květinovou úrodu, všechny kytky se ti nějak odvděčují, máš na ně asi dobrý vliv.

  1. No jo Vendy, někdy s kytkama spolu i pokecáme, když jde náhodou někdo kolem, asi si říká, tak se nám babka zbláznila definitivně? Děda zjara také říkal, že to již není koníček, ale kráva? Že se to nedá utáhnout rukama? (PRÁCE S TÍM)
   To porozumění beze slov, jsi trefila. Za tři roky oslavíme zlatou svatbu.

 7. Hanka má pravdu, je to u vás jak v zámecké zahradě. Kvete zimní zahrada, kvete terasa a kvete celá zahrada. U nás začíná být velké sucho. Pokosili nám trávu na sídlišti, odhalili zem a místo, aby vyrostla travička nová, všechno usychá a žloutne. Chtělo by to, aby brzo přišel vydatný déšť. V lese jsme nebyli, ale pochybuji, že by jsme něco našli, houby přece potřebují vlhko. Masáky-růžovky, taky sbíráme a máme je taky rádi, jako řízky. Na řízky je to snad úplně nejlepší houba. 😉

  1. Děláme z masáků i guláš, nebo drštkovku, také dobré. Bugenvilii, jsme přendali ze zimní zahrady ven nedávno, málem jsme ji tím zahubili, začíná se vzpamatovávat, shodila polovinu listí a skoro všechny květy, jak na přímé slunce nebyla uvyklá. Tak to by si všichni ti milovníci opalování, měli vzít příklad s toho, že to nebude nic zdravého, když to i kytku zchvátí. Vzpomínám si na svou maminku, jak vždycky říkala,“holky, co na tom opalování máte, stárnete a scvrkáváte se„ sluníčko škodí kráse? Hezkou neděli Jaruško.

 8. Disfrutemos de la vida sea como sea, no importa si hace frio o calor, toda epoca del año tiene su propio color.
  Pasa un lindo fin de semana querida amiga.
  Aqui te dejo un precioso tango (Mùsica popular Argentina)

  1. Y aquí estamos bailando tango argentino, los concursos de danza clásica es muy bonito y animado. Mi nieta fue a esa escuela, clásica y la danza moderna, no tengo tiempo para estudiar, pero es una lástima, no era muy bueno. Hola queridos Mane y abrazo. Anna

 9. Anicko u vas to mate krasne,domecek jak z pohadky a vsechno tak krasne kvete.U nas dneska pada mokry snih a tak se zacinam tesit az se v Cesku ohrejeme.

  1. Přiděláváme si práci a jak jsem u tebe četla, vy také. Když verandu, tak i kytičky a zase máme o nějakou tu zábavu postaráno? No nevím Elli, to teplo tady u nás, a tento způsob léta, zdá se mě nějak podivným, jak praví klasik? O trochu teplejší, nežli zima v Austrálii, to snad bude?

 10. Nádherné kytičky, Aničko, zatím jsem to vzala v rychlosti, ale podrobněji se podívám zítra… jsem nějaká ospalá.
  Hezký víkend!

 11. Aničko, zdravím tě a obdivuji tvoje kytky, jsou překrásné!!! U vás je to jako v zámecké zahradě nebo spíš ve skleníku, máš spoustu krásných kytek, tolik barev, až oči přecházejí.
  Voskovku mívala kdysi dávno jedna moje kolegyně v práci, zakrývala velký kus stěny a když kvetla, bylo to něco úžasného, jako ta tvoje. Dnešní příspěvek je pastva pro oči i duši. Máš kouzelný domeček utopený v kytkách, to je pohádka, ani nevíš, co bych za takové bydlení dala.
  Smažené masáky bych si taky dala, u nás už skoro vymizely.
  Měj se krásně, přeji ti příjemný víkend mezi tou kvetoucí nádherou! 🙂 Hanka

  1. Eto paradóxy, jak říkal Šimek, tady je sucho jako troud a na masáky děda chodí s kosou, za deset minut je doma s plným košíčkem, před týdnem donesl i pravé houby, dokonce tři křemenáče, jak se ale oteplilo, přestaly růst, v lese jsou jen masáky, babky a (baby). Děkuji za pochvalu Hanko, jsme staří blázni, loni jsem říkala že to kategoricky zredukujeme, všechny kytky přežily zimu ve zdraví, tak aby toho nebylo málo, mám i pár nových. Teď se oteplilo, chlastají jako Z…n, nestačíme tahat vodu, děda má dva týdny záchvaty dny, (nebo to na mě hraje) v lese běhá jak srnka.

 12. Liebe Anna so schöne Bilder und so bunt in allen Farben.Wünsche dir einen schönen Sommertag und ein schönes glückliches Wochenende mit Gesundheit und Glück.Lieber Gruß Gislinde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s