Odpočívej v pokoji

To jsem hodlala po dovolené říci svému blogu na wordpress.

Ne nepovedlo se, první, co jsem udělala po zapnutí elektřiny, bylo zapnutí téhle potvory, kontrola pošty, její automatické smazání, stejně bych ji nedokázala po třech týdnech roztřídit a zdárně vyřídit. Přehlédla jsem i ostatní resty na jiných stránkách, přeskočím tu dobu s lehkým srdcem, i když jsem zaznamenala že, se na mě někdo dokonce zlobí? Utvrzuje mě to v jediném, že s tou závislostí jsem na tom ještě docela dobře, stejně jako moji přátelé. Přeletěla jsem vše zběžně očima a řekla si, ještě odpočívej…. Opouštěli jsme to tady narychlo a narychlo se vraceli, o tom ale snad někdy jindy.
Nežli si mé oči zvyknou na temné nebe, zimu jako v psinci, na plevel po kolena, visící rostlinky a nežli vstřebám zprávy, bude to chvilku zábava a legrace, nežli se zase začnu zlobit ohledně nešvarů bez humoru, zpěvu a slunce?

KLIKNI NA OBRÁZEK

22 komentářů: „Odpočívej v pokoji

 1. Hallo liebe Anna schöne Bilder ich wünsche dir einen schönen Abend und einen guten sonnigen Wochenstart,sind ein paar Tage an der Ahr heute hatten wir mal schönes Wetter,ich hoffe das es dir gut geht alles Liebe.Gislinde

  1. Děkuji milá Gisel, já ti také přeji…. hezký nový týden, já ho budu mít, tvrdě pracovní, mám mnoho dluhů k zahradě a domu.

 2. Tak vítej odpočinutá a vyhřátá zpět, Aničko! Už jsem si taky říkala, co se děje, že po Tobě nebylo ani vidu ani slechu a Ty sis zatím užívala sluníčka a teplíčka! To je moc dobře! Ty se máš! Manželovi doktorka zakázala dovolenou v cizině už před pár lety, ani letadlem prý mu nedoporučuje létat, no co naděláme. Roky jsou tady a tak můžeme jen vzpomínat. I když do Řecka jsme se nikdy nepodívali a už nepodíváme. Tak vítej doma a neřeš jestli roste plevel!

  1. V tomhle jsem asi neukázněná Libuško, zákazy a příkazy toleruji velice špatně, deset doktorů a stejně tolik názorů. Já jsem si na problém zadělala již v únoru, lety jsem přežila a věřím že ještě nějaké přežiji, nebezpečnější je mnohdy přejít silnici. Živit vzpomínky novými podněty doporučuji každému, svět se mění tak rychle, dnes jsem četla článek o Španělsku a tak mě to nabudilo, že se tam asi podíváme ještě letos na podzim a také bych se ráda ještě jednou podívala na Corfu. Plevel začnu řešit zítra, dobrý večer všem.

 3. Sluníčko je potřeba, aby se trochu zvedla nálada. A snad i tobě se zadařilo, odpočla sis, pobyla mezi srdečnými lidmi, to je balzám na duši.
  Plevel bují ze všedch sil, dnes jsem se byla podívat na zadní dvoreček a vyrostlo mi i to, co jsem před 2 týdny vysekala.

  1. Brzy ze mě bude ignorant, ani se nevzrušuji Vendy, dneska je celý den mlha, vypadá to spíše jako podzim, ne léto, dívala jsem se na satelitní snímky, SVATÝ PETR se na Česko zlobí, opravdu důkladně a jestli z toho nebudou padat trakaře, tak to bude zázrak, zatopili jsme…. Před dovčou jsme koupili uhlí, zaplatili devatenáct tisíc a máme ho vždy tak akorát na zimu, když budeme topit i v létě? a výdělek se také minimalizuje, tři měsíce jsem bez zakázky, brzy budu na tom dně také a to jsem se v prosinci vytahovala, jak dobře spořím? Jde to do KELU? UŽIJ SI NEDĚLI VENDY…….

   1. Ajaj. Jak dochází úspory, je zle. S topením to je taky na draka, párkrát jsem zatopila ve vafkách i v červenci a proklínala Svatého Petra ze všech sil. Ale on za to asi, chudák, nemůže, tohle se prostě děje…
    Pochopila jsem, že jsi byla na dovolené? Určitě krásné zážitky, hned se podívám na další články.

    1. Jo jo, dovolená ? Tak to spíše hodně starostí a práce? Žít jen z důchodu se dá hodně špatně, dnes i firmy obracejí každou korunu, ještě že jsem ten pronájem v Řecku zaplatila již v únoru, snad to ještě něco vydělá, od konce srpna do října, tam budou jen cizí lidé a tak se trochu bojím, my s tím také končíme pro vždycky, je tam hrozně krásně, ale draho. Zlaté časy jsou pryč a bude asi hůř, na moře a radovánky už budou jen vzpomínat….. VŠICHNI A KAŽDÝ ZA SVÉ. A my když tak s ČEDOKEM. Úspory? Z důchodu, to si děláš legraci, to by jsme chcíply? Děláme s dědou denně osm hodin, i v sobotu.

 4. Pěkně vítám zpět do zimy. Řecko jsem si zamiloval, i když znám jen ostrovy. Speciálně se mi líbí věčně zelený ostrov Samos v Egejském moři. Loni jsem tam byl podruhé a ještě k tomu v září, což na mou červenající kůži vůbec nebylo špatné.

  1. Na pevnině jsme byli jen jednou, máme na to ty nejkrásnější vzpomínky v životě, to ještě lidé toužili být, ne mít a cestovka, co nás jako jedna z prvních, vezla do Leptokarie pod Olimpem, byla to nejlepší co ta doba tenkrát zplodila, nikdy na ni nezapomeneme, párkrát jsem tady o tom vyprávěla. Letos jsme navštívili i Samos, na všech ostrovech je teď krásně ale draho, moc draho. Houby z moře mě vydrží snad již do smrti, je nám to sice líto, ale už tam nikdy nepojedeme, bylo to naposledy a já se loučila s pláčem, slzy mně tekly, dokud jsme nebyli nad mraky, a já se ohlédla za Kosem a lidmi nám drahými, které asi již nikdy neuvidíme, s velkou lítostí.

 5. Také jsem si říkala, kampak ji se ztratila. Jsem ráda, že jsi zpět. Vítej. A doufám, že se dočkáme brzy nějakého vyprávění. Zatím se měj krásně.. a snad i to počasí bude brzy přívětivější.. i já promrzám..

  1. Byli jsme za sluníčkem, když se k nám tady točí zády, moc jsme si ho ani tam ale neužili, doktor mně to zakázal, jezdili jsme k horkým léčivým pramenům, tedy jsem vyhřátá opravdu dostatečně a na dlouho. Hezké počasí jsme dovezli, tedy se těšte.

   1. Zdravím zpátky Aničko, zdá se mi jakobych to místo nahoře vpravo znala. Jsou to horké prameny, že? Tam jsme se taky vyhřívali. Přeji brzké uzdravení.

    1. Jsou ratko, na to místo vzdálené od města asi dvacet Km. jsme jezdívali léta, na kosu jsme byli po několikáté, „na dovolené poprvé„ turisté ho moc neznají, je to doména jen Řeků a na kozy lezoucí po skalách, mám i pěkné video, jen ho neumím digitalizovat, když se ptáte, znáte ho asi také? Kdo vám ho poradil? Třeba máme společné přátele? Dobrý večer.

     1. Rádi jezdíme po řeckých ostrovech. Pokaždé si vezmeme auto a díváme se po zajímavostech. I tyto prameny byly v průvodci. Tak jsme tam zajeli a zůstali až do tmy.
      Za pár dní jedu na Krétu. Po čtvrté. Tentokrát na východ. Podíváme se na Pláž Wai, sjedeme na jih a projedeme i jižní část ostrova. Ráda s manželem cestuju. Hezky večer Aničko.

      1. Krétu neznám, hezky si ji užijte, je tam toho jistě hodně k vidění. Mě třeba fascinují Řecké památky tím, jak jsou vyleštěny všechny ty staré kameny lidskýma nohama, jako mramorové kluziště a kolik nohou tudy muselo za tisíce let projít? Na Kosu zase miluji staré stromy, pod zdí hradu je ficus, Řekové říkají, že je mu tisíc let, druhý takový je v jedné kavárně na nábřeží přístavu, uprostřed domu je kmen, více než metrový, s mužem jsme ho neobjali, zvedá podlahu svými kořeny, mají k němu takovou úctu, že by si nikdo nedovolil uříznout jedinou větev, prý ho chodí objímat milenci, když se jim to povede, budou spolu celý život. O Hippocratově platanu mám pochybnosti, 2460 let mu asi nebude? Také tam máme oblíbenou tavernu, pod starou pnoucí růží, je asi deset metrů v průměru, do kruhu a strop je jen z kvetoucí růže, všechna zákoutí s boxy tvoří různé druhy pnoucích růží, tam chodíme nejraději, je to kouzlo. Dobrou paní ratko.

 6. Aničko, ty jsi byla na dovolené?! Já už se bála, že ti stávkuje počítač nebo, v horším případě, že jsi nemocná! Za tři týdny jsi musela mít počítač úplně zahlcený poštou. Ty máš pošty určitě mnohem víc než já a mně to bohatě stačilo za 11 dnů.
  Tak vítej zpátky a jestli se ti bude chtít, o dovolené nám poreferuj. Ty krásné fotky jsou z Řecka?
  Ať tě ani nenapadne „pohřbít“ blog na wordpress!!!
  Měj se krásně, přeji ti rychlou aklimatizaci a na zahrádce to nepřeháněj!!!
  Zdravím tě a přeji pohodový víkend se sluníčkem! 🙂 Hanka

  1. Děkuji za účast, to ono i tamto je pravdou, létání mě nesvědčí, dostala jsem trombozu, časem povyprávím zážitky, jen vystoupit z letadla tady, je facka, pořád se klepu zimou, už jsem mužíčka ukecala aby zatopil. Také ti a i všem přeji pěkné víkendové potěšení.

   1. Aničko, stejně jsi dobrá, já bych do letadla nevlezla ani za nic!
    Ty ses vyhřála v Řecku, takže je ti tady teď zima, ale já jsem pořád doma a zima je mi taky!
    Přeji ti, abys byla brzy v pohodě a snad se i sluníčka dočkáme! 🙂 Hanka

    1. Ještě se jednou vracím. Video je moc pěkné a písnička se mi líbí. Měla jsem ty dvě ráda a řečtina je taková libozvučná, aspoň tedy zpívaná.

     1. Libé je v Řecku všechno, hlavně lidé, jsou srdeční a veselí, stejně jako v písničce, a to neříkám jen tak, hlavně nesmíš být v nějakém tůůůůristy profláknutém centru dění ale někde stranou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s